Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA 2017/18 OCTOBER

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    sigpic

    Comment


    • #17
      Originally posted by p4p1 View Post
      Wall je poprilicno potcenjen paser/asistent. Fantasticnu viziju ima. Rekao bih i generalno potcenjen da je donekle

      Bas dobra utakmica, svasta je moglo da se vidi. Strasno prikicavanje je imao Oubre malopre.

      Fali samo jos da ostane neizvesno do samog kraja

      Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
      U kom smislu je potcenjen?

      Mahom ga ljudi doživljavaju kao top3 PG-a u ligi, posle WB-a.
      Možda, i najbolji PLAY maker, razigravač i gotovo svima je najbolji PG na istoku. Već krajem prošle sezone je gotovo svima bolji od Kyrie-a
      Curry je overall bolji igrač, tj veću štetu protivniku pravi, ali kao playmaker, Wall je bolji (iako volim Curry-a, tačnije obožavam ih obojicu )

      Kad smo već kod pg-a, moj rookie favorit Fox odlično odigrao. Ukoliko ne dodje do neke povrede Simmons će biti ROTY. Prejeben igrač... kakav korak ima za 211cm
      Ali Foxara mi je od pg-ova favorit, ispred Balla i Fultza. Od Fultza sam očekivao više, ali i van onih nakaradnih bacanja nekako me nije uverio. Ball, iako meni jako nesimpatičan, ima hipotetički ogroman potencijal, i u nekom slučaju može da bude unicorn igrač, jer je mnogo atipičan igrač. Ali Fox će barem u početku, tipa prve 2 sezone biti dosta učinkovitiji, iako će Balla forsirati u LAL.

      Comment


      • #18
        I ja mislim da nije potcenjen,sta vise ,meni je odlican ali nije omiljen uz Irvinga svakako najbolji plej na istoku,mada moze se reci i u top 5 u ligi.

        Stvar je ukusa,ja licno vise volim Irvinga,CP3,obozavam Lilarda,al ne kazem da su bolji od Wola svaki ima nesto svoje

        Comment


        • #19
          Uf, ne znam, meni je Wall miljama ispred Kyrie-a kojeg ni malo ne cenim kao igrača. Maltene za 2 klase mi je bolji Wall.
          Kyrie je za mene natrenirani trickstar magarac od igrača, koji je svoj dobar osećaj za polaganje na tablu natrenirao i doveo, priznajem maltene do savršenstva, ali na štetu ostalih stvari u igri.
          Plejmejker koji polarnog florescentnog medveda ne bi video samog u korneru.
          Igrač koji te mnogo puta predibla i izbaci iz igre pa se vrati da te ponovo dribla. Igrač koji jednostavno ima jako lošu racionalizaciju i optimizaciju u igri, ne koristi svaki momenat da pravi višak, već je fokusiran da nekad ni iz čega spektakularno napravi višak.

          Odbrana mu je užasna u toj meri da za njega Steph Curry nekad deluje kao Garry Payton.
          Iako zna da saspe mnogo poena u seriji, iako je ono finale rešio svojim poenima, i pored toga mi ima tu neku neagresivnu crtu. Nema tu agresivnost u fokusu, tokom celog meča. Imam osećaj da se isključi mislima na po 10 minuta u svakom meču, da mu misli lutaju, da nije u momentumu.

          Comment


          • #20
            Originally posted by Busby Babe View Post
            U kom smislu je potcenjen?
            Neka moja percepcija na osnovu rangiranja od strane sajtova, analitičara itd. Ne viđam njegovo ime često kad se priča o najboljim asistentima, plejmejkerima generalno. Možda je i samo neki moj iskrivljeni doživljaj stvarnosti

            Jer baš sinoć razmišljam - najbrži s loptom u ligi verovatno, skoro perfektna vizija, eksplozivan je, igra dobru odbranu, ima mid-range, p&r vrti odlično.. jedino taj neki šut je boljka, a i tu se popravio kakav je nekad bio

            Btw kakav raspad Denvera sinoć, od +15 su otišli na -15 za nekih 10 minuta igre. 3 poena imali u prvih 6 minuta zadnje četvrtine valjda

            Comment


            • #21
              Originally posted by p4p1 View Post
              Neka moja percepcija na osnovu rangiranja od strane sajtova, analitičara itd. Ne viđam njegovo ime često kad se priča o najboljim asistentima, plejmejkerima generalno. Možda je i samo neki moj iskrivljeni doživljaj stvarnosti

              Jer baš sinoć razmišljam - najbrži s loptom u ligi verovatno, skoro perfektna vizija, eksplozivan je, igra dobru odbranu, ima mid-range, p&r vrti odlično.. jedino taj neki šut je boljka, a i tu se popravio kakav je nekad bio

              Btw kakav raspad Denvera sinoć, od +15 su otišli na -15 za nekih 10 minuta igre. 3 poena imali u prvih 6 minuta zadnje četvrtine valjda
              U suštini je do prošle godine njegova igra prolazila ispod radara, dobrim delom jer je bio u neatraktivnoj ekipi, sam kao igrač nije mnogo atraktivan, bolje rečeno popularnog kova, u ovo doba ovih (za mene trulih) scorer plejmekera. U eri kad se štancaju scorer plejmejkeri, ti si igrač koji igra za Washington i nemaš najbolji šut, kao razigravaš ekipu, odgovoran si igrač itd itd.... jednostavno si malo dosadan da se oko tebe pravi hajp.

