Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kritike, zalbe, predlozi moderatorima na ovom PDF-u

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 3. Pa postojii u pravilima

    tt
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Originally posted by miloolja View Post
      Pa postojii u pravilima

      tt
      Sovinizam - od 30 dana do trajno
      Primeri: nazivanje celih naroda pogrdnim imenima, uvredljive generalizacije koje se odnose na celi narod, neku teritoriju ili poreklo.

      Propagiranje rasne, nacionalne, verske, seksualne ili bilo kakva druge mrznje - od 1 godine do trajno
      Primeri: ekstremni sovinizam, otvoreno velicanje zlocina i zlocinaca, otvoreni i nedvosmisleni sovinisticki pozivi na nasilje, itd.

      Pise jedino ovo. Ovde ne pise da je zabranjeno spomenuti dogadjaje koje su se desilo u proslosti.

      Comment


      • negujmo srbski jezik!
        sloboda ili ništa

        Comment


        • Originally posted by Победа View Post
          Sovinizam - od 30 dana do trajno
          Primeri: nazivanje celih naroda pogrdnim imenima, uvredljive generalizacije koje se odnose na celi narod, neku teritoriju ili poreklo.

          Propagiranje rasne, nacionalne, verske, seksualne ili bilo kakva druge mrznje - od 1 godine do trajno
          Primeri: ekstremni sovinizam, otvoreno velicanje zlocina i zlocinaca, otvoreni i nedvosmisleni sovinisticki pozivi na nasilje, itd.

          Pise jedino ovo. Ovde ne pise da je zabranjeno spomenuti dogadjaje koje su se desilo u proslosti.
          Pravilnik i dalje postoji, a tu pise sve.
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Originally posted by mark it zero View Post
            Ja sam npr kucao u googlu prevodiocu (preporucite neki bolji sajt) Stalking i ne postoji prevod
            https://en.wikipedia.org/wiki/Stalking

            https://www.google.rs/search?client=...UTF-8&oe=UTF-8
            sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

            Comment


            • Aha, ovo je samo kazneni pravilnik, a ovo sto je Olja pisala iznad je pravilnik. Valjda. Ok

              Comment


              • U Pravilnku jasno pise da je zabranjeno..tacka 4.2 a primere sovinizma imas i van pominjanja ex Yu, kao i sirenje svega ovoga..opet mogu da dodaju naravno..ali nedvosmisleno stoji sta je zabranjeno.

                tt
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Originally posted by Победа View Post
                  Aha, ovo je samo kazneni pravilnik, a ovo sto je Olja pisala iznad je pravilnik. Valjda. Ok
                  Da, ovo je dopuna ili aneks da znamo sta nas konkretno ceka.

                  Ispravka: sta nas konkretnije ceka

                  tt
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Pravila, pravila, da bi me udavila, ili kičmu savila, neka glupa pravila.

                    Šalim se, ljudi su marva, a marvu treba vezati.

                    A što vi nama ne bi dali da radimo šta oćemo? Što da se mlatite sa nama kad to vreme možete provesti puno kvalitetnije?

                    Jel ovaj moj post trolovanje ili zezanje?

                    Comment


                    • Предлажем да се у правила додају и стимулативне мере. Да не кажем награде.

                      Ево на пример.

                      Сви који су слободне дане свог живота бесмислено провели на форуму уместо у реалном животу, треба да добију књигу - "Социјални живот постоји и изван рачунара".

                      Такође предлажем посебне повластице за број порука.
                      Ево на пример:

                      10 000 порука - бан од месец дана.
                      Како би се дотична персона мало вратила у нормалан социјални живот. Почетак асоцијалности је на видику.

                      20 000 порука - бан од три месеца.
                      Тежак облик зависности од виртуелног живота. Асоцијалност у поодмаклој фази.

                      30 000 порука - бан од пола године.
                      Милосрдни чин за потпуну зависност од виртуелних људи. Покушај да се персона упозна са правим социјалним животом и живим светом око нас. Могућност да је заборавио да тако шта постоји је енормна. Уживање у истом не постоји.

                      40 000 порука - бан од годину дана.
                      Потпуна рекованлесцентна терапија у циљу спашавања што се спасти може. Покушај повратка у природу. Могући су тешки пропратни ефекти услед тако наглог скидања са виртуелног света. Препоручује се помоћ социјалне установе и посебно обучених социјалних радника.

                      + 50 000 порука - доживотни бан.
                      Давање имена у манастир да им се читају молитве за повратак разума. Укључивање широког круга друштвених и социјалних центрара, укључивање заједнице и што шире породице. То је прилика да се дотични упознају да имају породицу изван виртуелног света, као и прилика да се увере да социјалне мреже стварно постоје. Могуће је да ће дотичне персоне покушати кришом да се конектују на форум, те такве појаве крајње зависности на виртуелни свет треба исећи у корену укидањем рачунара. Као најбољи лек се препоручује одвођење зависника на неку планину, потпуну забит, везаних очију. Шапић ће отворити посебан број за слање порука за помоћ тим зависницима.


                      Ето. То је мој скромни допринос.
                      Увек је добро имати и бенефите а не само репресивне мере

                      Comment


                      • Originally posted by mark it zero View Post
                        Ja sam npr kucao u googlu prevodiocu (preporucite neki bolji sajt) Stalking i ne postoji prevod
                        Uhođenje
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Originally posted by Princarić View Post
                          Floodovari, flejmovari i podmetari, dosao vam je kraj na ovom forumu

                          Šta je ovo sunce ti?
                          Pohvale što se tiče truda da se u pravilnik unese preciznost i oko kazni ali velika kritika za korišćenje ovakvih termina jer postoje ljudi koji ne znaju šta to znači.

                          I drugo smešno je kažnjavati za gorepomenute stvari...Masa stvari se može tumačiti kao podmetanje,prepucavanje i sl. a neretko je tanka linija između diskusije-rasprave i prepucavanja...
                          Postoje i prepucavanja ( kako ih nazvaste) koja su "interna šala" i nisu maliciozna...kao kada npr. pomenemo Gangu vinjak mi koji smo ok sa njim...Ili meni neko pomene dioptriju( oko koje se sama zezam stalno)...Ili Akija nazovemo malim Trampom...A o ovome treba da razmislite jer će masa ovakvih stvari biti / a i bilo je / u pričaonici...
                          I još jedno pitanje. Ko su urednici ovog dela, ne mogu da pohvatam? Hvala.
                          I još jedan predlog - da se osmisle nekakve kazne i za zloupotrebu moći modova jer bilo je / može biti i tih situacija, a dobro je sve imati pokriveno.
                          Last edited by Marija81; 15-10-17, 01:15.
                          Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                          Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                          "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                          Comment



                          • "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                            Meša Selimović

                            Comment




                            • I generalno za zadnje 3 strane.
                              Originally posted by Vladan
                              SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                              :vinjaksmajli:

                              Comment


                              • Jedno pitanje ozbiljno, pratio sam diskusiju oko svega pa i oko ovog dopunjenog pravilnika o kaznjavanju i mislim da je preterana ali dobro.
                                Meni samo jedna stvar nije jasna a to je zadnja stavka.
                                Reklamiranje ???????
                                cega sta i kakvo reklamiranje pa zato ide trajni ban.
                                Doslo vreme pametan zaćuti, budala progovori a fukara se obogati.

                                Comment

                                Working...
                                X