Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ваљало би наћи податак кад је Кокошиов задњи пут победио као да тренира репрезентацију Лихтенштајна и њене клубове а не Фенербахче и једну од најјачих светских репрезентација.

    Comment


    • Зато сам увек био за Ђорђевића, али оног Ђорђевића који није имао клуб јер је 100% био у служби репрезентације. А и Сале има карактер победника, победнички ДНК, патриота до 101.

      Comment


      • Eto, nek’ vide ovi sto im se gadi derbi zvezdinih i partizanovih Amera na sta bi to licilo da igraju samo domaci igraci. Znaci nivo svajcarskog prvenstva i jos malo ispod.

        Comment


        • Ne slazem se s tom konstatacijom,ovo je bio prvi mec u sezoni Simanica,prvi put igraju u ovom sastavu,jos Misko nije poslao Petruseva,ne moze preko noci da se postane veliki kosarkas. Koliko je samo Dule trpeo gluposti Tepica,Tripkovica,Kostu Perovica...zajebali su brdo utakmica ali su neke i dobili u evroligi pa kasnije imali i solidne karijere. Ne vidim da ovi Amerikanci rade neki veliki posao u Zvezdi i Partizanu,niti pravimo igrace,reprezentativce niti imamo rezultate.

          Comment


          • Smem da tvrdim (ne kladim se nikada) da bi Pejdž i Volden, kao i Tomas doneli mnogo više i energije i mnogo više produkcije i u napadu i u odbrani.
            Znam, mi smo zemlja košarke i nećemo strance u reprezentaciji i zato ćemo da trpimo poraze od (ne mogu od smeha) Švajcarske kojoj će to biti najjača pobeda ikad izvojevana.
            Spoiler
            Ako mi časi smrti postanu bliski,
            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
            Nije umio da odstupi,
            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
            Pao unapred, a ne unazad,
            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
            Uračunato i u moj pad.

            Comment


            • Pre cu da trpim poraze s nasim kosarkasima od Svajcarske nego da gledam Voldena i Pejdza u reprezentaciji Srbije,i onako ovaj poraz nista ne znaci,ovo je neka nasa cetvrta,peta postava,prvi put se skupili da zajedno igraju,nisu glavni igraci ni u svojim klubovima.
              Eno klub,pa neka Covic i Ostoja dovedu svih 12 Amerikanaca,ko voli da gleda te divljake moze to da prati,ja licno to ne volim da gledam.
              Partizan sam gledao u evroligi pod Duletom zato sto je uvek bilo bar 6,7 nasih igraca i imali su zapazene uloge u tim timovima,pravio je i igrace za evroligu,NBA,reprezentaciju Srbije,a ovaj sad Partizan pogledam jednom u mesec dana niti se radujem kad pobedimo niti se iznerviram kad izgubimo,nemam osecaj da je to srpski tim.

              Comment


              • Originally posted by Storm View Post
                Eto, nek’ vide ovi sto im se gadi derbi zvezdinih i partizanovih Amera na sta bi to licilo da igraju samo domaci igraci. Znaci nivo svajcarskog prvenstva i jos malo ispod.
                Nije tacno. Tumacenje dosta naivno. Svi igraci da bi rasli moraju da rastu kroz minute na terenu kasnije kroz ulogu i odgovornost. Isto to vazi i za derbije koje se spominju u postu. Derbija je bilo dobrih i losih nevazno od strukture tima (domaci/strani). I ako bi taj neki zamisljeni derbi od ovih igraca (domacih) bio los, sledeci bi bio bolji, onaj tamo jos bolji. Ne mogu da prihvatim gore iznesenu ovu tvrdnju kao pravilo.

                Comment


                • Originally posted by Ganac View Post
                  Smem da tvrdim (ne kladim se nikada) da bi Pejdž i Volden, kao i Tomas doneli mnogo više i energije i mnogo više produkcije i u napadu i u odbrani.
                  Znam, mi smo zemlja košarke i nećemo strance u reprezentaciji i zato ćemo da trpimo poraze od (ne mogu od smeha) Švajcarske kojoj će to biti najjača pobeda ikad izvojevana.
                  Lično, više volim ovaj poraz od Svajcarske nego potencijalnu pobedu sa strancima, pa makar bila i protiv Amera.
                  sloboda ili ništa

                  Comment


                  • Možda sam ja ogranicen, ali po meni angazovanjem stranca se gubi svaki smisao reprezentativne kosarke. I uopste me ne zanima sto je 95% drzava pribeglo tom potezu.
                    sloboda ili ništa

                    Comment


                    • Da nismo siromasna sredina, sigurno bi se vise stranaca rodilo u Srbiji pa ako bi im pruzili adekvatni uslovi zasto oni ne bi bili reprezentativci?

