Announcement

Collapse
No announcement yet.

Evroliga /Evrokup, Live, zanimljivosti 2017/2018

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by MannyCalavera View Post
    Poenta je da bi imao dominantnu poziciju na trzistu i da je zloupotrebis, mora da postoji interakcija izmedju tvoje lige i ostalih, a ti je nemas. Evroliga je trziste i liga za sebe.
    .
    Meni bas ovo sto si napisao lici na monopol. Kada bi bilo ko drugi mogao takodje da osnuje privatnu ligu u istom sportu na istoj teritoriji koja ce moci da joj konkurise i tako omoguci zdravu konkurenciju, onda bi licilo da nije monopol. A to ne moze niko, jer su oni vezali 10 godisnjim ugovorom sve one klubove koji bi svojim uticajem mogli da budu neka konkurencija, pa bi taj u startu propao. Ta liga se realno rukovodi iz Barselone, a gle cuda EKA je registrovana u Luksemburgu gde ko zna kakvi zakoni vaze, mada cak ni to ih ne spasava od reakcije Evropske Komisije.
    A kosarka nam je u kurcu jer i ovi iz FIBA nisu nista bolji. Umesto da traze takav neki zakonski osnov da na realnim osnovama naprave ligu koja ce da ima potporu, oni koriste takodje svoj monopolski polozaj po pitanju registracije igraca da ih skenjaju. I normalno Djordi zna za jadac pa je on zapretio da ce ih tuziti Evropskoj komisiji, i oni napunili gace...
    Stvarno ne znam ko radi u toj FIBI, al ono sto smo mogli da cujemo preko medija je da oni ne zaostaju po finansijskim sredstvima u odnosu na Evroligu pa je stvarno greota sto ne umeju to da iskoriste.
    Last edited by mmajstor; 21-05-18, 21:42.

    Comment


    • Originally posted by mmajstor View Post
      Meni bas ovo sto si napisao lici na monopol. Kada bi bilo ko drugi mogao takodje da da osnuje privatnu ligu u istom sportu na istoj teritoriji koja ce moci da joj konkurise i tako omoguci zdravu konkurenciju, onda bi licilo da nije monopol. A to ne moze niko, jer su oni vezali 10 godisnjim ugovorom sve one klubove koji bi svojim uticajem mogli da budu neka konkurencija, pa bi taj u startu propao. Ta liga se realno rukovodi iz Barselone, a gle cuda EKA je registrovana u Luksemburgu gde ko zna kakvi zakoni vaze, mada cak ni to ih ne spasava od reakcije Evropske Komisije.
      A kosarka nam je u kurcu jer i ovi iz FIBA nisu nista bolji. Umesto da traze takav neki zakonski osnov da na realnim osnovama naprave ligu koja ce da ima potporu, oni koriste takodje svoj monopolski polozaj po pitanju registracije igraca da ih skenjaju. I normalno Djordi zna za jadac pa je on zapretio da ce ih tuziti Evropskoj komisiji, i oni napunili gace...
      Stvarno ne znam ko radi u toj FIBI, al ono sto smo mogli da cujemo preko medija je da oni ne zaostaju po finansijskim sredstvima u odnosu na Evroligu pa je stvarno greota sto ne umeju to da iskoriste.
      Da si pogledao malo o licencama za EL, znao bi da timovi nemaju nikakve penale ako istupe iz EL i otkazu svoju licencu. Neki su propadali i izlazili iz EL a bili pod licencama, tako da nista ih nije kostalo. Tako da nijedan klub koji je potpisao EL ugovor, nece imati penale ako istupi iz iste.

      Dakle sutra moze Real i PAO da odu u FIBA CL. Zasto ne odlaze? Sta nudi ta liga? Nista sto je njima dovoljno interesantno. I da postoje lige koje im konkurise, tako da i tu gresis. FIBA LS je upravo to, direktan konkurent. I konkurencija je zdrava, samo sto su jedni u tome Mercedes a drugi su Fica. I zaboravljas da kad je pravio ovo Djordi, da je postojala EL na dva fronta sa dva finala, i znamo ko je pobedio. Djordi je uspeo za JEDNU SEZONU, da ugasi FIBA SUPERLIGU (tako su je zvali kad se pocepala prica). Dakle to nema nikakve veze s monopolom.

      Ne postoje ni zakonski, ni ekonomski faktori koji limitiraju nekoga da napravi ligu koja ce biti ozbiljan konkurent EL. Samo treba da ponudi bolji proizvod, vise para, vise medija i dobice i sve klubove. Mislis da Real ne bi igrao FIBA CL da su bolji uslovi, makar znali da ce morati sportske principe da prate. Naravno da bi igrali.

