Announcement

Collapse
No announcement yet.

Navijači, "Navijači", simpatizeri, huligani....

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by tamonajugu View Post
    Pogresan je primer to oko San Marina........ ja govorim o tome da smo imali situaciju gde u ligi od 18 klubova dosta tih klubova ima prilicno veliku armiju navijaca iza sebe (Partizan, Zvezda, Dinamo, Hajduk, Zeljo, Sarajevo pa i Rijeka, Vardar...), a onda se svaki od tih klubova razdvojio zajedno sa drzavom i jednostavno je potpuno logicno da u Srbiji danas imas samo dva kluba za koje svi navijaju i ne znam zasto je toliko tesko shvatiti da je raspad Jugoslavije uticao na sve to i ostavio "navijacke dzepove" u razlicitim ligama danas.
    Bili su u tadasnjoj prvoj ligi i Vojvodina, Buducnost PG, Radnicki Nis, pa i taj OFK Beograd, pa nemaju armiju navijaca. Hocu da kazem, uobicajeno je da i drugoligasi imaju brojne smpatizere ako su iz veceg grada. Ovo sto ti napominjem je da je u staroj Jugi stvoren pravac da je normalno da u svakoj drzavi samo dva-tri kluba imaju navijace i da to nema veze sa rezultatima. Narocito se to odnosi na Srbiju i Srbe uopste.

    T
    o je zbog navijacke kulture i mentaliteta (a sto se kvaliteta fudbala tice one spadaju medju najkvalitetnije nize lige na svetu), a ne zbog komfora...komfor je tu najslabiji faktor....njihove nize lige su i pre 20-30 godina bile dosta posecene sto se vidi po statistici, preporuka - http://www.european-football-statistics.co.uk/attn.htm i sto potvrdjuje moje misljenje da je kvalitet fudbala zajedno sa navijackom kulturom daleko vazniji od komfora kad je u pitanju prosecna poseta.
    Navijacka kultura, odnosno kultura odlaska na stadion kao neka vrsta hobija/zanimacije je takodje vazna. Logicno je da neko ko zivi u manjem mestu udaljenom od vecih centara (ne selu, nego gradicu od nekoliko desetina hiljada stanovnika) ide na stadion koji mu je najblizi i zanima ga da "njegov" klub belezi sto bolje rezultate pre svega. To je tako u Engleskoj. Komfor je takodje bitan.

    Neki taj OFK-a smatraju naslednikom nekadasnjeg BSKA-a (iako to nema veze al ajd da ne ulazimo u tu pricu) pa je vrv to jedan od glavnih razloga zasto je OFK-a najvoljeniji u Beogradu posle Zvezde i Partizana i taj broj od 20-tak hiljada vrv najvecim delom cini starija garda.
    Ima i male veze cinjenica da je OFK Beograd proveo toliko godina u najvisim rangovima u SFRJ. Sad nemaju ni 1000 pristalica.

    Gresis...pogledaj na primeru Zvezde i njenog ucesca u Ligi sampiona. Cene su velike za nase uslove ali opet navijaci zeljni spektakla i dobrog fudbala napune stadion od 50.000 mesta, a taj stadion nema nikakav komfor osim stolica bas kao i vecina u Srbiji. Ovde ljudi nisu zeljni toga da popiju pivo na stadionu ili pojedu nesto ili da sednu u udobnu fotelju u VIP lozi jer to mogu da rade i na drugi mestima kad god zele.....ljudi su zeljni dobrog fudbala ljudi su zeljni spektakla u domacoj ligi.
    Kakvog spektakla u ligi u kojoj su unapred odredjena prva dva mesta, gde klubovi trguju svim i svacim pa i rezultatima, gde nema elementarne infrastrukture, kamoli nekog projekta da vidis da je klub ziv, a ne da sluzi da neki tipovi nabijaju dugove i uzimaju sebi pare koje treba da idu na plate zaposlenih?

