Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Stojanče View Post
    Ruku na srce voli i Gudura narodski rečeno da mrsomudi. To mu je i Radonjić zamerao.

    Znanja ima, hrabrosti mu ne nedostaje, pa nemoj bre da mrsomudiš kad imaš priliku za šut. Opali, ne verujem da će mu Sale zameriti.
    Upravo to. Kad je mogao kod Zoca da uzme sut kad je hteo sta ga ovde koci. On je takav suter da ako pripali 4 puta 2 sigurno ulaze. Nema potrebe da Jovic baca cigle pored njega zivog.

    Comment


    • Ja mislim da ce Sale zvati naknadno ponovo nekog. Ne mozes igrati ne znam koliko utakmica u 15 dana sa 1 pravim krilom i 4 beka, gde dva pleja trojku mogu da pogode slucajno.

      Sad bi Nedovic bio topcina, pitanje je samo da li ima slifa Sale da ga sad pozove, a ovaj da prihvati.

      Moze da se desi da uleti Avramovic tu.
      sigpic

      Comment


      • Ali kada se na kraju ipak pojavio stari Bjelica u ovom telu od 110kg i krenuo na prodor...
        I ovako masivan odradio je to kao iz knjige sa savršenim tajmingom i tehnikom da je izgledalo kao da su se litvanci na dve sekunde nešto zamislili.

        Treba uložiti strpljenja u Guduru ali i nešto znanja da mu se nađe prekidač. Čudna je to biljka ali mesožderka.
        Ako ćelavi uspe da ga prebaci u reli mod pravom ulogom...zamišljam kako Bogdan nakon 15 poena u jednoj četvrtini izlazi, a menja ga Gudura koji samo nastavlja da prži gde smo stali...pa tačno rogovi da im izrastu, ko god da je na drugoj strani.
        Last edited by Wingwalker; 13-08-19, 01:04.

        Comment


        • Originally posted by Storm View Post
          Birca nije klasa za ovaj tim, ali spletom okolnosti eto njega na SP. Na kraju ce Djordjevic da precrta Bobija sudeci po minutazi.
          ako bude ovaj scenario onda je nas "selektor" najveci dunster u svetu kosarke u istoriji ...

          Comment


          • Vasa, Jović
            Bogdan, Gagi, Gudurić
            Lučić, Simon
            Bjelica, Birčević (nažalost)
            Bobi, Jokić, Milutinov

            Ovo je najrealnije. Napisah kod Birča "nažalost", jer je gotovo sigurno da ide, uprkos njegovim sportskim nekvalitetima. Jednostavno nemamo zamenu Bjelici, Jokić je malo spor za krilnog centra, Lučić će više minuta da provodi na svojoj prirodnoj poziciji. Nema šanse da se Teodosić oporavi, jednostavno je njegova povreda hronična, tako da mislim da je to to. Jedino mi nije jasno ovo klupiranje Bobija. Jeste ispao par puta u odbrani, znamo da mu to nije jača strana, ali će nam itekako trebati. Ako bude poveo Raduljicu, to bi bilo isključivo zbog prethodnih zasluga, svakako nema u njemu više takmičarske košarke. To bi bilo kao kada bi poveo npr. Kešelja.

            Comment


            • A Gagi nije nazalost mislim da ni njemu nije ovde mesto.

              Comment


              • Nasa dva pleja imaju kvalitet za mnogo vise od pukog prenosa lopte i predaje bekovima. Nisu to neki rasni suteri sa distance, ali mi upada u oci da Jovic uopste ne ulazi u reket. To je njegov veliki kvalitet kad krene na ulaz ili onaj skok-sut oko linije za slobodno. Pa ako krenu da ga udvoje vrati savrsen pas beku ili krilu na liniju za 3. To je u Zvezdi eksploatisao kao lud i to na EL nivou. Odakle njemu ideja da sutira za 3 i na taj nacin napada kos meni nije jasno. Vasa opet ne lici na onog Vasu iz Efesa. Kad uzmemo u obzir i neiskoriscene Gudurica i Bobija, mislim da ovaj tim tek treba da melje, samo je pitanje da l’ je to ideja ili se sve svodi da Bogdan, Bjelica i Jokic igraju a ostali da popunjavaju broj na parketu i pored njega.

                Comment


                • Originally posted by ajkisloba View Post
                  A Gagi nije nazalost mislim da ni njemu nije ovde mesto.
                  Grešiš, izuzetno zahvalan igrač.

