Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mi pričamo o, ako ga zdravlje posluži, našem najboljem igraču svih vremena koji nije ni blizu svog prajma. Pričamo o zvanično najboljem centru NBA lige, čoveku koji je redefinisao poziciju na kojoj igra. O košarkaškom Novaku Đokoviću.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Pritom nisu mu pkatu poklonili Divac i Peđa nego je realan pokazatelj njegovog kvaliteta.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Joka je odličan igrač, naš najbolji centar i najveća zvezda, u timu ima mesta za više takvih igrača i ja nemam sa tim problema kao i da nama Joka bude kao što je Gasol Po bio godinama u Španskoj repki. To nikako neće umanjiti doprinos Bogdana, kao što i u Šp. repki nije umanjen doprinos Ljulja, Navara ili nekog trećeg. Ne bi ni Divac mogao da ga dovede da baš nije nešto vredeo. Ne bi njega Žoc doveo i projektovao za nosioca igre u Feneru. U suštini ste pokrenuli dečju raspravu "Ko je bolji" a zaključak ko više zarađuje je tek pogrešan.
        Spoiler
        Ako mi časi smrti postanu bliski,
        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
        Nije umio da odstupi,
        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
        Pao unapred, a ne unazad,
        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
        Uračunato i u moj pad.

        Comment


        • Forum i jeste za raspravu.

          Bogdan i Bjelica su doneli 3 medalje kao najbolji igraci tima uz Tea. Videcemo za Jokica sta ce uraditi kao lider. Dobar je igrac, odlican ali pred njim je tek karijera. Sigurno nije sraf bez koga se ne moze. I to 5-10 puta bolji igrac je preterano i to previse. Jokica sad i ima ko da zameni, ali Bogdana i Bjelicu i nema niko...
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • Jokića nema ko da zameni u NBA ligi a ne u nekoj reprezentaciji.
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Originally posted by dekkard View Post
              Jokića nema ko da zameni u NBA ligi a ne u nekoj reprezentaciji.
              Pa u pravu si, ali to ipak u krajnjem nema veze ko koliko zarađuje (može da bude ali nije presudno). Jokić bi trebao da bude zvezda našeg tima ali čini mi se da nije nešto sujetan i da se i ovako pronašao u timu. Ako Đorđević to ne vidi imamo mali problem jer se može desiti što reče onaj američki novinar da ga i ne upotrebljava na najbolji način tj najkorisniji po reprezentaciju.
              Spoiler
              Ako mi časi smrti postanu bliski,
              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
              Nije umio da odstupi,
              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
              Pao unapred, a ne unazad,
              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
              Uračunato i u moj pad.

              Comment


              • Kosarka je timska igra,niti bi Jokic mogao da igra ovako bez saigraca niti oni bez njega mogu da budu ovako dominantni. Odlicni smo za sada,kad se prikljuce Teo i Lucic bicemo jos bolji,ako treba da se izgubi onda je idealno da to bude sad s Grckom pa da ih na SP opet oduvamo ako nalete na nas.

                Comment


                • Kakve glupe rasprave.
                  Prvo Jokić nije najbolji centar NBA, to je Janis uz to je i MVP lige.

                  Drugo kakve veze ima Denver sa Reprezentacijom Srbije?
                  Niti su Bogdanović i Gudura bekovi poput Harisa i Mareja pa da Jokić čeka njihova utrčavanja i deli asistencije niti će na prvenstvu Jokića da čuvaju crnci lelemudi koje zabole da igraju odbranu već drvoseče koje fauliraju i biju kao pijani seljak vola.

                  Ako ste mislili da će Jokić da praska po 40 poena i igra pleja na prvenstvu onda ste se mnogi zajebali. I to nema nikakve veze sa Saletom i njegovim znanjem ili neznanjem.

                  Comment


                  • Originally posted by Chiwwi View Post
                    Kakve glupe rasprave.
                    Prvo Jokić nije najbolji centar NBA, to je Janis uz to je i MVP lige.

                    Drugo kakve veze ima Denver sa Reprezentacijom Srbije?
                    Niti su Bogdanović i Gudura bekovi poput Harisa i Mareja pa da Jokić čeka njihova utrčavanja i deli asistencije niti će na prvenstvu Jokića da čuvaju crnci lelemudi koje zabole da igraju odbranu već drvoseče koje fauliraju i biju kao pijani seljak vola.

                    Ako ste mislili da će Jokić da praska po 40 poena i igra pleja na prvenstvu onda ste se mnogi zajebali. I to nema nikakve veze sa Saletom i njegovim znanje ilineznanjem.
                    Sve se slazem sem da je Janis centar. On je Hibrid i prvi 1/5 igrac.
                    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                    2× German League champion (2018, 2019)
                    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                    Comment


                    • Nebitno i Embild je ofanzivno potentniji i bolji centar od Jokića. To što nije izglasan je druga stvar.
                      Gober je defanzivno najbolji centar lige itd, itd..
                      Ali ajde da ne smaram, Jokić jeste lider korektne franšize i jedan od najboljih igrača lige..

                      Ali jedni su uslovi Denver i saigrači, drugi su reprezentacija..
                      Jedno je NBA a drugo je turnir

                      Comment


                      • Originally posted by Chiwwi View Post
                        Nebitno i Embild je ofanzivno potentniji i bolji centar od Jokića. To što nije izglasan je druga stvar.
                        Nije druga stvar nego prva stvar. U izboru najboljih igrača učestvuju SVI treneri u NBA i stručni novinari kao i navijači širom Amerike.
                        Jokić je najbolji centar NBA lige za sezonu 2018/19. Tačka.
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Dobro.
                          Jokić neće davati 40 poena na prvenstvu i deliti 12 asistencija kao što ni Janis(Najbolji igrač lige-sveta) neće davati 52 poena i to nema veze sa trenerima već sa vremenskim zonama.

                          Comment


                          • Nije važan učinak nego da superkvalitet koji imaš maksimalno iskoristiš. To se ne radi tako što najbolju peticu u NBA guraš na 4 da bi napravio prostor za mediokritet kakav je Raduljica. To je poenta.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • To ne sporim.
                              I ja sam pisao da je Jokić na 4 glupost galaksije i da treba lepo i školski da povedemo tri centra i tri pleja, sve ostalo po dva..
                              No Sale možda ima druge zamisli.
                              Jokić rotira na 4 i 5, često igramo sa dva centra.
                              Možda je to neka ideja ali tako Amere pobediti nećemo.
                              Nećemo ih pobediti ni sa Jokićem strogo na 5 ne zato što je Jokić ovo ili ono već zato što imaju mnogo jake bekove i to Micić i Jović ne mogu da čuvaju.

                              Comment


                              • Kad Jokica stavis na 5 sto je njegova najbolja pozicija, treba imati dobrog igraca i na 4 a to je Bjelica. Medjutim sta kad Bjelica nije u igri... ko da ga menja - Bircevic? U toj situaciji je za tim korisnije da sa Jokicem dole igra neko od centara, nego da igra Birconja. Sa nizim i pokretljivijim crtvorkama to moze da pokrije Simon, ali u drugim situacijama bih vise voleo da vidim i dva centra nego Joku sa Bircom.

                                Comment

                                Working...
                                X