    Ne mozes da poredis Marakanu sa stadionom u Subotici, prvo je star i pomalo zastareo stadion, drugo je jedan travnjak okruzen sa propalim i zaraslim tribinama.

    E sad sa druge strane ako je liga po kvalitetu dosta losa onda komforom mozes da privuces malo vise navijaca ali ce taj broj uprkos tome biti i dalje nizak. Nasa navijacka kultura trazi spektakl i dobar fudbal.......vise ces da skupis navijaca u bioskopu da gledaju reprizu polufinala sa Bajernom nego protiv Mladosti i slicnih....
    Nasa navijacka kultura je takva da se ljudi ne identifikuju sa klubovima (a ko bi im pa i zamerio?), za razliku od Engleske. Tamo i drugoligas, treceligas ima verne navijace jer ti klubovi nekog i nesto predstavljaju. Da ne pominjem koliko je moguce da neki treceligas za 8 godina bude u sredini tabele Premijer lige. Koga ovde briga za Spartak iz Subotice, ljudi beze iz Subotice, bas ce da gledaju klub kome je jedini cilj rasprodaja svega sto vredi i dilovi sa drugim klubovima u superligi.
    You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

    Comment


    • Bili su u tadasnjoj prvoj ligi i Vojvodina, Buducnost PG, Radnicki Nis, pa i taj OFK Beograd, pa nemaju armiju navijaca. Hocu da kazem, uobicajeno je da i drugoligasi imaju brojne smpatizere ako su iz veceg grada. Ovo sto ti napominjem je da je u staroj Jugi stvoren pravac da je normalno da u svakoj drzavi samo dva-tri kluba imaju navijace i da to nema veze sa rezultatima. Narocito se to odnosi na Srbiju i Srbe uopste.
      Pa to ti je ono sto sam ti rekao - navijacka kultura. Ne moze istorija da pocne 90-ih kao sto je mogla 50-ih to su skroz druga fudbalska vremena......90-ih su navijaci vec bili opredeljeni za koga navijaju, a 50-ih nisu. Lokalna privrzenost klubovima je u doba komunizma bila izuzetno niska jer si po direktivi navijao za ovaj ili onaj klub pa se to prenosilo na generacije i tako je ostalo. Pre drugog svetskog rata imao si tu lokalnu privrzenost ali je ona nestala u tom ratnom vihoru i nadolazecem komunizmu. Kad se na sve to doda raspad te lige i tog sistema onda je logicno da u Srbiji imas samo dva kluba sa velikim brojem navijaca.

      Navijacka kultura, odnosno kultura odlaska na stadion kao neka vrsta hobija/zanimacije je takodje vazna. Logicno je da neko ko zivi u manjem mestu udaljenom od vecih centara (ne selu, nego gradicu od nekoliko desetina hiljada stanovnika) ide na stadion koji mu je najblizi i zanima ga da "njegov" klub belezi sto bolje rezultate pre svega. To je tako u Engleskoj. Komfor je takodje bitan.
      Poseta na stadionima OFK-e, Vose i Radnickog je bila veca u doba Juge bas zbog kvaliteta te same lige. I tada kao i sada na Cairu dolazi vise navijaca Zvezde i Partizana nego Radnickog s tom razlikom sto je fudbal daleko manje kvalitetan pa je i poseta srazmerna tome.

      Kakvog spektakla u ligi u kojoj su unapred odredjena prva dva mesta, gde klubovi trguju svim i svacim pa i rezultatima, gde nema elementarne infrastrukture, kamoli nekog projekta da vidis da je klub ziv, a ne da sluzi da neki tipovi nabijaju dugove i uzimaju sebi pare koje treba da idu na plate zaposlenih?
      Pa o tome ti i govorim - nasi stadioni nisu prazni zbog nedostatka komfora vec zbog toga sto si napisao - nema spektakla, nema dobrog fudbala, nema regularnosti...

