Announcement

Collapse
No announcement yet.

POMRAĆENJE UMA - IZVAN REALNOG...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Jaqen Hghar View Post
    Uzgred zaista mi nije jasno zašto neko ko navija za Partizan čita bilo šta sa nečega što se zove RSB.
    Ja nikada nisam u životu otišao na taj sajt.

    Na ovom forumu imam 14 upisa na temi KK Partizan (lično sam mislio da je mnogo manje) i to poslednji post 18,02.2018.
    Na temi FK Partizan imam jedan jedini post 24.10.2016.
    Ne kažem da treba da se svako drži svog threada, daleko bilo, nego naprosto ne želim
    na Partizanovim threadovima da učestvujem u raspravama zbog kojih mogu da budem banovan ili optužen da potpaljujem vatru.

    Sve rasprave sa Partizanovim navijačima i ostalima vodim na zajedničkim/neutralnim temama.

    Šta god je grobarski pandan tom RSB, ne znam ni da postoji, a ne da ga posećujem i čitam šta ko tamo pripoveda.

    Isto tako mi nije jasno zašto bi neko ko navija za Crvenu zvezdu gledao Željka Pantića Gebelsa i njegovo obrtanje igrice. Kakav je to mazohizam?
    Odavno ovde ne čitam i ne pišem na temama o KK Crvena zvezda iz sličnih razloga, a najviše jer onaj ko bi samo trebalo da usmerava diskusiju osiono preti banovima ako se nečije mišljenje kosi sa njegovim (kao ovo gore o Duletu Vujoševiću) i svesno ili nesvesno tera učesnike u torove. Pritom izmišlja neke druge razloge.
    Ali, da mu ne dajemo previše na značaju

    Comment


    • Originally posted by bounty hunter View Post
      Isto tako mi nije jasno zašto bi neko ko navija za Crvenu zvezdu gledao Željka Pantića Gebelsa i njegovo obrtanje igrice. Kakav je to mazohizam?
      Odavno ovde ne čitam i ne pišem na temama o KK Crvena zvezda iz sličnih razloga, a najviše jer onaj ko bi samo trebalo da usmerava diskusiju osiono preti banovima ako se nečije mišljenje kosi sa njegovim (kao ovo gore o Duletu Vujoševiću) i svesno ili nesvesno tera učesnike u torove. Pritom izmišlja neke druge razloge.
      Ali, da mu ne dajemo previše na značaju
      A evo i najnovijeg clana Victim Complex klana. Jadan "odavno" ne cita KKCZ topice zbog admina koji je tu mesec dana...

      Comment


      • Originally posted by MannyCalavera View Post
        A evo i najnovijeg clana Victim Complex klana. Jadan "odavno" ne cita KKCZ topice zbog admina koji je tu mesec dana...




        Jesi li ti nešto ljut?
        Ako je zbog toga što ti misliš da je Vujošević loš čovek i sve ono što si još napisao, a Greg i ja ne... nije razlog da se gicaš ovoliko i udaraš glavom o zid.
        Ne moramo o svemu da se slažemo i da svi mislimo isto.

        Comment


        • Originally posted by Jaqen Hghar View Post
          Ja očigledno živim u nekoj medijskoj pećini,
          kada nisam upoznat sa tim uticajnim internet sajtom.
          Elem, nebitno.
          Tokom devedesetih još uvek je Radio Beograd 2 bio stanica koja nije bila pod
          direktnom šapom SPS mašinerije.
          U jednoj emisiji je gostovao Dragoljub Žarković, tada i sada glavni urednik "Vremena".
          Uključivali su se u emisiju slušaoci, i u jednom trenutku, javi se jedan žučni besednik,
          i nazva Vreme najgorim imenima, izdajnička novina i sve tome slično.
          Žare, kakvim ga je Bog dao, mirnim tonom se obrati tom slušaoci pitavši ga:
          "Zašto onda kupujete Vreme, ako tako mislite o nama'"
          Slušalac: "Ja nikada u životu nisam kupio to đubre"
          Žare: "Pa, zašto nas onda čitate? "
          Slušalac: "Ja to izdajničko đubre nikada nisam ni držao u ruci, a kamoli čitao"
          Žare: "Pa, kako onda znate da smo izdajnici i đubrad?"

          Tako i ovo.
          Vi ne čitate RSB, ali ga čitate citiranog sa nečega što opet ja ne čitam "Blic" , "Telegraf" ili šta već rekoste.

