Announcement

Collapse
No announcement yet.

Rock & Roll

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • I Nicki Minaj ima po milijardu pregleda na svakom drugom videu

    ...

    Comment


    • Smells Like Teen Spirit privlaci skoro svakog drugog tinejdzera zbog naslova. Ja znam da je pola mog odeljenja barem jednom culo pesmu, dok za Alice In Chains ako je fazon 5-6. Nirvana je bend na prvu loptu i to samo zbog te pesme, ne treba bas da da se kopa za Alice In Chains ali ne dolazi svako do njih. I ima tu dosta i do muzickog ritma i same energije koja je dosta izrazena kod Nirvane.

      Broj pregleda ne toliko relevantan parametar, za neka poredjenja skroz irelevantan.
      Last edited by Ricma; 22-10-20, 00:38.

      Comment


      • Comment


        • Originally posted by powerslave View Post
          I Nicki Minaj ima po milijardu pregleda na svakom drugom videu

          ...

          nikad cuo. Mozda ima i Dzastin Biber ali mi pricamo o grungeu


          Uzgred...
          https://www.rollingstone.com/music/m...ind-3-1063227/

          6. Nirvana-Nevermind
          Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

          Comment


          • Originally posted by Ricma View Post
            Smells Like Teen Spirit privlaci skoro svakog drugog tinejdzera zbog naslova. Ja znam da je pola mog odeljenja barem jednom culo pesmu, dok za Alice In Chains ako je fazon 5-6. Nirvana je bend na prvu loptu i to samo zbog te pesme, ne treba bas da da se kopa za Alice In Chains ali ne dolazi svako do njih. I ima tu dosta i do muzickog ritma i same energije koja je dosta izrazena kod Nirvane.

            Broj pregleda ne toliko relevantan parametar, za neka poredjenja skroz irelevantan.
            To nije tacno Nirvana nije bila 'one hit wonder'

            Ja sam sluso i AIC, PJ, Soundgarden(njih najmanje) sve to moze da mi bude najbolje u jednom periodu, ali kad i to dosadi onda cujem nesto od Nirvane sto nikad ne moze da dosadi.
            Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

            Comment


            • Broj ljudi koje znaju te pesme su nekoliko puta manje i jasu na popularnosti Smells Like Teen Spirit. Svaki bend se otkriva tokom srednje skole, pa i osnovne u zavisnosti od te osobe. Smells Like Teen Spirit zna sigurno svaka druga osoba i samim tim vece su sanse da ce ta osoba da dodje do druge pesme Nirvane nego da pronadje novi bend kako bi se ''uklopio'' u drustvo. Svaki bend zavisi od samog raspolozenja, a ti bendovi imaju teze pesme za slusanje od Nirvane. Nisu bas toliko prijatne za uho. Vecina isto smatra da je SLTS vesela pesma, a promasuju poentu.

              Comment


              • Comment




                • Sebi najvise zameram sto sam puno bendova propustio i posmatrao stvari povrsno gde istrazivacki duh jedva da je postojao (valjda je i uticaj sredine bio takav), da kazem sto mi je smetalo je sto nikako da navatam neki noviji koji ima manje od 5-6 albuma, jer mi je sve preko toga bude previse pa onda kasnije biram sta cu ponovo. Iako nekoliko godina kasnim za Ghostom, mogu da kazem da mi je drago da sam uhvatio taj bend koji moze jos uvek puno da pruzi na muzickoj sceni. Slusam ih bas u poslednjih nekoliko dana. Prvi utisak je bio meh, sada su mi bas legli. Bolje bi mi legli da sam 5-6 godina i da se ovo desilo 2015, ali nisam zakasnio iako za neke sigurno jeste. Uvek cu u sebi biti klinac. Zeljno iscekujem njihov peti album sad u januaru.
                  Last edited by Ricma; 22-10-20, 17:34.

                  Comment


                  • Comment


                    • Originally posted by Ricma View Post


                      Sebi najvise zameram sto sam puno bendova propustio i posmatrao stvari povrsno gde istrazivacki duh jedva da je postojao (valjda je i uticaj sredine bio takav), da kazem sto mi je smetalo je sto nikako da navatam neki noviji koji ima manje od 5-6 albuma, jer mi je sve preko toga bude previse pa onda kasnije biram sta cu ponovo. Iako nekoliko godina kasnim za Ghostom, mogu da kazem da mi je drago da sam uhvatio taj bend koji moze jos uvek puno da pruzi na muzickoj sceni. Slusam ih bas u poslednjih nekoliko dana. Prvi utisak je bio meh, sada su mi bas legli. Bolje bi mi legli da sam 5-6 godina i da se ovo desilo 2015, ali nisam zakasnio iako za neke sigurno jeste. Uvek cu u sebi biti klinac. Zeljno iscekujem njihov peti album sad u januaru.
                      Ghost? Pa to sektasi
                      Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                      Comment


                      • Originally posted by Ricma View Post
                        Broj ljudi koje znaju te pesme su nekoliko puta manje i jasu na popularnosti Smells Like Teen Spirit. Svaki bend se otkriva tokom srednje skole, pa i osnovne u zavisnosti od te osobe. Smells Like Teen Spirit zna sigurno svaka druga osoba i samim tim vece su sanse da ce ta osoba da dodje do druge pesme Nirvane nego da pronadje novi bend kako bi se ''uklopio'' u drustvo. Svaki bend zavisi od samog raspolozenja, a ti bendovi imaju teze pesme za slusanje od Nirvane. Nisu bas toliko prijatne za uho. Vecina isto smatra da je SLTS vesela pesma, a promasuju poentu.
                        Pa svaki bend ima najbolju pesmu i one ostale. I Metalika i Pepersi, Pearl Jam, bukvalno svi.

                        Ali Nirvana sigurno nije bila 'one hit wonder'

                        Evo recimo kod mene u razredu u skoli niko nije slusao Nirvanu. Tako i da ta teza pada u vodu.

                        Okej zanemaris preglede na youtube ali ne mozes i ovo

                        https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...selling_albums
                        Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                        Comment


                        • Comment


                          • Comment




                            • Tony Iommi.

                              Comment




                              • Pozdrav za brata Slejvaru

                                Comment

                                Working...
                                X