      Ne kazem da nam nisu potrebni novi stadioni ali ako mislimo da privucemo publiku novim i komfornim stadionima, a ostalo da ostane isto, onda smo u teskoj zabludi......
      Last edited by tamonajugu; 06-10-18, 18:26.

      Comment


      • Šta ti je kada priučeni ljudi koji ne razumeju kulturu i koji nisu kročili na zapad pričaju o istom. Koliko ima primera novih stadiona i infrastruktura gde su se raspali i klub i navijači. Neka me ispravi Kronos ili ko već zna, mislim da je Split nekad bio opasno košsrkaško gostovanje i da je bio jak, a nova dvorana je promenila sve i nije više kao pre. Split ili Zadar, ili tako neko.

        Kakvi su stadioni u Argentini u stanju raspadanja, pa je puno!

        Sve je u psihološkim karakteristikama i sklonostima, kulturološkim običajima.

        Neko bi da pravi 7-8 klubova za koje se navija i primeni tudje kriterijume na nas. Zato postooji i kulturni relativizam, jer je u sportskoj kulturi našeg naroda da ljudi uglavnom navijaju za neki od dva kluba.

        Ne možeš ti sada zato što neko negde navija u nekoj zemlji, za 7-8 klubova se navija, pa i mi isto da primenimo. To je nešto unutrašnje i nema veze sa infrastrukturom.

        To su neki sociološki i psihološki fenomeni.

        Davnih dana kada sam živeo u Užicu ženska odbojka Jedinstvo je bila praznik u gradu. Nebitno što je hala mala, da je moglo da stane 15 k ljudi bilo bi toliko.

        Fudbal u Engleskoj je tradicija i ljubav.

        Ali to Jedinstvo je igralo derbije za titulu sa Zvezdom. Veličina kluba i kvalitet i istorija privlače navijače. Ne možeš veštački praviti nešto.

        Užička Sloboda je više navijača imala na starom Begluku nego na novom stadionu, pre fuzije.
        Last edited by Cassius Clay; 06-10-18, 18:30.

        Comment


        • Upravo tako - socioloski i psiholoski fenomen, najkrace receno.

          Comment


          • Kačio sam već. 3. liga,, stadion bez stolica, u raspadu, puna tribina gostujućih, i veliko interesovanje domaćih navijača. Nikada nije bilo toliko navijača kao tih sezona u 3. ligi.

            Comment


            • Ili npr, 1998 godina



              Preko 80% sve navijaci Zvezde i Partizana ali kad je dobar fudbal, kad klub pokazuje sposobnost da igra na visem nivou onda i grad to prepozna pa se tada probudi i neki lokal patriotizam i bude krcato.

              Comment


              • Isto tako neki manji klubovi u inostranstvu vuku različite ideje sa sobom. Npr Livorno i St Pauli izrazito levičarske itd. Lacio skoro fašističke, sad ne znam da nabrajam ali ima i u Španiji baš je Viško pomenuo levičarski klub da li Rajo Valjekano.

                Fenerovi su Ataturkovi, Galatini neoosmanisti sa izrazito islamskim elementima, Bešikatš kažu da ima levičara i komunista.

                Toga u Srbiji nema.

                Ima ali vezano za Zvezdu i Partizan ali to je nebitno.

                Na Kipru ovi iz Omonia i mislim Panata da su isto malo više u levo, AEKovi su desničsri koliko znam, i tako dalje i tako dalje.

                Ajaks je kao i Totenhem prozvan za jevrejski klub, Fejnord se pozicirao desno odmah.. Ima tu svega.

                Ovde takvih linija identifkacija nema.
                Last edited by Cassius Clay; 06-10-18, 18:45.

                Comment


                • Originally posted by Uroš View Post
                  Šta ti je kada priučeni ljudi koji ne razumeju kulturu i koji nisu kročili na zapad pričaju o istom. Koliko ima primera novih stadiona i infrastruktura gde su se raspali i klub i navijači. Neka me ispravi Kronos ili ko već zna, mislim da je Split nekad bio opasno košsrkaško gostovanje i da je bio jak, a nova dvorana je promenila sve i nije više kao pre. Split ili Zadar, ili tako neko.
                  Super, zato si ti tu da nas poducis!

