Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Buducnost

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ja mislim da bi se trebale znati neke okvirne cifre vezane za plate i igraca i strucnog staba. To sirenje price oko plata u toku godine i uvecavanje bar duplo zavisi od kredibiliteta odobe koja iznese cifre. Kod KKCZ imas osobe bliske klubu koje redovno izvestavaju o iznosima plata i igraca i strucnog staba godinama unazad. Pa ne vidim problem.
    Eto recimo kad bi Twister rekao neku cifru za igraca verujem da niko odavde ne bi ni pomislio da menja iznetu cifru. Ipak si ti ovde osoba sa kredibilitetom.
    Uostalom ta prica o zaradama, ugovorima nije nasa izmisljotina, nije nasa seoska i kafanska prica(posto racunam da na ovim prostorima ljudi najvise vremena provode u kafanama) vec je svuda interesantno i koji su iznosi transfera i koji je iznos plate. Eto recimo najsvezje za Ronalda i njegov prelazak u Juventus. Ceo svet zna.
    Ne vidim problem da se okvirno zna i budzet i plate osim ako postoji razlog da se krije. Onda naravno krecu price kako je to seoska i kafanska prica da bi se omalovazila infomacija

    Comment


    • Originally posted by Ivan9 View Post
      Ne vidim problem da se okvirno zna i budzet i plate osim ako postoji razlog da se krije. Onda naravno krecu price kako je to seoska i kafanska prica da bi se omalovazila infomacija
      Razlog je možda, što se pare za budžet i plate igrača,
      u ovdašnjem sportu obezbeđuju poglavito od novca poreskih obveznika,
      na ovaj ili onaj način.
      Za populističku vlast (a sve su manje više takve) je najbolje da se to ne zna.
      Ako neko ima platu ili penziju 28K rsd, a plata nekog igrača na godišnjem nivou je 300K evra,
      onda neko od tih unesrećenika može da se zapita odakle te pare za to i ko se koliko ugrađuje u tu cifru.

      Comment


      • Originally posted by Ivan9 View Post
        Ja mislim da bi se trebale znati neke okvirne cifre vezane za plate i igraca i strucnog staba. To sirenje price oko plata u toku godine i uvecavanje bar duplo zavisi od kredibiliteta odobe koja iznese cifre. Kod KKCZ imas osobe bliske klubu koje redovno izvestavaju o iznosima plata i igraca i strucnog staba godinama unazad. Pa ne vidim problem.
        Eto recimo kad bi Twister rekao neku cifru za igraca verujem da niko odavde ne bi ni pomislio da menja iznetu cifru. Ipak si ti ovde osoba sa kredibilitetom.
        Uostalom ta prica o zaradama, ugovorima nije nasa izmisljotina, nije nasa seoska i kafanska prica(posto racunam da na ovim prostorima ljudi najvise vremena provode u kafanama) vec je svuda interesantno i koji su iznosi transfera i koji je iznos plate. Eto recimo najsvezje za Ronalda i njegov prelazak u Juventus. Ceo svet zna.
        Ne vidim problem da se okvirno zna i budzet i plate osim ako postoji razlog da se krije. Onda naravno krecu price kako je to seoska i kafanska prica da bi se omalovazila infomacija
        Nemam , konkretno ja, nikakav problem sa objavljivanjem budzeta i bilansa klubova, samo se bojim da cemo to na ovim prostorima dugo cekati. Mislim cak da se te stvari nikad nece ni objavljivati. A kako sam iz finansijske struke, bas bih rado sve to ispratio.
        Sto se tice mog kluba, znam platu par igraca (proslogodisnju zaradu) , izvor- covjek preko cije ruke predju ugovori, ali je bezveze naravno da otkrivam o kojim igracima i o kom iznosu je rijec. Iskreno, Buducnost vodi upravni odbor koji je sastavljen od vlasnika privatnih firmi (90%) i par predstavnika drzavnih firmi. Od njihove sposobnosti zavisi koliki budzet ce biti, od toga koliko oni uloze i koliko su sposobni da uzmu iz drzavne kase.
        Da li ulazi ilegalnog novca, ne znam a i ne zanima me puno.

        Isto tako, nije me ni zanimala fuzija Zvezde i Fmp, plan izlazenja iz ogromnih dugova. Ispratio sam prozivke Partizanovaca da su tim cinom ispaljeni dobavljaci za pare i minus izbrisan ali ne znam da li je to tacno. Nadam se samo da moj klub nema isti nacin funkcionisanja i da nikome ne ostaje duzan. Makar u javnosti nista nije izlazilo osim dugovanja prema Capinu prije nekoliko godina ( sto klub namjerno nije htio da isplati prevari od igraca, iako je klub sam kriv za to)

        Comment


        • Pošto podjebavaš, zaslužuješ i odgovor u takvoj meri i takvim tonom.
          Vi ste dugove izmirivali pištoljima (što nije radio ni utoka Danilović) a Zvezda je po UPPR-u na sudu rešila koliko je kome dužna i kada po planu dolazi na isplatu. Oprost duga su dali najveći poverioci Vučićević, Beko, da li Drakulić i Žeželj. Ugovori su prečešljani i cifre umanjene na 2,5 % (sve po zakonu jer da su pustili da klub ode u stečaj dobili bi kitu jer imovine i nije bilo.)...sada moderatori možete i da obrišete a i da me banujete, kako vam volja.
          Spoiler
          Ako mi časi smrti postanu bliski,
          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
          Nije umio da odstupi,
          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
          Pao unapred, a ne unazad,
          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
          Uračunato i u moj pad.

