Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zato ce ga verovatno prebaciti na poziciju SF, jer on tamo tesko moze da se natrcava sa njihovim bekovima.

    A ovo sto je navedeno za Nikolu upravo jeste specificnost ex-yu prostora. Sve ovo gde Nikola pravi prednost u odnosu na ostale centre je nauceno u Srbiji. Oni su to samo stavili u pravi kontekst, s obzirom da je to prvi ozbiljan klub gde Nikola igra. No, vrlo je verovatno da bi on zagrlio klupu da je otisao u 50 odsto drugih NBA klubova, tako da je imao srecu da zavrsi bas u onom koji su uspeli da prepoznaju njegov kvalitet. Isto tako i Divceve asistencije ne bi postojale da on nije dosao sa ovih prostora, nego iz nekog drugog gde se igra sablonska kosarka.

    Comment


    • Ne, svi se sećamo kako je igrao u Megi, a i sam Milojević je pričao kako mu je branio da ima toliku slobodu u igri koju je tek dobio kod Malonea. Američka škola košarke, koja je najbolja na svetu, je upravo poznata po tome što puštaju igrače da greše sve dok se te greške ne pretvore u kvalitet, i jako dobro osete šta ko može, a iza svega stoji izvrsna sportska psihologija. Pričao je baš o tome Kukoč u jednoj emisiji.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • U tim godinama dok je igrao u Megi je dobijao onu ulogu koju je trebao da dobije da bi danas bio ovakav igrac. Jokic nije prosao americku skolu, jer se ona desava mnogo pre NBA. U NBA je samo fine tuning onoga sto si vec naucio... nece tamo niko nikoga uciti kako se igra kosarka. Ako znas igraces, ako ne znas aj zdravo.

        Comment


        • Vidiš da ne znaš. Tamo svaki igrač svog trenera sa kojim individualno radi a postoje i grupni treninzi, uopšte je ta njihova organizacija na neviđenom nivou.
          Jokić je postao ovo što je postao zahvaljujući NBA i tamošnjim trenerima, ovde ne bi niko imao razumevanja za njegovu igru. Niko uostalom nije od naših igrača i nije nikad igrao na način na koji Nikola igra. Doduše, ni u NBA, ali da je ostao u Evropi/Srbiji ne bi ni 10% bio ovakav igrač kakav je sad.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Individualni trener je individualni trener, to nije skola. Dobrog individualnog trenera moze naci svaki pojedinac u celom svetu. Nije taj individualni trener naucio Jokica kako se igra kosarka, nego je samo uradio taj pomenuti fine tuning. Vodjenje lopte, asistencije, finte, tehniku suta sto je osnova kosarke - sve to je prosao u Srbiji.
            A siguran sam i da vecina NBA klubova na pocetku ne bi imalo razumevanja za njegovu igru. Sve je to pitanje srece (mada i znanja kod odabira) gde ces upasti, a ne sa tim da li je evropa ili amerika. Postoji mnogo slucajeva gde su igraci nazadovali u americi, ali to nije do amerike nego do sluha tih trenera gde su zapali.

            Comment


            • On je otišao u NBA sa 20 godina i tamo se formirao kao igrač, tamo je počeo da igra ozbiljnu, takmičarsku košarku, sve što predstavlja sada usvojio je u Americi, i on je 100% američki igrač, sa američkim navikama i sa američkim pristupom igri.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Svako ima pravo da veruje u sta hoce.

                Comment


                • Naravno, s tim da sam ja prezentovao argumentaciju za moj stav.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Neće Vučko završiti do meča, malo mu je 4 sata.
                    sloboda ili ništa

                    Comment


                    • Samo da svi završe zdravi, ostalo kako bude.

                      Comment


                      • Ako nekome treba link za strim, nije neki kvalitet ali opet, poslužiće

                        https://www.batmanstream.tv/nba-basketball-stream

                        Ako neko ima bolji neka postavi, hvala
                        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                        Comment


                        • Dva najgora šutera Helena Kalates i Janis spakirali nam trojke.

                          Comment


                          • Joj Grci biće s vama jedan prci.

                            Možda gi i pustimo večeras da pobede.

                            Comment


                            • umalo da im Jovke izlomi Janisa...

                              Comment


                              • Uh, zverčina.

                                Ja da sam bio tu ne bi ovako zakucao, lagano bih ga izblokirao.

                                Comment

                                Working...
                                X