Announcement

Collapse
No announcement yet.

FC Barcelona

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Za klub je bolje što je Barsa ispala iz kupa kralja, da se suoči sa stvarnošću, bez obzira što je ovaj put imala sjajne šanse i što je primila taj nesrećni gol u 93.minutu. Jeste bolan način, ali najbolji...Da je Mesi bio malo prisebniji u bitnim prilikama, barsa je mogla proći dalje, gde bi, imajući u vidu ostale polufinaliste, sigurno osvojila kup. Ali taj uspeh bi samo zamaglio sve probleme u klubu...
    Promena trenera...? Očigledno je da Setijen nije izabran za duge staze, nego samo kao privremeno rešenje. Niko nije ni očekivao da će on preko noći premostiti sve one probleme koji su ostali iza Valverdea. Smena je trebalo da bude nešto kao šok terapija za igrače, ali nije upalilo...Ipak, sa Bilbaom se video pomak u pristupu igrača, bilo je mnogo borbenije i konkretnije nego inače...
    U narednim utakmicama trebalo bi dati više slobode Arturu, tek će se videti koliko taj momak vredi, posebno u kombinaciji sa De Jongom i uz podršku Busketsa...
    Taktika...? Pokazuje sa da veliki posed lopte i "guranje" protivnika u bunker ne mora ništa da znači. Možda treba razvući igru, prepustiti malo prostora protivniku, sa ciljem da što više dođe do izražaja Fatijeva i Grizmanova brzina...

    Comment


    • Odlične zadnje dve tekme, prosto neverovatno da je u ovako kratkom vremenskom roku Setien uspeo da implementira ovaj način igre. Očigledno je ovo fora sa voženjem bicikle, teško se zaboravlja. Koliko god dugo da nas je onaj čiji ime nećemo pominjati vozio sa pomoćnim točkovima.

      Najviše mi je drago zbog Busquetsa, koji je najviše patio u onom ništavilu i gde njegovi kvaliteti nisu mogli da dođu do izražaja. Neće ni on ni Messi dobiti nazad protraćene godine, ali jbg bolje ikad nego nikad. Banja i za Arthura i de Jonga isto, kao i za sve mlade igrače naravno. Što se mene tiče, već je viđeno dovoljno da se Setienu ukaže poverenje i posle ove sezone, ali pošto znamo kakve su glave uprava kluba, to ćemo znati tek kad se vidi koliko je rezultatski uspešna sezona. U principu nije problem ni naći drugo rešenje, ukoliko će taj čovek isto igrati fudbal. Najbitnije od svega je što se Barsa napokon može opet (sa uživanjem) gledati. Suludo je očekivati da to izgleda tip-top do kraja ove sezone, čovek je nasledio jednog Vidala, fudbalsku neznalicu, beskorisnu u svakoj postavci gde je primarni cilj igrati fudbal, a ne vršiti destrukciju igre. Duša me boli svaki put kad on obuče dres Barselone. Plus naravno povreda Suareza, koji svakako nije šta je nekad bio, ali je i dalje doktor koji jednim potezom može promeniti tok utakmice.

      Sve ovo znači i da Napoli postaje problem koji treba ozbiljno shvatiti, jer Gatuzo ako nešto zna, to je da postavi dabl deker. I to naravno ne zna previše dobro i nema baš prave igrače za isti, ali s obzirom na kratak period prilagođavanja novom/starom stilu igre, ukoliko igrači ne budu na svom nivou, može tu biti problema.

      Bitno da je sistematsko uništavanje kluba zaustavljeno, iako je ovo quick fix i malo će značiti ako se ne smene one spodobe kad budu izbori, bitno da se ne tone sve dublje i dublje. Da li će rezultatski jedna sezona ispaštati zbog toga stvarno nije bitno.

      Comment


      • Dembele

        MEDICAL UPDATE |
        @Dembouz
        undergoes successful hamstring surgery; French striker to be out 6 months
        Willian Jose je prva opcija da se dovede, Setien izgleda tako odlucio. Moze se dovesti igrac jer Dembele nece biti spreman do kraja sezone.

