Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Chiwwi View Post
    Pa uigravaju ga u Denveru redovno pa trpa svako preko njego i juri svoj rep u odbrani redovno.
    Ne znam zašto je toliko teško prihvatiti činjenicu da je Jokić slab defanzivac, mršava dvojka.
    Ovo je samo dokaz da ne gledaš NBA. Jokić je najbolji centar NBA. Koji deo te rečenice ne razumeš?
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Ja samo NBA i gledam a naročito Denver.
      Jokić je promaja u odbrani a oni mogu da ga proglase i za predsednika Amerike, uopšte se nebi iznenadio.

      Comment


      • Originally posted by Ivan9 View Post
        Eto nisi skapirao sta sam napisao
        Probacu plasticno da objasnim da ne bi opet ostalo nejasno:
        Imas vrhunskog majstora(hehe majstora), recimo zidara. Najboljeg na svetu zidara. A onda sta ti uradis, umesto da njemu das da zida ti mu kazes da ce on da postavlja plocice a postavis nekog drugog da zida ko je odlican tapetar.
        Onda dodje neki mmajstor i kaze: Ovaj zidar ti i nije neki, trebao je vise da se potrudi. A zidar radi plocice i one mu idu ukrivo i on se samo nervira...
        Majstore, Jokic ne moze na 4. Bjelica ne moze na 3
        Mislis da je razlika izmedju tapetara i keramicara podjednaka kao kosarkasa koji igra kao jedini centar i kosarkasa koji u petorci igra sa jos jednim centrom? Pa ne bih bas rekao. Pogotovo kada se uzme u obzir, a ne vidim da si spomenuo razliku izmedju nba i evropske kosarke, gde u ovoj drugoj je reket uzi pa ne moze da se toliko rasire igraci koji ostavljaju prostor za utrcavanja, a nema ni pravila defanzivne 3 sekunde. Videli smo kako se Adetokumbo raspao, a takodje smo videli i kako je to izgledalo u odlucujucoj utakmici sa Argentinom gde je Jokic bio jedini centar u paru sa Bjelicom i obojica se raspali. Pa sto je onda tapetar lose lepio tapete kada mu je to bilo zaduzenje a ne da lepi plocice?

        Originally posted by Ivan9 View Post
        Gudurica(bilo kog trpaca koji moze da trpa samo ako ima samopouzdanja) ne mozes da izvodis iz igre posle prve greske i da ga prozivas na konferencijama za stampu(kao i Bobija).
        Ko kaze da ne moze? Inace je Zeljko poznat kao neko ko mazi igrace pa sve ima razumevanje sto je neko kukavica pa fintira vazduh. Mozda je ovde bas to trebalo, ne samo da ga prozove na konferenciji nego i da se zajapuri i *ebe mu mamicu na terenu. Ako covek toliko nema samopouzdanja onda je to posao za profesionalnog psihologa.

        Originally posted by Ivan9 View Post
        Kalinic je morao da ide jer je nas najbolji igrac na poziciji bez obzira na politicko opredeljenje.
        Sad ne znam koje mu je politicko opredeljenje....ali ako se Sale zahvalio Djilasu na poverenju, ti hoces da kazes da je njegovo opredeljenje, nemam pojma ali pretpostavljam na bazi tvoje logike, naklonjeno Sergeju Trifunovicu pa je Djilas trazio da ga ovaj izostavi sa takmicenja sto je i uradjeno a Sergej nakon toga popizdeo?

        Originally posted by Ivan9 View Post
        Treba li jos?
        Ne treba.

        Originally posted by Ivan9 View Post
        Mogu ja i jos:
        Pa zar mora?

        Originally posted by Ivan9 View Post
        Igra je trebala da nam lici na nesto a ne samo izolacije da se igraju.
        Za ovo se slazem....ali kada mislis da se to uigra kada vedeta propusta reprezentativna takmicenja a kada dodje 2 nedelje pred prvenstvo izostaje sa pripremnog meca zbog privatnih obaveza? Pritom povreda Gagija koja je dosta toga poremetilo, jer mi nismo pukli zbog napada koji je mogao da bude raznovrsniji, nego prvenstveno zbog lose odbrane.

        Originally posted by Ivan9 View Post
        Nije treba da vodi ona 2 rekreativca bez obzira koliko su se odazivali i igrali ranije jer to ranije ne donosi medalje sada.
        Verovatno nije, a mozda i jeste....jer ta cinjenica nije prelomila nas poraz jer su oni bili igraci sa ubedljivo najmanje minuta u igri, nego je neko drugi zakazao od koga se mnogo vise ocekivalo.

