Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ne da igraci ne valjaju, nego vole vece plate.....ja ne volim NBA pa ih ne upraznjavam. Meni ono nije kosarka, ali ukusi su razliciti.

    Comment


    • Ta dva sporta NBA i evropska kosarka nisu uporediva,jedino je isto da lopta mora kroz obruc da prodje, zona se u Evropi igra od kad ja znam za sebe,NBA je tek pre neku godinu poceo to da praktikuje, ovde u Evropi sudije se bar trude da posteno sude, tamo se bukvalno igra bez pravila,tri,cetir,pet koraka, nikoga to tamo ne interesuje ako lopta prodje kroz obruc. Jedan Adetokumbo ne moze da se snadje u ovoj Fiba kosarci a mi sad ocekujemo da ce Smailagic koji nikad nije igrao seniorsku kosarku u Evropi da odmah razbija, Jokic je bar igrao u Megi pa zna sta ovde moze da ocekuje.
      U Evropi se igrala vrhunska kosarka dok nije NBA pokupio sve sto valja i poslao njihove otpadke ovamo. Kukoc,Radja,Divac,Paspalj,Djordjevic,Bodiroga,Draz en,Sabonis,Danilovic,Dijamantidis,Spanulis,Jasikev icius,Navaro...mnogo vrhunskih igraca je Evropa dala. Danas bi svi ti igraci bili glavni igraci NBA timova,u njihovo vreme retko ko je i dobio sansu u NBA ligi.
      Naravno nista lose ne mislim o Smailagicu,u narednih 15 godina treba da nosi reprezentaciju,da li bas na OI videcemo sta kaze Kokoskov.
      Ne bih ja toliko ni taj NBA dizao u nebesa,ima 50-ak superstarova ali ovo ostalo je suvi prosek,divljastvo,bez mozga igraju kosarku,dodje Stauskas u Evropu pa pravi faul dve sekunde pre kraja,poklanja pobedu Realu ili onaj J.R.Smit,moze boga oca da pogodi ali sta vredi kad je idiot,ne zna ni rezultat ni vreme do kraja.

      Comment


      • A i dodje Adetokumbo na SP i umesto 40 poena koliko zabija u NBA, jedva moze 15 da da.....

        Comment


        • Bice to blize, pitanje je i standarda. Dolaze sa Balkane, Afrike, Litvanije itd...Retko neko z dobro stojece drzave. Tih Stauskasa ima milion...

          Ono sto je je jos bitnije..taj tvoj tim tkz partizani..koliko ima Amerikanaca? Pa ima ih samo u Evropi hiljade...porediti njihovu kosarku sa ostatkom sveta je smejurija...i elementarno nepoznavanje ove igre. Od skolice, pa do NBA to je proces, gde se radi po visokim standardima. Da ne pricam o publici i postovanju koje kosarka ima.. Dok u Srbiji vecina isfrustriranih dolazi da gleda kosarku ili sport uopste i to vidi kao licni poraz ili pobedu, posto mu je zivot uglavnom tanak i ovo mu je onda manje vise sve...

          To nije kod svih, ali vecine ima... tamo se gleda kosarka iz uzivanja, hobija...nije pitanje zivota i smrti. I ne igra se samo NBA, imaju milion liga...svakako ti Mihajlo i mmmmmajstor znate bolje, ali eto da ubacim malo cinjenica...

          Da oni ne igraju glavom, onda bi verovatno posto su fizicki superiorniji..Afrikanci drzali casove kosarke...inteligencija Stefa, Pola itd...je ogromna...jedan Teo je tu tanji od njih za 10x...

