Announcement

Collapse
No announcement yet.

FC Barcelona

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts



  • Comment


    • Pise Marka da je Ibora na radaru Barselone. Navodno je inicijativu pokrenuo Luis Enrike.

      I da se ova cudna glasina realizuje, ne znam kako bi to uticalo na status mladog Roberta. Pa i Maskerana, koji je i dalje opcija za rotaciju na mestu zadnjeg veznjaka.

      Uzgred, Ibora je ove sezone zaista napredovao. I ne samo to, pokazao je zavidne sposobnosti na mestu ofanzivnog veznjaka. Verujem da je malo ko mogao da ga zamisli na tom mestu u timu, ali je Emeri jos jedanput pokazao svoje trenerske minijature.

      Comment


      • Ne treba uzimati nista za ozbiljno oko tih transfer vijesti dok traje ova kampanja oko predsjednickih izbora, procirkulisace tu mnogo imena. Nece se nista desiti na transfer planu u Barseloni prije 18. jula. Skoro svaki dan se intervjuisu Bartomeu i Laporta, obojica iznose svoje stavove i onako inidrektno napominju da bi mogli imati dogovor sa nekim od igraca kojeg bi doveli u klub. Ne znam koliki je plus obecanje dovodjena nekog velikog imena a sustinski za takvim necim nema potrebe, meni to nista ne bi znacilo da sam u situaciji da glasam. Prava stvar bi bila da se skoncentrisu samo na opste stvari funkcionisanja kluba i da to bude ono najbitnije ljudima koji ce glasati. Namjerno izdvajam ovu dvojicu kandidata jer realno oni su po svim parametrima oznaceni kao glavni favoriti.

        Provlacila se vijest da je Bartomeu vec dogovrio jednog igraca iz Primere i da je veznjak u pitanju, mislilo se da je Koke ali to je njegov agent demantovao. A danas bi vec to mogao biti Ibora.

        Laporta je juce nahvalio Pogbu dodavsi da je u jako dobrim odnosima sa njegovim agentom.

        Jasno je danas i definitvno da se Denis Suarez ovo ljeto nece vratiti a odlskom Cavija je ostalo jedno mjesto. Ja se iskreno nadam i volio bih da Samper dobije sansu, ne smije se dozvoliti da taj igrac ode ali nikako. Mora se rijesiti pitanje mnogih igraca B tima, ne znam koliko njih zeli da igra u trecoj ligi Spanije. Neki su vec napustili klub.

        Ne znam Bogi sta ti mislis, ali ja sam za to da Samper dobije pristojnu sansu od sledece sezone i po cijenu da Roberto ode.

        Adriano i Montoja su bas blizu odlaska.
        Last edited by ognjen; 26-06-15, 16:26.

        Comment


        • Dobra zapazanja si izneo, slazem se oko svega. Nema sumnje da je sve dozvoljeno u ovoj, veoma vaznoj predsednickoj kampanji. Ali ipak, ovo oko Ibore mi je privuklo paznju. Interesantna konekcija i ineteresantan igrac.

          Sto se Sampera tice, nadam se da je, s obzirom na to da sam ostao pri istim stavovima, u redu ako citiram svoj post od pre pola godine.

          Iz onoga što sam video gledajući Sampera, mislim da ne grešim u stavu da se radi o izuzetno talentovanom veznom igraču. Dovoljno visok, ima dug korak(neprestano insistiram na tome, ali radi se o vrlo važnoj činjenici), tehnika na nivou, lucidan u dodavanju. Što je vrlo važno, uvek traži vertikalan pas i ne događa se često da u njemu pogreši. Pritom, defanzivno je pouzdan. Nadam se, a i ne sumnjam previše u to da ga na La Masiji neće upropastiti preteranim radom na fizikalijama. Dečko je lagan, okretan, agilan i to je važan aspekt njegovog fudbalskog kvaliteta.

