Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Buducnost

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eurocup razlog odlaska a preko aba lige se trazi evro liga?!..liga je skroz ujednacena, a zvezda ce se pravit do februara pa cemo tad bolje znat

    Comment


    • Možda će ovo biti zanimljivo za navijače Budućnosti

      Raskid sa Subotićem za spas već neuspešne sezone -Koš magazin -Milivoje Kovačević

      Prilično dugo pratim košarku. Toliko da neke stvari mogu namirisati, da ne kažem predvidjeti. Lično vjerujem i da znam ponešto o diplomatiji (koja mi je ostala nedosanjani san). Uprkos svemu, iznenadio me je sadržaj saopštenja kojim je okončan poslovni odnos KK Budućnost Voli i trenera Slobodana Subotića. I to poslije samo sedam zvaničnih utakmica, nepuna tri mjeseca rada.

      “Imajući u vidu da i Upravni odbor i trener Subotić dijele zajednički stav da je ekipi potrebna promjena koja će vratiti klub na pobjednički kolosjek i nastavak sezone Eurokupa, složili smo se da je u ovom trenutku sporazumni raskid najbolje rješenje. Sa Slobodanom Subotićem, kao trenerom i kao čovjekom je bilo divno sarađivati. Budućnost Voli neće zaboraviti sjajnu pobjedu u Beogradu protiv Crvene zvezde. Hvala mu što je ovom odlukom pokazao da djeli naš stav da je klub i njegov interes ispred svih nas kao pojedinaca”, saopštenje je Upravnog odbora Budućnost Voli.

      U istom tonu, u istom postu na zvaničnom portalu kluba, Piksi lamentira nad svojom sudbinom: “Smatram da je potrebna promjena, kao dodatni snažan impuls igračima. Dijelim mišljenje i stavove Upravnog odbora da klubu treba promjena da bi u pravom smjeru krenuo dalje ka ostvarenju planova zacrtanih na početku sezone”.

      Kad je pred Novu 2019. godinu smijenjen Aleksandar Džikić, nije bilo njegove izjave u saopštenju kluba. Nije ni kad su morali otići Luka Pavićević, Igor Jovović, Vlado Šćepanović.

      U filmovima ne volim flešbekove. Ali tu formu moram iskoristiti ovog puta. Nijesam vjerovao da će se Subotić dugo zadržati u Podgorici. Nijesam poslije inauguracione, pres-komemoracije na kojoj je najavio svoje buduće korake u podgoričkom klubu. Dobro ste pročitali – komemoracije. Zahvaljujući YouTube-u možete i vidjeti zašto sam je tako nazvao. Meni je taj događaj, izlaganja Subotića, tajnovitost ambicija (bile su zacrtane, ali ih je sakrio), ton kojim se izlagalo više ličio na komemoraciju još jednoj lošoj sezoni (koja nije ni počela), nego na najavu ambicioznog projekta.

      Pod tim utiskom odmah sam otišao u jednu od kladionica (imam i svjedoka za to, a i kladionica nadzorne kamere) koja daje kvote za nekonvencionalne ponude i želio da stavim makar deset eura da Piksi neće čekati Novu 2020. u Podgorici. “Isključeno iz ponude”, glasio je odgovor. Ni 1.01! Dakle, kladioničari su već znali kakav je promašaj napravio KK Budućnost Voli!

      Ekonomski analitičar iz Podgorice Miloš Vuković, prije desetak dana u svom blogu napisa da u Crnoj Gori vlada “kultura strateškog ćutanja i čekanja neumitnog protoka vremena”. Da sam “strateški ćutao” poslije pripremnih mečeva Budućnosti Voli protiv Mege Bemax i Mornara, jesam. Rezonovao sam – rano je, tek su došli reprezentativci. Poslije Superkupa u Zagrebu – mislio sam ima pomaka, trebaće vremena. Ali poslije tri poraza u Eurokupu, Uprava je prekinula “strateško ćutanje”, pa i ja progovorih.