          Taj Lebron ima par miljiardi steka i u 35g ide na pripreme sa marincima..celo leto...a Davidovac se sunca, pusi i pije koktele na Karibima ili gde je vec bio...pa ti vidi ko je glup a o ko ne...itd..
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • Videcemo na prvim mecevima sta Selektor ima na umu.
            "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
            Meša Selimović

            Comment


            • Citaj Losmi sta je napisano a ne da mi vrtis tu tvoju pricu o pametnim Amerikancima i njihovim milionima,zabole me djoka za njihove milione,to sto ti meris inteligenciju milionima je tvoja stvar,na kraju i taj s milionima i ja s nesto siromasnih dinara idemo pod zemlju. Lepo ti pise da sem tih 50 superstarova ostalo je suvi prosek i ne bih rekao da na svetu postoji kosarkaski inteligentniji igrac od Teodosica ali on nema telo,fizikalije da to isprati u NBA ligi jer voli da pusi,pije,da se provodi,njegov izbor.
              Da se u Srbiji kosarka gleda kao u NBA ligi nikad ne bismo pravili rezultate i igrace koje pravimo,volimo sport,volimo kosarku,Balkanci smo,nismo Amerikanci,sa mnogo vise emocija pratimo taj sport,nema to veze sa tim da li je neko pun para ili je sa 1000 dinara u dzepu. Amerikanci vole statistiku,mi volimo da nasi timovi i igraci pobedjuju,dva sveta razlicita i uvek bih pre izabrao da ovako pratim sport kao svaki Balkanac nego kao Amerikanac kroz novac i statistiku.

              Comment


              • Da je kosarkaski inteligentniji bolje bi prosao u karijeri i samim tim imao bolje telo.

                Svi idemo pod zemlju, neko sa utiscima, a neko sa zuljevima.

                Nisam nspisao da smo mi glupi, vec napisati da oni imaju 50 igrac a ostslo prosek, dok ti u sampionu zemlje i partizanima igra 30 eshalon USA igraca.

                Naravno da su psmetniji kao narod od nas, oni uzivaju a mi se mucimo cak i kad uzimamo titule. Slavlje traje dva dana i igrsj.



                Imaju 40 klubova sa istom polaznom tacku, gde jedan tim obrce vise od cele nase zemlje.

                Mi igramo sa emocijama...da. a oni ne...loool...
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Taj Partizan je koliko ja znam izbacio mali milion vrunskih srpskih kosarkasa,ali dolaskom velikog vodje politika kluba se promenila i sad imamo mali milion trecerazrednih Amerikanaca,uvek sam bio i bicu protiv toga,nijedna titula,evroliga ne moze da mi nadoknadi velike srpske igrace koje je Partizan uvek pravio za reprezentaciju.
                  O nihovoj pameti ne bih da zborim,da zive u maloj Srbiji i da ih ima kao nas pregazili bi ih evropski imperijalisti kao plitak potok,ovako opljackaju ceo svet,jaka umetnost onda lepo ziveti kad ostavis pustos iza sebe u kom god delu sveta da se pojave.

                  Comment


                  • Ja nemam nista protiv razvijanja hrvatskih igraca ako se Partizan bude dobro pozicionirao na evropskom nivou i ako bude povoljna politicka situacija(znaci Demokrate na vlasti ili u nekom slicnom obliku), posto smo iz svake druge Republike izbacili barem po par igraca. Samim tim i klubu raste plafon i mogu da se ostvare bolji rezultati u evropskim takmicenjima. Ovo jeste utopija i to se nece desiti u praksi, ali u teoriji jeste tacno.

                    Comment


                    • Da su svi robovi razmisljali kao Losmi, robovlasnistvo ne bi nikad bilo ukinuto. Cuti, ne talasaj, radi kako ti kazu i trpi, jer su jaci... pa ti mozda daju neku kosku da je oglodjes.
                      Last edited by mmajstor; 12-02-20, 18:49.

                      Comment


                      • Originally posted by mmajstor View Post
                        A i dodje Adetokumbo na SP i umesto 40 poena koliko zabija u NBA, jedva moze 15 da da.....
                        Dodje i igraju mu rukometnu zonu, 1 ga čuva na dužini ruke, a 4 u bunkeru kao u prvom svetskom ratu. On izbaci Kalatesu i Papanikolauu, nekad i nekad pogode i obruč.

                        Pa kad lepo ima saigrače koji mogu da pogode otvoren šut... Da vidimo ko će da skuplja.

