Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ako ćemo tako Dekkarde greh da mesto u repki ne vide i Gist, Odžo i Beron...

    Comment


    • Originally posted by dekkard View Post
      Todorovići i Avramovići su boranija, u najboljem slučaju osrednji kvalitet.
      tako je,ako ne pokazu kvalitet ubuduće ne zvati ih. . .

      Comment


      • Originally posted by Chiwwi View Post
        Ne on je Srbin iz Nordijske Romanije. Kao malog djed ga vodio na penjanje uz pančićevu omoriku i dan danas mu suza krene kad se seti pogleda na celu Srbiju sa vrha pančićeve omorike. Omiljena pevačica mu je Dara Bubamara a omiljena pesma "Duni vjetre preko jetre" od Baje malog knindže.
        Bio bre samnom na kupusijadi.....pojeo 3 tanjira dok sam ja jedan, srbin od glave do pete.

        Comment


        • Boljih od Todorovica i Avramovica na tim pozicijama nemamo, stim sto je Avramovic bek a ne krilo.
          Tu su jos i Davidovac, Zagorac i Dobric ali oni su vec kvalitet nize...uglavnom to su igraci koje raspolazemo na mestu krila, pa ce se valjda neko od njih istaci. Takodje tu je i Danguba, ali se on negde pogubio.

          Comment


          • Danga i Dobrić treba da budu na širem spisku

            Comment


            • Micov je ispred svih potencijalnih trojki po kvalitetu, i to baš baš dosta.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • S obzirom da nije ni prvo ni drugo resenje na toj poziciji (Kalina i Lucic) iluzorno je trecu opciju dati 35godisnjaku.

                Comment


                • Evo pošto sam malo ispratio, kao što sam rekao, obe ruke za Kaminskog. Za Dženkinsa i ostale ne jer nemaju srpske krvi. Da, ovo je reprezentacija i broje se krvna zrnca tako da manite se ćorava posla.

                  To što ne zna srpski, na nama je da budemo inkluzivni prema svim Srbima ma koje boje ili nacije sada oni bili, a on ako ima i promil srpskog gena, to je to.

                  Dženkinsku hvala, ako mu je žena srpskinja, njegoovo dete može da igra. Znam ja da je Dženkins veći Srbin od pola Srba, kao i Cirbes, ali nažalost...

                  Comment


                  • Ukoliko je cilj da se u reprezentaciji govori maternjim jezikom radi uspostavljanja sto bolje atmosfere i povezanosti izmedju igraca kao i dresa koji predstavljaju, onda postaje veliki problem ukoliko neko ne govori srpski, jer zbog samo jednog igraca citava filozofija mora da se menja. Po meni je to glavni problem ukljucivanja "stranaca".

                    Ukoliko neko govori nasim jezikom, i ima jaku neprofitnu zelju da igra za nas jer se oseca delom ove sredine, krvna zrnca mislim da su najmanji problem. Krvna zrnca Kaminskom pomazu da se oseca delom ovog tima, a ne bi trebalo da nama sluzi kao dokaz ili uslov da on moze igrati za nasu reprezentaciju. Najbitnija je zelja i osecanje, a krvna zrnca iako pomazu u tom svetlu ne bi trebalo da budu conditio sine qua non, jer odredjeni ljudi mogu razviti takva osecanja i ako nemaju zajednicka krvna zrnca.

                    Comment


                    • Pričaće na engleskom. Micov je naravno prva opcija, tu nema govora.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Originally posted by dekkard View Post
                        Pričaće na engleskom. Micov je naravno prva opcija, tu nema govora.
                        a da li je neko pitao njega hoce li uopste i da igra za reprezentaciju? ..moze braco moja da se desi i da Jokara kaze ...Jebite se ,,dosta mi vas je ...

                        Comment


                        • Originally posted by darko pancev View Post
                          a da li je neko pitao njega hoce li uopste i da igra za reprezentaciju? ..moze braco moja da se desi i da Jokara kaze ...Jebite se ,,dosta mi vas je ...
                          Prevrtac guma nam i ne treba.

                          Teo, Micic, Jovic

                          Bogdanov, Nedovic

                          Micov, Lucic

                          Bjelica, Simanic

                          Milutinov, Bobi i Kuzmic
                          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                          2× German League champion (2018, 2019)
                          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                          Comment


                          • Micić, Jović, Teodosić
                            Bogdanović, Nedović
                            Micov, Kalinić
                            Kaminsky, Bjelica
                            Jokić, Bobi, Milutinov

                            Najvažniji igrač reprezentacije je naravno Jokić sa preslikanom igrom iz Nuggetsa.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • ako je verovati medijskim objavama Kaminsky je izrazio da je zainteresovan, kao i da je kao mladji igrao u nekoj srpskoj ligi u Cikagu...

                              Comment


                              • Originally posted by dekkard View Post
                                Micić, Jović, Teodosić
                                Bogdanović, Nedović
                                Micov, Kalinić
                                Kaminsky, Bjelica
                                Jokić, Bobi, Milutinov

                                Najvažniji igrač reprezentacije je naravno Jokić sa preslikanom igrom iz Nuggetsa.
                                Ne moze, imas tri pleja, odlicna pleja koja igraju sa loptom u rukama. Za tako nesto sto ti pricas, treba ti npr Nedovic ili Bogdan na kecu sto je moguce, ali sta ce ti onda tri pleja. Nijedan nema kretnju bez lopte?

                                Eto, te cika malo nauci
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X