Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mmajstor View Post
    Ovaj haos koji se desava kao rezultat uzasne FIBE i podjednako ogavne Evrolige nije bas adekvatno amortizovan u KSS.

    Ja sam jos prilikom objavljivanja spiska znao da mi ne mozemo da dobijemo nijedan tim koji igra neko vreme zajedno. Ne zato sto smo losi nego zato sto smo neuigrani, a razlika u kvalitetu vise nije tolika pa da oni mogu da se skupe sa konca i konopca i da na brzinu dobiju uigrane ekipe. Ovi Svajcarci ko zna koliko dugo igraju zajedno i zna se sta je cija uloga, dok se kod nas to apsolutno ne zna....koliko su imali treninga zajedno?

    Prema tome znali su sta nas ceka i ovo je uzasan odgovor. Moglo se odgovoriti na mnogo drugih nacina, npr:
    1) uzeti ceo domaci klupski tim koji nije opterecen evropom (npr Borac ili FMP) koji je vec znacajno uigran, i obogatiti ga na pozicijama na kojima im inace igraju stranci sa samo nekoliko igraca da ne bi pokvarili koheziju, jer vremena za uigravanje nema (npr Avramovic + Dangubic + Apic + Petrusev i eventualno Pot ako nam fali plej). Kaki crni Penoi, Andjusici, Kravici oni nista ne mogu da donesu ako nemaju treninga....
    Sve ovo isplanirati unapred i napraviti plan rada od strane selektora kome treba prikljuciti trenera tog kluba - npr. Malina ili onaj iz FMPa koji ce pomagati jer poznaje te igrace.
    2) pojacati se strancima SAMO za kvalifikacione meceve na kojima ne mogu da igraju nasi najbolji igraci. Napominjem da ovu papazjaniju nismo napravili mi, i da ovo nije reprezentacija. Prema tome treba ostvariti cilj, a to je plasirati se na EP a tamo stranac ne mora da igra, nego ga platiti samo za kvalifikacije da bi sto bezbolnije preboleli ovaj uzas.

    Iskreno, ovakvi kakvi smo ja ne vidim da mi mozemo bilo koju disciplinovaiju ekipu koja igra neko vreme da dobijemo. Isti problem je imao i Djordjevic ali on je bar imao tu srecu da ima na raspolaganju nesto bolje igrace (ko je rekao Raduljica? . A kad smo vec kod toga:
    - Zasto nije igrao Milos Teodosic? On nije igrac evrolige...da li je ijedan novinar postavio ovo pitanje? Ma kako ga samo nije sramota posle onoga na SP da se pravi tosa.
    - Gde su Davidovac i Dobric? Larkin najbolji igrac Efesa moze da igra za Tursku a epizodisti iz Zvezde ne mogu? I Zvezdu treba da je sramota ovoga - sram vas bilo sabani!
    Majstore*
    Oni, KSS, su "zaboravili" ili namerno izopštili KKCZ iz svega što je reprezentacija.
    Slažem se u većini što si naveo i da je prirodno i normalno da svi klubovi uzmu učešće u državnom timu, ali osudjivati jedan klub nije baš u redu, pogotovo ako se uzme u obzir koliko taj klub učestvuje u radu KSS.

