Announcement

Collapse
No announcement yet.

POMRAĆENJE UMA - IZVAN REALNOG...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Voleti svoj narod ne zanči a priori i da mrziš druge narode, poštovati svoju tradiciju, konfesiju ne znači da automatski mrziš komšiju zato što je druge konfesije ili mu je tradicija različita od naše. Različitost nekada predstavlja i bogatstvo. Etiketiranja naroda su najgluplje relativizacije koje sam mogao da pročitam na internetu svih ovih godina, pa tako i po pitanju sopstvenog dela naroda - Srba. Kako neko može da napiše, generalizuje da su Srbi genocidan narod, šovinistički nastrojen a da pri tom ne uzme u obzir broj nacionalnosti koje žive u toj Srbiji (danas je popularno da se nazivaju manjinama).
    Ako se uzme da je deo Srbije (jugozapadni deo) uglavnom naseljen Bošnjacima i da je suživot u toku sa nekim normalnim problemima koji su svuda u svetu prisutni, ako i ostale manjine imaju sva manjinska prava, jezik, škole...kako se može i pomisliti osuđivati ceo narod?
    Ovaj deo posta je odgovor mojim demonima sqa kojima se ganjam.

    LosmiSK: Svaki Japanac se žrtvuje za dobrobit svoje države i za njenu budućnost, to možemo videti na mnogo primera od Fukušime pa do sitnih primera gde odbijaju da idu na godišnji odmor...Britanac, Nemac, Litvanac, Finac...
    Postavlja se pitanje zašto to ne bi i za Srbina ili za državljanina Srbije važilo? Zašto ne bi i u Srbiji narod mislio malo šire a ne samo na svoju ličnu korist? To, taj stav da ne razmišlja samo o svojoj koristi je prilično jednostavna, dovoljno je da na svom radnom mestu da svoj maksimum, da u javnom prevozu ne uništava državnu imovinu, da na javnom mestu ne baca smeće gde stigne i da ne pljuje okolo kao kakva kobra pljuvačica, da u okviru svojih mogućnosti vaspita decu da to ne rade i usadi im pozitivne vrednosti (uzgred moje ćerke do 15-e godine nisu znale za psovku, tačnije znale su ali nisu koristile), dakle usade im pozitivne vrednosti da se može živeti i zaraditi a da se nekom drugom ne lomi kičma i podmeće klip.
    I da, u RL život šamara ali zbog prevaranata i šibicara.
    Spoiler
    Ako mi časi smrti postanu bliski,
    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
    Nije umio da odstupi,
    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
    Pao unapred, a ne unazad,
    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
    Uračunato i u moj pad.

    Comment


    • Originally posted by LosmiSK View Post
      Fora i jeste sto svi vole svoju drzavu i deo naroda. Samo Vi to iz dana u dan govorite kao ste vi ti koji se zrtvujete, dajees ovoj drzavi, krvaris..a realnost je da ne dajes nista, da verovatno i ne radis i da si malo sta korisno uradio za sebe, a kamoli za drzavu.

      To je ta fora, kod vas veliko Srba. Jaki ste samo na recima, u RL vas samara zivot sa svih strana...
      Losmi prekini bre vise.
      Opet po starom

      Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

      Comment


      • Originally posted by Laza Kacanski View Post
        Losmi prekini bre vise.
        Opet po starom

        Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
        Sta je po starom? Razgovaramo Uros i ja. Vidis ti lika koji je disao iz bana zbog psovanja da mi govori da sam klovn i da treba da dobijem trajni ban..

        I ti dosao i napadas mene? I to na ovoj temu, sta sam pigresno uradio i sta ces da uradis po pitanju vredjanja i stalkovanja..
        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
        2× German League champion (2018, 2019)
        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

        Comment


        • Originally posted by LosmiSK View Post
          Sta je po starom? Razgovaramo Uros i ja. Vidis ti lika koji je disao iz bana zbog psovanja da mi govori da sam klovn i da treba da dobijem trajni ban..

          I ti dosao i napadas mene? I to na ovoj temu, sta sam pigresno uradio i sta ces da uradis po pitanju vredjanja i stalkovanja..
          Nisi ti uradio nista lose vec vlast menja ljude...

          Comment


          • Originally posted by Ganac View Post
            Voleti svoj narod ne zanči a priori i da mrziš druge narode, poštovati svoju tradiciju, konfesiju ne znači da automatski mrziš komšiju zato što je druge konfesije ili mu je tradicija različita od naše. Različitost nekada predstavlja i bogatstvo. Etiketiranja naroda su najgluplje relativizacije koje sam mogao da pročitam na internetu svih ovih godina, pa tako i po pitanju sopstvenog dela naroda - Srba. Kako neko može da napiše, generalizuje da su Srbi genocidan narod, šovinistički nastrojen a da pri tom ne uzme u obzir broj nacionalnosti koje žive u toj Srbiji (danas je popularno da se nazivaju manjinama).
            Ako se uzme da je deo Srbije (jugozapadni deo) uglavnom naseljen Bošnjacima i da je suživot u toku sa nekim normalnim problemima koji su svuda u svetu prisutni, ako i ostale manjine imaju sva manjinska prava, jezik, škole...kako se može i pomisliti osuđivati ceo narod?
            Ovaj deo posta je odgovor mojim demonima sqa kojima se ganjam.

