Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by LosmiSK View Post
    Ne, mislim da sam od tebe. Pa zato ovo kazem, sa Djordjevicem jos nisam pricao. Cuj Raduljica, Simon i Sin Dragan. Oce to, kako nece ali ajde da vidimo ko ce biti u pravu.
    Ne znam sta to treba da se vidi da sam ja bio u pravu koji sam izbacio 15 imena...ko ce od njih biti u prvih 12 stvarno pojma nemam, ali vidim da si ti toliko iskljuciv pa znas, naravno posto si toliko veci strucnjak od mene... izgleda da je dokazivanje toga glavna svrha tvog pisanja.

    Comment


    • LosmiSK kralj dijaloga i covek koji zna da uvazava misljenje drugog coveka.

      Comment


      • Nisam kralj dijaloga vec gledam kosarkaski. Najboljih 12 je ovo sto svi mahom pisu, dal ce uci neko drugi..mozda. Ne znaci ni da ce u 15 biti ovo sto je napisao on, posto na pripreme ide veliki broj igraca, po tome, po njemu..Ako birca poludi i uvali dve tekme po 5 trojki, ovaj ce ga zvati u repku te pripreme su sparing...Djordjevic vec zna 12 i samo neke povrede to mogu pomeriti. Simpatican mi je mmajstor aka selektor sto misli da pripreme ako ih dobro odradis da ces biti u 12.

        Filipini mogu biti interesantni sa Klarksonom i Blaceom, samo ne znam dal oba imaju pravo nastupa. Meni se svidja Nigerija, uvek imaju brdo USA igraca za koledza. Jedina mana svetskog je sto se igra u Kini i mecevi pocinju rano za nas ali eto.
        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
        2× German League champion (2018, 2019)
        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

        Comment


        • Originally posted by LosmiSK View Post
          Najboljih 12 je ovo sto svi mahom pisu


          Originally posted by LosmiSK View Post
          Djordjevic vec zna 12 i samo neke povrede to mogu pomeriti. Simpatican mi je mmajstor aka selektor sto misli da pripreme ako ih dobro odradis da ces biti u 12.
          Zna zna i dodje neko nespreman na pripreme koji ne moze da klikne sa ostalima, al Sale ce ga staviti u 12 jer ih je vec sad odredio iako se ne zna dal ce se svi odazvati...lepo ja rekoh da ti znas posao bolje od njega posto ti vec sad znas svih 12.

          Comment


          • Nema tu kliktanja, nego neko hoće neko neće, to je osnovni kriterijum.
            Last edited by dekkard; 27-05-19, 18:32.
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Samo u slucaju povreda ce biti drugacije, nikako drugacije...Mada se mozda desi ludilo pa povede Bircu, Gagija i Raduljicu. To je vec do selektora..strucna javnost je rekla svoje
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Raduljica će ići samo u slučaju da Sale reši da povede 4 centra. Zaista ga ne vidim ispred Milutinova, jer sada za razliku od prošlog okupljanja imamo dva igrača na toj poziciji koji imaju poene u rukama, i šta sve ne od Jokare. A zaista ne vidim potrebu za četiri centra u ovom dobu košarke, osim ako ta četiri igrača nisu hall of fame igrači.

                Jedino ako Sale reši da mu je od bekovske postave dovoljno 5 igrača i ne povede recimo Jovića, pogotovo što on kuburi sa povredama, jer kad se bolje pogleda, svi naši bekovi su manje više two guard igrači i dobri šuteri, što je značajno kad se igra sa Jokićem u petorci, Teo, BB, Micic, Nedović i Gudura. U takvoj nekoj postavci Jović je zaista onda višak, pa se tu može popuniti mesto sa Raduletom, Gagijem ili Simonovićem. To su u rosteru igrači koji će igrati maksimalno 40 sekundi po meču i koji ni za to vreme na parketu neće doprineti ne znam šta. Ti 11-ti i 12-ti igrači su obično igrači mlađeg kova, ionako u bitnim utakmicama biće mahači peškira at best kada se skraćuje rotacija na max 9 igrača. Tako da neće me iznenaditi ako Radule i upadne na konačan spisak.
                sigpic

                “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                -Jürgen Klopp

