Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ja sam imao tu nesrecu da gledam jednu skoro cijelu utakmicu kineske lige. Bas Raduljicu gledao. Ne znam kakva je razlika izmedju lige i PO niti kakvu sam utakmicu gledao. Intezitet kosarke je nesto brzi nego nasa rekreativna, taktika je na nivou trenaznih 5vs5 a i to kruto postavljanje u napadu biva razbijeno ako amer uzme loptu. U sustini kineska liga vam je bas jeftina kopija NBA bas kao i sve sto prave u zivotu.
    U sustini statsi koje igrac tamo izboxuje je nerealna slika pravih mogucnosti nekog igraca. Evo malo pratim i Zirbesa tamo koji je double-double masina a znate koliko se sastavio kod nas cak i u KLS
    @Storm
    Ja sam se cudom cudio da smo 5m bez prodora i cijelu utakmicu bez i jedne p&r akcije a u timu Milutinov aka bogotac roll man uloge i Jovic aka rekorder EL u br assista. Msm nadajmo se da krijemo karte.
    Last edited by Victor BG; 13-08-19, 15:38.

    Comment


    • Nemam ja nista protiv Bobija,on ono sto moze radi maksimalno,ali s tom visinom on ima problem i kad hoce ledjima da igra,uvek to bude neki sut iz ocaja jednom rukom,a u odbrani da ne pricamo koliko problema ima,Raduljca takav kakav je mnogo je pokretniji i bolje moze da zatvori pik od Bobija,a u napadu nema sta Raduljica ne moze,zato i ima slobodu,samo pregledaj njegove utakmice u reprezentaciji i nadji mi tog centra koga Raduljica nije nadigrao,samo Valanciunas i Mark Gasol su bili bolji u medjusobnim duelima.
      Sto se tice Gudurica,ne znam da li ti stvarno mislis da mu je Djordjevic rekao sakrivaj se od lopte,nemoj da sutiras a uvodi ga umesto Bogdanovica na mestu beka sutera.Guduric mi je tu najveca misterija,nema sumnje da on moze da zatrpa svaciji kos ali zasto u reprezentaciji bezi od odgovornosti to mi nije jasno.
      U Bircevicu Djordjevic nesto vidi cim ga poziva,mozda je on onaj dvanaesti igrac koji ulazi da napravi faul,ubaci trojku,odigra jednu,dve odbrane,na to siigruno ne bi pristao Kalinic a i ne bi bilo u redu ali Bircevic hoce.

      Comment


      • Raduljica ne bi mogao da bude ni 2. centar u Zvezdi i Partizanu

        Comment


        • Originally posted by Mihajlo10 View Post
          Sto se tice Gudurica,ne znam da li ti stvarno mislis da mu je Djordjevic rekao sakrivaj se od lopte,nemoj da sutiras a uvodi ga umesto Bogdanovica na mestu beka sutera.Guduric mi je tu najveca misterija,nema sumnje da on moze da zatrpa svaciji kos ali zasto u reprezentaciji bezi od odgovornosti to mi nije jasno.
          Samopouzdanje.

          Comment


          • Originally posted by Antona View Post
            Raduljica ne bi mogao da bude ni 2. centar u Zvezdi i Partizanu
            Ne bi mogao da bude u Igokei.
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Originally posted by Mark0 View Post
              Samopouzdanje.
              Kako ga ima u klubu do tog nivoa da zaradi višegodišnji ugovor u NBA, a u reprezentaciji ga nema?
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Originally posted by dekkard View Post
                Kako ga ima u klubu do tog nivoa da zaradi višegodišnji ugovor u NBA, a u reprezentaciji ga nema?
                Pa u repki ima Bradulju...koji seje strah po kineskim ligama since 2016. Imas Milutinova koji ubija kosarku trenutno i kojije buducnost i Radulju koji ne igra kosarku od 2016 i defanzivno je uzasan. Imas igraca koji imaanjveci pir u istoriji NBA ..trener takva dva igraca ne zna da upotrebi.

                Kazem,nikogsemBogdana,Jokica,Bjelice...njih bi znao i ja da upotrebim ili bilo koji random forumas
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Originally posted by dekkard View Post
                  Kako ga ima u klubu do tog nivoa da zaradi višegodišnji ugovor u NBA, a u reprezentaciji ga nema?
                  Ja bih isto voleo da znam kako je on to uspeo..