    Comment


    • Originally posted by Ganac View Post
      Mi imamo prvu petorku i još par igrača preko ali svi oni su sprečeni da budu u reprezentaciji (NBA, EL, bol u preponama...), e sada, to nekada nije dolazilo u obzir. Prvo su bile reprezentativne obaveze pa ostalo a sada je legit i bol u preponama (jedini još koji se borio protiv toga je golubar i na tome mu svaka čast).
      Pošto je basket postao strogo profitni sport (ne neki ekstra profit klubovima već sportistima i školama košarke) potrebno je naći modus kako omasoviti basket, kako naterati klince da jure za košarkaškom loptom a da to nije igrica i da ne udara puno na kućni budžet. Opet, treba razmisliti na nekoj deficitarnoj poziciji da li dovesti stranca i koliko bi to pomoglo reprezentaciji. Kada sam naveo Tomasa i Voldena, mislio sam na mentalni sklop fajtera koji oni poseduju a ne (koliko god gotivio) Simana (boli me tuki da se cimam ili čak usrao sam se od stra) i večitog takođe talenta Zagorca koji je ostao na tome i dan danas i isto važi kao i za Simanu (i nije baš paritet već pravi primeri lošeg rada i prelaskka iz mlađih selekcija u seniorsku).
      Rade je još i imao sreću da kod Zalizanog kroz Megu i kod Miloja i bude neki faktor u timu ali Simana je uvek tu negde oko tima ali mu nedostaje nešto a nema se vremena da se istrpi. Uglavnom, oni nisu fajteri.
      Za sada nama ne treba za prvu petorku ali ne bi bilo loše imati nekoga ko će u drugoj biti zvezda, očito je da je Teo završio sa reprezentacijom ali njega ima za sada ko da odmeni Jović (valjda će ta čeđa biti sređena) i Vasa, na dvojci je Bogdan zapečaćen, trojka Lučić, Kalinić a možda razmisliti i o Micovu, četvorka je Bjelkan, petica Milutinov. Treba videti kao bi se Petrušev i Pokuševski snašli u repki, pozvati Smailagića i ne znam koga sam propustio...
      I opet dolazimo do toga da nam u kvalifikacijama idu neki koji nikad ne bi prismrdeli ni blizu dresa i tu bi se našlo mesto za stranca (ne mora isključivo amer), ja zaista mislim da je oportuno bar razmisliti o toj mogućnosti.
      O nasim talentima, razvoju srpske kosarke i uticaja pojedinih ljudi na kosarku u ovom regionu, spominjao je neki litvanski novinar poznavalac košarke.
      Na žalost po ekipni sport, moje mišljenje, jedino šta će u budućnosti biti ono što će donositi vrhunske rezultate i uspehe je individualni sport tj ono što će roditelji, porodica izneti.

      Da iskoristim i da se nadovežem i na ovo oko stranaca.
      Do skoro sam imao stav da samo gradjani naše države treba da nastupaju za reprezentaciju.
      Kada bi sve reprezentacije i države imale sličan stav kao i mi bilo bi ok, medjutim ispada da samo mi i možda još poneka zemlja Afrike i Azije se držimo nekog principa ili bi možda i oni angazovali strance kada bi im finansije dozvoljavale.
      Šta je problem što je ženska košarka imala i ima stranog igrača. Umemo da se kitimo uspehom te ekipe, a kukamo kad nas navodno ponize i pobede švajcarske reprezentacije i u fudbalu i košarci.
      Ceo svet čak i sve ex Yu članice imaju naturalizovane igrače.
      Šta smo mi kao najpametniji od svih njih?
      Last edited by L a z a r; 29-11-20, 12:01.

      Comment


      • Ne mogu tu reprezentaciju da dozivim kao svoju u kojoj igra Pejdz ili bilo koji stranac/strankinja koji nije rodjen/a,odrastao/la u Srbiji. Nemam nista prtoiv toga da nas Siladji predstavlja u plivanju ili Nadja Higl ili Albert Nadj u fudbalu,Lupulesku u stonom tenisu,ali ti ljudi su rodjeni u Srbiji,ovde odrasli iako su po nacionalnosti Madjari,Rumuni... Ta Pejdz nema nikakve veze sa Srbijom,kao ni svi ovi stranci sto dobijaju drzavljanstvo kako bi postali domaci kosarkasi umesto da razvijamo nase talente,a niko ne moze da me ubedi da smo mi zaboravili da igramo kosarku,da nemamo talenata,samo nekada se sa njima radilo,trpele su se njihove greske i u evroligi,imali su minutazu da se razvijaju igracki a danas masu peskirom na klupi,tako se ne postaje igrac.

        Comment


        • Originally posted by Karamazov View Post
          .
          Ovaj put to nije problem, Kokoškov nije želeo da ga pozove jer je želeo da ga poštedi.
          Da ga postedi... od cega, od reprezentacije? A Teo je sve bas hteo sa nogama u dupetu da dodje, a Igor mu rekao brate nemoj, ovo su Svajcarci, dobicemo ih sa Penom i Potom.
          Ako je tako - Igoru cuska.

          Originally posted by L a z a R View Post
          Majstore*
          Oni, KSS, su "zaboravili" ili namerno izopštili KKCZ iz svega što je reprezentacija....
          pogotovo ako se uzme u obzir koliko taj klub učestvuje u radu KSS.
          To mi sve lici na sindrom uvredjene mlade, ali odnos izmedju kluba i saveza tu nije bitan vec odnos izmedju kluba i reprezentacije. Reprezentacija je nesto sasvim drugo i tu nema mesta za neko merenje patke i politicarenje, i treba da nas bude stid da jedan Efes Pilsen i Ataman imaju vecu privrzenost kultu reprezentacije Turske nego sto mi imamo, i tu ne mislim samo na Zvezdu nego generalno. Mislim da Ataman nije morao ono da izjavi na konferenciji za stampu pa je eto to ipak uradio.

