Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA 2017/18 JANUARY

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fer trejd, Pistonsi dobijaju meni nikad dopadljivog i precjenjenog igrača ali mnogo tvrd frontcourt. S druge strane Clippersi na ruke dobijaju dva fina igrača i ladno rebuilduju bez tankanja. Jerry West opet zajebo igricu, u koje pare da će napasti sa DJ-om ili Louom i onaj Bruklinov pik? In logo we trust

    Comment


    • Front office Klipersa se promenio ovog leta, ali nakon sto su povuceni svi potezi tokom free agency perioda. Tako da tu ne postoji diskontinuitet, vec jednostavno drugi ljudi donose takve odluke. Sto se tice Klipersa, ovo nije odlazak u full rebuilding mode; oni zele da ostanu kompetentni ali i da ponovo grade roster u isto vreme - ovo je Voj napisao. Posto izgleda da nece imati ni top 10 pik ove godine, a nemaju nijednog mladog igraca sa potencijalom da postane zvezda, oni svoju sansu vide u free agency-ju, a tu konkretno mislim na Lebrona i Pol Dzordza. E sad koliko je to izvodljivo je drugo pitanje.

      Za Detroit je ovo high-risk, high-reward trejd. Ne u smislu toga sta su dali za Grifina, nego u smislu kakav su ugovor prihvatili. Grifin ima maksimalni ugovor na pet godina u iznosu od ~170m. Ako ostane zdrav, Detroit ce biti konkurentan na Istoku u narednim godinama. Koliko konkurentan, zavisi od ostalih poteza koje ce povuci. Medjutim, ako Grifin nastavi da propusta 20-40 utakmica svake godine onda ne samo sto su dobili maks igraca koji ne opravdava pare koje su ulozene u njega, vec postaje mnogo tezak za ponovno trejdovanje jer naravno niko nece hteti da ga prihvati u takvom stanju, a i ako se nadje neki tim poput Bruklina ove sezone koji je uzeo ugovore Kerola i Mozgova, Detroit svakako nece moci da ga se resi bez da plati visoku cenu u vidu pikova ili mladih igraca.
      sigpic

      Comment


      • West je bio tu kad se odlucivalo za Griffina. Bruklinov pik uopce nema neku vrijednost, ne znam sta se svi loze na njega.

        Tarantula o cemu ti pises nije mi jasno?
        Last edited by Mrkela; 30-01-18, 14:11.

        Comment


        • Vest ima titulu konsultanta. Mislim, glupo je reci za Dzeri Vesta da je samo konsultant, ali on nije taj koji donosi odluke. Njega su zaposlili nakon proslogodisnjeg finala, dakle neka sredina juna. Dok Rivers medjutim, u avgustu je konacno razresen duznosti predsednika kosarkaskih operacija. Tada su kao generalnog menadzera zaposlili Majkl Vingera iz Oklahome, a Lorens Frenk, koji je bio podpredsednik kosarkaskih operacija, je dobio Dokovu titulu.
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by Mrkela View Post
            Tarantula o cemu ti pises nije mi jasno?
            Pa pitaš gdje sam našao vijest za trade Lakersa. Kažem na stranici NBA.
            UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

            Comment


            • Originally posted by Rondo9 View Post
              Vest ima titulu konsultanta. Mislim, glupo je reci za Dzeri Vesta da je samo konsultant, ali on nije taj koji donosi odluke. Njega su zaposlili nakon proslogodisnjeg finala, dakle neka sredina juna. Dok Rivers medjutim, u avgustu je konacno razresen duznosti predsednika kosarkaskih operacija. Tada su kao generalnog menadzera zaposlili Majkl Vingera iz Oklahome, a Lorens Frenk, koji je bio podpredsednik kosarkaskih operacija, je dobio Dokovu titulu.
              Ma ja najbolje da se Vesta nista nije pitalo, ha ja.

              Tarantula, očito si samo ti vidio i prenio tu vijest.