                  Kakvi su stadioni u Argentini u stanju raspadanja, pa je puno!
                  Puno je u 1. ligi, mi smo pricali o 3. rangu takmicenja.


                  Sve je u psihološkim karakteristikama i sklonostima, kulturološkim običajima.

                  Neko bi da pravi 7-8 klubova za koje se navija i primeni tudje kriterijume na nas. Zato postooji i kulturni relativizam, jer je u sportskoj kulturi našeg naroda da ljudi uglavnom navijaju za neki od dva kluba.
                  U nasoj kulturi je bilo dugo i to da je vecina ljudi bilo nepismeno, da su jedva znali da racunaju i pisu i to im je bilo mnogo, pa se to ipak promenilo. Takvi kao ti kao i svi kvazinacionalisti pricaju te price jer je vama super, a to sto je zemlja u rasulu to nista.

                  Ne možeš ti sada zato što neko negde navija u nekoj zemlji, za 7-8 klubova se navija, pa i mi isto da primenimo. To je nešto unutrašnje i nema veze sa infrastrukturom.

                  To su neki sociološki i psihološki fenomeni.
                  Da, nekada davno (ne tako davno) je isto pricano da je ovo zemlja zemljoradnika i zanatlija. A gle, cak i ti sad kuckas na internetu. Citava ova situacija je posledica inertnosti i linije manjeg otpora, zasto bismo radili da nam bude bolje, kad mozemo samo da se zavalimo i posmatramo kako se urusavamo?

                  Davnih dana kada sam živeo u Užicu ženska odbojka Jedinstvo je bila praznik u gradu. Nebitno što je hala mala, da je moglo da stane 15 k ljudi bilo bi toliko.

                  Fudbal u Engleskoj je tradicija i ljubav.

                  Ali to Jedinstvo je igralo derbije za titulu sa Zvezdom. Veličina kluba i kvalitet i istorija privlače navijače. Ne možeš veštački praviti nešto.

                  Užička Sloboda je više navijača imala na starom Begluku nego na novom stadionu, pre fuzije.
                  Sam si rekao, davnih dana. Od tada je proslo mnogo vremena i vise nista ne radi. Nijedna fabrika, domaca firma, unutrasnjost je bez perspektive i to se odrazava i na finansiranje klubova i same klubove.

                  Totalno je nebitno sta je neki klub postigao ranije. OFK Beograd je klub velike istorije, FK Radnicki iz Beograda takodje, a zajedno za ta dva kluba navija nekih 1000 penzionera koji se secaju starih dana. Borac iz Cacka je celu istoriju proveo u 2. saveznoj ligi, sto je lepa tradicija, ali je Cacak devastiran i normalno koga je jos briga za Cacak. Ako neko i prati sport, prati ga jer hoce da se istrese, da napise cuveno "sa vama uvek komedija", to je pokretacki motiv za vecinu danasnjih navijaca.

                  Pogledaj Constantina, covek retko kada napise neku ruznu rec o drugim klubovima, prati svoj bez obzira da li je 8. ili 2. na tabeli. Tako treba da se ponasa pravi simpatizer/navijac jednog sportskog kluba.
                  You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                  Comment


                  • Originally posted by Uroš View Post
                    Isto tako neki manji klubovi u inostranstvu vuku različite ideje sa sobom. Npr Livorno i St Pauli izrazito levičarske itd. Lacio skoro fašističke, sad ne znam da nabrajam ali ima i u Španiji baš je Viško pomenuo levičarski klub da li Rajo Valjekano.

                    Fenerovi su Ataturkovi, Galatini neoosmanisti sa izrazito islamskim elementima, Bešikatš kažu da ima levičara i komunista.