              Ali su počeli i analitičari i celokupna košarkaška javnost da ga cene mnogo i da ga svrstavaju medju najbolej igrače lige...

              Slažem se sa tobom, ubica od igrača, pass first plejmejker koji može da ti uvali i 30 poena kad zatreba, igra dobru odbranu, tranzicije vuče kao bog, a i taj šut je doveo do nekog nivoa. Mada meni za pg-a to nije neophodno, tj manje bitno je.
              On je Kentucky fella, kao i Rondo i ovaj rookie iz Sacramenta, Fox, koji je inače baš nekako spoj Wall-a i Ronda. Izgleda da se tamo drugačije radi sa pg-ovima nego na ostalim mestima.

              Curry je redefinisao svoju ulogu, on je plejmejker koji polovinu jednog napada igra kao šuter sa perfektnom kretnjom oko blokova, i radi ono što niko nikad nije radio iz te uloge, sa tim driblinzima nakon off screen-ova i svih tih blokova, gde milimetarski koristi ballhandling da si dodatno stvori prostor za šut ili asist.
              Overall je učinkovitiji od Wall-a, ali je kao čist point guard, Wall bolji. Iako je meni Westbrook overrated malo, moram da priznam da je ipak on bolji. Ali samo on u celoj ligi, IMO.

              Comment


              • #22
                Bas pisah prosle godine za vrijeme PO, za mene osobno, najpodcjenjeniji igrac lige. On je strogi vrh sto se tice PG a sto kaze papi nigdje neces naci njegovo ime u nekim poredjenjima. Momak ima sve, bas full paket, ali jbg Washington.. Za mene Paul pa Wall kao floor generali, Westbrook je scorer, Curry je individualac i sve odluke donosi u trenutku, čudo igrač ali nije mi za ovaj stari paket PGa

                Comment


                • #23
                  Bravo Giannis, bravo D-Lo, bravo Whiteside, ali pravi MVP sinoć je bio Stanley Johnson:
                  40 minuta, 2 poena, 0/13 šut iz igre, 0/6 trice.
                  DOMINACIJA.
                  UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                  Comment


                  • #24
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      Ne, ne i ne.

                      Jeremy Lin pokidao je čašicu kolena zbog čega će propustiti čitavu sezonu
                      UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                      Comment


                      • #26
                        Najzanimljivija stvar sa sinocne utakmice izmedju Washingtona i Philadelphije mi je bilo to da su Sixersi na pocetku parnih cetvrtina igrali (uglavnom) sa starterima i tako u potpunosti iskoristili najvecu manu Wizardsa, njihovu i dalje tanku klupu, konkretno one minute u kojima su i Wall i Beal (iz nekog razloga) zajedno na klupi. Osim toga, svidelo mi se ono sto sam video od Simmonsa. Rekao bih da je on prvi favorit za rukija godine. Fultz je odigrao onako, bilo je tu i dobrih i losih poteza. Koliko znam imao je problema sa desnim ramenom, otuda ona uzasna tehnika slobodnih bacanja. I pored toga mislim da je uzeo samo jedan ili dva suta sa distance. Poznajuci filozofiju Sixersa povodom povreda igraca, ne verujem da bi igrao da i dalje ima problema sa ramenom. Mozda sam i propustio nesto u vezi sa tim, ali sve u svemu jedna bizarna situacija.
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          Lagano, sve po starom, triple - double otvaranje sezone.

                          UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by Tarantula View Post
                            Lagano, sve po starom, triple - double otvaranje sezone.

                            Mislim da neko cudo treba da se desi da Russ i na kraju ove sezone nema triple double u proseku. Jedino ocekujem da mu padne prosek poena ali sa PG i Melom vrlo moguce da napadne i Stocktonov rekord iz 89/90 od 14.5apg.

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by Tarantula View Post
                              Lagano, sve po starom, triple - double otvaranje sezone.

                              Najjaci je brat moj, ostali nek se poredjaju. #whynot
                              sloboda ili ništa

                              Comment


                              • #30
                                Dobio Portland pitbula u odbrani.

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X