Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Buducnost

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bice hemije kad zatreba

    Omic:
    Merciful Father, I have squandered my days with plans of many things. This was not among them. But, at this moment, I beg only to live the next few minutes well. ... For all we ought to have thought and have not thought, all we ought to have said and have not said, all we ought to have done and have not done, I pray thee, God, for forgiveness.
    Gordic&ostali:
    Lo, there do I see my father.
    Lo, there do I see my mother and my sisters and my brothers.
    Lo, there do I see the line of my people back to the beginning.
    Lo, they do call to me.
    They bid me take my place among them in the halls of Valhalla where the brave may live forever.
    Last edited by kronostime; 29-10-18, 01:36.
    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
    Meša Selimović

    Comment


    • Za poraze nije kriv vojnik vec general (iako je posle bitke lako biti general).
      Rekao bih da Dzikic nije taj kapacitet koji moze da pliva u EL vodama, bolji je od onog pokusaja od trenera (alimpijevica) i od mnogih u ABA ligi ali to ne znaci odmah da je Greg. Za njega je EL kao prevelike cipele, tesko ce se on snaci tu.
      Igraci koji su dosli - njegova su krivica i izbor (valjda) ako ih nije birao -aminovao je njihove potpise.
      Ocito je da ima igrace (ove sezone) koji su vece "zvezde" od njega i koje za sada ne moze da uklopi, jbg ipak nije dzabe u njegovom CV-u najznacajniji tim (osim Partizana) lijetvus.
      Ni Radonjic nije imao bog zna kakav CV ali je bio despot u cijim je rukama i cekic i pogaca i to je ferceralo.
      Mislim da je smena Dz. Samo pitanje trenutka.
      Spoiler
      Ako mi časi smrti postanu bliski,
      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
      Nije umio da odstupi,
      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
      Pao unapred, a ne unazad,
      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
      Uračunato i u moj pad.

      Comment


      • @Ganac
        Ne mogu da se slozim sa tim. Alimpijevic je pocetnik u odnosu na Dzikica, kasno je selektovao tim (ako ga je selektovao) u principu su mu ponudjeni odredjeni igraci on je samo klimnuo glavom za potpis. Nije imao vremena ni da posteno selektira ekipu. Dosao je do 11 pobjeda a kasnije se ispostavilo sa kakvim problemima se susretao, evo samo neke Lesor i odbrana sa iskakanjem i Milko boli me tuki da rotiram u reket + Feldin sa mrzim znojave protivnike. Sjetimo se godine prije toga kada je Dzileta opuvao u polufinalu.
        Dakle Dzikic je iskljucivi krivac, svi ti igraci imaju odredjeni kvalitet od Crafta do Klarkova + Omic (nas najkorisniji igrac) i sad izgledaju ko raspustena banda?!
        Tesko mi djeluje da ce prebaciti 8 pobjeda, neku ce morati da ubodu, ali ako nista ne promjene fenjer im ne gine a ni to nije strasno ako je istina da imaju najmanji budzet.

        Comment


        • PAO i Žalgiris kod kuće, posle dolazi i Baskonija. Ta tri meča u Podgorici će pokazati da li je Budućnost spremna da išta pokaže u EL.
          Između toga, Olimpija opet kod kuće i crnogorski derbi na strani u ABA.
          Ključan period za ceo tim i struku u ovom delu sezone.

          Comment


          • Džikić kriv za ovo, Džikić kriv za ono. Trener je uvek prvi na udaru, fakat, ali ovde se zamera sve i svašta. Ogroman kiks je izgubljena dobijena tekma protiv rivala za visok plasman Cedevite. Pionirski kolektiv onako ne bi izgubio dobijenu utakmicu. Ali,ako je swve bilo u najboljem redu 3 četvrtine rutinirano gazio protivnik šta se desilo u glavama igrača da onako sramno izađu u zadnji kvartal i odigraju jednu nonšalantnu završnicu.
            Ne može ostanak debelog zavisiti od evro scene. Shvatam da pristalice Budućnosti žele da budu konkurente sa velikanima igre ali, i pored svih Bokanovih ulaganja, tim iz PG ima najslabiji roster od svih. Samo ludak može Džiletu staviti omču oko vrata za pobede nad Panatom i Žalgirisom.
            Zato mislim da su priče o promeni na klupi smešne i da će debeli uspeti izvući iz ekipe maximum. Dokazao prošle sezone kako itekako to ume kAda je najbitnije.

            Comment


            • A onih 15 ostalih trenera u Evroligi su nesto dosta bolji? Neka vode oni klub sa balkanskim budzetom pa da vidimo koliko su dobri....garantujem da bi najmanje 10 njih prosli kao Dzikic. Mnogo je lakse da budes dobar trener sa budzetom od 10+ miliona evra.....
              Poraz od Cedevite u gostima nije tragican, jer je to jedno od 2 gostovanje za koje nije iznenadjujuce zabeleziti poraz. Jedino sto je problematican nacin na koji je izgubljeno kao i igra....ali kad se udje u seriju poraza u Evroligi onda udje crv u glavu.
              Last edited by mmajstor; 29-10-18, 10:54.

              Comment


              • Primer Sita Alonsa sve pokazuje. Vodio ozbiljne klubove po Iberijskom poluostrvu, došao na Jadran i neslavno završio.