                Comment


                • Red je da se podmladi reprezentacija i da se povede Boriša. Simonović, Raduljica i Milosavljević su svoje odužili i preodužili reprezentaciji daj da gledamo mladu krv, ionako smo najfaličniji na toj poziciji četvorke. Na vreme treba spremati buduće nosioce reprezentacije, neće ni Beli doveka igrati.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • I ja bih isto voleo da povede Borišu, on će i upasti na taj širi spisak sigurno, ali na konačni, nema šanse. Jednostavno imaš Belog, Kalinu i Lučića koji pokrivaju te krilne pozicije bez problema, ali nije ni to problem, već jednostavno što nema mesta zbog toga što će se Sale voditi rezonom zbog starih zasluga i igranja u kvalifikacijama, bolje ja da povedem Raduleta, Simonovića ili Gagija.

                    Po meni 11 igrača koji sigurno moraju da budu tu ako budu zdravi:

                    Micić, Teo, Nedović, Bogdanović i Gudura kao backcourt, Kalinić, Bjelica, Lučić, Jokić, Bobi i Milutinov kao frontcourt. Taj 12. igrač će verovatno biti Raduljica, mada može realno da bude ko hoće, ima dosta kandidata, verovatno će dosta i od priprema zavisiti, ako se neko baš istakne pa ga Sale izabere. Sve ovo naravno pod uslovom da budu svi zdravi, što nažalost obično nije slučaj.
                    sigpic

                    “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                    -Jürgen Klopp

                    Comment


                    • Ne radi se to na SP Dekkarde. Simanic moze dobiti vecu sansu ali posle svetskog. Trenutno ama bas nicim nije zasluzio da bude u 12. Mada, naravno da bi trebao u slucaju povrede da ide, naravno pre Bircevica ili ko zna koga, kome bi pre palo selektoru na pamet na toj poziciji...
                      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                      2× German League champion (2018, 2019)
                      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                      Comment


                      • Originally posted by Freshman View Post
                        I ja bih isto voleo da povede Borišu, on će i upasti na taj širi spisak sigurno, ali na konačni, nema šanse. Jednostavno imaš Belog, Kalinu i Lučića koji pokrivaju te krilne pozicije bez problema, ali nije ni to problem, već jednostavno što nema mesta zbog toga što će se Sale voditi rezonom zbog starih zasluga i igranja u kvalifikacijama, bolje ja da povedem Raduleta, Simonovića ili Gagija.

                        Po meni 11 igrača koji sigurno moraju da budu tu ako budu zdravi:

                        Micić, Teo, Nedović, Bogdanović i Gudura kao backcourt, Kalinić, Bjelica, Lučić, Jokić, Bobi i Milutinov kao frontcourt. Taj 12. igrač će verovatno biti Raduljica, mada može realno da bude ko hoće, ima dosta kandidata, verovatno će dosta i od priprema zavisiti, ako se neko baš istakne pa ga Sale izabere. Sve ovo naravno pod uslovom da budu svi zdravi, što nažalost obično nije slučaj.
                        Slažem se sa ovih 11, s tim da nam ne trebaju četiri centra, to je stvarno previše. Kalinić i Lučić nisu taj tip igrača koji mogu na 4 da igraju kao Boriša (Lučić uopšte) i zato bih ga vodio. Ako ipak otpadne sa konačnog spiska onda je dvanaesti Jović.
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Lucic moze na 4 kao i Kalinic u small ball. Po cemu je Simana 4ka?
                          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                          2× German League champion (2018, 2019)
                          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                          Comment


                          • Macvan je pored Bjelice nasa najbolja cetvorka naravno pod uslovom da se vrati u formu posle povrede.

                            Comment


                            • mislim da Kalina i Macvan nece ici zbofg zdravlja i hronicnih povreda ,Simana mislim da bi bio prava stvar kao sovezenje i da uci mnogo mnogo iskustva da nakupi

                              Comment


                              • Simanic ni u Zvezdi nije bio prva cetvorka, on ce ici onako kako su isli Stimac, Bircevic, Nemanja Krstic, Gagic i ostali - ako bude mnogo otkaza. Neka njega u Zvezdi da pokaze da moze da igra 20 minuta na toj poziciji pa moze da igra za reprezentaciju.
                                You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                                Comment

                                Working...
                                X