Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts



  • 28.12.2019. 14:14

    MARKO GUDURIĆ, TOTALNO OTVORENO! Otkrio kako mu je, zapravo, u NBA ligi i da li će sa "orlovima" jurišati na Tokio

    Srpski košarkaš Marko Gudurić pričao je za turski portal Trendbasket o NBA ligi, Fenerbahčeu i o tome da li će igrati za reprezentaciju Srbije.
    On je između ostalog prokomentarisao da li će igrati na leto za reprezentaciju Srbije u kvalifikacijama za Olimpijske igre.

    - Nadam se da hoću - kratko je rekao Gudurić.

    On je letos prešao iz istanbulskog tima u Memfis Grizlise za koje prosečno beleži 4,9 poena uz 2 skoka i 1,4 asistencije.

    - Ovde se igra drugačija košarka nego u Evropi. Ali mislim da sam se navikao. Svakodnevno se trudim da učim i budem bolji. Do sada je bilo zabavno i uzbudljivo - rekao je Gudurić koji nije igrao od 15. decembra.

    Pre dolaska u NBA mogao je da se posavetuje sa zemljacima Bogdanom Bogdanovićem i Nemanjom Bjelicom.

    - Naravno da sam pričao sa njima pre odlaska. Često sam razgovarao sa Bogdanom tokom leta, malo i sa Bjelicom. Naglasili su mi koliko je igra brza. Rekli su mi da nastavim da igram bez obzira na sve i ako se dogodi nešto loše. To je košarka, takve stvari se dešavaju. Sezona ima 80 utakmica - ističe Gudurić.

    Zanimljivo je da su sva trojica Srba imala identičan put - iz Fenera u NBA.

    - Kada sam došao u Fenerbahče, prvo na umu mi je bilo da ću biti igrač Željka Obradovića i da ću osvojiti Evroligu. Nažalost, nismo uspeli da osvojimo trofej. Naravno da mi je cilj bio da igram NBA. Srećan sam što sam do ostvario i zahvalan sam svima u Feneru. Svi su mi mnogo pomogli - zaključio je Marko Gudurić.
    Reklo bi se da sve ide po planu.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Ma kakvom crnom planu....evidentno je da se nije snasao u NBA i ima razvojni put Kuzmica i Nedovica. Nek uzme te pare i vrati se u evropu.

      Comment


      • Da su svi kao Raduljica igrali za reprezentaciju mi bi mozda i uzeli to zlato

        Comment


        • I niko da pohvali legendu Danilovića što je izboksovao dva NBA trenera, pa mislim stvarno..

          Comment


          • Originally posted by kronostime View Post
            Rasprava je oko sv. Borise neshvacenog
            Novica da ga uči košarkom, ali to može i Džordan Majkl.

            Boriša je preozbiljan talenat, sad što ga ne trpimo koliko bi trebali, jbg.

            Comment


            • 3 medalje od 5 takmicenja su lepa proslost. Mada kapiram da neko ni to nije mogao da podnese jer su neke druge stvari bile bitnije...

              Comment


              • Deki a jel' je sad Kokoškov neznalica jer reprezentacije vode samo loši treneri, jelte?

                Comment


                • Omakne se i neki dobar, kao sad Kokoškov. Može da uklopi to sa obavezama u NBA, samo zahvaljujući tome što mu je GM Srbin, pa ima razumevanja.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Macvan ima 5EL sezona odigranih...Borisa sa 21g ima isto ...Ej,pa ima 21 godinu...Sto ih ne bi poredio?
                    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                    2× German League champion (2018, 2019)
                    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                    Comment


                    • Pa dobro nisi baš tako govorio na kraju prošlog EP, nemoj da nadjem opet onaj post pun hvale.

                      Comment


                      • Bolji je Boriša od Mačvana u istim godinama, i to baš dosta. Neuporedivo.
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Macvan sa 20 godina je osvojio srebro sa reprezentacijom Srbije,jedan od najbitnijih igraca u toj ekipi,godinu ili dve ranije prvak sveta u omladinskoj konkurenciji,najbolji igrac te ekipe koja je razbila Amerikance sa sve Karijem i njega mi poredis sa Simanicem. Kasnije su usledile povrede Macvana,zato nije napravio vecu evroligasku karijeru.

                          Comment


                          • Originally posted by LosmiSK
                            Meni je ovo fijasko...Poraz od Argentine sa Skolom od 40g..ne znam,meni to deluje kao blam i los rezultat.
                            Nismo jedini pa da kazemo da su oni bas toliki dunsteri, vec su u polufinalu dobili i Francusku. Sa druge strane, to je samo jedna utakmica, a naucili smo da je kosarka takav sport da u jednoj utakmici moze bilo ko bilo koga pobediti. Sabili smo nakon toga redove, i pokazali da smo ipak tim i kada se neka od takvih utakmica izgubi, a ne samo kada se pobedjuje. Zato nije fijasko, zato sto nije narusena atmosfera, i nije doslo do zle krvi kako je to bilo u nekim ranijim takmicenjima. Los rezultat jeste jer smo bili drugi favorit na prvenstvu a zavraili kao peti. Da je bio fijasko ne bi ni usli u prvih 8 kao sto je npr. Grcka.

                            Comment


                            • Jokic ima velikih problema ne samo u odbrani nego i sa skokom,sad sam ga gledao protiv Indijane,ubio ga u skoku Sabonis,zakljucao ga u zadnjoj cetvrtini,dao je dva poena sa bacanja. Koliko je dobar u napadu toliko je los u odbrani,tri skoka u napadu mu pokupio Sabonis u roku od 30 sekundi,Milutinov ce tu da bude zlata vredan u reprezentaciji da skace,mislim da cemo i kod Kokoskova gledati Jokica na cetvorci posebno protiv reprezentacija kakve su Litvanija,Francuska sa dominantnim skakacima.

                              Comment


                              • Originally posted by Mihajlo10 View Post
                                Sa Novicom smo bili drugi u Evropi gde je uz Teodosica bio nas najbolji igrac i cetvrti na svetu.
                                Bili...Novica je sada senka od igrača kojem mora da e dozira minutaža da ne bi "pregrejao". Teo nije više šta je bio (ima lucidnosti ali nema više vrhunske igre u dužem vremenskom periodu).
                                Komšo: Ni jedan igrač ne igra 40 minuta, čak više ni podela na startere i ostale nije tako čvrsta a trener dozira vreme svaakom igraču.
                                Spoiler
                                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                                Nije umio da odstupi,
                                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                                Pao unapred, a ne unazad,
                                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                                Uračunato i u moj pad.

                                Comment

                                Working...
                                X