          Jedino što čitam je četvrtkom "Vreme", ostala navika još od 1990.
          I subotom kupim vikend izdanje Danasa, zbog Kišjuhasa, i nekolicine saradnika.
          Mislim da je ovo kraj rasprave, jednostavno...odličan odgovor ovim likovima, bravo.
          Spoiler
          Ako mi časi smrti postanu bliski,
          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
          Nije umio da odstupi,
          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
          Pao unapred, a ne unazad,
          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
          Uračunato i u moj pad.

          Comment


          • Manu, zar je moguce da si pokusao da sa njima raspravljas, pa taj dvojac sa avangarde je tu samo da provocira, pusti to jos im je raspust pa imaju vremena. Elem , zaboravili smo da je ta dusa od coveka drzao vrata dok je Danilovic prebijao sudije, nezapamceno u nasoj kosarci.

            Comment


            • Originally posted by bounty hunter View Post
              Isto tako mi nije jasno zašto bi neko ko navija za Crvenu zvezdu gledao Željka Pantića Gebelsa i njegovo obrtanje igrice. Kakav je to mazohizam?

              Ali, da mu ne dajemo previše na značaju
              Kreatura mi je poznata još iz vremena dok je bio "novinar" Danas Conference Centra, i voditelj neke emisije na sosku petkom uveče.
              Kasnije je lik postao youtube zvezda, poput raznih bizarnih likova Zmaja od Šipova, Anđusa i slične elite.
              To smo manje više svi bar ponekad pogledali.
              Ovog Gebelsa sam gledao više puta na yt, poslednji put kad je plakao i "raspravljao se" sa izvesnim Reckom (poznatog organima gonjenja u Nemačkoj),
              koji je navodno poklonio Zvezdi pobedu, a protiv FKP digao dževu jer je ovaj takođe pitoreskni lik rekao da je FKP imao 14 igrača na terenu.
              Bio je odeven u neki dres FKP, kome uzgred bilo koji deo sportske opreme stoji kao piletu sise.
              Cenim da je bio oslobođen fizičkog u srednjoj školi.
              Last edited by Jaqen Hghar; 18-08-18, 08:26.

              Comment


              • Originally posted by LosmiSK View Post
                Ma partizan ima dva aktivna bana, plus 4 koja su u opticaju..Vilson,Muric itd...ima ih dosta..ja ne znam kako oni dovode igrace uopste...to ono sto sam gledao pre par dana..sad kad vide ostali, sjatice se svi, hehe
                Nije prvi put da dovode igrače za vreme Bat-a. . .ništa čudno.. .

                Comment


                • Originally posted by darko pancev View Post
                  Nije prvi put da dovode igrače za vreme Bat-a. . .ništa čudno.. .
                  Bata pomaže zbog BAT-a
                  Spoiler
                  Ako mi časi smrti postanu bliski,
                  I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                  Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                  Nije umio da odstupi,
                  Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                  Pao unapred, a ne unazad,
                  I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                  Uračunato i u moj pad.

                  Comment


                  • Šta znam, treba sve gledati i sve čitati. Jedino tako se može imati kompletna slika, pa onda na osnovu nekog iskustva, informacija, logike i zdravog razuma doneti sud. Mada, ubeđen sam da taj put vodi tek do relativizacije krivice (ko je više ili manje kriv od dve strane), a ne do neke apsolutne istine pred kojom ćemo se baciti na kolena, svi kao jedan i gorko zaplakati u pokajanju.

                    Ta polarizacija centara informacija, gde jedni čitaju samo ove, a drugi samo one izvore svakako vodi u sukob. Kao i svaka polarizacija. E sad, možemo diskutovati o tome da li je to nametnuta priča ili je prirodno stanje ljudi koji žive u zajednici. Meni lično nije problem da poslušam i tog Pantića i Tegeltiju, da pročitam nešto sa RSB-a, Informera, ili nešto deseto, pa da onda bez problema nastavim sa čitanjem William Lyne-a, Occult Ether Physics.

                    Jbg, hteli smo demokratiju gde svaka budala, moralno i intelektualno retardirani pojedinci, oni koji rade iz interesa za sebe ili neku organizovanu grupu, mogu bez problema da vedre i oblače info nebom savremenog doba... To ne možemo promeniti, ali možemo bar naučiti da prepoznajemo takve pojave i reagujemo. Ili ignorišemo. Mislim da nismo ni blizu nekog ujedinjenja kao Srbi, gde god da živimo i za koga god na navijamo. Dele nas od pamtiveka, što bukvalno - odvajajući od srpskog stabla jednu po jednu granu, pa od toga praveći nove narode, jezike, kulturu i tradiciju, što suptilnije - ubacujući kamene spoticanja i podela po ovom ili onom osnovu, da li religioznom, ideološkom ili eto i navijačkom.