      I jednu stvar treba zapamtiti, sve dok neke federacije i sl. osmisljavaju takmicenja ona ce biti kurac. Kao sto su recimo sva reprezentativna takmicenja, go kurac od organizacije. Samo takmicenja koja direktno organizuju klubovi kroz svoje udruzenje imaju smisla...

      Comment


      • Nisam ni znao da su negde objavljeni, mogu li negde da se vide ti 10godisnji ugovori sa nekim od klubova?
        Ono sto nam je servirano kroz medije je da bi PAO morao da placa penale za izlazak iz ugovora, pa sam nekako u skladu sa tim formirao misljenje da to mladi gazda vrlo dobro zna pa je namerno koristio tu situaciju da ponizava Djordija.....ali nije znao da Djordi moze da trpi provokacije i uvrede u istoj srazmeri koliko Covic ne moze
        Za zdravu alternativu kao glavnim oruzjem se skroz slazem, kao i da klubovi upravljaju ligom ali samo u strateskom dogovoru sa krovnim federacijama oko osnovnih stvari.

        Comment


        • Originally posted by MannyCalavera View Post
          Da si pogledao malo o licencama za EL, znao bi da timovi nemaju nikakve penale ako istupe iz EL i otkazu svoju licencu. Neki su propadali i izlazili iz EL a bili pod licencama, tako da nista ih nije kostalo. Tako da nijedan klub koji je potpisao EL ugovor, nece imati penale ako istupi iz iste. .
          ....

          Potpredsednik Atinjana Takis Baltakos razgovarajući sa novinarom grčke televizije OTE, objasnio je poziciju u kojoj se nalazi slavni klub koji sa klupe vodi naš selektor Aleksandar Đorđević.

          "Upitani smo da potpišemo desetogodišnji ugovor, što je veliko priznanije za klub, ali postoji takođe i klauzula o obeštećenju od deset miliona evra za onoga ko bi se u toku tih deset godina predomislio i zatražio da izađe iz takmičenja. Stoga, nemoguće je da donesemo odluku u jednom danu", rekao je Baltakos.

          Comment


          • Originally posted by bounty hunter View Post
            ....
            Primenjeno je to odavno. Skini Euroleague Bylaws i pogledaj za licence. Sada se pred svaku sezonu polaze 300k eura, za ucesce u toj sezoni, u vidu bankarske garancije. To se gubi ako istupis.

            Takodje timovi sa A licencama imaju po 120 akcija u EL, koje im daju glasacku i upravljacku funkciju. Ako istupis, to gubis.

            Promenjeno je to odavno. Inace ima tu jos stvari koje se gledaju kroz prste. Tipa moras da imas prosek 80% prodatih karata i sl.

            Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

            Comment


            • Gledao sam odavno i Bylaws to ne definise. U Bylaws u clanu 6 se spominje pod kojim uslovima EKA moze da izadje iz ugovora (to je ovo sto si navodio), a ne i pod kojim uslovima klub moze da izadje iz ugovora (nema osnova da bude drugacije). Sto znaci da je to pitanje definisano bilateralnim ugovorom sa svakim od klubova, a ako Grci ne seru i takva klauzula postoji u sta ne sumnjam, to je potpuno nelegalna klauzula i svaki ozbiljan sud bi ovakav ugovor proglasio nistavnim.
              Postavlja se samo pitanje zasto Evropska Komisija cuti na ovakvo ocigledno krsenje nacela jednakosti u obligacionim odnosima, i zasto se dozvoljava jednoj privatnoj kompaniji da ima takvu poziciju na trzistu.
              Last edited by mmajstor; 21-05-18, 22:56.

              Comment


              • Originally posted by mmajstor View Post
                Gledao sam odavno i Bylaws to ne definise. U Bylaws u clanu 6 se spominje pod kojim uslovima EKA moze da izadje iz ugovora (to je ovo sto si navodio), a ne i pod kojim uslovima klub moze da izadje iz ugovora (nema osnova da bude drugacije). Sto znaci da je to pitanje definisano bilateralnim ugovorom sa svakim od klubova, a ako Grci ne seru i takva klauzula postoji u sta ne sumnjam, to je potpuno nelegalna klauzula i svaki ozbiljan sud bi ovakav ugovor proglasio nistavnim.
                Postavlja se samo pitanje zasto Evropska Komisija cuti na ovakvo ocigledno krsenje nacela jednakosti u obligacionim odnosima, i zasto se dozvoljava jednoj privatnoj kompaniji da ima takvu poziciju na trzistu.
                To oko klauzule od 10 miliona ukoliko klub odustane je smesna odredba. Bas bih voleo da vidim cime pravdaju takvu klauzulu u Ugovoru.
                Mozda neka vrsta naknade stete il sta vec.

