Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dekkard View Post
    Moram da priznam i ja da su to na papiru odlični potezi.
    Nadam se samo da Selektor i stručni štab neće imati pritiske i "prijateljske sugestije" po pitanju izbora igrača.
    Naravno da nece trpeti pritiske tipa "ubaci ovog koji je kod cetvorice trenera vise sedeo na tribinama, nego sto je ulazio u igru, a doveden je kao ekstra talenat....".
    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
    Meša Selimović

    Comment


    • Rukovodiće se isključivo talentom i kvalitetom, i ako bude samo do njega dovešće NAJBOLJE igrače na svakoj poziciji, pogotovo to važi za poziciju 4 i našeg najtalentovanijeg mladog igrača na toj poziciji Borišu Simanića, koji će svoje mesto zauzeti pored iskusnog vuka kao što je Beli.
      Jedva čekam to da vidim.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Spiskovi za kvalifikacije ne znam ko će igrati jer tu milion faktora ograničava trenera ali ako Kokoškov odvede na Olimpijadu Borišu pored zdravog Mačvana vratiće se bez medalje..


        Neka ostane ovde zapisano.

        Comment


        • Spisak za februarski prozor kvalifikacija za Evrobasket 2021 je poznat ali biće zvanično obljavljen tek nakon kvalifikacionog turnira za Olimpijske Igre koji se trenutno igra u Beogradu. Cilj je ostaviti pun medijski prostor ženskoj reprezentaciji.

          Comment


          • Zadnji rok za prijavu igrača za februarski prozor kvalifikacija za Evrobasket 2021 je večeras u 00:00.

            Comment


            • Originally posted by serbianhoops View Post
              Zadnji rok za prijavu igrača za februarski prozor kvalifikacija za Evrobasket 2021 je večeras u 00:00.
              Prodje i taj rok kao i kosarkasice....koji je sad izgovor za neobjavljivanje spiska?

              Comment


              • 11 februara 2020
                Selektor Kokoškov odredio spisak A reprezentacije za februarski FIBA „prozor“

                Seniorska reprezentacija Srbije započinje kvalifikacioni ciklus za odlazak na Evropsko prvenstvo 2021. godine.

                Prva dva izazova pred „Orlovima“ su gostovanje u Finskoj 20. februara i meč protiv Gruzije koji je na programu 23. februara u beogradskoj dvorani „Aleksandar Nikolić“.

                Za predstojeći FIBA kvalifikacioni „prozor“, selektor Srbije Igor Kokoškov je pozvao sledeće igrače:

                Miloš Teodosić – Virtus Bolonja (ITA)
                Miroslav Raduljica – Đangsu Dragons (KIN)
                Nikola Rebić – Jenisej (RUS)
                Dejan Todorović – Andora (ŠPA)
                Aleksa Avramović – Estudijantes (ŠPA)
                Marko Simonović – Cedevita Olimpija (SLO)
                Dejan Kravić – Obradoiro (ŠPA)
                Dalibor Ilić – Igokea (Rep. Srpska)
                Ognjen Jaramaz – Partizan NIS
                Uroš Trifunović – Partizan NIS
                Rade Zagorac – Partizan NIS
                Novica Veličković – Partizan NIS
                Aleksa Radanov – FMP
                Stefan Đorđević – FMP
                Ognjen Dobrić – Crvena zvezda MTS
                Tim Srbije će se okupiti u Beogradu 16. i 17. februara, a zvanična konferencija za medije biće organizovana u ponedeljak 17. februara u hotelu “Kraun Plaza”.
                http://www.kss.rs/selektor-kokoskov-...r/?langcir=lat
                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                Meša Selimović

                Comment


                • Nema Birce, ne zanima me vise reprezentacija.
                  Dayman (a-a-ah...)
                  Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                  Champion of the sun (a-a-ah...)
                  You're a master of karate and friendship
                  For everyone

                  Comment


                  • Dayman (a-a-ah...)
                    Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                    Champion of the sun (a-a-ah...)
                    You're a master of karate and friendship
                    For everyone

                    Comment


                    • Ne znam da li ce neki preziveti spisak,Raduljica opet dominira,a tu je i veliki igrac Novica Velickovic. Raduje me da se Raduljica i Simonovic nisu oprostili od reprezentacije.

                      Comment


                      • Ja tugujem jer su Raduljicu ponovo pozvali, ali ok selektor ima pravo i znanje.
                        A Wolfi je lepo objasnio stanje Novice (koji bi po znanju i talentu na ovom spisku bio prva četvorka).
                        Last edited by nebitan; 11-02-20, 14:40.
                        Spoiler
                        Ako mi časi smrti postanu bliski,
                        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                        Nije umio da odstupi,
                        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                        Pao unapred, a ne unazad,
                        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                        Uračunato i u moj pad.

                        Comment


                        • Raduljica i Teo su tandem koji razbija na svim takmicenjima na kojima su obojica igrali,tako da ocekujem da se to nastavi.

                          Comment


                          • Zar nije se i Simonović oprostio od reprezentacije?

                            U svakom slučaju nek je sa srećom novom selektoru!

                            Comment


                            • Veliki Igor je još jednom dokazao da je veliki trener.
                              Po obrisima prvog spiska cenim da će onaj glavni za OI biti ovako nešto:

                              1.Teo, Jaramaz, Micić
                              2. Bogdanović, Nedović
                              3.Micov, Lučić
                              4.Mačvan, Novica
                              5.Raduljica, Milutinov, Jokić..

                              Grande Igor..

                              Comment


                              • Originally posted by Chiwwi View Post
                                Veliki Igor je još jednom dokazao da je veliki trener.
                                Po obrisima prvog spiska cenim da će onaj glavni za OI biti ovako nešto:

                                1.Teo, Jaramaz, Micić
                                2. Bogdanović, Nedović
                                3.Micov, Lučić
                                4.Mačvan, Novica
                                5.Raduljica, Milutinov, Jokić..

                                Grande Igor..
                                Na cetvorci nikada jaci, pogotovo sto se tice stanja kolena, na dvojci jedan uvredjeni ali solidan svakako i drugi injure prone, jedan rekreativac na petici i jednog koga cemo cekati do prijave spiska da li ce se smilovati da nam zaigra.

                                ja bih dodao na ovaj spisak jos dvojicu kao alternativu, nove stare srbe Pejdzica i Mozlica pa da zaokruzimo pricu. Teo i Micica da izbacimo da ne kvare vec idilicnu postavu nove reprezenatacije. Sto bi se reklo nekako mi se ne uklapaju po mnogo cemu u ovaj sastav.

                                Comment

                                Working...
                                X