Announcement

Collapse
No announcement yet.

POMRAĆENJE UMA - IZVAN REALNOG...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nisu krive političke stranke već narod. Demorkatske Grčka i Francuska se koriste molotovljevim koktelima i militantnošću, a Srbi glume Evropljane misleći da je to fora pa duvaju pištaljke.

    Neki dan čitam the economist najveći skepticizam po pogledu vakcina - Zapadna Evropa. Najmanji južna azija.

    Tu smo negde i mi.

    Jer postoje osobe koje misle da se tamo svi lože na vakcine pa ovde brane to kao isprani mozgovi, ne kontajući da prosečan evropljanin uopšte ne haje za demokratije i vrednosti i da ga boli patka.

    Hoćemo da budemo veći katolici od pape.

    Comment


    • Oni su od Srba na Kosovu i Metohiji uzeli bukvalno sve što su mogli. To je naravno bila njihova (mislim na SAD) velika pregovaračka greška.
      Sada ne postoji bukvalno nijedan razlog zbog koga bi Srbija tu bilo šta trebalo da priznaje i potpiše. Bukvalno nema razloga da se ide na bilo kakve pregovore. U Brisel ili negdje drugo.
      Jedina opcija koja je ostala je da u Srbiji pronađu nekoga ko će to onako dobrovoljno, ludački potpisati. Izgleda da su i blizu toga.

      Istjeram ja vas iz stana i država (iz XYZ razloga) više ne dozvoljava vama da se vratite u isti. Ne ostavim vam ni ključeve od ulaza. I onda na kraju, od vašeg djeteta tražim da prizna da je to MOJ stan. Zbog čega bi to ono uradilo?

      Comment


      • Originally posted by Zero_privilegi View Post
        Što nije u UN kad je država, genije?
        Da li je Srbija bila država od 1992 do 2000-te?

        Da ti pomognem ako ne znaš... SRJ je izbačena iz UN 1992 a Srbija je postala članica UN 2000-te.

        Velike sile o tome odlučuju , tu Srbiju niko ništa ne pita.

        Ruski veto je jedina prepreka za ulazak Kosova u UN i to žestoko plaćamo, bez ikakve garancije da će tako ostati

        Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

        Comment


        • I to je presedan ali je Srbija pravna naslednica i SFRJ i SRJ i KJ i KSHS, i KS.

          Druže, ne znam šta da ti kažem.

          A Kina bi baš trčeći priznala. Nemaju isti problem sa Tajvanom.

          To što neke priznaju, neke ne, a više ih ima što ne, ne znam što bi me boleo kurac za te što priznaju?

          Ti ne shvataš da se to neće desiti i da je to eksperiment jer menja celu strukturu pojma suvereniteta.

          Sutra bi se na etničkom principu izdelilo pola sveta.

          Šta bi sprečilo Srbe u Bosni i u Herceg Novom i delovima da se otcepe? Kad bi se to tako cepalo...
          Last edited by Cassius Clay; 03-07-19, 16:53.

          Comment


          • Originally posted by Samo Zvezda View Post
            Da li je Srbija bila država od 1992 do 2000-te?

            Da ti pomognem ako ne znaš... SRJ je izbačena iz UN 1992 a Srbija je postala članica UN 2000-te.

            Velike sile o tome odlučuju , tu Srbiju niko ništa ne pita.

            Ruski veto je jedina prepreka za ulazak Kosova u UN i to žestoko plaćamo, bez ikakve garancije da će tako ostati

            Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka
            Jedna mala ispravka, naša zemlja tada SRJ nije ni primljena u UN jer nam nisu priznali da smo naslednici SFRJ a zatim su nam uveli sankcije, embarga itt...zači, nisu nas izbascili već nas nisu primili.
            (Ako se dobro sećam)
            Spoiler
            Ako mi časi smrti postanu bliski,
            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
            Nije umio da odstupi,
            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
            Pao unapred, a ne unazad,
            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
            Uračunato i u moj pad.

            Comment


            • Originally posted by mark it zer0 View Post
              Ajmo sa Kosova da se malo fokusiramo na to kako smo mentalitetom zaostala nacija, jel se i sa tim slazete?


              Kad sam vec zaostao, onda mi oprostite ali jeb'o vas Nikola Kalinic. Toliko majstora imamo, i imali smo kroz istoriju da placemo za jednim, u toj konkurenciji, ispodprosecnim igracem i profesionalnom sviracu one stvari.
              Izvini što ti to moram reći, ali izjaviti da je Kalinić ispodprosečan u ovoj konkurenciji može samo totalni košarkaški analfabeta.
              Uvek bih u clutchu pre njemu dao loptu nego Bogdanu. Treba li podsetiti ko je bio najzaslužniji za Feneeovu titulu, podjednako Udoh i Kalina, daleko iza njih svi ostali.
              Kakve motorne gluposti ovde čovek može da pročita, un-fuckin- believable.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Izvini sto ti moram reci, ali nisi shvatio sta sam napisao. Ajde procitaj jos jednom, mozda je maaaalo komplikovanije, ali izacices ti na kraj sa tim.