                        Luka koji je šuter i koji je klasa se u tinejdžerskim godinama isprskao po Evropi, tako da tu najviše ispaštaju igrači koji nisu trojkaši primarno kao Janis i Jokić, jer mogu da natrpaju reket rukometašima.

                        Relevantnost FIBA takmičenja je 0, smešna, i ULEB.

                        Govorio sam i govorim i dalje da je Bojan igračina za Bogdana što se potvrdjuje i što zna svako ko prati košarku.

                        Pa ostaje uteha fanovima košarukometa da se igra jaka odbrana i te priče. U stvari niko ne može ništa da pogodi.

                        Ne može evropski sistem da se poredi sa američkim, tamo u tinejdžerskim godinama igraš američki fudbal, bejzbol, kośarku, razvijaš različite motoričke sposobnosti i klasifikuje se ko je gde najbolji, ceni se talenat.

                        A šta se uči u Srbiji, igra se zona od kadeta. To je sramota koliko se kasni, jedno vreme je uveden bio napad 35 sekundi, bez prava na blok, Duda je mislim insistirao, ali ništa od toga. Naravno i zona je bila zabranjena.

                        Deca moraju da se igraju košarke do 15-16 godine, ne treba nijednu akciju da znaju, bez pika, i 1 i 5 moraju isti trening da imaju - za šutera i pleja.

                        A ne ja igram sa 12-3 godina protiv Borca zonu. Zbog? Zbog kog kurčevog rezultata u jebenoj kvalitetnoj ligi?

                        Pa meni je 50% treninga bila usrana taktika dok su moji vršnjaci u SAD bavili se samo šutiranjem na koš.

                        Previše Evropa poklanja pažnje debilnoj taktici zaboravljajući da je cilj da se lopta probaci kroz obruč.

                        Dodju Steph i ekipa i iseru ti trojke sa 9 metara u kontinuitetu pa ga zdimite i ti i taktika.

                        Comment


                        • Najjače što u cilju valjda veličanja Janisa pominješ neko dobacivanje do obruča. Čovek ima airballove sa bacanja. Embid mu se odmakne 3 metra kad je na trojci. Dominira isključivo na snagu i fizičke predispozicije. Nema tu nečega košarkaškog da se vidi, a MVP. Kalates je umetnik za njega.

                          Što se diskusije tiče, Ameri imaju daleko najveći kvalitet i sistem uopšte. Ostalo je stvar ukusa. Ko šta voli neka gleda. Svakako da mi je više košarka te "rukometne" odbrane nego kad Harden šuta 1/17 trojke, Janis ne dobaci sa bacanja, a Westbrook napravi 6 koraka, jel jbg, zaboravio, cilj je probaciti loptu kroz obruč.
                          Last edited by mark !t zer0; 13-02-20, 06:23.
                          sloboda ili ništa

                          Comment


                          • Zato će Janis sve više i više da pogadja jer sve više i više trenira i šutira u pravim utakmicama. U Evropi sjebi jednu i ti si bivši igrač.

                            Najahaće ti se neki idiot rumeni da ti jebe majku, eventualno neki da te hvata za gušu.

                            Naprave 6 koraka ali bar ne prave rukometne faulove, a redovno isprskaju u finalu mučenike. Od cele utakmice ljudi se uhvate za neki air ball ili neke korake, a u Evropi cela utakmica ciglarenje, gledao ja Zvezda PAO oči me zabolele.

                            Dno dna evropska košarka. I kada talenat ostane duže u Evropi, propadne. Dario Šarić izgleda smešno za Ivicu Zubca koji nije umeo u Megi da se okrene oko svoje ose. Ali Šarić je otišao u Efes na dunsteraj, a mali u NBA. Ko god ode kao neoformljenn igrač u NBA, Jokić, Smajli, Zubac, imaće 8x bolju karijeru, pogotovo ako se radi o unutrašnjim pozicijama.

                            Ovako Bogdan došao formiran u zonu komfora kod Divca, ništa nije napredovao. Bojan Bogdanović i Ingles su izuzeci.