                Comment


                • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                  To oko klauzule od 10 miliona ukoliko klub odustane je smesna odredba. Bas bih voleo da vidim cime pravdaju takvu klauzulu u Ugovoru.
                  Mozda neka vrsta naknade stete il sta vec.
                  Verovatno kao naknada stete. Negde sam vec procitao da ucesce u EL kosta 1mil EUR, pod uslovom da ugovoris vise sezona, pa mu onda 10 godina dodje 10 miliona. Ako hoces da samoinicijativno izadjes iz ugovora verovatno ocekuju da ispunis tu stavku jer im kvaris vec ugovorene planove i ulozena svoja sredstva na vec planirani novac u buducnosti. Zackoljica je samo sto takvo uslovljavanje nije dozvoljeno po pravu svake drzave ukljucujuci i nase. Ali opet pod pretpostavkom da Grci ne seru, mada ne vidim ni koji bi drugi bio smisao tih dugorocnih ugovora nego da se zastite od konkurencije....njih su krenuli da potpisuju krajem 2015 i 2016 sa novim formatom EL, i bas slucajno kada se rat sa FIBA nazirao.

                  Comment


                  • Originally posted by Mrkela View Post
                    cuj njega ja se stisao, pa sta ja imam od tvoga bana ako izgubis okladu nemam nista, puca mi kurac. Mene samo pare zanimaju a ne da ja sad gledam utakmicu i razmisljam oces dat ili neces. Nema problema eto rijeseno, cujemo se nakon utakmice, ja ti prebacim preko skrilla
                    O Mrkela sivi ticu ipak si se stisao ) proslo je vreme, lik iscezao...
                    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                    2× German League champion (2018, 2019)
                    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                    Comment


                    • Otprilike ovakvi ljudi pokusavaju da mi ruse reputaciju, lik iscezao zbog sto jura...jos me prozivao da ga necu isplatiti..dogovorili smo se za banovanje, pa neka bude tako.Molim moderaciju da uradi nesto...po ovom pitanju..ona je sudelovala u ovome..

                      Fixni je ispao fer i rekao da ce srediti do kraja nedelje, on mi nikad nije ni bio upitan...imam ja nos i za to
                      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                      2× German League champion (2018, 2019)
                      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                      Comment


                      • Originally posted by LosmiSK View Post
                        Otprilike ovakvi ljudi pokusavaju da mi ruse reputaciju, lik iscezao zbog sto jura...jos me prozivao da ga necu isplatiti..dogovorili smo se za banovanje, pa neka bude tako.Molim moderaciju da uradi nesto...po ovom pitanju..ona je sudelovala u ovome..

                        Fixni je ispao fer i rekao da ce srediti do kraja nedelje, on mi nikad nije ni bio upitan...imam ja nos i za to
                        Vidis da se samobanovao.
                        "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                        Meša Selimović

                        Comment


                        • Otišao da zajmi od Obrada saće dođe.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Cibosi odučili "Vitamine" od košarke. Iznenađujuće startovala finalna serija u komšiluku.
                            Dačka osvajanjem Evrokupa izgleda stavila zavesu na ovogodišnju sezonu. Blatovi majstori nešto ranije otišli na godišnji.

                            Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

                            Comment


                            • Zanimljiv Karijev intervju

                              http://www.doubledouble.rs/evro-takm...pskoj-kosarci/

                              Prema Pešiću, NBA je potpuno poremetila sistem razvoja evropskih igrača.
                              Kukoč, Divac, Rađa, svi oni su išli tim putem. Sabonis, Marčiulionis, Pau Gasol, svi oni su prvo ovde osvajali trofeje i postali su na kraju NBA zvezde. Sada imamo drugačiju situaciju.
                              Nažalost, teško je razmišljati o budućnosti kada se različite organizacije ne slažu… To je veliki problem. I FIBA i Evroliga ne smeju da zaborave da imaju veliku obavezu kada je u pitanju budućnost evropske košarke. Trenutno nemamo situaciju koja nam treba… Ali šta ja znam, ja sam samo trener.”

                              Comment


                              • Andora odvalila Barsu...nerealno kako su ih otkinuli 81p i jos5+do kraja..
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X