            LosmiSK: Svaki Japanac se žrtvuje za dobrobit svoje države i za njenu budućnost, to možemo videti na mnogo primera od Fukušime pa do sitnih primera gde odbijaju da idu na godišnji odmor...Britanac, Nemac, Litvanac, Finac...
            Postavlja se pitanje zašto to ne bi i za Srbina ili za državljanina Srbije važilo? Zašto ne bi i u Srbiji narod mislio malo šire a ne samo na svoju ličnu korist? To, taj stav da ne razmišlja samo o svojoj koristi je prilično jednostavna, dovoljno je da na svom radnom mestu da svoj maksimum, da u javnom prevozu ne uništava državnu imovinu, da na javnom mestu ne baca smeće gde stigne i da ne pljuje okolo kao kakva kobra pljuvačica, da u okviru svojih mogućnosti vaspita decu da to ne rade i usadi im pozitivne vrednosti (uzgred moje ćerke do 15-e godine nisu znale za psovku, tačnije znale su ali nisu koristile), dakle usade im pozitivne vrednosti da se može živeti i zaraditi a da se nekom drugom ne lomi kičma i podmeće klip.
            I da, u RL život šamara ali zbog prevaranata i šibicara.
            Slazem se sa tobom Ganac i sa tvojimrezonovanjem ovde napisanog.

            Sto je onda neko veci Srbin od Kalinica ako on kaze da smo narod koji mora da se popravi. Ne idu ljudi odavde samo zbog para, vec zbog mnogo drugih stvari. Koje su npr to sto do posla ne mozes doci normalno, ne bar vecina. Sto drzavom vlada mafija ili nestrucni ljudi. U takvim okolnostima odredjen broj ljudi nije zadovoljan. I to su uglavnom ljudi viseg obrazovanja, na svojim nogama koji vide sta se tu sve desava, pai obicni ljudi. Stanje u drzavi je takvo da narod mora biti kriticki nastrojen.

            Ja volim Srbiju, ali neki drugi kazu da ne volim, zato sto se kao nesto bunim i ostale gluposti koje idu uz to. Kriticka pisao je veoma teska ovde, pa ovde jedan sportista kad ima kriticku misao on je cao. U USA pljuju po Trampu svaki dan i omalovazavaju i to najveci sportisti danasnjice i nista im ne fali, to je sloboda govora, koja ovde ne posotji.

            Ovde ako nisi za vlast i ukazujes na nepravilnosti vrlo brzo budes sklonjen i obezvredjen. Ljudi se ovde plase da uopste ucestvuju u drustvenom zivotu ove drzave. Kakav crni Japan i ostale zemlje. Pa nisu Japnci takvi sto im je vlast losa, vec sto im je vlast dala sve. Ovde ljudi bukvalno beze i onda dodju ovde likovi i kazu,samo idite, ostacemo mi najveci Srbi od Srba i krvaricemo nad sudbinom drzave posto je mi volimo vise nego svi vi ostali zajedno.

            Sve u svemu relativno se slazem sa tobom, ali kriticka misao je uvek dobrodosla i sto je ona vise u etru to je drzava bolja i i ima vise demokratije. Sa takvim stavovima ljudi lakse i bolje zive. Niko ne voli da mu se nesto zabrani, sto ovde nije slucaj,ali zna se kakve konsekvence moras pretpreti ako si na ono ''drugoj'' strani.
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • Što si igrao, igrao si..Pa ne može od tate jugoslovena ...

              .

              Comment


              • Comment


                • Originally posted by Zero_privilegi View Post
                  Što si igrao, igrao si..Pa ne može od tate jugoslovena ...

                  .
                  Posle ovoga - ni kod mene ne bi igrao.
                  "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                  Meša Selimović

                  Comment


                  • Zezao se na nekog debila koji ga je stiskao...zeza lik, ne znam sta se lozite oko toga..
                    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                    2× German League champion (2018, 2019)
                    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                    Comment


                    • Originally posted by LosmiSK View Post
                      Zezao se na nekog debila koji ga je stiskao...zeza lik, ne znam sta se lozite oko toga..
                      Ne zajebavaj, LosmiSK - on je javna licnost: predstavlja sebe, klub u kome igra i Reprezentaciju za koju igra.

                      Zato mora da pazi sta ce da pise po mrezama.
                      "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                      Meša Selimović

                      Comment


                      • Originally posted by kronostime View Post
                        Ne zajebavaj, LosmiSK - on je javna licnost: predstavlja sebe, klub u kome igra i Reprezentaciju za koju igra.

                        Zato mora da pazi sta ce da pise po mrezama.
                        Slazem se, zao mi ga je, znam da je fajter. Ne bi se niko ni setio toga da mu SDJ nije dao otkaz, ali ajde..
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • Losmi, Sale fura sve ono sto ti nedostaje kada krenes da kukas na drzavu i ljude.... moral, etika, cast. Retko je to, zar ne?

                          Comment


                          • Originally posted by LosmiSK View Post
                            Slazem se, zao mi ga je, znam da je fajter. Ne bi se niko ni setio toga da mu SDJ nije dao otkaz, ali ajde..
                            Skoro smo vodili diskusiju na ovu temu, msm kad je bio F4 EL, tako da i nije baš periferna tema za ljude koji prate sport.

                            Dečko se pravi pametan, a takvi ljudi obično ispadnu tupavci.

                            Comment


                            • Originally posted by mmajstor View Post
                              Losmi, Sale fura sve ono sto ti nedostaje kada krenes da kukas na drzavu i ljude.... moral, etika, cast. Retko je to, zar ne?
                              U stilu selektora si odhovorio. Zalosno
                              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                              2× German League champion (2018, 2019)
                              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                              Comment


                              • Kad ce reagovanje na ovu provokaciju Wikipedije? [emoji16]

                                Sent from my Redmi 5 using Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X