                      Ni meni se ne bi svideli stranci kojima je Srbija prolazna stanica i provedu u najboljem slucaju 2 godine.

                      Comment


                      • Ovaj haos koji se desava kao rezultat uzasne FIBE i podjednako ogavne Evrolige nije bas adekvatno amortizovan u KSS.

                        Ja sam jos prilikom objavljivanja spiska znao da mi ne mozemo da dobijemo nijedan tim koji igra neko vreme zajedno. Ne zato sto smo losi nego zato sto smo neuigrani, a razlika u kvalitetu vise nije tolika pa da oni mogu da se skupe sa konca i konopca i da na brzinu dobiju uigrane ekipe. Ovi Svajcarci ko zna koliko dugo igraju zajedno i zna se sta je cija uloga, dok se kod nas to apsolutno ne zna....koliko su imali treninga zajedno?

                        Prema tome znali su sta nas ceka i ovo je uzasan odgovor. Moglo se odgovoriti na mnogo drugih nacina, npr:
                        1) uzeti ceo domaci klupski tim koji nije opterecen evropom (npr Borac ili FMP) koji je vec znacajno uigran, i obogatiti ga na pozicijama na kojima im inace igraju stranci sa samo nekoliko igraca da ne bi pokvarili koheziju, jer vremena za uigravanje nema (npr Avramovic + Dangubic + Apic + Petrusev i eventualno Pot ako nam fali plej). Kaki crni Penoi, Andjusici, Kravici oni nista ne mogu da donesu ako nemaju treninga....
                        Sve ovo isplanirati unapred i napraviti plan rada od strane selektora kome treba prikljuciti trenera tog kluba - npr. Malina ili onaj iz FMPa koji ce pomagati jer poznaje te igrace.
                        2) pojacati se strancima SAMO za kvalifikacione meceve na kojima ne mogu da igraju nasi najbolji igraci. Napominjem da ovu papazjaniju nismo napravili mi, i da ovo nije reprezentacija. Prema tome treba ostvariti cilj, a to je plasirati se na EP a tamo stranac ne mora da igra, nego ga platiti samo za kvalifikacije da bi sto bezbolnije preboleli ovaj uzas.

                        Iskreno, ovakvi kakvi smo ja ne vidim da mi mozemo bilo koju disciplinovaiju ekipu koja igra neko vreme da dobijemo. Isti problem je imao i Djordjevic ali on je bar imao tu srecu da ima na raspolaganju nesto bolje igrace (ko je rekao Raduljica? . A kad smo vec kod toga:
                        - Zasto nije igrao Milos Teodosic? On nije igrac evrolige...da li je ijedan novinar postavio ovo pitanje? Ma kako ga samo nije sramota posle onoga na SP da se pravi tosa.
                        - Gde su Davidovac i Dobric? Larkin najbolji igrac Efesa moze da igra za Tursku a epizodisti iz Zvezde ne mogu? I Zvezdu treba da je sramota ovoga - sram vas bilo sabani!
                        Last edited by mmajstor; 29-11-20, 01:46.

                        Comment


                        • Originally posted by Ricma View Post
                          Da nismo siromasna sredina, sigurno bi se vise stranaca rodilo u Srbiji pa ako bi im pruzili adekvatni uslovi zasto oni ne bi bili reprezentativci?

                          Ni meni se ne bi svideli stranci kojima je Srbija prolazna stanica i provedu u najboljem slucaju 2 godine.
                          Pričaš hipotetički, ili imas neki primer?

                          To je ipak malo drugačija situacija od ovoga na šta sam ja odgovorio, jer ne vidim da će Tomas, Volden ili Pejdž da se zadržavaju predugo kod nas, niti da su zasluzili ista vise od bilo kojih stranaca koji su bili u Srbiji. Ok, Pejdž ima drzavljanstvo ali iskljucivo radi zaobilazenja propozicija tqkmicenja, sto je skandalozno. Svaako da su stranci -stranci, pa ne bih voleo nikoga od njih da vidim u reprezentaciji.