                Sto se tice Fenerove titule, pogledaj jos jednom seriju sa Grcima, dovoljno je. Tvoja mrznja prema svemu vezanom za Partizan je bolesna, opet izvini sto moram da ti kazem. Sad mi prodaj foru sa drugarima Grobarima, nisi odavno.
                Last edited by mark !t zer0; 03-07-19, 17:03.
                sloboda ili ništa

                Comment


                • Originally posted by Zero_privilegi View Post
                  Objasni meni slobodno. Baš želim da čujem kako si to država a nisi članica UN-a.
                  De facto nisu država, de jure jesu, imaju sva tri oblika vlasti, sudsku, zakonodavnu i izvršnu.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Da terali nas da zatražimo članstvo. Ali mi smo priznati 1878. ne vidim dodir sa pričom o "Kosovu" koje se pominje 1974. kako se pominje što nam je crvena bagra ostavila u amanet.

                    Čoveče možeš to okupacijom postići. Tako se ne dobija mesto u UN i ne postaje država.

                    Zamisli Alžirci se skupe u Francuskoj negde i osnuju isto tako, budu većina na nekom parčetu. Pa ne ide to tako.

                    Što se mene tiče neka bude tri miliona Albanaca. Ni Rusima ne smetaju Dagestanci.

                    A vi mislite da u Srbiji smeju samo Srbi da žive pa čim negde nismo većina nije naše.
                    Last edited by Cassius Clay; 03-07-19, 17:06.

                    Comment


                    • Originally posted by mark it zer0 View Post
                      Izvini sto ti moram reci, ali nisi shvatio sta sam napisao. Ajde procitaj jos jednom, mozda je maaaalo komplikovanije, ali izacices ti na kraj sa tim.

                      Sto se tice Fenerove titule, pogledaj jos jednom seriju sa Grcima, dovoljno je. Tvoja mrznja prema svemu vezanom za Partizan je bolesna, opet izvini sto moram da ti kazem. Sad mi prodaj foru sa drugarima Grobarima, nisi odavno.
                      Kakva bre jebena serija sa Grcima, ja pričam o finalu tad se pokazuješ od čega si sazdan, najvažnija utakmica ili te ima ili nema! A Kalina je pokazao ,i to ne prvi put, da je najjači i najbolji kad se odlučuje!
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Originally posted by dekkard View Post
                        Kakva bre jebena serija sa Grcima, ja pričam o finalu tad se pokazuješ od čega si sazdan, najvažnija utakmica ili te ima ili nema! A Kalina je pokazao ,i to ne prvi put, da je najjači i najbolji kad se odlučuje!
                        Da, jer se sve resava u jednoj utakmici. Ostatak sezone se brise. Panata koji je imao xy vezanih pobeda kuci i dodje Bogdan(koga si znog mrznje ubacio u pricu bez pptrebe) i resi ih dve tekme u sred Atine.

                        Uostalom, prijatelju, jebo te Nikola Kalinic. Vise ce se pamtiti da je bacao drkicu pred celom nacijom nego neki mec koji je resio. Jesi uspeo da skontas sta sam rekao onin postom koji nisi skontao iz prve? Mogu da objansim, ako treba pomoc, ne volim kad se zbog neznanja ppgresno tumace moje reci.

                        Ne znam ni sto padam na ove trol fore, ali volim da iskoristim priliku da ti ukazem da je ta mrznja bolest.

                        P. S. Bas nemam nameru da branim Boću od tebe, pusticu da karijera i rezultati kazu svoje.
                        Last edited by mark !t zer0; 03-07-19, 17:15.
                        sloboda ili ništa

                        Comment


                        • Bitno da je tebi jasno kakav je Kalina košarkaš nakon mojih postova, da se ne zbuniš ponovo. Mission accomplished.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Originally posted by Ganac View Post
                            Jedna mala ispravka, naša zemlja tada SRJ nije ni primljena u UN jer nam nisu priznali da smo naslednici SFRJ a zatim su nam uveli sankcije, embarga itt...zači, nisu nas izbascili već nas nisu primili.
                            (Ako se dobro sećam)
                            Nebitno za ono što je poenta... Nismo bili članica UN a ipak smo bili država

                            Moram još nešto da napišem, vezano za Ustav , izdaju...

                            Ako si primetio, političari se međusobno optužuju ko je više dokumenata potpisao, koji vode ili su vodili ka nezavisnosti Kosova. Od Kumanovskog sporazuma (zapravo kapitulacije) do pozivnog broja[emoji34]

                            U toj konkurenciju Kalina je apsolutno nevin.

                            Na stranu što nigde nije ni rekao to što mu se pripisuje

                            To što su ljudi drugačije pročitali (probamo da rešimo problem i krenemo dalje) nije do Kaline. Pre će biti da su ljudi svesni realnosti ali lakše im je da nekome hebu mater izdajničku

                            Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

                            Comment


                            • Taj tvoj Kalina te naziva paganom, trolu obicni ispodprosečni.
                              Last edited by mark !t zer0; 03-07-19, 17:19.
                              sloboda ili ništa

                              Comment


                              • Kalina je jedan od ljudi koji je stavio tacku na crno-beli svet, mora se razumeti sve ovo
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X