          Ima on još da se razvija, na psihološkom planu najviše, ali ga vidim u prvom timu u doglednom periodu. Ako ne na poziciji zadnjeg veznog, onda uz njega, kao drugog igrača središnje trojke. Možda bi mu ta pozicija više odgovarala, a i tim bi iz toga, imajući u vidu Samperove kvalitete, mogao samo da profitira.
          Poslednje ispadanje B tima u nizi rang bilo je leta 2007. godine, i to iz Segunde B u Terseru. Tada je dosao i Gvardiola i odmah, u sezoni 07/08, izborio promociju. Neki su cak rekli da je to bio jedan od najtezih zadataka koji jedan trener moze da dobije. Tada su spajani B i C tim, bilo je vrlo tesko izbaciti iz kluba skoro 30 igraca...Ali to je fudbal. Nema sumnje da ce ovaj samar pokrenuti neku novu rekonstrukciju, sto i nije losa stvar. Najvaznije je da mladi fudbaleri igraju. Naravno, Segunda je bila dragoceno iskustvo ali neka ovo ispadanje ostane kao opomena.

          Zanimljivo je da su i Barselona B i Real Madrid B ispali iz Segunde. Katalonci ove, Madridjani prosle godine. Nije im poslo za rukom da se vrate u Segundu, ali sledece sezone necemo gledati El Klasiko zbog toga sto je Segunda B struktuirana na regionalnom principu.
          Last edited by Bogi; 25-06-15, 19:47.

          Comment


          • Da, to su upravo osnovne karakteristike Sampera, sjecam se tog posta.

            On je rekao da voli Pirla da gleda, Buskets i Cavi su mu isto referentne tacke ali na kraju hoce da ostavi svoj pecat stila igre.

            Comment


            • Jedan detalj sa finala Kupa Kralja.

              Buskets

              http://gfycat.com/AbleYellowishFanworms#

              Comment


              • Barcelona are in advanced talks for Atletico midfielder Arda Turan (28). Club is confident they can close the deal in coming days. [catr]

                Comment


                • 41 milion za Ardu izgleda, puno jeste, ali je majstor, a takvi su uvijek dobrodosli

                  Sto se Pogbe tice, to ne sumnjam ni 1% da je on nas od ljeta 2016.
                  https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

                  Comment


                  • Mundo Deportivo i Sport juce objavili da Arda prelazi u Barsu, Enrike ga navodno izrazito hoce. Pretpostavljam da jeste postignut dogovor ali sumnjam da ce neko od clanova uprave koji trenutno vode klub preuzeti odgovornost i staviti potpis. Oni su tu prije svega da vode racuna o nekim standardnim odvijanjima u klubu, kao sto su npr. isplate plata. Dakle, i u ovom slucaju nece biti nista zvanicno prije 18. jula.
                    Last edited by ognjen; 02-07-15, 13:01.

                    Comment


                    • Comment


                      • Oko 19 sati se ocekuje sastanak ovih iz uprave da vide sta ce sa transferom Arde. Moraju danas odluciti jer Arda sigurno nece cekati 18. jul u neizvjesnosti, do tada ce svi klubovi vec uveliko biti u procesu priprema za narednu sezonu. Arda je igrac kojeg Enrike hoce i to bi morali da ispostuju i da zavrse transfer, tu se u potpunosti slazem sa Bartomeuom. Sa Atletikom je sve dogovoreno kao i sa igracem oko uslova. Nisu mi nikako jasni ovi prigovori Laporte zbog transfera Deulofeua i Montoje, kaze trebalo je cekati da se izabere predsjednik. Zar ima logike odlagati nesto sto se zna odavno, Enrike u ovom trenutku ne racuna na Deulofeua i Montoju i to im je licno i rekao. Valjda Laporta misli da mu idu u prilog ovakve izjave, ja mislim bas suprotno.
                        Last edited by ognjen; 06-07-15, 16:06.

                        Comment


                        • ARDA TURAN, DOBRODOSAO MAJSTORE!!!

                          Last edited by ognjen; 06-07-15, 20:02.

                          Comment


                          • Hohohohohohoho

                            Bravo, bravo
                            https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

                            Comment




                            • U ugovor je uneta i zanimljiva i pomalo neobična klauzula, prema kojoj sve do 20. jula uprava Barselone ima mogućnost da proda Turana nazad Atletiku, za 30,6 miliona evra.

                              Comment


                              • Cestitke, moram da priznam da vas je "Power play" opasuljio ali u najpozitivnijem smislu, kupujete manje ali jebitacnije.
                                >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                                Comment

                                Working...
                                X