                          Za to što pričaš bih morao da razmislim i vidim u konkretnom primer, a svakako nisam na to mislio kada sam komentarisao ranije.
                          Last edited by mark !t zer0; 29-11-20, 02:33.
                          sloboda ili ništa

                          Comment


                          • Opet kažem, za mene gubi smisao angažovanjem jednog random stranca koji je eto eventualno proveo godinu ili dve kod nas. Ili bilo gde. Takodje verujem da to pravilo o jednom naturalizovanom igraču vodi u pravilo o dva, a u nekoj budicnosti doci ce do toga da jedna Engleska (ili Luksemburg, Katar, nebitno) napravi celu petorku plaćenih Amerikanaca. Ako se ne varam, nesto slicno je bilo za rukomet i Katar, ili isto ima primer kada je nas vaterpolo golman otisao da brani za Brazil na Olimpijadi. Meni to stvarno nema smisla, i bio bih ponosan kada ne bismo posegnuli za takvim potezom, pa makar rezultati bili daleko od onih na koje smo navikli.
                            Last edited by mark !t zer0; 29-11-20, 02:44.
                            sloboda ili ništa

                            Comment


                            • Mi imamo prvu petorku i još par igrača preko ali svi oni su sprečeni da budu u reprezentaciji (NBA, EL, bol u preponama...), e sada, to nekada nije dolazilo u obzir. Prvo su bile reprezentativne obaveze pa ostalo a sada je legit i bol u preponama (jedini još koji se borio protiv toga je golubar i na tome mu svaka čast).
                              Pošto je basket postao strogo profitni sport (ne neki ekstra profit klubovima već sportistima i školama košarke) potrebno je naći modus kako omasoviti basket, kako naterati klince da jure za košarkaškom loptom a da to nije igrica i da ne udara puno na kućni budžet. Opet, treba razmisliti na nekoj deficitarnoj poziciji da li dovesti stranca i koliko bi to pomoglo reprezentaciji. Kada sam naveo Tomasa i Voldena, mislio sam na mentalni sklop fajtera koji oni poseduju a ne (koliko god gotivio) Simana (boli me tuki da se cimam ili čak usrao sam se od stra) i večitog takođe talenta Zagorca koji je ostao na tome i dan danas i isto važi kao i za Simanu (i nije baš paritet već pravi primeri lošeg rada i prelaskka iz mlađih selekcija u seniorsku).
                              Rade je još i imao sreću da kod Zalizanog kroz Megu i kod Miloja i bude neki faktor u timu ali Simana je uvek tu negde oko tima ali mu nedostaje nešto a nema se vremena da se istrpi. Uglavnom, oni nisu fajteri.
                              Za sada nama ne treba za prvu petorku ali ne bi bilo loše imati nekoga ko će u drugoj biti zvezda, očito je da je Teo završio sa reprezentacijom ali njega ima za sada ko da odmeni Jović (valjda će ta čeđa biti sređena) i Vasa, na dvojci je Bogdan zapečaćen, trojka Lučić, Kalinić a možda razmisliti i o Micovu, četvorka je Bjelkan, petica Milutinov. Treba videti kao bi se Petrušev i Pokuševski snašli u repki, pozvati Smailagića i ne znam koga sam propustio...
                              I opet dolazimo do toga da nam u kvalifikacijama idu neki koji nikad ne bi prismrdeli ni blizu dresa i tu bi se našlo mesto za stranca (ne mora isključivo amer), ja zaista mislim da je oportuno bar razmisliti o toj mogućnosti.
                              Last edited by nebitan; 29-11-20, 09:54.
                              Spoiler
                              Ako mi časi smrti postanu bliski,
                              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                              Nije umio da odstupi,
                              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                              Pao unapred, a ne unazad,
                              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                              Uračunato i u moj pad.

                              Comment


                              • Originally posted by mmajstor View Post
                                - Zasto nije igrao Milos Teodosic? On nije igrac evrolige...da li je ijedan novinar postavio ovo pitanje? Ma kako ga samo nije sramota posle onoga na SP da se pravi tosa.
                                - Gde su Davidovac i Dobric? Larkin najbolji igrac Efesa moze da igra za Tursku a epizodisti iz Zvezde ne mogu? I Zvezdu treba da je sramota ovoga - sram vas bilo sabani!
                                Prošli put problem kod Teodosića je bilo osiguranje, moralo se uplatiti 200 'iljade evra.

                                Ovaj put to nije problem, Kokoškov nije želeo da ga pozove jer je želeo da ga poštedi.

                                Comment

                                Working...
                                X