Announcement

Collapse
No announcement yet.

FC Barcelona

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Filkaja,

    Evo imaš gore Papi stavio link, ima ceo meč

    Comment


    • Auuuuuu , kako je ovo uzasno bilo ..

      Bez suta u okvir gola cijelu utakmicu .. Da se ja pitam , Alves bi ostao jos 5 godina u timu . Mozda ostaju nerijetko rupe u odbrani po toj strani kad on igra , ali bez njega pomoc desnog beka u napadu ne postoji .. Douglasu je debi bio , glupo je suditi na osnovu jedne utakmice , ali ovo je bilo uzasno , kao i cijeli tim uostalom .. Adriano ga je zamijenio , ali jednostavno njegova primarna pozicija je LB i neuporedivo je manje opasan kao RB . Jedina dobra stvar je sto nismo primili go , i petu tekmu u prvenstvu , sestu ukupno .
      https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

      Comment


      • Barcelonu veceras mogu da opisem jednom recju DOUGLAS !!!

        Fuj Fuj Fuj u favelu breeee......
        sigpic

        Comment


        • Jeste da nije bilo niti jednog udarca u okvir gola ali na osnovu toga se ne može reći da nije bio ugrožen gol Malage u par navrata.

          Treba istaći da je i Malaga odigrala odlično, sredinu terena su prilično dobro iskontrolisali svjesno ostavljajući prostora našim bekovima. Alba je imao nekoliko upotrebljivih lopti, posebo onda kada je Mesi kasnio pola sekunde na njegov centaršut. Na desnoj strani je djelovao Daglas (ili Doglas, kažu da se tako izgovara njegovo ime) koji pa možemo reći nije uopšte koristio prostor ispred sebe kada je za to imao priliku. Situacija kada mu, ako se ne varam, Rakitić šalje loptu u prostor a on umjesto da na prvu centrira, prima je te pokušava iz trećeg dodira poslati je u šesnaesterac. To njegovo primanje lopte je dalo sasvim dovoljno vremena igraču Malage da neutrališe njegov pokušaj. Inače, Brazilac se pokazao juče kao vrlo loš u ofanzivi, priključuje se kao opcija u napadu a u stvari sve se svodi na vraćanje lopte nazad, a defanzivno ne znam kako bi ocjenio. Zapravo ono što je on juče igrao kao desni bek može igrati bilo koji igrač na toj poziciji nezavisno od toga koja mu je prirodna pozicija. Svjestan sam da je ovo sasvim nova sredina za njega i drugačiji nivo ali smatram da se u bliskoj budućnosti na njega ne može ozbiljno računati. Dale, stoji to da Alves mora biti prvi izbor, iako ima mana u njegovoj igri, ali trenutno boljeg igrača tu nemamo. Moraće Rakitić i Buskets da zatvaraju rupe kada on ide naprijed.

          Rakitiću je potrebno odmora i nadam se da će u subotu umjesto njega igrati Ćavi ili Sergi Roberto. Pedro od početka sezone ne pokazuje ništa značajno ali vidjećemo koliko će Enrike imati sa njim strpljenja. Jedino što mogu izdvojiti kod njega je to što vrši presing. Munir i Sandro su trenutno jedine alternative mada ne može se od njih sada očekivati da donose neku veliku prevagu u timu, ne može se očekivati ono što se očekuje od Pedra kao dugogodišnjeg prvotimca.
          Last edited by ognjen; 25-09-14, 22:32.

          Comment





          • Last edited by p4p1; 28-09-14, 01:02.

            Comment


            • 248 u la ligi ,a ne 247
              sigpic

              Comment


              • sigpic

                Comment




                • "Sport" predvidja ovakav sastav.. dugo vec prizeljkujem ovo i nadam se da cemo videti veceras kako ce to izgledati




                  A ako Xavi ubelezi nastup veceras, postace igrac sa najvise nastupa u LS.

                  Last edited by p4p1; 30-09-14, 15:05.

