Announcement

Collapse
No announcement yet.

POMRAĆENJE UMA - IZVAN REALNOG...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Stojanče View Post
    Moram da zloupotrebim ovu temu, hitno je. Ko se dobro razume u kompjutere mogao bi da mi pomogne.

    Danas mi se na particiji D napravio haos. Filmove, muziku, knjige, slike, ništa ne mogu da otvorim. Piše mi da windows ne može otvoriti fajl.

    Još mi se pojavio i neki tekst gde piše da ništa ne brinem i da mogu povratiti svoje fajlove pomoću nekog ključa.

    Fajlovi su i dalje tu ali nijedan ne mogu otvoriti. Ako neko zna rešenje nek pomogne.
    Zapatio si kripto virus koji ti je zakljucao sve fajlove. Imao sam istu situaciju u firmi. Nema leka osim da platis otkup ali nisu male pare u pitanju, plus postoji rizik da ti ne posalje kljuc. Nama su napali 2 servera. Uspeli smo da povratimo oko 90 % podataka. Uplate radis u bitkoinima tako da ne postoji nacin da povratis novac ako te zeznu i ne posalju ti kljuc. Presudno je to koliko su ti bitni podaci. Nemoj da gubis vreme trazeci neko resenje na netu jer ne postoji. Mi smo dovodili nekoliko informaticara i oni su raznorazne programe za razbijanje sifre isprobavali ali nista nije pomoglo. Jbg bas zajebana situacija. Redovan back up.je jedina prava zastita od ovoga.

    Comment


    • Zavisi koliko su ti podaci hitni. Ako nisu onda sačekaj neko vrijeme. Kada uzmu pare od žrtava koje plate odmah, kasnije prodaju i algoritam enkripcije i poslije to bude dostupno ili za mnogo manje pare ili besplatno. Period čekanja 6-12 mjeseci

      Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

      Comment


      • Zar se kripto vurus ne siri preko mejla u zip ili pdf formatu, po pravilu od nepoznatog posiljaoca? Mislim, otkud ta nepaznja?
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Radoznalost je boljka kojoj mnogi ne mogu odoleti.
          Spoiler
          Ako mi časi smrti postanu bliski,
          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
          Nije umio da odstupi,
          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
          Pao unapred, a ne unazad,
          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
          Uračunato i u moj pad.

          Comment


          • Stojance, ne prilici ozbiljnom covjeku da zalazi u "TAJ" dio interneta [emoji1][emoji1][emoji1]

            Sent from my Redmi 5 using Tapatalk

            Comment


            • Originally posted by StefanPG View Post
              Stojance, ne prilici ozbiljnom covjeku da zalazi u "TAJ" dio interneta [emoji1][emoji1][emoji1]

              Sent from my Redmi 5 using Tapatalk


              Veze nemam kako sam otvorio vrata ovom đavolu. Znam da sam skidao neke programe, tražio besplatne ključeve za njih i izgleda da se tako ovaj đavo ušunjao.

              Imam brdo filmova i nekih privatnih slika, žao mi što ih moram izbrisati. Al nešto bitno nemam, tako da nije neka golema šteta.

              Comment


              • Originally posted by miloolja View Post
                Zar se kripto vurus ne siri preko mejla u zip ili pdf formatu, po pravilu od nepoznatog posiljaoca? Mislim, otkud ta nepaznja?
                To je, trenutno, najredji nacin prenosenja virusa - vise se prenosi preko web strana kroz code.
                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                Meša Selimović

                Comment


                • Uf, Stojance gde si to sve ulazio? Mora da je ulazio na stranice sto je ostavio onaj novi forumas/bot na PDF-u pre neki dan.
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Originally posted by LosmiSK View Post
                    Uf, Stojance gde si to sve ulazio? Mora da je ulazio na stranice sto je ostavio onaj novi forumas/bot na PDF-u pre neki dan.
                    Mozda je razmenjivao s tobom twitter poruke i linkove?
                    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                    Meša Selimović

                    Comment


                    • Na forumu baš dosadan dan....
                      Spoiler
                      Ako mi časi smrti postanu bliski,
                      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                      Nije umio da odstupi,
                      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                      Pao unapred, a ne unazad,
                      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                      Uračunato i u moj pad.

                      Comment


                      • Pređi na drugi forum.
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Originally posted by dekkard View Post
                          Pređi na drugi forum.
                          Kao sto si ti presao?
                          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                          Meša Selimović

                          Comment


                          • Originally posted by Ganac View Post
                            Na forumu baš dosadan dan....


                            Comment


                            • Originally posted by dekkard View Post
                              Pređi na drugi forum.
                              Ne razumem? Ako si mislio vox ja sam i sa b92 otišao kada sam odlučio sam da odem a ne da me neko otera jer se nisam slagao sa tamošnjim većinskim stavovima, to se prelilo i na vox - tako da me neće videti. I da ne ostanem nedorečen, tamo se lično mišljenje modova smatra svetim pismom i dijalog se vodio/vodi do te (zamišljene) crte.
                              P.S. oni misle da je taj kutak interneta u stvari život.
                              A Ako si mislio kao predlog da tražim neko bolje mesto za mene jer je jelte moj komša izgubio mesto moda, malo si se zajebao i ti i svako ko tako misli.
                              Last edited by nebitan; 14-08-19, 19:29.
                              Spoiler
                              Ako mi časi smrti postanu bliski,
                              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                              Nije umio da odstupi,
                              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                              Pao unapred, a ne unazad,
                              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                              Uračunato i u moj pad.

                              Comment


                              • Jedna vest koja će mnoge verovatno rasplakati.

                                U ponedeljak je bila poslednja epizoda serije Srećni ljudi.

                                Iako sam se nadao Boljem životu RTS je odlučio da reprizira Vojnu akademiju.

                                Comment

                                Working...
                                X