      Tim Dragana Bokana, njegov Upravni odbor, prije nešto više od sedam godina preuzeo je vođenje KK Budućnost. Ljetos dobio ponovno povjerenje drugi mandat. Bilo je uspona i padova, dobrih rezultata i razočaranja. Bilo je uspješnih i promašenih poteza, angažovanja dobrih igrača, ali i bacanja para. Sve je to dio ovog posla. Uoči sezone 2017-18 napravljen je vrhunski potez: akcenat je stavljen na crnogorske igrače, bilo ih je devet u rosteru, angažovan je trener Džikić i klub je ostvario najveći uspjeh u istoriji – bio prvak ABA lige. Publika je podržala svoje igrače, punila salu, a oni na podršku uzvraćali bacanjem za svaku loptu, “tjeranjem” stranaca da budu bolji, da ih prate. Igrala se muška odbrana, nakon koje se i nerezonski pogađalo. Sreća se zaslužuje.

      Izazov Eurolige učinio je da se “na trupicu” prekine s konceptom. Zapravo, niko u klubu, od Bokana, preko Džikića, do posljednjeg prvotimca nije znao što ih čeka. Da su znali, prvo bi nastavili s povratkom domaćih igrača. Imali su mogućnost da vrate Vlada Dragičevića, Nemanju Đurišića, da dovedu naturalizovane Crnogorce Dereka Nidama, Džavonte Grina… Svakome su našli neku manu. I kako to obično biva, doveli su polovne strance za mnooogo velik novac, izgubili prepoznatljiv imidž, titulu, simpatije publike, skandalozno završili sezonu. I nijesu izvukli pouku!

      Da jesu shvatili bi da u modernoj košarci veza kvalitetnih pleja i centra donosi rezultat. Budućnost Voli nema kvalitetnog centra. Nije to Hasan Martin koji je dominirao u praznom “Pioniru”, nije ni Letonac Majers koji ne djeluje da je onaj isti koji je u dresu reprezentacije svoje zemlje odigrao meč za pamćenje protiv Crne Gore, u “Morači”. O Zoranu Nikoliću ne bih trošio prostor. Napomenuću samo da su Dragičević, Đurišić i Nidam opet ljetos bili slobodni.
      Zašto je Subotić odgovoran?

      Prvo zato što nije javnosti saopštio koje su njegove ambicije s ovim timom za sezonu. Lične ili nametnute, svejedno. Pristao je na njih.

      Drugo, nedostajala su mu samo tri reprezentativca na pripremama, a nije napravio igru, nije bilo uigrane akcije. Džastin Kobs, mozak tima, morao je igrati preko trideset pet minuta da bi “plavi” bilo šta smisleno odigrali. A i to je bilo s mnogo trošenja vremena u driblinzima, bez kretnji, igri oko blokova, veoma sporo, uz selekciju šuta koja nije bila najsretnija. Brz protok lopte i stvaranje viška za nesmetan šut na taj način vidio sam tri ili četiri puta na deset utakmica. Šuterska insipracija nije dovoljna. Ivanović, Nikolić, Šehović i Popović, kao da su prošle godine izgubili sigurnost u šutu. Bilo ih je samo protiv Crvene zvezde, što je malo za sedam mečeva.

      Akcije za centre ne postoje. Kad Kobs probije pa namjesti nešto kao alley up, ne možemo smatrati akcijom. Drugu godinu za redom centri Budućnosti Voli nijesu sposobni da leđima prema košu kreiraju poene ili podijele upotrebljiv povratni pas. A napad je, prema pokazanom, ostavio bolji utisak.

      Subotić je odgovoran i što je škartirao igrača kojeg je doveo – Vuda, s kojim je prošao pripreme, a koji je na oba dijela terena bio na nivou ostalih. Takvog je igrača zamijenio “pojačanjem” Božićem, za kojeg je poslije deset dana priznao da je doveden nespreman!?

      Kad Danilo Nikolić igra preko trideset minuta, onda igrač tipa Gista, ‘ladno postiže dvadeset sedam poena preko njega, onda se i igrač tipa Fundića naigra… Ali ni ostali se nijesu pokazali u odbrani. Djelovalo je da je svaki protivnik fizički i tehnički jači od crnogorskog šampiona. Voljni momenta, od kojeg zavisi odbrana, nije bio vidljiv. Stručni štab nas nije ubijedio da su na pravi način skautirali protivnike. Džikić je prve sezone u tome bio majstor. Dalje, nijesu čitali akcije protivnika i prilagođavali odbranu njima. Da jesu, shvatili bi da im samo dva igrača poljske Arke daju poene posljednjih petnaest minuta, dobili bi tu utakmicu, Piksi bi sad spremao meč protiv Primorske, a ja bih i dalje “strateški ćutao”.