          Comment


          • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
            Iskreno, Buducnost vodi upravni odbor koji je sastavljen od vlasnika privatnih firmi (90%) i par predstavnika drzavnih firmi. Od njihove sposobnosti zavisi koliki budzet ce biti, od toga koliko oni uloze i koliko su sposobni da uzmu iz drzavne kase.
            Da li ulazi ilegalnog novca, ne znam a i ne zanima me puno.
            U zemljama Balkana i Divljeg Istoka ne postoje privatne privatne firme.
            Sve je to konektovano na vlast i na dobru volju vlastodršca,
            koji im nesmetno poslovanje uslovljava finansijskim milodarima svake vrste.
            Neki su se "privatnici" ispilili direktno ispod tiranina, dobivši kintu "poštovanih građana".

            Ne, nema ovde zdrave kinte od privatnog biznisa a da nije na ovaj ili onaj način
            direktno u vezi sa kintom poreskih obveznika.

            To taman onoliko pije vode (tih 90 posto privatnika) koliko i Gazprom koji je privatna kompanija takođe,
            sponzor moje FK CZ, kome su vlastodršci prethodni i sadašnji omogućili niže naftne rente nego u rodnoj majčici Rusiji.
            Naravno, opet na ogromnu štetu poštovanih građana i poreskih obveznika.
            Last edited by Jaqen Hghar; 16-07-18, 17:58.

            Comment


            • Originally posted by Ganac View Post
              Pošto podjebavaš, zaslužuješ i odgovor u takvoj meri i takvim tonom.
              Vi ste dugove izmirivali pištoljima (što nije radio ni utoka Danilović) a Zvezda je po UPPR-u na sudu rešila koliko je kome dužna i kada po planu dolazi na isplatu. Oprost duga su dali najveći poverioci Vučićević, Beko, da li Drakulić i Žeželj. Ugovori su prečešljani i cifre umanjene na 2,5 % (sve po zakonu jer da su pustili da klub ode u stečaj dobili bi kitu jer imovine i nije bilo.)...sada moderatori možete i da obrišete a i da me banujete, kako vam volja.
              Nema razloga za ban , tvoje misljenje je legitimno. Ne mozda i ispravno ali je svakako tvoje misljenje.

              Comment


              • Twister, Tatanka kad pocinju pripreme?

                Comment


                • Odma poslije 15. Tacan dan ne znam ali je 16-18 otprilike. Kolasin, pa BG pa Brindisi turnir valjda. Poslije toga dodje super kup ako se ne varam. Ali ovo je od ranije info, mozda se nesto promijenilo, nisam pitao.

                  Comment


                  • Preuzeto sa cg foruma.

                    Comment


                    • Pominje se Musli za centra,zna li ko sto o tome.

                      Comment


                      • Tesko da ce ti iko odgovoriti osim mozda Gasho Pajovic. Od 20 imena koja su se provlacila jedino je Tatanka imao pravi info za jednog, koji nije otkrio ali je najavio, opisno.
                        Last edited by Nemam_ti_kad; 27-07-18, 19:36.

                        Comment


                        • Originally posted by Ivan_pg View Post
                          Pominje se Musli za centra,zna li ko sto o tome.
                          Tesko da bi se Dzikic sa tim slozio, imajuci u vidu situaciju i ambicije u klubu.
                          Last edited by kronostime; 27-07-18, 19:41.
                          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                          Meša Selimović

                          Comment


                          • Originally posted by kronostime View Post
                            Tesko da bi se Dzikic sa tim slozio, imajuci u vidu situaciju i ambicije u klubu.
                            Sto?Dobar je Musli.

                            Comment


                            • Musli je tragikomican bio u Bambergu...meni to smrdi ali ko zna..
                              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                              2× German League champion (2018, 2019)
                              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                              Comment


                              • Ja vam rekoh da je roster kompletiran ali mi niko ne vjeruje. Izvor, mnogo ozbiljniji od Gasa Pajovica koji se nista ne pita, i ne moze biti bolji plus nije preko druga koji poznaje izvor vec direktan kontakt. Osim ako se sta nije promijenilo u poslednjih 3-4 dana u sta sam siguran.
                                Koliko znam svi reprezentativci ce igrati sad u sept. plus necemo moci da treniramo u sali zbog radova dugo. Za pripreme sam rekao sta znam.

                                Comment

                                Working...
                                X