Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nezaboravni sportski momenti

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nezaboravni sportski momenti

    Ovih sam se dana, sticajem raznih okolnosti, prisetila nekih sportskih trenutaka (koji su i više od toga, naravno), a koji su mi ostali kao neprevaziđeni, duboko u sećanju, pa iako ima i onih kojima nažalost nisam prisustvovala "uživo", zahvaljujući tehnologiji odgledala prvi put ko zna koliko godina kasnije , i eto došla na ideju da postavim ovakvu jednu temu.

    Pojedini pdf-ovi imaju nešto slično, pre svega teniski čini mi se, kao i F1, NBA, ali mislim da niko neće imati ništa protiv ako se i ovde pojavi ponovo neki zanimljiv meč ili trka ili bilo koji sportski događaj, koji je ušao u istoriju u tom trenutku i koji se pamti... ili koji je prosto vama ostao u sećanju iz nekih razloga. Neka budu svi sportovi zastupljeni.

    Dok sam pre par dana slušala Ravelov Bolero, setila se ovo dvoje sjajnih klizača, koji su dominirali 80tih i 90tih godina prošlog veka svetskom scenom u plesu parova na ledu, bili više puta svetski i evropski prvaci, a u Sarajevu 1984. godine na Zimskim olimpijskim igrama osvojili naravno zlato, sa fantastičnim performansom koji je ostao za sva vremena.

    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

  • #2
    Ајмо Милораде ...

    Ово ми је убедљиво највећи спортски пораз. И убедљиво највећа морална победа.
    Возио сам ауто путем, и јурим да стигнем на ону омв пупму ка Нишу само да одгледам трку.
    Улазим унутра а оно све пуно, сви стали да гледају.
    Почиње трка, заглушујућа бука, делиријум .... и стока покраде Милорада ... тад кад нисам умро ....

    Омега је касније, много година касније, признала да је Милорад Српски гладијатор победио.




    Comment


    • #3


      Jedna od najvećih ispala svih vremena. Srceparajuće za jedne i nenormalna euforija za druge. 17 godina prošlo, Schalke posle toga nije bio ni blizu titule.. i ko zna još koliko dugo će Gelzenkirhen čekati na istu

      Comment


      • #4
        Odlicna tema!

        Philippe Gilbert koji je ispisao istoriju svojim voznjama u sezoni 2011. godine, ali cija je pobjeda na SP-u sezonu kasnije imala posebnu draz svim njegovim fanovima(ukljucujuci i moju malenkost koja je to vece otisla da se napije kako bi proslavila ovaj poduhvat fenomenalnog Belgijanca ) Nevjerovatan skok na cuvenom Cauberg-u. Ne pamtim da sam se ikad ranije toliko radovao nekoj njegovoj pobjedi i ako nije najveca u njegovoj karijeri.



        ... dok Gilbert nije trijumfovao na Tour de Flanders trci prosle godine, u 35. godini zivota apsolutno iznenadio cijeli biciklisticki svijet svojim napadom na preko 50 kilometara od cilja. Epski solo Gilbert-a i sigurno najveci trijumf u karijeri na nacin na koji je jedino i mogao da pobijedi a koji je svima bio prosto nezamisljiv. Za mene, najbolje nesto sto sam gledao u ovih 15-ak godina koliko gledam biciklizam.




        Jos jedan iz svijeta biciklizma, ali ovoga puta Thor Hushovd. Trinaesta etapa TDF-a 2011. Thor(inace sprinter) koji medju prvima prelazi preko Obiska,cuvenog uspona ekstra kategorije i ludom voznjom na spustu(u kojem je dostizao brzinu i do 112km/h) hvata Roy-a i Moncoutie-a koji su cijelog dana bili u bijegu... I onda je, kao da je sve sto je do tad uradio na etapi nije bilo spektakularno samo po sebi, jos jednom iznenadio sve kad je odlucio da samo nastavi svoj ludacki tempo i vozi sam do cilja i ostavi sve daleko iza sebe. Epska voznja jednog od najboljih biciklista svoje generacije. Da sve to bude jos sladje, tada je bio aktuelni svjetski sampion