      Kakvu poruku šalje KK Budućnost Voli svakim potezom nakon osvajanja jadranske titule? Sigurno ne da je stabilan klub koji ima jasnu viziju, koji donosi prave odluke i čvrsto stoji iza njih. I kako onda očekivati da neki trener od renomea dođe u Podgoricu osim ako baš nije egzistencijalno ugrožen, ili ako nema motiv koji je imao Jasmin Repeša?

      Budućnost Voli je prošle sezone prosula bezmalo sedam miliona eura (ako je vjerovati samo zvaničnim izvorima informacija Eurolige, izvještaju o trošenju budžetskih sredstava Vlade CG i Podgorice). Kad za uloženo ne dobiješ ono što očekuješ – prosuo si. Ni ova sezone neće proći s manje od polovine te sume, a već je u pitanju ishod. Da – cilj, ambicije, još ne znamo. Ili ih nema.

      Za kraj jedna pikanterija. Portal brainbasketball.net poslije poraza Budućnosti Voli od Arke u Podgorici, objavio je tekst u kojem insinuira da su Podgoričani možda i namjerno izgubili meč!? Autor iznosi svoje viđenje, koje ima pokrića u viđenom na terenu. U najavi za taj meč precizno je analizirao zašto će podgorički tim deklasirati Poljake. I čovjek je ostao u čudu šta se dogodilo, da mu je jedino smisleno objašnjenje bilo – namještanje utakmice.
      Poslije trijumfa u Beogradu, kvota da Poljaci dobiju i da ne bude postignuto više od 155 poena bila je – osam! Podsjetimo i na činjenicu da je Vlado Šćepanović podnio ostavku poslije serije od osam pobjeda, kad je Budućnost Voli bila poražena od tada posljednjeg tima ABA lige – Karpoš Sokoli u gostima. Kvotu sedam na pobjedu domaćina, u Podgorici su neki dobro naplatili. I da se poslužim još jednim “filmskim” citatom – autor iznosi samo lični stav. Svaka sličnost sa stvarnim događajima je – fiktivna!
      Last edited by Samo Zvezda; 19-10-19, 11:56.

      Comment


      • Ovo je tolika glupost, da je neverovatan broj idiota koji se bavi kosarkom i zivi od iste. Taj na kraju za Brainbasketball, znam ga...stranac je i sta god pretpostavi da ce doci a ne dodje..to je namesteno. Da je Buducnost prvi ili peti tim koji mu namesta kad ''padne'' pa ajde. Covek misli ne igra Green za Arku i bice +20...ne ide to tako

        Jos je gluplji novinar koji je to preneo kao idiot...Ne uazim u to sve, mozda su i igraci minirali..ali namestena utakmica nema veze. Generalno to se ne desava na visokom nivou...to uglavnom rade sami igraci itd..zato sto tako zarade kintu vise..al to su timovi cije su plate tacno koliko u Srbiji ili nesto vece.

        Taj Karpos je bio fixerski..fixali su igraci MZT-a..u ABA sto znam one sezone kad su ispali. Da kazem Makedonci..Nije lako uopste uplatiti novac i same kladionice bi reagovale na to da su pitanju nek ozbiljnije uplate.

        Generalno, hocu reci dalik to prica zato sto je ''pao'', nije mu prvi put ) Usli ste u moje polje
        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
        2× German League champion (2018, 2019)
        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

        Comment


        • 59 poena postići na domaćem terenu - krajnje sumnjivo.
          Drugo, prošlosezonski tim je koštao oko 7 miliona €, ovogodišnji oko 4. Ok.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Procitao tekst. O sportskim detaljima mogu se u nekim naznakama sloziti sa autorom. O ovim kladionicarskim ne bih ni razmisljao. Danas se u sve moze sumnjati i sve fejkovati. Sto se tice budzeta predpostavljam da je izmedju 2 i 3M.