        Originally posted by Ivan9 View Post
        Jedini je isao sa 4 beka na prvenstvo. Sada posle nekog vremena ne deluje da je jedini on pametan a svi ostali treneri glupi vec naprotiv.
        To je bio rizik koji je bio nametnut povredom prvo Tea (moglo je da se ispravi zamenom), i Milosavljevica (vec dosta teze jer se povredio na kraju priprema). To je bila procena da pruzi sansu onim igracima koji su odradili pripreme i vec napravili nesto zajednocko, a ne da se pravi pametan gde su ostali glupi.

        Originally posted by Ivan9 View Post
        Evo da ne bude da samo kritikujem, jedinog majstora kojeg je pogodio, je Bogdan i to na poziciji trpaca. To je njegov posao i on je to odlicno uradio. Sto je ostale majstore zajebavao i nasumicno im dodeljivao pozicije koje nisu nikad igrali....jbm li ga ako znam
        Nije on tu nista pogadjao. Bogdan je nas najbolji skorer, koji zamisli u NBA igra kao SF i nikome nije smetalo, pa ni tebi sto mu je promenjena pozicija u odnosu na NBA i to ti ne deluje da ga je "zajebavao".
        Razlika je sto je Bogdan imao srce bez obzira koju ce poziciju igrati, dok su ostali ocigledno uskratili taj doprinos. I nije tacno da su igraci nikada nisu igrali na tim pozicijama koji su igrali a vidim da ti je lepo objasnjeno kada je ko igrao koju poziciju.

        Originally posted by Ivan9 View Post
        Ajde sad ozbiljno: garantujem da bi bolje odigrao nego sto je vodio. Daleko bolje. Trebao je ici kao igrac a ne kao selektor kad mu se vec nije islo kao selektor(pogledati objasnjenje pasus iznad)
        Ako ti je ovo ozbiljno, onda mi je jasno da si se za ovo iznad samo zajebavao.
        Ne znam da li znas da Djordjevic ima jedno vestacko koleno....i ti mislis da bi sa takvim covekom u 50 godina, umesto Jovica ili Vase stigli bar u polufinale?

        Originally posted by Ivan9 View Post
        Edit:
        Zaboravih a bez ovoga mi post nije kompletan:
        Kao covek od integriteta, je trebao da "isutira" onu sns suzanu i da joj kaze da ona nema sta da trazi sa ekipom. Nek ide samostalno kao recimo sto je sekač išao.
        Da je pozvao Kalinica to bi mu on gratis uradio. Plus bi pokidao bitne utakmice kao sto uvek radi.
        Mnogo vise mu fali da bi bio kompletan. Ne znam da li znas koje su odgovornosti koje trener jedne ekipe ima? Ako mi pokazes da je on zaduzen za spisak svih ljudi koji ce ici na prvenstvo, onda mozemo o tome da razgovaramo. Ali ovo je sada nova dimenzija....Znaci nije samo Jokiceva igra kao drugog centra razlog ispadanja (iako je protiv Argentine najvise igrao kao jedini centar), nego je izgleda razlog i to sto je Suzana isla u Kinu.
        Last edited by mmajstor; 20-09-19, 19:02.

        Comment


        • Ja ne znam dali nas Zvezdini navijači zajebavaju ili se prave blesavi da je Vučićeva zadnja u Srbiji i ne postoji opcija da se njegova zapovest ne usliši.

          Dakle, sutra da dodje Kokoškov i da Vučić kaže da Kalina ne ide, Kalina neće ići.

          Dakle ili će se njegova poštovati ili će nam selektor biti Gurović. Kalina neće ići nikako.
          Prestanite da nam prodajete licemerje ovde.

          Comment


          • Cekaj, zivis u Bolonji,imas love.. milione...uvek ces raditi na staru slavu,imas podrsku u narodu...Pa na kraju bar da je rekao...istinu...PLjuni me po sred cela ako bih to uradio da mi kazu..u najgorem slucaju bih tao momentalni otkaz!!!
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • Svako bira od čega mu je obraz. Jedan Slobodan Milošević nije mogao da naređuje Dudi ili Robiji, ali Vučić koji je light verzija Miloševića je našao selektora koji će bespogovorno da ga sluša.
              Naravno, jednom kad je zagovnao sa reprezentacijom može da hvali koga hoće, pa i Đilasa, kad zna da je popio pedalu. Kad neko nema znanja ne vredi mu ni politička podobnost.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Originally posted by dekkard View Post
                Svako bira od čega mu je obraz. Jedan Slobodan Milošević nije mogao da naređuje Dudi ili Robiji, ali Vučić koji je light verzija Miloševića je našao selektora koji će bespogovorno da ga sluša.
                Naravno, jednom kad je zagovnao sa reprezentacijom može da hvali koga hoće, pa i Đilasa, kad zna da je popio pedalu. Kad neko nema znanja ne vredi mu ni politička podobnost.
                Ja sam Djordjevića jedino video na skupovima popularnih "žutih" a nisam ga nikad video na krunisanje presvetlog a Bobija i Jokića jesam.