                    Toga u Srbiji nema.

                    Ima ali vezano za Zvezdu i Partizan ali to je nebitno.

                    Na Kipru ovi iz Omonia i mislim Panata da su isto malo više u levo, AEKovi su desničsri koliko znam, i tako dalje i tako dalje.

                    Ajaks je kao i Totenhem prozvan za jevrejski klub, Fejnord se pozicirao desno odmah.. Ima tu svega.

                    Ovde takvih linija identifkacija nema.
                    Besiktas je valjda BIO klub radnika. Kazem bio, sada je to izmesano. Jasno je da ima raznih navijackih grupa sa raznim istorijama, ali svi ti klubovi podrsku vuku iz svog grada. Pricam o podrsci navijaca koji nisu ultrasi. Svaki klub ima koliku - toliku publiku koja najpre dolazi iz obliznjih ulica, pa iz kvarta/naselja, pa iz grada.

                    Ali to sve nije toliko bitno. U Srbiji je ogromna vecina klubova sasvim nepotrebna, kao ona radna mesta na kojima neko samo prima platu. Zna se za sta sport postoji, prvobitno da bi ti igraci igrali za nekoga, sada i da bi ostvarivali neki profit. Toga ovde nema.
                    You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                    Comment


                    • Dobro i? Svi znamo kakvo je stanje u državi i to se neće promeniti. Pa ovo je država gde više od 50% ljudi voli Tita.

                      Nismo mi bili govna, ali smo postali. Narod ne valja ničemu.

                      Podrška manjim klubovima se može vezivati i za neki bunt i skalpove većim klubovima, toga u Srbiji nema. Nema zbog kriminala i zbog svega ali ja vas pozivam sve da ne pratite.

                      Ja znam šta pratim i šta gledam, i pristajem na to.

                      To što je zemlja u rasulu ja iako imam 23 godine znam da ništa promeniti neću. Narod je stoka, gledam samo sebe. Kvazinacionalista nisam, patriota jesam.

                      Dečko pogledaj da li ima gde da se radi i zašto mladi idu? Ja imam lukauz da mogu da kaskam i biram posao na tenane ali situacija je katastrofalna.

                      Sve se zna ko šta radi. Tu nema protesta, angažmana i buke, tu ti pomaže samo puk vojske, metkovi i puške. Inače ćeš ako se previše istakneš biti jeban u dupe i ti i svako ko se protivi.

                      Tako da manite se te priče o državi, bolja neće biti niti sme da bude kao i Hrvatska. Dali su agendu Vučiiću, Milu, Plenkoviću, Haradinaju, svima, narod umire oni se sprdaju i to je tako i biće tako.


                      Hoćeš da te vodim na sledeće lokalne izbore da te izlome pošteno pa da skontaš o čemu pričam? Zato daj da pričamo o realnim stvarima, maštanje je da će iti bolje.

                      Boriš se protiv vlasti i najebeš pošteno a nije da će se neko solidarisati. Nema tu borbe. Što bih se ja borio za musave penzionere? Šta si ti uradio protiv vlasti i protiv svih prethodnih vlasti i da bude bolje ovoj državi? Ništa.
                      Last edited by Cassius Clay; 06-10-18, 22:02.

                      Comment


                      • Ne kontam sto si ovo napisao, kada se slazem sa svim. Forum bi trebalo da sluzi da iskazem misljenje o onome sto smatram da valja i ne valjda u drustvu i drzavi. Da, tacno je, mladi odlaze, ekonomija se odrzava kreditima. Tacno je ono sto si napisao sta bi se nekome desilo ko se pobuni.

                        Ja kazem da, Beograd, recimo, nema negativan prirodni prirastaj, nema ni Uzice, ali se manja mesta oko Uzica pretvaraju u pustaru. Onda slede Uzice, Cacak, Gornji Milanovac i tako ti gradovi i ostajemo samo sa Beogradom, Novim Sadom i Sremom izmedju njih.

