Announcement

Collapse
No announcement yet.

Australian Open 2018

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Naravno, kad je Nematerijalista već tražio pre toga da igra u noćnom terminu.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Originally posted by skeptik View Post
      Spekulacije se nastavljaju. Novak se sad ne seca da li je trazio dnevni termin. Eto sta se dogadja kad organizator kalkulise sa terminina odigravanja umesto da jedini motiv bude interes tenisa.
      "Iskreno da kažem, ne mogu da se setim... Možda i jesam tražio da igram poslednji meč u danu, ali nisam znao da će biti ovako brutalni uslovi", otkrio je Novak.
      https://www.b92.net/sport/australian...nav_id=1348378

      Ironija, peckanje organizatora...

      Originally posted by madrid View Post
      Naravno da nikom ne odgovara vrucina u tom smislu da im je prijatnije za igru nego na 20 stepeni, odgovara u smislu da vise odmaze protivniku nego njemu, a naravno da obojici odmaze. Jedino Nadalu vrucina vise "odgovara", time sto Novaku vise odmaze nego njemu.

      @Weltschmerz Pa svi igraju PF i F nocu. To ne moze nikako da poremeti brojeve, jer su brojevi za dan samo oni raniji mecevi, a vidimo da sva trojica imaju slican broj odigranih meceva. Kazes na broj gde je ukljuceno sve (jedino ispravno) izvalce ono sto im odgovara, sledeci komentar, treba iskljuciti PF i F. To je isto kao kada bi u fudbalu rekao treba iskljuciti drugo poluvreme. A najgore je sto kao sto sam gore i objasnio to nista ne remeti u brojevima dnevnih termina, jer se oni igraju ranije. A brojevi su RN 10 ND i RF 9.
      Svi igraju PF i F noću, a koliko ih je ko imao u tom periodu za koje su stručnjaci ili " stručnjaci" došli do ovih brojki.Naravno odgovor je Novak...Ostali su se smenjivali,pa bi jedino ispravno bilo oduzeti mečeve koje su pomenuta trojica igrala u PF i F, došli bismo do zapanjujućih podataka. Novaku samo za 2016 treba skinuti 8 mečeva, malo li je?
      BTW Novak ne voli vrućinu ali se podjednako dobro snalazi i po danu i po noći.Nadalu više odgovara dan, noću ima problema. Federeru odgovara noć, po danu ima problema.

      Originally posted by Weltschmerz View Post
      Koji termin odabrati protiv Ramosa???
      Dan,ipak je on španska škola A osećam da će baš taj meč igrati noću i to na MC...
      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

      Comment


      • Ne znam da li je neko ovo već postavljao ali ovo je hit

        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

        Comment


        • Užasni su uslovi bili za igru. Trebalo je pauzu od 15h do 17-18h napraviti pa onda početi ta tri meča. Ali ne mislim da se Nole stavio u taj termin što ga mrze, što mu žele odmoći... Nema niko ništa protiv Novaka, svejedno je gdje ko igra, ne treba oko toga praviti problem.

          Teško je zaključiti gdje je Nole u ovom trenutku, ova dva meča nisu mogla baš sve pokazati, prvi meč Young vrlo loš bio i dosta je pomogao Novaku a drugi meč uslovi su bili užasni i nisu dozvoljavali da obojica pokažu šta mogu.
          Mirza Bašić najbolji čovjek u TOP 79. a i šire.

          Comment


          • Originally posted by madrid View Post
            Jedino se Novakovi navijaci redovno zale na dnevni termin. Pitate se koliko je to puta RF sad kad je "ostario" igrao po danu, onda vam neko da brojke za sva 3 igraca i bude RN 10-12 RF 9-15 ND 9-14. Znaci statistika i brojevi su u pitanju i odgovor na pitanje, znaci nista subjektivno ili necije misljenje, samo podatak. Onda usledi ovi komentari .