          Originally posted by Mihajlo10 View Post
          Ne mogu tu reprezentaciju da dozivim kao svoju u kojoj igra Pejdz ili bilo koji stranac/strankinja koji nije rodjen/a,odrastao/la u Srbiji. Nemam nista prtoiv toga da nas Siladji predstavlja u plivanju ili Nadja Higl ili Albert Nadj u fudbalu,Lupulesku u stonom tenisu,ali ti ljudi su rodjeni u Srbiji,ovde odrasli iako su po nacionalnosti Madjari,Rumuni... Ta Pejdz nema nikakve veze sa Srbijom,kao ni svi ovi stranci sto dobijaju drzavljanstvo kako bi postali domaci kosarkasi umesto da razvijamo nase talente,a niko ne moze da me ubedi da smo mi zaboravili da igramo kosarku,da nemamo talenata,samo nekada se sa njima radilo,trpele su se njihove greske i u evroligi,imali su minutazu da se razvijaju igracki a danas masu peskirom na klupi,tako se ne postaje igrac.
          To sve jeste tacno, ali Fiba i Evroliga su se odlucili da naprave ovakvu sprdnju i na sprdnju treba odgovoriti sprdnjom. Ako treba da se takmici ne prva, ne druga nego cak cetvrta reprezentacija Srbije sa prvim reprezentacijama Svajcarske i ostalim autsajderima onda je pristup toj problematici drugaviji. Nemamo mi toliko stanovnika pa da cetvrta reprezentacija bez treninga bude bolja od bilo koje prve reprezentacije. U takvoj situaciji nemam problem da stranac bude deo 4e reprezentacije Srbije... ali bih mozda imao problem da bude deo 1e.
          Last edited by mmajstor; 29-11-20, 13:32.

          Comment


          • Ma bice ok i sa ovim igrackim kadrom prolazimo lagano kvalifikacije,tri od cetiri idu dalje ako sam dobro razumeo,dobicemo ovu Svajcarsku u drugoj utakmici i to je to,mi smo sa slicnim igracima razbili Fince koji su za klasu jaci od ove Svajcarske.
            Tacno se vidi manjak samopouzdanja kod nekih nasih igraca jer imaju malu minutazu ili im trener ne veruje dovoljno u klubu,ali doci ce to sve na mesto,moraju da igraju da bi napredovali.

            Comment


            • Ja vec vidim frku u poslednjoj tekmi ko prosli put...

              Comment


              • Proveri negde, da li je Efes kao klub izopšten iz prezentacije turske selekcije.
                Samo h8ću da kažem da je Zvezda poslednji klub koji ima potrebu da se stidi dešavanja u KSS i reprezentaciji.
                Last edited by L a z a r; 29-11-20, 14:29.

                Comment


                • Kako mislis izopsten... sta pod tim podrazumevas?

                  Comment


                  • Nije to ništa bitno,ali nije zgoreg podsetiti kakav odnos ina KSS i njihovi savetnici ,novinari,snimatelji, prema Zvezdi.
                    Možeš lako naći info kako su ladno izostavili ibpreskočili Zvezdu sa promocije nacionalnog tima.
                    Inače kad spominješ turske klubove i trenere, Ataman ima specifičnu poziciju tamo.
                    Izvinjavam se pišem sa mobilnog.

                    Comment


                    • Preskocili Zvezdu sa promocije nacionalnog tima?

                      Ne znam na sta konkretno mislis pa ne znam sta da trazim. Kakva je to promocija nacionalnog tima, i kakvo ucesce klubova treba da bude u okviru takve promocije? A ne znam ni koji su to novinari i snimatelji KSS-a. Daj konkretno na sta to mislis, nemoj uvijeno. .

                      Comment


                      • Originally posted by Mihajlo10 View Post
                        Ma bice ok i sa ovim igrackim kadrom prolazimo lagano kvalifikacije,tri od cetiri idu dalje ako sam dobro razumeo,dobicemo ovu Svajcarsku u drugoj utakmici i to je to,mi smo sa slicnim igracima razbili Fince koji su za klasu jaci od ove Svajcarske.
                        Tacno se vidi manjak samopouzdanja kod nekih nasih igraca jer imaju malu minutazu ili im trener ne veruje dovoljno u klubu,ali doci ce to sve na mesto,moraju da igraju da bi napredovali.
                        Ako izgubimo danas od Finske u ozbiljnom smo problemu.