                        Vlastima je lakse da odrzavaju status kvo, da sve ide kao i ranije, daj fabrike od 25 000 dinara - tu ima posla. Razlog zasto nasem fudbalu nece biti bolje je sto vecina klubova potice iz ruiniranih sredina, gde je sport luksuz. Iz tih gradica ljudi zele da pobegnu, bas im je do toga da gledaju lokalni fk (iz kojeg takodje zele da pobegnu sto pre).

                        Ne moze da se poredi sa Engleskom ili Nemackom gde manja mesta mali rajevi za ovo ovde.
                        You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                        Comment


                        • Druže ja ne moram da menjam državu mogu samo otići na Zlatibor. Mi konkretno nikada nešto loše nismo živeli, a što se tiče infrastrukture imamo nov stadion, jako dobre uslove za sve sportove, i Užice i Čajetina/Zlatibor.

                          Što se privrede tiče i uslova za život na Zlatiboru se živi gospodski, tamo je totalno druga vlast, kapital stiže ali mnogo novca ostaje opštini.

                          9AEFADE2-5118-44D0-9925-24D949E164B6.jpg

                          Evo je slika neka na koju sam naišao na netu neko skrinsotovao.

                          3FC3AD16-83E5-4908-BF07-FF0426EEFEB5.jpg

                          Te laži da mora loše da se živi najbolje znaju Užičani i Zlatiborci, Milan Stamatović je uzeo preko 60% u Vučićevoj strahovladi jer tu ljudi dobijaju olakšice i pomoć za biznise a opština stipendira studente sa prosecima preko 7,5 dok se u ostalim opštinama traži preko 9 i retko ko dobije. Banaln primer.

                          Gradi se Gondola, izgradjen je Hotel Tornik, brutalan hotel, već sledeće godine dolaze fudbaleri Utrehta, školski primer kako opština posluje zahvaljujući umeću, a ne iz državnih izvora kao onog krmeta Palme.

                          Znači sve se može. Čime će Vučić da potkupi nas kada svi žive više nego dobro. Svi moji prijatelji imaju neke zemlje oko grada ili na Zlatiboru, mi smo najmanji problem. Kod nas nema otudjivanja zemljišta, nemaš kao u Vojvodini pojave Mileta Jerkovića da drži selo u ropstvu, da se prodaje zemlja.

                          Kusturica već planira neke projekte, fali nam samo aerodrom.

                          A šta ćemo sa jugom, istokom, delovima Vojvodine, to je pitanje?

                          Evo vidiš kako se razvija sport sada na Zlatiboru, i KK i FK lete ka gore. Imaće evropske uslove a i ako se probiju za par godina dobiće i stadion.

                          Koliko se milijardi iznelo iz zemlje pa smo opet preživeli i živimo, nismo mi toliko siromašni nego nas lažu a mi se prodajemo.

                          Comment


                          • I znam da je off ali moram da dodam krivi su i mladi što su nezainteresovani a i matori što su imbecili ali tu pomoći nema. Za kilo leba i paštete i iljadu dinara oni pristanu na smanjenje plata i penzija. E skapali od gladi koji su to uradili, sebi su iz džepa uzeli. Ono kad sirotinja samu sebe ukopava.

                            Ko je ovde i kada odvovarao za izdaju nacionalnih interesa? Niko nikada. Zato ti kažem badava pričamo. Nije da je valja država nego ne valja ni jedna vlast od 1945. i to bez izuzetka, kontiuitet loših vlasti.

                            Comment


                            • Originally posted by Uroš View Post
                              Druže ja ne moram da menjam državu mogu samo otići na Zlatibor. Mi konkretno nikada nešto loše nismo živeli, a što se tiče infrastrukture imamo nov stadion, jako dobre uslove za sve sportove, i Užice i Čajetina/Zlatibor.

                              Što se privrede tiče i uslova za život na Zlatiboru se živi gospodski, tamo je totalno druga vlast, kapital stiže ali mnogo novca ostaje opštini.

