Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • moguce,ja koliko se secam on i Skorcijanidis su otkazali ucesce zbog povrede i privatnih obaveza.Posle su rekli da bi hteli da se vrate,ali mislim da im to nije dozvoljeno.Al ajde,ako kazete da jeste igrao,da vam verujem

    Comment


    • Originally posted by Drazen 3 View Post
      On nije ni bio sa njima koliko ja znam
      Pogledaj kog dana sam to zapisao.

      Meni samo nije jedna stvar jasna.Ako se ja ne varam prvo je Lorbek odbio Majlkovicev poziv.Jel tako?Sta ga je nateralo da se vrati u reprezentaciju?
      Jedna od sitnica koju sam propustio.

      Comment


      • Originally posted by Maric91 View Post
        Pogledaj kog dana sam to zapisao.

        Meni samo nije jedna stvar jasna.Ako se ja ne varam prvo je Lorbek odbio Majlkovicev poziv.Jel tako?Sta ga je nateralo da se vrati u reprezentaciju?
        Jedna od sitnica koju sam propustio.
        Auu,vidi stvarno
        Ma Lorbek je prvo otkazao pa ga je tata naterao da se prikljuci reprezentaciji
        Bar je tako zvanicno saopstenje

        Comment


        • Otpali su Tripkovic i Milosavljevic.

          Comment


          • Logican splet okolnosti pogotovo kada sam video da ce Keselj biti spreman za EP.
            Krivo mi je samo za Milosavljevica sto je otpao.
            Ne znam stvarno kako bi Keselj u ovoj formi mogao da da neki doprinos ekipi, ali Duda zna najbolje.

            Comment


            • Evo i brojeva za predstojece prvenstvo :

              4. Teodosic
              5. Tepic
              6. Rasic
              7. Paunic
              8. Bjelica
              9. Markovic
              10. Savanovic
              11. Keselj
              12. Krstic
              13. Perovic
              14. Marjanovic
              15. Macvan

              Slican nesto tim onome od ranije ...
              Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

              Comment


              • Odlicna odluka Dude,da ne povede pogotovu Tripkovica koji je bio totalni promasaj na pripremama ovog leta.Milosavljevic je morao da otpadne jer ipak imamo Pauna koji igra malo jacu odbranu od njega a raduje me odluka da se povede Bobi na centru jel ipak ce prvenstvo biti dosta dugo i ne bi valjalo da nam se iko od centara povredi...Velika podrska Dudi i ekipi!

                Comment


                • Originally posted by Ljuba90 View Post
                  Otpali su Tripkovic i Milosavljevic.
                  Ocekivano. Koji crni Tripkovic, i da nije imao povrede, taj nije za reprezentaciju...

                  Comment


                  • Smesno,ali to je toliko smesno...

                    Comment


                    • Jbt, kako nemamo vise sutere kao ranije, a trebace nam k`o `leba na ovom EP-u. A bogami nema vise ni onih pravih ''cistih'' krila, ako nista drugo cm-a nam sigurno nece nedostajati...
                      "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
                      odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
                      fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

                      Comment


                      • Ocekivano sto su Tripa i Milosav ispali... Tripa je bio ocajan na pripremama, a Milosav ipak mora da saceka jos jednu god, on ce ove god u Partizanu eksplodirati i tad ce biti spreman za plavi dres... Isti sastav ko na SP prosle god s tim sto je uleteo Marjanovic umesto povredjenog Velickovica... Ipak cemo ove god imati tri dobra centra, sto je dobro, suludo je igrati Macvana kao treceg centra kad on to nije. Jedina slaba tacka naseg tima su slobodna bacanja, sem Rasica ostatak tima je stvarno los u tom segmentu igre iako su svi dobri suteri, cak Krstic bolje izvodi penale od nekih bekova. Nadam se da ce Duda to srediti na pocetku prvenstva...
                        sigpic

                        “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                        -Jürgen Klopp