        Comment


        • Dovedose anonimusaza 18 mil,a Malo Halland kosta 20
          Uprava super radi posao
          Pricaju moze da se pokaze na pr kao Paulinjo,al tesko ne vjerujem....

          Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

          Comment


          • Haaland je presao u Dortmund u prvoj polovini januara a Braithwaite je doveden tek kada se Dembele povrijedio i kada je potvrdjeno da nece biti spreman do kraja sezone. Leganes je sada u nezgodnom polozaju, ali sta ce kada im La Liga ne dozvoljava da oni sada dovedu zamjenu, kazu zbog pravila.

            Comment


            • Kao i sa trenerom tako i sa ovim momkom iz leganesa, Barsa krpi rupe, tek da se uprava ogradi i da kaže da nije sedela skrštenih ruku i da je radila svoj posao. Ova sezona je definitivno otpisana ( a voleo bih, kao veliki fan Barse, da grešim) i poenta je u tome kako će startovati novu sezonu. Barsa je takav klub da, ako ne napravi neke senzacije sa dovođenjem mega zvezda u sledećoj sezoni, tipa Neimar i Martinez iz Intera i sl., onda ne znam pomoću kojih trikova uprava neće podneti kompletnu ostavku...
              Last edited by TopMix; 21-02-20, 20:45.

              Comment


              • Originally posted by ognjen View Post
                Haaland je presao u Dortmund u prvoj polovini januara a Braithwaite je doveden tek kada se Dembele povrijedio i kada je potvrdjeno da nece biti spreman do kraja sezone. Leganes je sada u nezgodnom polozaju, ali sta ce kada im La Liga ne dozvoljava da oni sada dovedu zamjenu, kazu zbog pravila.
                Ali koji apsurd za Leganes, mislim to je toliko skandalozna odluka da mi ih je stvarno zao. Sta ti je kad si mali i jadan

                Comment


                • Jeste ali pravilo je da klub moze dovesti igraca van prelaznog roka, odnosno registrovati novog igraca, ako se neko od igraca povrijedi tako da oporavak traje do kraja sezone, sto je slucaj sa Dembeleom. Ne moze se u ovom periodu sezone registrovati igrac ako neko od igraca ode iz kluba, sto se Leganesu desilo. Kada bi njima dozvolili da dovedu zamjenu sada onda bi to povuklo lancanu reakciju, taj klub iz kojeg bi doveli igraca bi isto tako trazio dozvolu itd.

                  Jedino pravilo treba promijeniti kada su u pitanju ove specificne situacije, mozda staviti da se samo mogu registrovati igraci koji su trenutno slobodni tj. bez ugovora.

                  Comment


                  • Vidjecemo kako se pokazati,al samo sam ga poredio sa ovim mladim igracem koji kostao 18mil.
                    Nego ajde, Borusija je napravila odlican posao kao sa Dembelom prodace ga 120m. Na zalost nista nije pokazao. Zao mi jedino cutinja sto se nije uklopio. I on ce na ljeto na prodaju

                    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

                    Comment


                    • Nadam se da nije tacna informacija da se sprema razmjena igraca, Arthur - Pjanic. Arthur vise puta izjavio da ne zeli da ide iz Barce i to bas u poslednjih nekoliko dana rekao ali sta to vrijedi kada navali neko iz uprave kluba da to zavrsi.

                      Comment


                      • Comment


                        • Suarez spreman

                          Comment


                          • Comment


                            • Ogi, ovaj Araujo je sigurno iz Barsine skole ako se ne varam? Kakav je sto se prica o njemu ?

                              Pretpostavljam da je stoper po ovoj postavi, ne moze drugo biti

                              Comment


                              • Nije bas iz Barcine skole. Dosao je iz Urugvaja u Barcu B i povremeno trenirao sa prvim timom, mislim da ima nekoliko nastupa za prvi tim u Kupu kralja.

                                Cesto se pominje da se ozbiljno računa na njega ali vidjecemo. Visok je i na osnovu onoga sto sam do sada vidio prilicno je brz, to su dobre predispozicije za stopera.

                                Comment

                                Working...
                                X