Announcement

Collapse
No announcement yet.

Rock & Roll

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Comment


        • Comment




          • Odlicno, Maricu... podsjetio si me na JP. Izludjeh u karantinu, taman sam trazio sta cu danas da slusam

            Judas Priest je strasan bend. Deep Purple i Black Sabbath su bili prvi koji su stvorili i inspirisali heavy metal, ali Judas Priest je stvorio heavy metal kakav danas znamo Kakve su albumcine izbacili 70-ih.. Sad Wings of Destiny, Sin After Sin, Stained Class i Killing Machine, strahota Stained Class jedan od najboljih albuma ikad. Nisu ni posle bili losi, ali nista kao ta cetiri albuma. Od ostalih albuma su im najbolji British Steel, Painkiller, Screaming for Vengeance i Defenders of the Faith. Strasan bend... cak ni ovaj poslednji album nije los kad se uzmu u obzir godine i koliko dugo vec sviraju... i da K.K. vise nije u bendu.

            Comment




            • KK napravio svoj bend koji se zove KK Priest. I on ce pre ili kasnije da obelezi 50godisnjicu svog rada. Ako bude imao nastup u Becu/Pragu/Budimpesti gledacu da se zbog njega iscimam. Ja sam kupio karte za Judas Priest u julu, sada cekam novi datum. Ja vise tu preferiram prvu polovinu osamdesetih. Slab sam na spid metal koji je tada bio u jeku. Nekako sam se za taj period najvise vezao i pesme iz tog period sam najvise slusao+neke stvari iz Painkillera. Dobra su njihova poslednja dva albuma. Ja nisam nista slusao nakon Painkillera pa do Redeemer of Souls. Kad je vec ovaj karantin, sada sam resio da im preslusam svih 18 albuma. Do pre par dana slabo sam slusao pesme pre British Steela, pustace se povremeno i ti albumi. Iz nekog razloga sam mislio da je British Steel iz '70 i neke. Navrsava se tacno 40 godina od British Steela i 30 godina od Painkillera. Sad ce kroz 8 dana 40 godina British Steela.

              Judas Priest uz Rammstein jedna od retkih stvari koja mi je bas legla u startu.

              Comment




              • Upravo prvi put preslusao Turbo. Tacno ne mogu da verujem da su to oni. Imaju jednu odlicnu i ovu sto sam okacio solidnu pesmu. Ovo ostalo mi zvuci na neki drugi bend koji gura taj pravac sint rok/metal cija je muzika dosla do sire publike, izasli su iz svog sablona u tom albumu. Vise bih tu muziku povezao sa Aerosmithom. Daleko od toga da je los album, ali tako mi ovaj zvuk ne ide uz ono sto oni predstavljaju. Moze da im par pesama bude deo albuma, ali ne ceo.

                Comment


                • Vjeruj mi, nisam ja dzabe naveo onih sedam-osam albuma. Na ostalima se nadje po koja dobra pjesma, ali nije to to.

                  Uostalom, bas za malo koji bend mozes da kazes da ima sta ja znam, vise od recimo 10 kvalitetnih/vrhunskih albuma. Naravno, valja preslusati cijelu diskografiju uzduz i poprijeko nekoliko puta dok ne proberes sta ti se svidja i sta ti najvise lezi. Meni nekad bude dosadno i ne znam sta da slusam pa se onda tako vratim na neke albume koji mi se bekad nisu svidjali ili kojima nisam dao sansu i tako po nekad pronadjem/otkrijem nesto sto mi je promaklo.

                  Judas Priest sam toliko puta preslusao da sad kad mi se oni slusaju samo onih osam albuma. Znam ih u dusu Dosta bendova je 80-ih i 90-ih izgubilo kompas jer su pokusali da idu u korak sa trendovima.
                  Last edited by powerslave; 06-04-20, 13:01.

                  Comment


                  • Comment


                    • Comment


                      • Mora li strano? Ja sam bas prijatno iznenadjen beogradskim new wave talasom u zadnjih 5+ godina, tako da.. Nesto cu od toga.

                        Comment




                        • Vec duzi niz godina Arsenal Fest nisam ozbiljno razmatrao zbog imena koje dovode i to uglavnom iz regiona. Pre jace od mesec dana sam saznao da je Testament nastupao u Kragujevcu prosle godine, a njih sam krenuo zimus malo slusam. Svakako ne vidim kako bih mogao to finansijski da uklopim. Barem nisu izbacili novi album, onda bi mi bas krivo. Napravio sam nedavno nalog na MusicButler i pratim izlaske albuma, singlova i remiksova.

                          @Joker

                          Slobodno kaci i domace. Slusao sam nesto malo na preskoke i iskacu kvalitetnije stvari u poslednjih nekoliko godina iako ne gadjaju zanr koji ja slusam. Pohvale za domacu produkciju.

                          Comment


                          • Comment


                            • Comment




                              • Ovaj album je jedan od najboljih dokaza kako losa produkcija moze da sjebe ono je bend uradio.
                                Last edited by powerslave; 07-04-20, 02:22.

                                Comment

                                Working...
                                X