            Covek jednostavno izgubi zelju za pisanjem. I da nije pitao Novak, ne vidim problem, dnevni termin je za ovaj matchup protiv Gaela bolji izbor, nije se cak Nole ni zalio, jer i sam to zna, zato mi nije jasno zasto se vi tacno zalite, kako od stvari koja je vise pomogla vasem igracu indirektno (time sto je Monf crkao jer je duplo nespremniji od Noleta), nego sto je odmogla, vi napravite problem. Racionalno razmisljanje je bilo da je kojim slucajem mogao da bira, da izabere dnevni termin. Prica se kako Noletu ne odgovara vrucina. Nole od kada je poceo da osvaja GS redovno i postao teniska masina, znaci od 2011. je imao rezultatskih problema u mecu zbog vrucine jedniom ili nijednom, a zbog svoje spremnosti i nespremnosti protivnika je mleo protivnike na toj istoj vrucini X puta, sto pokazuju jasno i rezultati. Ovde se Nole prikazuje kao onaj iz 2000ih koji je jedva disao na toploti, a covek je realno godinama bio najspremniji igrac na turu.
            Slažem se. Svaka rasprava nakon Wimbledona je suvišna.

            Comment


            • Originally posted by Jigsaw92 View Post
              Kakav raspad u zenskom delu turnira, strah me da pomislim ko ce osvojiti titulu
              Ježim se od pomisli na trio Halep-Svitolina-Wozniacki
              Nadam se da će Anđa spasiti stvar. Naravno, uvek uz Ostapenko

              Comment


              • Sta fali Svitolini?
                sloboda ili ništa

                Comment


                • Zna li se kad igra teniser iz Švicarske? Jel opet noćni termin?
                  UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                  Comment


                  • Samo da pljunem organizatore u nadi i zelji da ce propasti zajedno sa turnirom, u danu kad je temperatura betona 68 stepeni oni stavljaju ljude da igraju po tri sata, a publika ne moze da izdrzi na suncu duze od 15ak minuta, pa izlazi napolje. Toliko zalbi navijaca, od vrucine su telefoni prestajali da im rade, ljudi se lose osjecali, iako su samo sjedjeli, kroz koliki pakao prolaze oni koji moraju da trci konstantno po tom paklu, ali neka robovi igraju jer ne smije da se izgubi neki dolar ni slucajno. Kurac bi im ga ja igrao, ali to sam samo ja.
                    sigpic

                    Comment


                    • Budi pristojan El Vlade -.-


                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • deda, starac, ali se makar seca sta je trazio, za razliku od mladjeg kolege

                        ja sam ubedjena da su obojica trazili kad da igraju, a da su organizatori imali srece jer su trazili razlicite termine
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Junak dana je bez sumnje Žilijen Beneto.
                            Sa 36 godina, jednom nogom u penziji odigrao je sjajan meč i dobio sa 3-1 sedmog igrača na ATP listi.
                            Ako ima neke kosmičke pravde red bi bio da pre oproštaja u svom 11-om finalu konačno osvoji titulu, zaslužio je.
                            sigpic

                            Comment


                            • Kakavih likova sve nema...

                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Zverev konačno na nešto liči, nakon potpunog kolapsa po završetku prošle sezone i početku ove. Ima bolji ritam na forhendu, agresivniji je i dijagonala je bolja, dok sve češće poteže i bekend paralelu što je trebao davno početi raditi. Iako je i protiv Fabbiana i Gojowczyka bilo opuštanja, tehnički je na nivou na kojem treba biti, iako i dalje nedovoljnom za GS titulu. Chung mu je odlična provjera za meč protiv Novaka i nisam siguran da će je proći, jer Chung može, prije svega bekendom i odličnim pokrivanjem terena, odgovoriti Zverevu i postići sličan efekat koji je postigao Borna na US Openu - držati razmjene dok ne pukne. Ako Zverev bude imao nešto lošiji dan i bez značajnijeg napretka u ofenzivnoj kreativnosti koja bi mu omogućila kontinuirano osvajanje poena na sigurniji i lakši način, mogao bi letjeti sa turnira. Tu ćemo u svakom slučaju i vidjeti da li je ostvario ikakav značajan napredak u tom ofenzivnom aspektu, ondje gdje treba agresivno nadjačati protivnika, a ne ugušiti se u vlastitim neiznuđenim greškama.
                                “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                                Comment

                                Working...
                                X