Announcement

Collapse
No announcement yet.

F1 predsezona i testovi 2018.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Jedva cekam da vidim RB14 sa kojim ce Max pokoriti svet
    Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

    Comment


    • #17
      Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
      Jedva cekam da vidim RB14 sa kojim ce Max pokoriti svet
      If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

      Comment


      • #18
        Predstavljen Haas VF18!

        https://www.racefans.net/2018/02/14/...s-2018-f1-car/



        Spoiler








        Obzirom na dirketnu kopiju Ferrarijevih uvodnika (i ceo nos, predenje krilo, oslanjanje...) iz prošle sezone, pretpostavljam da će na Ferrariju ove godine biti dosta drugačiji sistem, u smislu evolucije.
        Last edited by Vanja #66; 14-02-18, 16:01.

        Comment


        • #19
          Pozdrav narode,rekao sam da se cujemo u Februaru evo nas... Brzo je proslo vreme
          Ok izgleda Hass sutra,Wiliams pa da uporedimo...
          ZA mene je halo utisak zivo me zanima nasta ce kamera da lici al ajd da vidimo... Tipujem da ce vozacima smetati isto tokom voznje te da ce biti ukidanja nadam se kada krene sezona.
          Inace za pomeranje trka nista strasno, gledam u 7 ujutru ,2 popodne ,uvece svejedno tih 10 min nista ne znaci ako ce da bude dobra trka
          Veci je tu problem, podrzavam ideju za decu ali brate vracajte zenske,jos samo pivo da ukinete oko staze pa se gasite slobodno!

          Comment


          • #20
            Nije pomijeranje od 10 minuta nego od 1 sat i 10 minuta
            If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

            Comment


            • #21
              Nema novog Vilijamsa?

              Comment


              • #22
                Ima, nego je događaj bio večernji. Još jedan bolid usvaja Ferrarijev dizajn bočnih uvodnika. Što sam i predvideo pre godinu dana.



                Spoiler




                Comment


                • #23
                  Red Bull predstavio RB14




                  Spoiler



                  If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                  Comment


                  • #24
                    Lepo izgleda ovaj RB. Moze li mi samo neko reci da li su usvojili da od ove sezone koriste ovu zastitu ili ne? Jako lose meni ovo izgleda, ne znam kako ce vozaci videti od ovoga.
                    Dreams are coming true.


                    Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                    Comment


                    • #25
                      10 puta prihvatljiviji je ovaj vid zaštite.

                      UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                      Comment


                      • #26
                        Slazem se.
                        Dreams are coming true.


                        Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                        Comment


                        • #27
                          Zastita je usvojena, isto mislim da ce ometati preglednost. Sto se tice zastite kao na Ferariju testirana je samo jednom prosle godine, Vetel, i po njemu mu je krivila sliku ili nesto slicno. Sa druge strane Indicar usvaja slicnu "staklenu" zastitu ali oni opet ne voze po kisi valjda.

                          Comment


                          • #28
                            Džabe što je prihvatljiviji nama, kad se iznutra slika neviđeno krivi, staklo je jako debelo i slika je izdeformisana. Indy Car je odradio nešto bolju varijantu, ali njihova varijanta nije prošla FIA test, tj ne bi bila prihvatljiva ni za F1. Poenta je što se oni fokusiraju na manje delove, krhotine i slično, dok F1 iz nekog razloga žarko želi zaštitu od točka pri 250kmh. Sajle koje drže točkove (tethers-eng.) rade jako dobar posao i od Senne nismo imali neki drastičan primer zalutalih točkova.

                            EDIT - Alen me pretekao

                            Što se tiče RB14, po Newey-evom receptu, to je neki jako dobro optimizovan hibrid različitih ideja koje su prošle sezone odradile posao. Bokovi sa RB13, bočni uvodnici sa SF70H, deflektori (ovo sa strane bokova) kombinacija Mečke i Ferrarija, nos RB13, prednje oslanjanje sa W08 u kombinaciji sa nekim specifičnim rešenjima.

                            Inače, odradili su ne tako dobru montažu prvih fotografija iz garaže, da bi sakrili spoj bokova i deflektora, pa čak i fotografija sa prve vožnje. Ali ne svih, tako da se na nekima vide i ti detalji.

                            Comment


                            • #29
                              Kratka jednostavna analiza RB14, kvalitetna evolucija sa RB13, nema šta.

                              Comment


                              • #30
                                Dreams are coming true.


                                Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                                Comment

                                Working...
                                X