                        Comment


                        • na pripremnim utakmica Savanovic i Krstic su nasi najboljis strelci sa 12,9 i 12,6 poena po mecu,iz njih dvojice je Macvan sa 9,1 odnosno Teodosc sa 9 poena.
                          Najbolji asistent je Teodosic sa 6.4 asistencija po mecu,iza njega je Markovic sa 3,1,pa Rasic sa 2,6 i Tepic sa 1,8.
                          Najbolji skakac u nasoj ekipi je Macvan sa 5,4 po mecu,zatim slede Kosta Perovic sa 4,3 , Krstic sa 4,2 i Savanovic sa 3,6.
                          Najbolji kradljivac lopti je Stefan Markovic sa 1,2 po mecu,a iza njega je Rasic sa 1,1.Ostali imaju prosek ispod jedne lopte.
                          Najvise izgubljenih lopti po mecu imali su Teodosic 2,3 ,Tepic i Markovic 1,8.
                          Najbolji procenat suta za tri poena imao je Milosavljevic(50%,4-2),Rasic(45%, 31-14),Macvan(38%, 13-5),Savanovic(37%, 37-14)
                          Najvise minuta na parketu je provodio Teodosic-23,Tepic-21,Savanovic i Markovic po 20.

                          Comment


                          • A baš sam zapazio ovako Mačvana da je baš dobro igrao na pripremama... Evo i statistika to govori.
                            IO NON RUBO IL CAMPIONATO
                            ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
                            C'E SOLO L'INTER

                            Comment


                            • Ja zadovoljan,promenio se malo tim,a nije se promenila buducnost nasa,tj. zlatna medalja.
                              sigpic

                              Comment


                              • Ponovo,po treci put u nizu na velikim takmicenjima najmladji tim,ali su svake godine sve iskusniji.Mnogi igraci i nisu imali bas odlicne sezone u svojim klubovima,jos kada se na to doda povreda i izostanak mozda i najvaznijeg igraca reprezentacije,Novice Velickovica,razloga za veliki optimizam bas i nema...ali ovo je pre svega skup kosarkasa koji igraju neverovatnu timsku kosarku,sa odlicnim selektorom i ne treba se zodovoljavati sa medaljom koja nije zlatnog odlicja.
                                Jedina promena u odnosu na Tursku i jeste nedostatak Velickovica,a umesto njega tu je Bobi Marjanovic,nas najvisi igrac.Dobar bloker,ali ne i mnogo pokretljiv,sto je i logicno zbog visine,mogao bi biti od velikog znacaja pri zonskim odbranama,gde ce braniti reket.Moze odigrati dobro protiv centara koji nemaju zavidnu tehniku i sut,protiv Francuza, sto smo videli vec u pripremnim utakmicama.
                                Kosta nije imao preterano veliku minutazu u spanskoj Barseloni,ali te minute koje su mu ukazane koristio je na najbolji moguci nacin.Cesto nakon pick'n' roll-a ostaje na 6,75 odakle razigrava bekove koji ulaze pod kus.Ima slican problem kao i Marjanovic,ali to sve nadoknadjuje sa dobrim ofanizvnih skokom.
                                Krle kapitenski kao i uvek.Moglo bi se reci all-around centar,jedno od njegovih najjacih oruzja je sut sa visokog posta.U tom segmentu igre verovatno je najbolji u Evropi.Sigurno cini osovinu naseg tima uz Tea i Savana(sada nema Novice ).
                                Pozicija 4. je sigurno sada najdeficitarnija u poslednje 3 godine.Milan Macvan po nekim procenama moze sluziti i kao centar,ali to ipak na jacim takmicenjima ne moze proci.Visinu nema,odraz nema,raspon ruku bas i nije zadivljujuci.Igra izvlacenjem na trojku,odakle moze uspesno pogadjati.Ledjnu tehniku ima,ali ni ona ne prolazi protiv dominantnih visokih krila.U odbrani protiv visokih igraca ne moze mnogo,protiv Spanaca ne ocekujem uopste neku minutazu,jer su u pripremnim mecevima igrali sa bracom Gasol na obe centarske pozicije,ali svakako ce biti utakmica i protivnika protiv kojih ce moci odigrati svoje.
                                O Dusku ne treba trositi reci,ofanzivno najbolja cetvorka Evrope po meni...pa mu se moze oprostiti nedostatak kvaliteta u odbrani koji se javlja nedostakom visine i snage.Cesto izvrsi pritisak na protivnika da bi isti ulozio vecu snagu u duel, i tada dolazi do podmetanja cuvene "stolice".
                                Pozicija niskog krila bi mogla biti presudna na predstojecem EP za Srbiju.
                                Bjelica je imao veoma tesku povredu ruke i nije igrao veliki deo sezone.Dosao je veoma rovit na pripreme,radio je odvojeno od ostalih reprezentativaca,propustio je i prvi turnir reprezentacije.Kada se oporavio(ne verujem da je bas potpuno) zaigrao je odlicno,njegovi skokovi ce biti kljuc u mnogim utakmicama,jer je ocigledno da smo tu dosta tanji zbog nedostatka Velickovica.Bjelici je kao i Savanu problem odbrana,previse je blag,lako ulazi u problem sa licnim greskama.Tu je verovatno sansa Italije vec u prvom mecu,jer Gallinari nakon prelaska u Denver nije vise samo klasicni suter,popravio je mnogo svoj ulaz i postao je majstor i iznudjivanju licnih gresaka.
                                Od Keselja bi bilo dovoljno da ponovi igru iz Turske,ali je to tesko ocekivati.To moze nadoknaditi tako sto ce se dosta cesce odlucivati za napad na kos i sa i bez lopte,a ne da samo stoji u cosku i ceka da opali trojku.Ima odlicne atletske sposobnosti koje obecavaju uspeh u ofanzivnom skoku,a to je i vise nego potrebno reprezentaciji jer kvalitetnije ekipe(a to je samo Spanija) mozemo dobiti samo sa vise poseda(osim ako bude nas dan kao protiv Spanaca u 1/4 SP-a ),nadam se da ce igrati bez zastitne maske.
                                Tepic ce isto kao i Bjelica biti X-faktor,ali u nekoj manjoj meri.On ce verovatno zapoceti mec protiv Italije i cuvati Bellineli-a,ocekujem da to uradi odlicno jer za svoju visinu ima nisko teziste,moze se dovoljno spustiti da cuva nize i brze igrace od sebe.U napadu je najprodorniji bek Srbije,ima odlican ulaz (samo je cesto fulao zicere,to ne sme ponoviti na EP), ima takodje i odlicnu selekciju suta,samo da konacno krene ulaziti taj sut.
                                Paun je sigurno nas najbolji defanzivni igrac.Do sada je u reprezentaciji i imao samo te defanzive uloge,tako ce verovatno i ostati...ali je evidentno da moze mnogo toga pruziti i u napadu,sto je pokazao u poslednjoj pripremnoj utakmici protiv Francuske.U Eurochellange-u je imao 56% za tri poena...u ruskoj ligi oko 40%. Igra veoma jednostavnu kosarku,odlicna atleta,neverovatan odraz.