                  Comment


                  • Originally posted by Mark0 View Post
                    Ja bih isto voleo da znam kako je on to uspeo..
                    Reći ću ti ja, svojim kvalitetom. To što ti taj kvalitet ne vidiš kod njega u reprezentaciji nije Gudurićev problem.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Ciji je problem ako nije njegov,on igra kosarku,Djordjevic mu daje minute ali ih Guduric bar za sada ne koristi sto ne znaci da nece,polako ima vremena da udje u formu. Za Raduljicu ne brinem,gde god igrao klupsku kosarku on u reprezentaciji pruza vrhunske partije i vise verujem njemu nego Milutinovu koji je opasan samo u pik igri i Bobiju koji je za moj ukus kosarke prespor.

                      Comment


                      • Ako isporučuje kod svih trenera i ekipa, naposletku zbog tih svojih igara potpiše višegodišnji ugovor u najjačoj ligi na svetu odgovor se sam nameće - zbog selektora Đorđevića.
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Zbog selektora Djordjevica smo drugi u svetu iza Amerikanaca,a na Guduricu je da zaradi taj reprezentativni dres svojim partjama u reprezentaciji a ne u klubu.

                          Comment


                          • Evo jedne pesmice, pesma nas je održala, njojzi hvala
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Originally posted by Mihajlo10 View Post
                              Zbog selektora Djordjevica smo drugi u svetu iza Amerikanaca,a na Guduricu je da zaradi taj reprezentativni dres svojim partjama u reprezentaciji a ne u klubu.
                              Pa ne mogu.
                              Čitam danima i ježim se...
                              Zar ne misliš da je sve zapravo zasluga celog tima? Igrači,selektor i ostali?
                              Košarka je timski sport.
                              Samo Saleta pominješ...a šta je sa igračima?
                              Njihove zasluge nema?
                              Odličan je Sale strateg, ali potrebno je i da neko to sprovede u delo...
                              Da ne budem shvaćena pogrešno,i da se ne pomisli da ga pljujem- iako sam Zvezdaš, uvek sam imala veliko poštovanje prema Saši, i dok je igrao i sada kada je selektor.
                              Ali i on je napravio grešku, to rekoh neki dan, time što je pozvao Teodosića za koga se zna da je rovit...Sada je obnovio povredu, pitanje je da li može nekako da je ublaži do kraja meseca i početka Svetskog prvenstva.
                              Ako ne uspe, a mislim da su šanse minimalne, džaba je na pripremama uzurpirao mesto nekom drugom ko bi imao vremena da se uigra sa ekipom.
                              Naknadno pozivanje igrača opet ima svoje mane...
                              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                              Comment


                              • Originally posted by Marija81 View Post
                                Pa ne mogu.
                                Čitam danima i ježim se...
                                Zar ne misliš da je sve zapravo zasluga celog tima? Igrači,selektor i ostali?
                                Košarka je timski sport.
                                Samo Saleta pominješ...a šta je sa igračima?
                                Njihove zasluge nema?
                                Odličan je Sale strateg, ali potrebno je i da neko to sprovede u delo...
                                Da ne budem shvaćena pogrešno,i da se ne pomisli da ga pljujem- iako sam Zvezdaš, uvek sam imala veliko poštovanje prema Saši, i dok je igrao i sada kada je selektor.
                                Ali i on je napravio grešku, to rekoh neki dan, time što je pozvao Teodosića za koga se zna da je rovit...Sada je obnovio povredu, pitanje je da li može nekako da je ublaži do kraja meseca i početka Svetskog prvenstva.
                                Ako ne uspe, a mislim da su šanse minimalne, džaba je na pripremama uzurpirao mesto nekom drugom ko bi imao vremena da se uigra sa ekipom.
                                Naknadno pozivanje igrača opet ima svoje mane...
                                Bravo, vidi se kako devojka lepo rezonuje. Oni kad ocenjuju igrace, zavisi da li ga je Djordje stavio u 12-15 ili nije..Cim nije u 15 odmah nema pojma, izgleda kao fudbaler, pricalo se o svom narodu, nema minutazu u Zvezdi itd itd itd..
                                Last edited by LosmiSK; 13-08-19, 18:50.
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X