        Jos jedna koju nikad necu zaboraviti je ona voznja Cancellara-e ne sedmoj etapi TdF-a 2009. Dva puta mu je pucala guma na usponu i ostao je daleko iza glavne grupe. Nakon pet dana u zutoj majici nije htio samo tako da je preda i ako je bio svjestan da ce je svakako i izgubiti na toj etapi, priredio nam je show. Bio je izolovan i nakan sto je drugi put zamijenio gumu, vozio je kao manijak kako bi sustigao glavnu grupu. Vozio je onako kako se vjerovatno niko drugi ne bi usudio i demonstrirao kakav je biciklista. Ja samo znam da sam bio blijed kao krpa dok sam to gledao na tv-u jer sam mislio da cu gledati prenos uzivo u kojem gine jedan od mojih miljenika Manijakalna, ali maestralna voznja. Na kraju, kad se prikljucio glavnoj grupi mislim da je svima bilo lakse Kasnije je na pet kilometara od cilja napokon prokuvao i pustio brdase da se kolju za sutu majicu.. nije osvojio etapu niti je dobio bilo kakvo priznanje za to sto je uradio, ali ko voli biciklizam i ko je tog dana gledao sigurno nikad nece zaboraviti.

        Ovaj snimak jednostavno ne moze da docara kako je to izgledalo u direktnom prenosu, ali jbg... izgleda da boljeg nema na yt-u



        Ima tu jos dosta momenata iz biciklizma koje bi izdvojio, ali bice prilike...


        26. februar 2006. - pobjeda Svedske nad Finskom u utakmici za zlato na ZOI u Torinu. Jedna od najboljih utakmica koje sam gledao. Taj tim Svedske koji su imali na tom turniru ce mi uvijek ostati u sjecanju kao jedan od najboljih. Nestvarna kolicina talenta. Sva tri gola su postigli momci iz Red Wings-a, a naravno najsladji je onaj koji je zabio Lidstrom sa plave linije 10-ak sekundi od pocetka poslednje trecine. Luda poslednja trecina i nevjerovatne odbrane Lundqvist-a koji je branio kao Hasek iz najboljih dana do poslednjih sekundi meca. Njegova odbrana Jokinen-u na 20-ak sekundi do kraja je mozda i najbitnija odbrana karijere.

        Ponovo neki bzvz snimak poslednjeg minuta, ali sigurno moze da se nadje nedje i cijela utakmica





        Finale Stanley kupa 2008. Game 6, Red Wings 3:2 Penguins i proslava kupa u sred Pitsburga. Sigurno nije najbolji tim koji je Detroit imao, ali jedna nevjerovatna sezona na kraju krunisana kupom u finalu protiv Pingvina. Veliki Darren McCarthy osvojio jos jedan, poslednji kup, Zetterberg bio MVP, a Lidstrom je postao prvi kapiten porijeklom iz Evrope koji je osvojio Stanley kup.






        Bogami bjese lijepo to proljece 2008. Red Wings-i osvojili Kup, a Junajted osvojio PL i LS(mislim da nema potrebe da kacim video kako VDS pravi budalu od Anelke jer su to vjerovatno svi na forumu vec vidjeli, a i da dusmanima ne bi pozlilo ) Tih mjesec dana sam bio najsrecniji covjek na svijetu ja milslim. Isto se nisam nikad radovao kao onda kad je VDS skinuo onaj penal... to je mozda i jedini put kad sam zbog sporta plakao od srece Kakva luda sportska godina jbt.

        Ali, kad smo vec kod fudbala i Junajteda... Bilo je tu dosta golova za pamcenje koje ce neko sigurno pomenuti, pa cu samo da okacim jedan koji ce mi uvijek ostati u sjecanju zbog toga sto je se desio niotkuda u situaciji kad je Liverpul bio nikad blizi i prijetio da nam uzme titulu ispred nosa. Uzivajte(08:10 na snimku )







        22. Decembar 2012. - Megatron srusio rekord Jerry Rice-a. Kakvo je cudoviste bio Calvin Johnson. Najbolji WR svoje generacije.









        I za kraj, mozda i najveci podvig u modernoj sportskoj eri: Miggy Cabrera i njegov Triple Crown 2012. godine







        Imam ja materijala za ovu temu koliko oces Ovog puta sam pisao o nekim meni bitnim sportskim trenutcima. Sledeci put cu o bitnim dogadjajima uopste
        Last edited by powerslave; 27-01-18, 09:40.

        Comment


        • #5


          Da se prisetimo.

          Comment


          • #6
            Sidnej 2000, finale sa Rusima. Jedan jedini Vanja...