              Comment


              • Pa ko je u Golden Stejtu donosio odluke, Bob Majers ili Dzeri Vest ?
                sigpic

                Comment


                • Wall 2 mjeseca out jebi se nba

                  Comment


                  • Ovo je jedan od onih trejdova koji apsolutno i verovatno ne mnogo, donosi obema ekipama. Pistonsi dobijaju jedan od jačih frontcourta u ligi pod uslovom da Blake bude zdrav, a pošto je u protekle 3 sezone fin broj mečeva propustio, veliko je pitanje. Realnost je da i sa zdravim Blakeom oni ne mogu baš da budu ekstremno konkurentni na Istoku, kamoli nezdravim. Ne vidim im finale konferencije sa nadolazećim talentovanim timovima, uz već standardan Boston, Toronto i šta ostane od Cavsa, što zavisi od LeBrona.

                    Što se tiče Clippersa, ne vidim ja Rondo9 kako će oni raditi rebuild pritom da ostanu konkurentni, jer i dalje se priča da su Sweet Loue i DAJ na trejd bloku, to je Woj rekao. I dalje traže mlade igrače i pikove za njih. A ni oni neće baš gubiti vreme sa timom koji želi da bude u zlatnoj sredini i da eventualno bude granična PO ekipa, koja će efikasno popiti metlu svake godine od GSW ili Raketa. Ovo je jasan znak da idu u full tank mode. Ostaje veliko pitanje šta da rade sa Harrisom i Bradleyem. Koliko god Bradley bio koristan, on nije max igrač, a bogami nije ni Harris, a oni već stižu na naplatu ove i sledeće, a nešto mi se čini da će samo Bradleya potpisati. Što bi značilo da su Griffina, legitimnog superstar igrača dali jako jeftino, pod uslovom da ovaj naravno bude zdraviji nego što je to bio slučaj.

                    Po meni, ovo je epski zajeb office menadžmenta (iako su promenili tokom leta office) Clippersa koji su prvo rešili da daju max ugovor Griffinu, iako su svi živi znali da oni ne mogu biti pretnja kakva su možda bili ranijih godina sa Paulom, ako su ikad i bili. Sve ovo, osim ako u FA na leto ne prevare Georgea pa ga namole da dodje u Clipperse iako ja mislim da veću šansu ima sa Russelom na Zapadu.

                    I da, moram da izrazim žaljenje zbog povrede DMC, gledajući ih par puta u poslednje vreme, nekako se polako činilo da su postajali pretnja na Zapadu o kojoj se pričalo posle trejda DMC, i onda se ovo desi, jbem ti maler. Bez obzira, očekujem od Pelikana da mu daju max, ili da AD bude na trejd bloku, a to tek komplikuje stvari u ligi.
                    sigpic

                    “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                    -Jürgen Klopp

                    Comment


                    • Ne vidim ni ja Fresko, ali tako hoce ljudi:

                      For Clippers, three objectives with the trade were these: Stay competitive on the floor (two starters, Harris and Bradley). Get young players/draft picks and create some payroll flexibility. Organization isn't interested in bottoming out and tanking.
                      Clippers will continue to discuss contracts extensions at the right price, while engaging teams in trade talks on DeAndre Jordan and Lou Williams. They'll try to do a hard thing in the NBA: Rebuild on the fly with younger players/picks, without gutting roster.
                      sigpic

                      Comment


                      • Pa jbg traže mlade, ali i gotovoe igrače, tipa Haris koji su vec sad gotovi igrači, ne traže baš tinejere, ja sam mišljenja da će ući u PO, ali da je Detroit bolje prošao, odnosno da su Klipersi prelako pustili TOP 10 igrača kada je zdrav, po meni.

                        Comment


                        • Originally posted by Rondo9 View Post
                          Ne vidim ni ja Fresko, ali tako hoce ljudi:
                          Jedno je šta oni hoće, drugo je realnost.

                          Oni sa ovim rosterom sa unapred realizovanim trejdovima Louea i DAJ-a mogu samo da budu tankeri. Osim ako Teo i Bobi ne postanu ''Stockton to Malone'' tandem.

                          A što se tiče ove sezone i PO Clippersa, to sve zavisi od toga da li će čelnici Denvera na vreme otpustiti Malonea, mada kapiram da će se i pored toga Nuggetsi uvući.
                          sigpic

                          “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                          -Jürgen Klopp

                          Comment


                          • Bolest.

                            sloboda ili ništa

                            Comment


                            • jebeni kralj

                              Comment


                              • Love 2 meseca
                                Originally posted by Casiraghi
                                Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                                Originally posted by Casiraghi
                                Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                                https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                                Originally posted by Casiraghi
                                Srecan Mane svima koji slave.

                                Comment

                                Working...
                                X