Announcement

Collapse
No announcement yet.

FC Barcelona

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Official: Fifa informed Barcelona that registrating Arda "could be" against Fifa rules, Barcelona urges them to give a more concrete answer
    note: barcelona explain in official statement that legal department of spanish federation says barcelona's fifa ban has ended already
    Evo i zvanicnog saopstenja kluba koji je na katalonskom jeziku: http://www.fcbarcelona.cat/club/deta...o-d-arda-turan

    Nadam se da je ovo dobar prevod istog na engleski:
    FC Barcelona statement on the petition for registration of Arda Turan

    The specification asks FIFA Club in the affirmative or negative, as it was never any intention to request legal opinion

    FC Barcelona has today received a communication from FIFA regarding the proposed authorization request to the RFEF to proceed to the registration of the player Arda Turan.

    The communication FIFA has not solved the petition raised by FC Barcelona, ​​but has merely expressed "merely informative" that in his opinion the RFEF is unable to register the player mentioned, since Regulations of the RFEF "could conflict" with the FIFA rules governing these situations.

    FC Barcelona before the international body has reiterated the need for precision in its response, in an affirmative or negative, as it never will be FC Barcelona but a legal opinion requested authorization or, where appropriate a denial because the resolution issued at the time by TAS clearly decreed a ban on registration of players into two windows signings sanction has already been complete in its entirety by the Club as both support legal services FC Barcelona as the RFEF.
    Koliko znam sto se tice Spanskog fudbalskog saveza moze se registrovati igrac u ovom periodu sezone ako se jedan od igraca povrijedi i odsustvuje duzi vremenski period zbog te povrede. FIFA se izgleda ne slaze ali nisu dali uopste precizan odgovor.

    Comment


    • Messi, who suffered a knee injury today, would be out for 1,5 to 2 months #fcblive [rac1]
      2 mjeseca

      Comment


      • Zeljko Malnar-Nocna mora <3


        #the return

        Comment


        • Comment


          • Kako ce on, ako Bog da razbiti u ovom periodu dok Leo bude povrijedjen, ubijedjen sam u to. Da me neko ne shvati pogresno, da ne pomisli neko da mu je teze kad je Messi tu, vec smatram da ce on sebi zbog mentalieta reci, idemo Luise, nema najboljeg igraca, sad je red da ti zgazis. Ocekujem Luisa u naredna dva mjeseca da ima prosjek bolji od gola po utakmici.

            Btw. ja ne znam sta se desava ovim mojim najdrazim igracima : Benatia ne igra dugo, Fekir povrijedjen, nece ga biti duze od pola godine i juce se ovo Leu desi ..
            https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

            Comment


            • Official: Iniesta has a thigh muscle injury
              Ozbiljnija povreda Inijeste, navodno 3 do 4 sedmice pauze.

              Comment


              • Strasno, stvarno strasno.

                Bitno da smo uzeli veceras, ali da ce nam biti tesko u narednom periodu hoce sigurno

                Da je nekako Sevillu dobiti u subotu, pa onda eto i reprezentativne pauze i to, a bit ce i nekih laksih utakmica ..
                https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

                Comment


                • Nije mi namera politicki post nego gledam sinoc Barcu i razmisljam kakva sedmica.
                  Katalonija izglasala nezavisnost sa jedne strane a sa druge... Barca poraz u Primeri, povreda Mesija, povreda Inieste i u tom trenutku 0:1 od L`Kuzena.
                  Slusao sam navijace Barce sta su izjavljivali na pitanje sta ce biti sa klubom ako definitivno "odu od Spanije"... odgovori su bili smesni, sto me sokiralo.

                  Cini mi se da se sinoc zvizdalo himni CL. ?
                  Last edited by AIRBORNE; 30-09-15, 00:28.
                  >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                  Comment


                  • Nisam video sta su izjavljivali.

                    Nisam imao priliku da gledam nijedan mec LS sinoc ali mislim da se jedna stvar iskristalisala. Citavu proslu sezonu je nosio MSN. Ljudi su pricali o tome kako Inijesta nema asistencije i golove, ali smo upravo ovde govorili o tome da ovaj ofanzivni trio ima ogroman potencijal, svoja kretanja, dodavanja...jednostavno svoju igru. Teziste igre, tj. kreacije, sa kreativne sredine u liku Cavija i Inijeste iz prethodnih sezona, prenelo se na prednju liniju.

                    Ali nikada nije moguce identicnom igrom uci u narednu sezonu i ocekivati da ce sve ponovo ici glatko. Bojim se da je ova sezona pocela tom mislju i zbog toga je Barselona u problemu. Luis Enrike je bio na klupi u sezoni kada je osvojena tripleta, a u fudbalu nista nije slucajno, i sada ce on biti u situaciji da pokaze sta (jos) zna. Koliko god surovo zvucalo, mislim da Mesijeva pauza, ako se on vrati iz povrede zdrav i spreman, ne mora nuzno da bude katastrofa za Katalonce. Sada su primorani da urade nesto sto se moralo uraditi jos pre dva meseca: da menjaju sistem, da daju neku novu dimenziju igri tima. Drugog izlaza nema. Ako to urade na pravi nacin ponovo ce biti dominantna sila.