                        Pogotovo ako za naredne utakmice ne budu u reprezentaciji bar neki od naših najboljih igrača.

                        Comment


                        • Uopšte mi nije jasno šta je LazaR hteo da kaže.

                          Vidim da je Bogić Vujošević dao 22 poena Slovencima. Svaka čast KSS što su ga pustili da igra za Austriju.

                          A što se tiće selektora, razumem kritike ali ne treba zaboraviti da je Kokoškov Srbiji doneo jednu srebrnu medalju.

                          Comment


                          • Bilo je gore iznad navedeno za zvezdu i to sa naznakom na " sram vas bilo"sabani", zbog toga što ne igraju tj nisu se odazvali za reprezentaciju Dobrić i Davidovac.
                            Pitanje je da li je te ljude uopste i zvao neko,a pritom kritikovati i vredjati samo jedan klub nije baš u redu.
                            Dopunio sam samo primedbu jednim primerom kako se KSS ophodi prema KKCZVEZDA, ako npr na predstavljanju dresova reprezentacije isti taj klub ne dobije poziv i muški i ženski klub, napominjem najtrofejniji klub u zemlji.Pri tome klub koji za potrebe reprezentacije svih selekcija daje ogroman broj igrača.
                            Možda je sad malo jasnije. ������
                            Last edited by L a z a r; 30-11-20, 15:41.

                            Comment


                            • Originally posted by ЧШ. View Post
                              Pričaš hipotetički, ili imas neki primer?

                              To je ipak malo drugačija situacija od ovoga na šta sam ja odgovorio, jer ne vidim da će Tomas, Volden ili Pejdž da se zadržavaju predugo kod nas, niti da su zasluzili ista vise od bilo kojih stranaca koji su bili u Srbiji. Ok, Pejdž ima drzavljanstvo ali iskljucivo radi zaobilazenja propozicija tqkmicenja, sto je skandalozno. Svaako da su stranci -stranci, pa ne bih voleo nikoga od njih da vidim u reprezentaciji.

                              Za to što pričaš bih morao da razmislim i vidim u konkretnom primer, a svakako nisam na to mislio kada sam komentarisao ranije.
                              Vise hipoteticki, mada ja generalno nemam nikakvih problema da se dovode igraci koji imaju srpsko poreklo. Jednostavno takve posmatram drugacije i znam da se ne bi probili na domacim terenima jer bi ih ubila ''prirodna selekcija''. Ne treba da se izjednacavamo sa drugima tako sto cemo takve strance gurati u reprezentaciju, ali igrace srpskog porekla da. Licno mi ne bi smetalo kada bi Misko doveo nekog klinca koji bi se u Srbiji zadrzao 3-4 godine isto da postane vremenom reprezentativac, samo su male sanse da ce se tako nesto desiti iz vise razloga. Misko ne bi trebao uopste da bude kreator tog haosa, jer bi to dalo pravo i Partizanu i Zvezdi da bas Tomasa, Voldena ili Pejdza ubaci u repku. Neke barijere ne treba da se probiju, a tako i mi ne treba da pratimo trendove da rendom Amer zaigra za repku sem ako ne vuce srpske korene. Znaci treba samo malo kriterijum da se promeni.

                              Meni mozda Ibaka pre 9 godina jeste smetao sto je postao reprezentativac Spanije jer nisam znao detalje, ali lik je dosao sa 17 godine(2006) i presao je u OKC 2009.

                              Ti ces pre na takve primere naleteti u individualnim sportovima koji jedino paznju dobiju na OI. Tako i treba da bude, uzimas pozitivne primere iz manjih sportova i pustis evoluciju da uradi posao u buducnosti. Dici ce se svest gradjana pre svega. Kada se jednom takvi probiju u kolektivnim sportovima, pocece neke stvari da se primenjuju na kosarku i fudbal ili ce barem biti takvih pokusaja. Ne mogu se preskakati koraci i da se stvari krenu od ta dva sporta..

                              Comment


                              • Otkrivamo zašto Petrušev nije mogao da igra za Srbiju

                                Dakle bio je pozitivan na Kovidu.
                                Last edited by serbianhoops; 30-11-20, 17:27.

                                Comment

                                Working...
                                X