                  Comment


                  • Alveš jeste trenutno najbolje rješenje na desnom beku ali meni nije jasno zbog čega Montoja nije ni na klupi. Svjestan sam da Montoja nije trenutno adekvatna zamjena ali pored ovakvog Alveša sigurno može da dobija više minuta. To bi rasteretilo i Alveša, kojem bi i prijalo odmora mada iskreno teško da on može popraviti formu. Znam da bi bilo nerviranja sa Montojom u prvih 11 protiv jačih timova ali neke stvari se moraju istrpiti kada je mlad igrač u pitanju. Na ovoj poziciji smo "najranjiviji" ove sezone.

                    Za Pedroa ne znam šta bih posebno rekao. Od početka sezone ništa zapaženo ne pokazuje a ima značajnu minutažu.

                    Comment


                    • Alves definitivno ide na kraju sezone, sto znaci da cemo u sledecoj sezoni do Januara na desnom beku imati samo Douglasa i Montoyu.

                      Pedro je ove sezone stvarno ocajan, a Munir je previse mlad da bi imao potrebnu konstantnost. Ne znam stvarno zasto se ne proba sa malo drugacijom formacijom nekad, pogotovo dok jos uvek nema Luisa, ne moramo uvek igrati sa 3 u napadu, iskreno ne pamtim kad smo zadnji put iznenadili nekog protivnika. Cini se da svako za nas ima perfektan scouting report i da sa sigurnoscu znaju da nista necemo menjati. Naravno, to ne znaci da ce nas sad svako dobiti, ali se svima povecavaju sanse. Jednostavno mora se malo miksovati.. 4-2-2-2 ili 5-3-2 / 3-5-2, koja bi sa nasim bekovima mislim bila skroz okej formacija. Ne brine me mnogo poraz protiv izuzetno motivisanog PSG-a, vec sto nam se ovakva utakmica moze desiti i u mnogo bitnijem trenutku. Tada treba biti spremniji, trebace nam vise opcija.

                      Comment


                      • U napadu igramo sa dvojicom najisturenijih (Pedro i Nejmar) a Mesi ima slobodnu ulogu iza njih gdje se često vraća duboko u sredini te otpočinje organizaciju napada. Iz drugog plana se priključuje samom vrhu te tako dolazi u gol šanse. Mislim da je ovo dobar pravac i to bi trebalo biti još bolje kada Suarez počne igrati.

                        Ono što pravi problem je to što bekovi baš visoko izlaze u maltene svakom napadu i to se odražava na odbranu posebno na desnoj strani, a Alba koliko toliko stiže da pokrije svoju stranu. Tu se mora naći rješenje jer će posebno u LŠ svaka ozbiljna ekipa iskoristiti te mane. Adriano je jedno vrijeme igrao dobro desnog beka ali već dugo igra lijevog beka tako da ne vjerujem da ćemo ga gledati tu sada, jedinu u slučaju prijeke potrebe.

                        Postavka sa Maskeranom i Busketsom na sredini se ovako na prvu čini kao dobra opcija jer bi to moralo da donese određenu čvrstinu odbrani a obojica su u stanju da upute odlične lopte ka naprijed. To treba da se uigra kroz ligaške mečeve a ne da se prvi put tako igra protiv jačih ekipa u LŠ. Ako se njih dvojica ne razumiju na terenu u takvom sistemu može doći do "ispadanja" i velike zbunjenosti prilikom odbrane.

                        Ono kao što su Ćabi Alonso i Buskets igrali zajdeno za reprezentaciju Španije je dobar primjer kako bi to trebalo da funkcioniše.
                        Last edited by ognjen; 04-10-14, 00:11.

                        Comment


                        • Montoja nije ni danas u konkurenciji za utakmicu.

                          RAC1 predviđa ovakav sastav: Bravo - Alves Pique Mathieu Adriano - Rakitic Busquets Xavi - Munir Messi Neymar

                          Comment


                          • Comment




                            • Comment


                              • 22:0, teraj dalje. Mada mora se priznati da je danas bilo dosta srece, nije kaznjen Bravo za kiks, Saul mislim promasio prazan gol, bukvalno. Bila je jos jedna velika sansa za Eibar u prvom, skinuo Bravo 1 na 1. Messi i Neymar nastavljaju sa sjajnom saradnjom, obojica bas briljiraju ove sezone. Jos Ajax kuci i onda najveca utakmica na svetu.. vec me polako hvata nervoza.

                                Comment

                                Working...
                                X