            A klupski...svakako ovaj mi je najdraži

            Last edited by Marija81; 29-01-18, 03:14.
            Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
            Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
            "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

            Comment


            • #7
              Evo i mog nezaboravnog sportskog momenta

              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • #8
                Ćaskali Papi i ja onu noć kada sam otvorila ovu temu i nabacao on meni neke silne momente kojih se seća, pa kako će tek o njima da razmišlja....a meni je odavno u glavi Atletiko Madrid, Kup Kralja i grobar koji je tada igrao za njih, nadavao se golova, i pored svega toga znam, sećam se i da je bila zima, čak je i da je mama tada pravila krofne. Dobro to nema veze mnogo sa samim mečom, osim što sam uživla totalno, kakav fudbal, kakav meč, kakve krofne, a ja dete koja počela opasno da prati fudbal, razumela se u pravila , igrala ga ispred zgrade i naravno već uveliko navijala za Zvezdu, otac me vodio na Maru još od 4.-5. godine.

                I sad ..pošalje meni Papi snimak... kaže to ti je ovaj sigurno, ja rekoh ma znam imam sačuvan baš taj video, jer se po Vikipediji nigde se ne pomnje više Atletiko Madrid u završnici Kupa Kralja, krajem 90tih (eeehhhh ali nije kraj 90tih, već sredina -.-)... Međutim, nikako ne mogu da spojim da su igrali sa Barsom... ufiksirala da je bio R.Sosjedad ili Valensija... Mlinko Pantić samo delimično i potvrđuje i demtanuje moja sećanja... dobro osim krofni.


                Tražila ja dalje, jer u podsvesti znam da nije Barsa bila suparnik i znam da je At Madrid pobedio, za razliku od prethodnog gore meča, a ono što me posebno mučilo je što znam da je za tu suparničku ekipu takođe igrao naš reprezentativac. Da Mijatović i da ipak je Valensija Samo godinu dana ranije, polufinale Kupa Kralja.

                E Papi...to je ovaj meč, kakav meč 21.februar 1996. - I meč PF Kupa Kralja ...3:5. Te godine su i uzeli Kup u finalu pobedili Barsu sa 1:0, Pantić dao gol u produžetku, trener Radomir Antić
                Najviše golova u Kupu dali Pantić 7 i Mijatović 6 https://en.wikipedia.org/wiki/1995%E...6_Copa_del_Rey

                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • #9


                  UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                  Comment


                  • #10
                    Priznaj da je ovaj ipak lepši čak i od tog Zidanovog

                    Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                    Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                    "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                    Comment


                    • #11


                      Trenutak koji su sinoc slavili svi ljudi koji prate NFL a ne navijaju za Pats-e Jedno je sigurno, da mozda niko nikada nije bio toliko mrzan ljudima kao sto su to Brady i Pats-i posednjih 10-ak godina (racunam u svim sportovima )

                      Comment


                      • #12
                        Sezona 2002-3 čini mi se, baba spremila has neki, ja gledao u svojoj sobi, vičem babi golman dao gol, a ona meni - sine golman ne daje golove. Ipak daje. Drugi put pominjem babu na forumu u poslednja 3 dana ali toga se čak i ona seća.

                        Toldo vs Juventus- inače kao klinac sam mrzeo Juventus i Junajted najviše od svih. Tih bezbrižnih dana navijalo se za Parmu, gotivio se Leeds i Liverpool, plašio se Lukea Tristana i Makaja, i navijao za Real, do dolaska Ronaldinja.

                        Last edited by Cassius Clay; 06-02-18, 02:12.

                        Comment


                        • #13
                          J.D. Martinez i njegova 4 HR-a protiv Dodgers-a. Gledala se Arizona samo zbog njega

                          Comment


                          • #14
                            Dobri stari 3K, Robijev projektil, Šeki & Golac, Čume platio kartu 80 mEleona a radi za 2 milijarde, mladi Šavija.. ah memories!

                            Comment


                            • #15
                              hahaha a što posle 1:20 kaže voditeljka "u mamu vam jebem"

                              Šavija rodjeni lider

                              Al priča što je ista ko i danas, nameštanje, mi im damo kup oni nama ligu..
                              Last edited by Nerealan; 25-03-18, 01:03.
                              Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                              До поновног сусрета, твој Швабо

                              mala H2H 2018/19
                              suicide
                              2019
                              velika H2H 2019/20

                              Comment

                              Working...
                              X