            Ovo sto Dekard zbori , jasan je stil pisanja i cilj,jasna namjera. To je isto kao kad bi ja sad zapeo da stalno stalno ponavljam da je budzet czv 13,8 miliona koliko su izbacili oni turci ili grci u njihovim projekcijama.Ne pada mi napamet da se bavim sa tim. Imam svoju projekciju u glavi, ako koga zanima ona se krece oko 10+M ali je nevazno u sustini.

            Comment


            • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
              Procitao tekst. O sportskim detaljima mogu se u nekim naznakama sloziti sa autorom. O ovim kladionicarskim ne bih ni razmisljao. Danas se u sve moze sumnjati i sve fejkovati. Sto se tice budzeta predpostavljam da je izmedju 2 i 3M.

              Ovo sto Dekard zbori , jasan je stil pisanja i cilj,jasna namjera. To je isto kao kad bi ja sad zapeo da stalno stalno ponavljam da je budzet czv 13,8 miliona koliko su izbacili oni turci ili grci u njihovim projekcijama.Ne pada mi napamet da se bavim sa tim. Imam svoju projekciju u glavi, ako koga zanima ona se krece oko 10+M ali je nevazno u sustini.
              Samo me taj sportski deo I zanima.
              Te kladioničarske igre me ne interesuju previše.
              Mada je ostao "mutan" razlog za sklanjanje Vlade Šćepanovića. Sportski razlog nije postojao

              Ne bih ni prenosio ovaj tekst da se ne radi o "Koš magazinu"

              Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

              Comment


              • Dekkardov cilj je da se istera pravda i pohapse kriminalci, ništa manje i ništa više.
                Treba se zapitati otkud iznenadan otkaz, da nije možda razlog nepristajanje na zakulisne radnje?
                Sportski sigurno nije, tri poraza u EC na početku takmičenja su svakako nadoknadiva u nastavku sezone, a pritom je pobeđen najveći rival i to na gostujućem terenu.
                Mnogo pitanja, nijedan odgovor, nadamo se da će ova priča dobiti epilog u odgovarajućim institucijama. Do tada ostaje velika sumnja na sve protekle događaje.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Ocekujem nocas paklenu utakmicu,jako bi bitna bila ova pobjeda sad,nadam se da ce Mijovic pokazati svoju vrijednost i voditi nas do kraja sezone.

                  Comment


                  • Ali koliko ja samo uzivam u nasoj igri ove sezone,povratila mi se ona strast,upalila se stara vatra.
                    Prosle godine sam X puta hvatao sebe kako navijam da nas sto vise oderu,bas sam pratio sve preko kurca.
                    Last edited by E1_PG; 20-10-19, 16:21.

                    Comment


                    • Zadovoljan sam.

                      Comment


                      • Zadovoljan si što ste dobili uvek neugodnu Krku koja je dobila Zvezdu ili si zadovoljan igrom?
                        Spoiler
                        Ako mi časi smrti postanu bliski,
                        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                        Nije umio da odstupi,
                        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                        Pao unapred, a ne unazad,
                        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                        Uračunato i u moj pad.

                        Comment


                        • Originally posted by Ganac View Post
                          Zadovoljan si što ste dobili uvek neugodnu Krku koja je dobila Zvezdu ili si zadovoljan igrom?
                          Igrom,i protiv Galate su bili solidni bas a ovo nocas bas obecava.
                          Izuzev Ivanovica,Mejersa i Zokija koji su u kanalu ali bice to dobro.
                          Mijovic mora ovo da vodi do kraja sezone.

                          Comment


                          • Bravo Mijo doktore, bas fino rasporedjuje pozicije. Sad Oldenburg da se iskasapi u EC, pa da se pali masina.

                            Sent from my Redmi 5 using Tapatalk

                            Comment


                            • Malo kasniji izvjestaj, prvo gostovanje ove godine i sjajna pobjeda momaka. Bio brat Gordic da isprati bivse drugare, bio Alimpije najdrazi [emoji1] i pomocnik Adzic.

                              Nadamo se nekom gledanju na derbijima [emoji4]

                              Sent from my Redmi 5 using Tapatalk

                              Comment


                              • Mala ispravka....Gordic da isprati drugare a bivse saigrace

                                Comment

                                Working...
                                X