                            Kalates je umetnik za tebe možda i zato i igra u onom raspadu od kluba. A "samo fizičke predispozicije" MVP NBA.

                            Comment


                            • Originally posted by 弱肉強食 View Post
                              Dodje i igraju mu rukometnu zonu, 1 ga čuva na dužini ruke, a 4 u bunkeru kao u prvom svetskom ratu. On izbaci Kalatesu i Papanikolauu, nekad i nekad pogode i obruč.
                              To nije rukometna zona vec klasicna kosarkaska zona dozvoljena po pravilima. Mozemo respektivno i ono u NBA sa mnogo sirim terenom i pravilom defanzivne 3 sekunde da nazivati hokejaskom odbranom ali to necemo uraditi.

                              Originally posted by 弱肉強食 View Post
                              Pa kad lepo ima saigrače koji mogu da pogode otvoren šut... Da vidimo ko će da skuplja.
                              Odlicni suteri kada je on najefikasniji pojedinac na svakom mecu. Ima i Grcka izvrsne sutere.


                              Originally posted by 弱肉強食 View Post
                              Relevantnost FIBA takmičenja je 0, smešna, i ULEB.
                              Ne postoji ULEB takmicenje, ULEB je udruzenje pojedinih nacionalnih kosarkaskih liga.


                              Originally posted by 弱肉強食 View Post
                              Govorio sam i govorim i dalje da je Bojan igračina za Bogdana što se potvrdjuje i što zna svako ko prati košarku.
                              Ok, a dozvoli nama koji takodje pratimo kosarku da se ne slozimo sa tobom. Bouzan je luzer koji nema nijedan respektabilan trofej ili uspeh iza sebe...konstantno zablokira kada je najpotrebnije.

                              Originally posted by 弱肉強食 View Post
                              Pa ostaje uteha fanovima košarukometa da se igra jaka odbrana i te priče. U stvari niko ne može ništa da pogodi.
                              Mozemo da nastavimo diskusiju kroz razliku izmedju pristalica kosarukometa Vs kosahokeja ali cemu to vodi?

                              Originally posted by 弱肉強食 View Post
                              Ne može evropski sistem da se poredi sa američkim, tamo u tinejdžerskim godinama igraš američki fudbal, bejzbol, kośarku, razvijaš različite motoričke sposobnosti i klasifikuje se ko je gde najbolji, ceni se talenat.
                              Kako moze da se poredi sistem koji je monopolski u odnosu na ostale? U startu imaju finansijsku prednost i ostala prica pada u vodu. Tamo si proizvod a ne sportista po difoltu...dok im monopolska pozicija im omogucava da evropa i ostatak sveta postane djubriste za njihove igrace trece klase.

                              Originally posted by 弱肉強食 View Post
                              A šta se uči u Srbiji, igra se zona od kadeta. To je sramota koliko se kasni, jedno vreme je uveden bio napad 35 sekundi, bez prava na blok, Duda je mislim insistirao, ali ništa od toga. Naravno i zona je bila zabranjena.
                              Bas je sramota da drzava od 7 miliona stanovnika da zabelezi toliki broj uspesnih sportista i uspeha.

                              Originally posted by 弱肉強食 View Post
                              Pa meni je 50% treninga bila usrana taktika dok su moji vršnjaci u SAD bavili se samo šutiranjem na koš.
                              Ne znam ko te sprecavao da sutiras na kos? Eto, da si to radio umesto taktiku verovatno bi zavrsio u Ameriki.

                              Originally posted by 弱肉強食 View Post
                              Previše Evropa poklanja pažnje debilnoj taktici zaboravljajući da je cilj da se lopta probaci kroz obruč.

                              Dodju Steph i ekipa i iseru ti trojke sa 9 metara u kontinuitetu pa ga zdimite i ti i taktika.
                              Da ne zdime oni jos nesto pre nego tih trojki sa 9 metara?

                              Comment


                              • Ma dozvoljavam ja, neka misli ko šta hoće. Zna se istina

                                Comment

                                Working...
                                X