Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ni ja ne znam koji je moj Jokiću?

    Gledam poslednjih par utakmica gde deluje nezainteresovano, smrknuto.

    Kao da čeka finiš sezone pa onda da krene igrati onako kako se očekuje.

    Comment


    • Potpuno normalna pojava sto se njega tice. Uvek se slabo pali, pred all star mesec dana je najjaci. Uvek kada se desavaju neke promene u ekipi on ovako reaguje. Bilo kada je Plumlee dosao, ili Millsap. Dete je on jos uvek u glavi i playoff + reprezentacija su ostavili traga na njemu.

      A jos jedna stvar, teska je mrcina i njemu je u glavi sada samo zavrsnica NBA.

      Jamal se okurazio i trosi vise lopti, cela ekipa je tu, a on je sujetan i ne zeli da uzme istu nego tvrdoglavo gura svoju pricu ne zeleci da prizna da mu to smeta. Prosle godine su bili desetkovani povredama pa je morao da igra jako non stop. Ove ne.

      I vidi se sa onim kreiranjima suteva Murraya i njegovom percepcijom da on treba da resava. Jokica boli dupe da se tome suprotstavi. I prosle godine protiv Memphisa na pocetku imao je utakmice sa jedan-dva suta.

      Kad Denver odluci da smiri divljake tj trener, on ce opet isporucivati opet.

      Nije pametan kao Doncic koga boli kurac i za Porzingisa. Resava kada hoce, radi sta hoce. Nema Jokica ko unutra da cuva sem Embiida i Goberta, a i njih bi mucio. Da hoce, imao bi 30,15,10, ali jednostavno decko je lajsna za te stvari i nema svest uopste o trenutku i jako je detinjast.

      Comment


      • sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Originally posted by miloolja View Post
          bravo za ovo!

          Comment


          • S obzirom da smo u deficitu sa mladjim trenerima trebalo bi selektovati one najbolje i prenositi im znanje od iskusnijih....

            Comment


            • I nismo, evo pored ove dvojice imamo Božića, Alimpijevića, Čanka, svi oko 40 godina ili debelo ispod.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Američki kolega ga je upitao da li je uzrok slabe forme možda umor zbog nastupa na Mundobasketu.

                "Može biti svašta", slegnuo je ramenima srpski centar.
                Buahah, kakvi jadnici i ovi amerikanci i Somborac. Kao da je tesko proveriti u kakvoj formi je dosao na SP, i koliko je utakmica (i kakvih) odigrao. Tako su isto jeli govna da je posle Ria dosao umoran pa imao losiji pocetak, pa je naredne godine za vreme EP gde je prevrtao traktorske gume imao jos losiji pocetak sezone. Zasto je tesko reci - jelo se kavurme proslo leto, omlohavilo se, a i smanjila se nesto volja igrati utakmice posle 185 miliona usd?

                Comment


                • STRANAC U REPREZENTACIJI LOGIČNA POSLJEDICA LEGIJA STRANACA U ''VJEČITIMA''

                  Comment


                  • Originally posted by mmajstor View Post
                    Buahah, kakvi jadnici i ovi amerikanci i Somborac. Kao da je tesko proveriti u kakvoj formi je dosao na SP, i koliko je utakmica (i kakvih) odigrao. Tako su isto jeli govna da je posle Ria dosao umoran pa imao losiji pocetak, pa je naredne godine za vreme EP gde je prevrtao traktorske gume imao jos losiji pocetak sezone. Zasto je tesko reci - jelo se kavurme proslo leto, omlohavilo se, a i smanjila se nesto volja igrati utakmice posle 185 miliona usd?
                    Samo je dao diplomatski odgovor, iako je mogao da kaže otprilike " Šta je bilo bilo je, mislim da smo otklonili uzrok problema i nastavljamo dalje u pozitivnom smeru, okrećemo se kvalifikacijama za OI. Da mi je neko pričao da će Srbija tražiti put na bilo koje takmičenje preko kvalifikacija, ne jednom, nego dvaput zaredom, mislio bih da priča o nekoj egzotičnoj zemlji gde je košarka na marginama, ali eto vidite, i to je život."
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Originally posted by dekkard View Post
                      Samo je dao diplomatski odgovor, iako je mogao da kaže otprilike " Šta je bilo bilo je, mislim da smo otklonili uzrok problema i nastavljamo dalje u pozitivnom smeru, okrećemo se kvalifikacijama za OI. Da mi je neko pričao da će Srbija tražiti put na bilo koje takmičenje preko kvalifikacija, ne jednom, nego dvaput zaredom, mislio bih da priča o nekoj egzotičnoj zemlji gde je košarka na marginama, ali eto vidite, i to je život."
                      a ne ....to je bivsi selektor neznalica!

                      Comment


                      • diplomatski odgovor bi bio i - ne to nije razlog.

                        Comment


                        • Dzaba se kreci, pravi stranac nece igrati u nasoj reprezentaciji. Kokoskov je otvorio pitanje o igracima koji imaju neke veze sa Srbijom, a ne da npr. Lorenco Braun zaigra za Srbiju sto rade ostale bivse republike.

                          Comment


                          • Uopšte nije to rekao, već da nema ništa protiv da naturalizovani igrači budu deo reprezentacije ako kvalitetom to zaslužuju.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Pa Kaminski bi igrao kao naturalizovan igrac. To sto mu je baba srpkinja ne znaci da automatski ima i srpsko drzavljanstvo.

                              Comment


                              • Nije spominjao srpske korene ali uopšte. Rekao je da ako nam nedostaje kvalitetan igrač na nekoj poziciji ako strani igrač izrazi želju da nastupi za srpsku reprezentaciju da nema ništa protiv. Evo uostalom celog citata


                                Mislim da treba uvek igrati po pravilima. FIBA je postavila neka pravila, ona su zakon, a zakone treba poštovati. Postoji li mogućnost da naturalizovani stranac može da igra za reprezentaciju, onda ne vidim u čemu je problem ako zaigra. Mislim da oko tog pitanja postoje dvostruki standardi. U slučaju da javnost nije čula za nekog stranca, onda će sigurno reći ne, ali hipotetički, da Lebron Džejms ili Kevin Durent izraze želju da zaigraju za neku reprezentaciju, uveren sam da bi svi itekako bili za. Slažem se da takav igrač mora da donese kvalitet više, da bude bolji od onoga što mi imamo, a ako je tako, onda ne vidim zašto bi bio problem. U Srbiji smo imali takav slučaj. Za žensku reprezentaciju je igrala Danijel Pejdž. Tu su takođe dvostruki standardi. Ako je Savez rekao “ne” za strance, onda bi to trebalo da vradi podjednako za sve, i za mušku i za žensku reprezentaciju. Ponavljam, pravilo je takvo kakvo je i kao trener, ja sam za to da se ono iskoristi za dobrobit reprezentacije. Ako neke mnogo jače i bogatije nacije od nas posežu za strancima, zašto ne bismo to napravili i mi? Naravno, ako je takav igrač zaista pojačanje”, rekao je Kokoškov.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X