                Comment


                • Ne vidim potrebu za dalju raspravu o Saletu, osim bezpotrebnog nadmudrivanja sa mmajstor om.

                  Sale nije podneo ostavku zbog neuspeha u Kini, to je bar jasno na osnovu njegove izjave. Tu odluka je doneo onog trenutka kad je preuzeo Talijane.

                  Tvrdim da nikada više neće ovako selektirati timove koje bude vodio... četiri beka i četiri centra.

                  Zašto je to uradio ostaje misterija. Mogao je da nam objasni ali više i nije važno...

                  Ostali smo bez medalje i plasmana na OI, što je ozbiljan neuspeh



                  Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

                  Comment


                  • To inace ide tako....postavi te politicar, dodje nov....zasedne u fotelju i ti ga bespogovorno slusas, ali ga na kraju poseres tako sto pohvalis onog starog koji se vise nista ne pita. Nesto se tu ne slaze, ali u Paraliji vaze neka druga pravila.

                    Comment


                    • Originally posted by Samo Zvezda View Post
                      Ne vidim potrebu za dalju raspravu o Saletu
                      Pa opterećeni su sa njim.
                      Čak i sad kad više nije trener im ne odgovara.
                      Mora Perasović da bude novi trener da bi se osmehnuli bar malo.
                      Čak i to kad bi dobili nebi bilo dovoljno, tražili bi Gotivinu za načelnika generalštaba Srbije.
                      Last edited by Chiwwi; 20-09-19, 19:27.

                      Comment


                      • Originally posted by Chiwwi View Post
                        Ja sam Djordjevića jedino video na skupovima popularnih "žutih" a nisam ga nikad video na krunisanje presvetlog a Bobija i Jokića jesam.
                        To koga će igrači da podržavaju politički je njihovo pravo koje ne može da im se oduzme, mi možemo s tim da se složimo ili ne, ja se ne slažem, ali imaju pravo na politički stav.
                        Razlika između njih i selektora je što oni to rade iz ubeđenja, jer neće Vučić da im obezbedi ugovor u NBA -u, a ceo Savez na čelu sa gangsterom Danilovićem i podguznom muvom Tomaševićem je pod patronatom SNS, a potonje SP pokazuje da je i selektor pod njihovom paskom.
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Da se napravi tema bivsi selektori i igraci reprezentacije Srbije!!!
                          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                          2× German League champion (2018, 2019)
                          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                          Comment


                          • Originally posted by LosmiSK View Post
                            Da se napravi tema bivsi selektori i igraci reprezentacije Srbije!!!
                            Pa ajde napravi sta cekas?
                            Pravilnije bi samo bilo `bivsi sns selektori koji hvale Djilasa, i igraci koji idu na inauguraciju kod predsednika.` Zanimljivo je samo kako klanu iz Paralije ne smetaju ovi sto su isli na ustolicenje sto je dokaz jedan kroz jedan, nego im smetaju neproverene tetkaste price.

                            Comment


                            • Originally posted by dekkard View Post
                              To koga će igrači da podržavaju politički je njihovo pravo koje ne može da im se oduzme, mi možemo s tim da se složimo ili ne, ja se ne slažem, ali imaju pravo na politički stav.
                              Razlika između njih i selektora je što oni to rade iz ubeđenja, jer neće Vučić da im obezbedi ugovor u NBA -u, a ceo Savez na čelu sa gangsterom Danilovićem i podguznom muvom Tomaševićem je pod patronatom SNS, a potonje SP pokazuje da je i selektor pod njihovom paskom.
                              I primaju nacionalnu penziju do kraja života a fond za te penzije se puni iz Splita.
                              Last edited by Chiwwi; 20-09-19, 19:44.

                              Comment


                              • Originally posted by Chiwwi View Post
                                I primaju nacionalnu penziju do kraja života a fond za te penzije se puni iz Splita.
                                Tako je, nacionalna penzija im baš treba pored 150 miliona $ ili 30+ miliona $.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X