Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ovo oko toga kada treba u NBA, to je individualna stvar. Neki treba da odu sa 20, neki sa 23,24, neki nikada.
    Zamislite da Bogdana angažuje neki drugi tim koji nema srpskog GM-a? Ja iskreno ne mogu.
    On je za Evropu 1/1 i nije trebalo da odlazi odatle. Nego, hteo da proba, i sad posle dve sezone vidi se koliko su mu dometi.
    Pitanje je samo koliko Divac ima kredita i koliko će se tolerisati ovaj bezperspektivni tim koji je sastavio.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Ja kada sam prvi put video Zubca pomislio sam kako on uopšte može da se bavi sportom. Prošle godine imao neke pristojne partije. Sledeće godine ga stavi sa Milutinovim 1 na 1 koji je u Olimpijakosu godinama, prvo će ga fizički pojesti, drugo trčanjem, možda i na skoku.

      Dečko koji nije umeo da hoda i koga ne bi istrpeo nijedan velki trener i klub u Evropi jer se traži rezultat non stop.

      Tamo imaš i bolji plan rada, kompletno organzacije bolje, i priliku da stasaš kao igrač ako imaš potencijal, kakav takav, jer se ne igra svaka utakmica na nož.

      Comment


      • Originally posted by 7528. View Post
        Super je Bogdan ali nije liga Dončića, Jokića i ekipe. Videćemo hoće li biti liga Bojana Bogdanovića, Dragića...

        Kada ja mogu Bjelicu čiji je ćale legenda, koji je ciganin, koga sam obožavao kao klinac, koga volim i dalje, objektivno sagedam i kažem da je epizodista u NBA, što ne bih mogao za Bogdana.

        Super je što su oni tu i što će igrati, ali sam očekivao viśe i od jednog i od drugog, i od Šarića.

        Tvrdim da bi imali bolje karijere da su ranije otišli u NBA.

        Dario je tek propao i to je posebna priča.

        Porzingis gde je igrao u Evropi? Nikola? Janis? Dragić? Zubac?

        Pa i taj Novicki? Parker?

        Sigurno da to nije slučajno, mnogo se bolje radi u SAD, mnogo. Nikada mi ne znamo u šta bi izrasli Bodan i Šarić da su posle onih sezona direktno otišli u NBA.

        Evropa je za iskusne igrače i nije toliko labava niti ima toliko lufta da se radi na igračima, NBA bi im bio znatno bolji i za uslove i za utakmice i za sve.

        To je jedina istina.

        Ne izjeda mene ništa, Jokić je grobarčina.
        Cuj Zubac ahhah sta je on to napravio u NBA, sta je trebao kao 19godisnjak sa tijelom djeteta i mekusca ovdje dominirati lol pricas o njemu kao da je Shaq i stavljas ga u kos sa vanserijskim talentima, i igracima centrima koji su rijetkost i trenutno prolaze u NBA. Beka sutera ameri imaju na izvoz jel znas sta trebas biti da u Americi budes faktor na toj poziciji? Vasa, Navarro? Jedan Drazen kao najbolji mozda suter u povijesti se nije mogao izboriti za poziciju, s pravom jer je bio Draxler tada tamo, i trenutno imas barem 20 Amera koji su kombu i koji mogu biti nosioci u svakoj ekipi.

        Krivo gledas na to sve u NBA trenutno

        Comment


        • Ja poredim ko je kakav talenat bio u istim godinama i ko je gde završio. Milutinov je bio veće ime od Jokića, u njegovim godinama, a da ne pričam o Bogdanu i Šariću.

          Samo je Jokić rano otišao u NBA. Jokić bi u evropi bio klupiran kod nekog Željka jer je preslab i to bi bilo to. Lažem li ja kada ovo kažem?

          Pa ja nisam rekao da je Bogdan loš igrač, samo sam mislio da će biti bolji od Bojana, ali to nije. Trebaš da znaš da igraš košarku.

          Dokazali su Janis Jokić i Dončić da niko ne mrzi evropljane, a Dražen je priča za sebe i ko zna dokle bi stigao da je ostao živ jer je čovek bio umetnik.

          Jokić ne bi igrao u Zvezdi ispred Kuzmića kod Radonjića zbog odbrane. O čemu dalje da pričamo
          Last edited by Cassius Clay; 18-08-19, 17:16.