                                Spoiler


                                Aleksandar Rasic,covek koji nas je odveo u 1/4 prosle godine,ima solidnu sezonu iza sebe.Nas najbolji suter od kog ce zavisiti mnogo toga.Sigurno je napredovao i u organizaciji napada.Jedina mana kod njegovog suta je ta sto veoma tesko moze sebi kreirati poziciju za sut ili sutati preko ruke...dok je iz mesta bukvalno nepogresiv.
                                Stefan Markovic pre svega ima odlicnu kontrolu lopte,u njegovim rukama je kao u sefu ,odlican odraz,veoma je brz,sa lakocom pokrece i zavrsava kontre.O odbrani ne treba ni pricati,sut je do sada bio njegova najveca mana,ali je napredovao u tom segmentu igre.Odlicno se krece bez lopte,a ono sto me najvise odusevljava kod ovog igraca je hrabrost i njegovi ofanzivni skokovi. Protiv Spanaca i Argentinaca u 3/4 na proslom SP-u drzao nas je na rezultatskom odstojanju sa iznudjenim ofanzivnih faulovima Vasqueza i Delfina.Ocekujem i na ovom EP-u mnogo njegovih borbenih i hrabrih poteza.
                                Teo maestro...

                                P.S.

                                Dakle,pored tog sto imamo najmladji tim,mi smo i daleko najvisa reprezentacija na Evropskom prvenstvu i prednost protiv svih ekipa trebami traziti u vecem broju poseda koje prouzrokuju ofanzivni skokovi i dobro gradjenje reketa u defanzivi. Mozemo napraviti zanimljivu petorku,a ne bi me iznenadilo da sa slicnom provedemo koji minut na parketu :
                                Tepic 2,02
                                Bjelica 2,09
                                Savanovic 2,04
                                Krstic 2,13
                                Marjanovic 2,22

                                P.S.2
                                Izvinjavam se za greske u kucanju kojih je verovatno bilo.
                                Last edited by Black Mamba 24; 31-08-11, 12:04.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X