                Comment


                • Originally posted by mmajstor View Post
                  A onih 15 ostalih trenera u Evroligi su nesto dosta bolji? Neka vode oni klub sa balkanskim budzetom pa da vidimo koliko su dobri....garantujem da bi najmanje 10 njih prosli kao Dzikic. Mnogo je lakse da budes dobar trener sa budzetom od 10+ miliona evra.....
                  Poraz od Cedevite u gostima nije tragican, jer je to jedno od 2 gostovanje za koje nije iznenadjujuce zabeleziti poraz. Jedino sto je problematican nacin na koji je izgubljeno kao i igra....ali kad se udje u seriju poraza u Evroligi onda udje crv u glavu.
                  To je prica, kao sto su navijaci Zvezde znali da upotrebe kao "argument" u raspravi oko kredibiliteta trenera Obradovica.
                  Ako si trener sa znanjem a ne samo zvanjem ( alimpijevic) onda ces u okviru mogucnosti igrackog kadra i igru da postavis a iz igraca izvuces maksimum. Sve ostalo je alibi.
                  Igra mora da postoji, smisao i ideja...ako to prepoznaju ljubitelji kosarke (porazi tu i nisu odlucujuci faktor) bice i podrske.
                  Spoiler
                  Ako mi časi smrti postanu bliski,
                  I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                  Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                  Nije umio da odstupi,
                  Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                  Pao unapred, a ne unazad,
                  I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                  Uračunato i u moj pad.

                  Comment


                  • Pa jest`, ali u ovom formatu Evrolige treba da budes bas maher pa da sa ubedljivo najmanjim budzetom kao debitant odrzis neki nivo igre koji ce ljubitelji kosarke prihvatiti i pored konstantnih poraza.

                    Ne bih to poredio sa argumentima za Obradovica. Ja cak mislim da bi Obradovic prosao slicno, mozda minimalno bolje, i bez obzira na to i dalje bi mislio da je najbolji evropski trener. Moramo donekle da priznamo koliki su limiti trenera u odnosu na visinu budzeta. Mozda je ovde najveci problem napravljen u selekciji, ali videcemo kako ce to izgledati do kraja kad se "doselektuju".

                    Comment


                    • Nije lako voditi ni TOP klubove Evrope. Vara se svako ko misli kako je privilegija više od svega trenirati evropske veličine.
                      Tek tu boli glava. Treba ta razmažena derišta ubaciti u skladnu celinu. Da ne govorim šta njima, zbog visina ulaganja i očekivanja, znači jedan poraz i neuspeh. Pritisak je na svaku tekmu.
                      Žoc je svojim trenerskim CV-om i rezultatima sebe stavio u te privilegovane koji mogu voditi koga požele.

                      Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока

                      Comment


                      • Cak je i Alimpijevic koji nije vodio ni aba klub sa jeftinijom ekipom ostvario 11 pobeda, nekoliko velikih skalpova i pobeda na gostovanjima, tako da alibi oko manjeg budzeta pada u vodu. Dzile je dobar trener, ali se realno zajebao u selekciji. Neki igraci nisu dorasli ovom nivou kosarke, neki se ne uklapaju. Mislim da vam je glupo da ga menjate, iako se ne moze svaljivati krivica samo na igrace, koje je ipak Dzile birao i trenirao.

                        Comment


                        • Ma vi ste igrali sa 0 budžeta.
                          Izgleda Ročesti i Feldin igrali za sendvič i ljubav ka liku i delu Nebojše Čovića.
                          Svi imaju velika sredstva na raspolaganju samo vi siroti grcate na sve strane.

                          Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока

                          Comment


                          • Ovosezonski tim Zvezde je bolji od prošlosezonskog.
                            Sa njima je čak i Alimpije imao dvocifren broj pobeda
                            što je poduhvat ravan osvajanju EL, obzirom koliki je diletant.
                            Premda je kao trener FMP-a izbacio Džiletanta,
                            što nas je koštalo njegovog imenovanja na mesto trenera u post-Radonja sezoni.
                            Last edited by Jaqen Hghar; 29-10-18, 14:40.

                            Comment


                            • .. srećom, nikad nećemo saznati koliko bi alEmpije sjebao ovogodišnji tim ( zdepasto mezimče bi igralo 30+ minuta) .. Tope, hvala ti za titulu & Kalemegdan!

                              edit: sorry-te, mislio sam da sam na CZ topiku ..
                              Last edited by salelesa; 29-10-18, 15:50.

                              Comment


                              • Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
                                Ma vi ste igrali sa 0 budžeta.
                                Izgleda Ročesti i Feldin igrali za sendvič i ljubav ka liku i delu Nebojše Čovića.
                                Svi imaju velika sredstva na raspolaganju samo vi siroti grcate na sve strane.

                                Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока
                                Ajde druže iskuliraj, imaš temu za ovakve zajebancije.
                                Ne stavljati omču oko vrata Džikiću za utakmice protiv PAO i Žalgirisa, pre toga ne stavljati protiv Armanija i Makabija... najbolje da svih 30 utakmica igra bez pritiska pobede, što je još važnije neke smislene igre, a da to nije 1 na 5 iz različitih vrsta izolacija, te pripaljivanje za tri dok ide šut. Najbolje da ga niko nikada ne spomene u nekom negativnom kontekstu, jer eto uzeo čovek ABA ligu prošle sezone, a i gorbar je, jelte, pa bi svaka kritika upućena njemu u stvari bila atak na crno-beli klub.
                                Koji moj igra EL onda? Koji može biti veći motiv Džikiću ove sezone ako to nije učešće u elitnom košarkaškom takmičenju? Motiv je neupitan, upitno je sve ostalo kad je on u pitanju.

                                Comment

                                Working...
                                X