                  Comment


                  • Storm je to lepo primetio...Jović kao da nije dobio jasne instrukcije u vezi svoje uloge. Jako spor i pasivan sa loptom pa imam osećaj da ga Bogdan ''čita'' kao da je u problemu i u ranim sekundama napada istrčava iz bloka i preuzima loptu od pleja skoro uvek uručenjem.
                    Na sva tri poziciona napada kada su pred istek litvanci zatvorili odbranu Jović je pripalio za tri i pogodio jednom.
                    Da je samo dva puta probao da to probije pa bar još dva penala bi dobili.
                    Mislim da ove godine puni 3 banke...jak ko bik...ostvaren i priznat i na klubaškom nivou tako da znatno manje opravdanja ima u odnosu na Vasu ili Gudurića da nam i ovo prvenstvo odradi u istoj pasivi kao na Evropskom.
                    Ostavljam prostora da mu litvanci sa ovim hasl pristupom najmanje odgovaraju shodno njegovom uvek prisutnom strahu od nove povrede.

                    Comment


                    • Mozda Djordjevic malo i krije karte pre SP, sto ima smisla. U onom prvom mecu protiv Litvanaca je neko lepo primetio da Jovic i Milutinov nisu odigrali nijedan pik. Pa ako bih u Evropi izabrao dva igraca za pick’n’roll akciju odabrao bih njih dvojicu. Prosto nerealno zvuci da Djordjevic to nece koristiti na SP.
                      Last edited by Storm; 13-08-19, 12:38.

                      Comment


                      • Koliko sam do sada ukapirao Djordjevica predjasnje zasluge su i te kako bitne,tako da mislim da Raduljica sigurno ide u Kinu,popularan je tamo i moze da nam obezbedi dosta kineskih navijaca da navijaju za nas,a na parketu jos ima sta da pokaze sto se videlo protiv Litvanije,on je prakticno nas drugi centar.
                        Milutinov u prvom mecu s Litvanijom nista nije pokazao,a Bobi ne moze da igra protiv Valanciunasa,ko je gledao NBA mogao je da vidi kako ga Valanciunas razvaljuje,kad mu se priblizi ovaj ga zaobidje,kad se udalji ovaj pogodi distancu.Ako jedan centar ne ide,to je neko od ove dvojice,ali mislim da ce ih obojicu voditi,najverovatnije Bircevic ce tu otpasti,ali ne bi me cudilo i da se Guduricu zahvali,za sada je ocajan,mora da se popravi u sledecim utakmicama.

                        Comment


                        • Originally posted by Mihajlo10 View Post
                          Koliko sam do sada ukapirao Djordjevica predjasnje zasluge su i te kako bitne,tako da mislim da Raduljica sigurno ide u Kinu,popularan je tamo i moze da nam obezbedi dosta kineskih navijaca da navijaju za nas,a na parketu jos ima sta da pokaze sto se videlo protiv Litvanije,on je prakticno nas drugi centar.
                          Milutinov u prvom mecu s Litvanijom nista nije pokazao,a Bobi ne moze da igra protiv Valanciunasa,ko je gledao NBA mogao je da vidi kako ga Valanciunas razvaljuje,kad mu se priblizi ovaj ga zaobidje,kad se udalji ovaj pogodi distancu.Ako jedan centar ne ide,to je neko od ove dvojice,ali mislim da ce ih obojicu voditi,najverovatnije Bircevic ce tu otpasti,ali ne bi me cudilo i da se Guduricu zahvali,za sada je ocajan,mora da se popravi u sledecim utakmicama.
                          Tek su pocele pripreme. Prvo Raduljica je poznat u Kini da nam da domacu podrsku a sve to preko zivog Valtera? Si ti pratio kineze pa znas koliko je on popularan. Drugo i ne manje bitno jeste minutaza Birce i Radulje,mozda gleda izmedju njih dvoje ko mozevise dapruzi pa da bira izmedju njih. Bircevic je smesan igrac sad i za Igokeu a bradulja je u odbrani Valencijunasajos gori, generalno uopste u odbrani..

                          Slobode koliko ima Bradulja je ravno njegovoj slobodi u Kini,meni je jezivo koliko on lopti dobija, naravno selektor je tu onaj koji ''zna'' i koji ce voditi sta zeli. Nema kod njega filozofije, ima 3 igraca koji cestinsuti kad trebai to je to, dok god bude glumatao svoju taktiku mi cemo biti donji. On ne zna da iskoristi coveka od 220+ na terenu, Vasa mu izgleda kao u doba Zvezda, Guduric ko iz doba prve CZ sezone ma i gore..Jedino ''zna'' sa Bogdanom,Bjelicom, Teom i Jokicem, sa njima bi moja mama Rada znala..

                          Birca je slican kalup kao Bjelica itd..Najbezveznija odluka je da on ode ali eto..visemu treba Bircevic nego Kalinic,neka ostane upisano..
                          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                          2× German League champion (2018, 2019)
                          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                          Comment


                          • U Kini je Radulja imao 30 minutes per game. Just for the record.

                            Comment


                            • To je ekvivalentno 1800 minuta u NBA. Per game.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • gde je okacen taj kalkulator ekvivalencije....bas zvuci interesantno videti ko ga je osmislio?

                                Comment

                                Working...
                                X