                    Ne treba se praviti pametan, ali ova situacija bi se lakse prebrodila da je Pedro u timu. To je bilo jasno jos na kraju prelaznog roka, kada su svi bili zdravi, a u ovom trenutku to postaje ocigledno, i zabrinjavajuce.

                    Comment


                    • Prodaja Pedra je bila najneinteligentniji potez da ja mogu da se setim da je neki klub uradio. Ne kapiram kako ga nisu mogli ubaciti u rotaciju. Pa ne moraju MSN da igraju svaku utakmicu. Ima pun k. tih utakmica Granada, Levante, Gijon, Palmas, BATE...naročito na domaćem terenu. A pretpostavilo se da će biti povreda i kartona. Stvarno ne znam o čemu su mislili kada su za tri pozicije u napadu ostavili samo tri igrača, a četvrtog koji je jedini u klubu bio konkurentan njima prodali.

                      Comment


                      • Originally posted by gokara View Post
                        Prodaja Pedra je bila najneinteligentniji potez da ja mogu da se setim da je neki klub uradio. Ne kapiram kako ga nisu mogli ubaciti u rotaciju. Pa ne moraju MSN da igraju svaku utakmicu. Ima pun k. tih utakmica Granada, Levante, Gijon, Palmas, BATE...naročito na domaćem terenu. A pretpostavilo se da će biti povreda i kartona. Stvarno ne znam o čemu su mislili kada su za tri pozicije u napadu ostavili samo tri igrača, a četvrtog koji je jedini u klubu bio konkurentan njima prodali.
                        Pa mislim da nije samo od njih zavislio, kapiram da je Barsa jedan od retkih klubova na svetu u kome Pedro nije u 11, tako da je verovatno covek trazio vise minuta, ili da ide u klub gde ce igrati u 11.
                        sloboda ili ništa

                        Comment


                        • Originally posted by mark it zero View Post
                          Pa mislim da nije samo od njih zavislio, kapiram da je Barsa jedan od retkih klubova na svetu u kome Pedro nije u 11, tako da je verovatno covek trazio vise minuta, ili da ide u klub gde ce igrati u 11.
                          Nije on ni mislio da može biti uvek starter, ali je sigurno očekivao da će biti u rotaciji, a na bekap. Ne znam šta su mu rekli da će biti, ali u tome je i stvar, ako su mu rekli bekap onda su strašno glupi ispali. Mogao je da počne bar 20-ak utakmica, mislim na sva tri takmičenja i na 30-ak da igra bar pola sata. Svašta se dešava, evo povreda Mesija, Nejmar nije baš neki izdržljiv tip, Suarez će opet ujesti. Sigurno bi bilo i više minuta od planiranog. Možda bi davao golove Realu ili u finalu LŠ i to sve u najvećem klubu na svetu, a sad je samo jedan od mnogih. Pa bar se on ostvario, uzeo LŠ, dao prvi gol u finalu. Osvoji Svetski kup, bio starter u finalu. Ne znam čemu toliko nestrpljenje da igra svaki meč od početka (ako je baš to hteo, mada ne verujem.)

                          Comment


                          • Licno smatram da neka obevezna i istinska rotacija niti postoji niti moze postojati u danasnjem fudbalu. Ali prodaja ovakvog igraca je nerezonski potez. Problem je i u tome sto su Mesi, Nejmar i Suarez tri igraca koja mnogo vole da su u igri, ''gladni'' su lopte i, s obzirom na ono sta pruzaju i njihov autoritet, narocito Mesijev, tesko ih je rotirati sa bilo kim. Bilo je tesko to raditi i prosle sezone. Za nekoga poput Enrikea ce to biti jos teze ove sezone, ali ce biti apsolutno nepotrebno. I to ne samo zbog eventualnih povreda. Pedra razumem, odlicno je procenio situaciju, ali ne razumem strucni stab i upravu koji nisu uzeli u obzir sve imperative tekuce sezone koja ce po svim merilima biti izuzetno teska.
                            Last edited by Bogi; 30-09-15, 11:00.

                            Comment


                            • Problem za njih je bio sto nisu mogli da dovedu zamenu. Odbijam da mislim da je Barsa htela da proda Pedra u ovakom trenutku, to bi stvarno bio nerezonski potez cak bih se usudio reci i glup. Sve ce biti lakse kada budu mogli da registruju Turana i Vidala, mada ne sumnjam da ce dovesti jos jednog krilnog igraca.
                              sloboda ili ništa

                              Comment


                              • Originally posted by AIRBORNE View Post
                                Cini mi se da se sinoc zvizdalo himni CL. ?
                                Kaznila ih UEFA zbog isticanja katalonskih zastava tokom finala LS, zato su zvizdali

                                Sto se Pedra tice, mozemo samo da nagadjamo sta je tacno bilo. Pedro je rekao da on nikad ne bi otisao, ali da mora da igra.. e sad, ako je tacno ono sto gokara kaze, onda smo stvarno ispali glupi. Ako je Pedro hteo ipak i vise od toga, onda jbg.. nezahvalno bi ga bilo drzati. Da nam dosta fali, to je sad vec ocigledno

                                Comment

                                Working...
                                X