                              [ATTACH=CONFIG]16338[/ATTACH]

                              Evo je slika neka na koju sam naišao na netu neko skrinsotovao.

                              [ATTACH=CONFIG]16339[/ATTACH]

                              Te laži da mora loše da se živi najbolje znaju Užičani i Zlatiborci, Milan Stamatović je uzeo preko 60% u Vučićevoj strahovladi jer tu ljudi dobijaju olakšice i pomoć za biznise a opština stipendira studente sa prosecima preko 7,5 dok se u ostalim opštinama traži preko 9 i retko ko dobije. Banaln primer.

                              Gradi se Gondola, izgradjen je Hotel Tornik, brutalan hotel, već sledeće godine dolaze fudbaleri Utrehta, školski primer kako opština posluje zahvaljujući umeću, a ne iz državnih izvora kao onog krmeta Palme.

                              Znači sve se može. Čime će Vučić da potkupi nas kada svi žive više nego dobro. Svi moji prijatelji imaju neke zemlje oko grada ili na Zlatiboru, mi smo najmanji problem. Kod nas nema otudjivanja zemljišta, nemaš kao u Vojvodini pojave Mileta Jerkovića da drži selo u ropstvu, da se prodaje zemlja.

                              Kusturica već planira neke projekte, fali nam samo aerodrom.

                              A šta ćemo sa jugom, istokom, delovima Vojvodine, to je pitanje?

                              Evo vidiš kako se razvija sport sada na Zlatiboru, i KK i FK lete ka gore. Imaće evropske uslove a i ako se probiju za par godina dobiće i stadion.

                              Koliko se milijardi iznelo iz zemlje pa smo opet preživeli i živimo, nismo mi toliko siromašni nego nas lažu a mi se prodajemo.
                              Slazem se da se razvija sport na Zlatiboru. Ko je gradonacelnik u Uzicu, jel SNSovac? Cujem da je klub u totalnoj finansijskoj katastrofi od kada su se celnici grada zainteresovali za isti. I mi pricamo o sportu.
                              You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                              Comment


                              • Znam ekipu nisu ljudi krivi, Tihomir je gradonačelnik ali SNS tj Vučić mrzi Užice i onda su oni baš 5a liga u tom SNS-u.

                                Košarkaški klub ide ka gore jer ga je preuzeo Čačanin Saša Turović iz Čikaga koji je hteo i fudbalski, pa nisu sveli račun tsčan, a fudbalski klub propada iako je došao Opačić menadžer iz Alavesa.

                                Sada je sukob Opačić vs Ristanović koji bi da vodi klub iz senke ali ništa od toga. Igračima se duguje dosta, klub je propao, a imaju jedan od modernijih stadiona u državi...

                                S druge strane KK Zlatibor vodi čovek koji nije proStamat ali oni to gore mogu da odvoje i da podrže taj klub bez sujete.

                                Ključ zašto ne može neko da dodje gore i jebe ljude i otima im je što su gore prilično jaki igrači, a Stamatović ima odličnu saradnju i pošten je čovek, ne dovodi u pitanje poreklo novca i da li je stečeno u inostranstvu od nelegalnih radnji, bitno mu je da se ulaže u opštinu i da se gradi, stoga je pogodan.

                                Bilo je tu još pikanterija i malo šamaranja ali nije za forum. Što se tiče SNS-a.

                                Na Zl iznad Mone gore na nekoj zgradici piše crvenim sprejem veliko " Vučiću pederčino" hahahah.

                                I šta oni tu da rade? Sem što šalju inspekciju koja zlostavlja sve i svakoga gore, traže dlaku u jajetu, uzimaju ljudima i pravdaju se da moraju ds uzmu i da imaju propisano koliko moraju samo da bi se ti biznismeni pobunili protiv Stamata ali toliko ima turista i toliki je profit da im ne pada na pamet.

                                Comment

                                Working...
                                X