                    Imamo pojavu veće samokritičnosti, možda i preterane, kod populacije koja je bliža Zvezdi (kompleks krivice koju ta populacija, kao većinska, preuzima od celog srpskog korpusa?), dok sa druge strane provejava drugačiji ekstrem - neki vid idolatrije, rekao bih ipak više svesnog nego nesvesnog žmirkanja pred realnošću. Zvezda je kralj koga treba ubiti da bi princ Partizan preuzeo tron. Ili, ako prebacimo na polje neke popularne psihologije, postoji neki Edipov kompleks između dve strane koji nikako da se razreši. Ja bih rekao da mi kao društvo i kao nacija nismo sposobni da to rešimo sami, a svakako da ni, manje ili više evidentni, udari spolja tome neće doprineti. Naprotiv. Šta je rešenje neka kaže neko pametniji od mene, moram priznati da ne vidim ništa osim nekog kataklizmičnog (ne isključivo materijalnog tipa), ako hoćete i sudbonosnog događaja na globalnom nivou, gde bi se promenila kompletna paradigma naše realnosti kao vrste, pa onda od vrha ka bazi da se ponovo poslažu kockice i uvede neki red u degradiranu i umiruću civilizaciju.

                    Comment


                    • Da je samo zboga Bat-a. . .

                      Comment


                      • Gancu i Darku puna usta Partizana pa se pitaju kako to Ostoja dovodi neafirmisane igrače spominjući raznorazne zabrane, BAT-e i sl...
                        Isto kao i što vi dovodite u fuci fudbalere od par miliona a klub u ogromnom finansijskom kolapsu. Ili pak ne. Sredio Vučko sa batom da se ispegla minus preko noći, uzevši model KK pa se već posluje u +.
                        Isto kao sto Čović kuka na sav glas, istupa u javnosti sa lagarijama kako se nema, pomoć države ide nekom drugom a onda dovede koga je doveo. A nije ih doveo za tepsiju ribe već se dobrano isprsio i razbio kasicu prasicu.

                        Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

                        Comment


                        • Teško da Marcus Paige sa 24 godine, dakle u najboljim igračkim godinama, i sa NBA iskustvom može da se nazove neafirmisanim igračem. Nije to ni Zagorac, sa takođe sličnom pričom. Ovaj novi Vrabac i Aleksej Nikolić to jesu.
                          Tako da manje kukanja a više realnosti.
                          Edit: a što se tiče fudbala, ovo nije mesto za pisanje o njemu, a ni tu nisi u pravu.
                          Last edited by dekkard; 19-08-18, 09:44.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
                            Gancu i Darku puna usta Partizana pa se pitaju kako to Ostoja dovodi neafirmisane igrače spominjući raznorazne zabrane, BAT-e i sl...
                            Isto kao i što vi dovodite u fuci fudbalere od par miliona a klub u ogromnom finansijskom kolapsu. Ili pak ne. Sredio Vučko sa batom da se ispegla minus preko noći, uzevši model KK pa se već posluje u +.
                            Isto kao sto Čović kuka na sav glas, istupa u javnosti sa lagarijama kako se nema, pomoć države ide nekom drugom a onda dovede koga je doveo. A nije ih doveo za tepsiju ribe već se dobrano isprsio i razbio kasicu prasicu.

                            Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka
                            Nemoj komsu i Darka da stavljas u istu recenicu i ravan - to su dva razlicita univerzuma.
                            "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                            Meša Selimović

                            Comment


                            • Pa jel Pejdž može Raglandu na crtu?
                              Jel Zagor može npr Perperoglu?
                              To su vaše akvizicije koje ste angažovali u besparici koja okova klub.
                              Ako je neko kukao, ronio krokodilske suze, umalo nije pravio demonstracije podno Terazija, zbog nekakve Partizanove aktivnosti na početku prelaznog roka, svakako je tvoja strana. Samo brzo zaboravljaš ko se sa kim stalno bavi.

                              Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

                              Comment


                              • Voleo bih da grešim, međutim imam utisak da su i Ragland i Stratos došli sa hroničnom kurcoboljom.

                                Comment

                                Working...
                                X