          Comment


          • Originally posted by 7528. View Post
            Ja poredim ko je kakav talenat bio u istim godinama i ko je gde završio. Milutinov je bio veće ime od Jokića, u njegovim godinama, a da ne pričam o Bogdanu i Šariću.

            Samo je Jokić rano otišao u NBA. Jokić bi u evropi bio klupiran kod nekog Željka jer je preslab i to bi bilo to. Lažem li ja kada ovo kažem?

            Pa ja nisam rekao da je Bogdan loš igrač, samo sam mislio da će biti bolji od Bojana, ali to nije. Trebaš da znaš da igraš košarku.

            Dokazali su Janis Jokić i Dončić da niko ne mrzi evropljane, a Dražen je priča za sebe i ko zna dokle bi stigao da je ostao živ jer je čovek bio umetnik.

            Jokić ne bi igrao u Zvezdi ispred Kuzmića kod Radonjića zbog odbrane. O čemu dalje da pričamo
            + beskonačno.
            S tim što sam ja mislio da će Bogdan dosegnuti barem Bojana Bogdanovića, nisam očekivao da ga prevaziđe.
            Tačno je i za Jokića da bi bio iza Kuzmića, išla je priča da nije talentovan i da mu Zalizani nabija statistiku u Megi da ga bolje zavalja. Sve se to zaboravilo.
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Originally posted by 7528. View Post

              Samo je Jokić rano otišao u NBA. Jokić bi u evropi bio klupiran kod nekog Željka jer je preslab i to bi bilo to. Lažem li ja kada ovo kažem?
              Ne lazes nego samo pogresno mislis.

              Comment


              • Sta ocekujete od Gudure u NBA
                There's something wrong with me chemically
                Something wrong with me inherently
                The wrong mix in the wrong genes
                I reached the wrong ends by the wrong means
                It was the wrong plan
                In the wrong hands
                With the wrong theory for the wrong man
                The wrong lies, on the wrong vibes
                The wrong questions with the wrong replies

                Comment


                • Suština je u sledećem: Jokić nema ama baš nikakve veze sa srpskom/ex-yu školom košarke, ni sa bilo kojom evropskom, on je 100% američki proizvod, on je postao najbolji centar NBA lige u Americi, tamo je postao igrač. I on je prvi takav primer od naših igrača.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Originally posted by Indigo View Post
                    Sta ocekujete od Gudure u NBA
                    Iskreno, ne mnogo. Problem mu je sa psihom, ako nađe način da boostuje samopouzdanje može da dođe do nekog proseka. Mora da unapredi brzinu, dribling i odbranu, šut je u redu.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Originally posted by Indigo View Post
                      Sta ocekujete od Gudure u NBA
                      To je jako izvesno... bice role player igrac koji ce cekati loptu u cosku da pripali trojku i to je to. Inteligentnija verzija Radmanovica

                      Comment


                      • Ne može dvojka da ćoškari, pogotovo ne igrač njegovog profila sa takvim court visionom.
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Ali Jokic - 100 posto verzija americke skole kosarke gde ne postoji nijedan igrac amerikanac kao produkt te skole koji igra kao on.

                          Bice da za to uopste nema veze sto je u Srbiji u mladjim kategorijama igrao i kao plej

                          Comment


                          • Gudura moze tamo samo da coskari. Prespor je za njihove bekove i nema ni priblizno prodornost koja je neophodna. Bekovima je tamo dosta teze.

                            Comment


                            • Bekovi imaju posle plejeva najviše loptu u rukama, tako da sigurno neće samo čekati u uglu da pripali, moraće da prilagodi ove stvari koje sam pomenuo ili neće igrati tamo. On nema leđa tamo, neće ga čekati beskonačno.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Apropo Jokića, svi koji su trenirali košarku znaju da se prolaze sve pozicije kako teče razvoj, i to nije nikakva specifičnost Srbije ili ex-yu prostora. Ali, onog trenutka kada mu se ustanovi pozicija očekuju se prilično šablonske stvari, u njegovom slučaju skok, zagađivanje, igra na postu i eventualno šut sa poludistance. Svakako da nema touchdown dodavanja, prevođenja lopte preko pola, coast to coast i gomila stvari koje je Nikola tamo počeo da radi.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X