Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kritike, zalbe, predlozi moderatorima na ovom PDF-u

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Indigo View Post
    Kakvi su to ljudi slicni meni Maricu? Kada je bilo sta sto ja napisem bilo usmereno ka tebi?
    Ako mislis na ono od pre mesec dana kada sam ti rekao da nemas pravo da se mesas jer nisi moderator tog dela ili ovo od danas, najobicniju sprdnju vezanu za ishranu.

    Sto se tice konkretno te teme, Hrana i pice, necu reci da si ispao glup kao sto je mr gold napisao jer ne smatram da nemas inteligenciju, cak naprotiv, ali si dao glupo resenje koje veze nema sa zivotom. Resenje koje nepovratno ostecuje jednu stranu.
    Bez obzira da li je neko veganac, vegeterijanac, jede hranu za pse ili se hrani algama ima pravo da postavi i izrazi svoje misljenje ukoliko se to ne kosi sa pravilima foruma ili drustva uopsteno.
    Jedino ako neko kanibalisticki nastrojen ne postavi " 5 nacina kako najbolje spremiti ljudski bubreg" ne vidim zasto ne bi imao pravo da pise bez spoilera i postavlja recepte u zamisli temi pod nazivom "Hrana i pice".

    Pa cak i da lik troluje a to ne mozes proveriti jer ga ne poznajes licno i ne znas da li kenja po tastaturi a davi se jagnjecim pecenjem opet ima pravo da postavlja recepte i neka svoja misljenja i zapazanja.

    Dakle na taj nacin se bespotrebno dolazi do etiketiranja ljudi u bilo kakvoj zajednici pa cak i u ovoj virutelnoj.
    Sve je stvar do glave, ljudima kojima se ne svidja odredjeno misljenje ili stav uvek imaju izbor da okrenu glavu i smatraju to budalastinom. Niko im nece zameriti. A to sto bici i Vladan loze masu, to je normalna i uobicajena stvar ovde


    Debilizam proizasao iz te situacije mozemo replicirati i primenjivati na druge delove foruma.
    Na primer ja bih molio ljude koji slusaju grand produkciju da svoju muziku stavljaju u spoiler jer to vredja moju inteligenciju i cini me nervoznim.
    Nemoj tako Indigo, ne palimo masu nego pokazujemo put odlutalim ovcama iz stada. Salu na stranu, rasprava je nepotrebno eskalirala i neki ljudi su sve ovo pogresno shvatili(tipa dekkard koji prica ovde o nekoj osvescenosti i nasoj gluposti zato sto ne oseca ton kojim je vecina nas pisala tamo u temi). Nek postavljaju ljudi sta god im se postavlja. Ja sam hedonista, za mene hrana nije gorivo za organizam vec nesto u cemu cu uzivati iz dana u dan, i koristiti njene lepote koliko god mogu dok ne umrem. Otuda i moja zelja da tema bude hedonisticka a ne onakva u kakvu je limun pretvorio. Svestan sam ja sta slanina ili krvavi biftek rade mom organizmu, al sam napravio izbor. Dovedeni smo na svet i dato nam je malo vremena, treba maksimalno da ga iskoristimo i uzivamo u zivotu koliko god mozemo, tako ja to gledam. A ne da se trkamo ko ce duze da zivi zivot neispunjen svim tim malim sitnicama koje ga cine jos lepsim. Zato ja ne volim vegane, jer prkose toj logici.

    Moj cale je pre par godina imao operaciju koja je trajala nekih 10ak sati, vadili su mu dva tromba iz aorte, na intenzivnoj 10 dana, upravo zato sto je i on uzivao u svim tim stvarima. Evo ga i dan danas, siba prsutu kad god je u mogucnosti, doduse u manjim kolicinama. Alkohol je prestao da pije, ali voli da popije sa mnom po jedno kad navratim. Ko sam ja da mu zabranim sve to? Nije mi svejedno al necu da budem sebican. Kad sam ga pitao pre operacije da li bi menjao nesto da je znao da ce do ovoga doci, rekao je: nista. Brat.

    Iskren savet veganima, uzivajte u zivotu koliko mozete, posle ce vam biti zao. Ako se pak radujete onom razdoblju od 70. do 100. godine zivota i zelite do istog da dogurate, da bi igrali sah u parku, pesacili pola sata do prodavnice i cekali danima unuka studenta da vam se javi(koji vam se nece nikad javiti jer ste mu poslali vegansku pljeskavicu umesto kila prasetine), to je opet vasa stvar.
    Last edited by bici; 11-12-17, 16:49.
    Originally posted by Dekinjo
    Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
    Originally posted by La Jugoslavia
    Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

    Comment


    • Ali ako ne jedemo meso pada testosteron,sto nije dobro za potenciju,onda zene pate zbog seksualne frustracije i to se vrti tako u krug.Onda ona ode kod nekog mesojeda i on je isprangija.Takodje nedje sam citao da se visina ljudi i velicina mozga drasticno smanjila u toku nekog istorijskog perioda kad su se ljudi hranili iskljucivo plodovima i biljkama.Tako da ima vise negativni posljedica veganstva.Ali sa druge strane ja ne volim da zivotinje pate,da ih koljemo i mucimo.Najbolje bi bilo kad bi zazivjela tehnologija vjestacke laboratorijske prozivodnje mesa umnozavanjem celija sto vec postoji ali je za sada taj proces jako skup.

      Comment


      • Nista danas nije perfektno i zdravo, nemojte se zavaravati. Samo ono sto licno proizvedes u idealnim uslovima.
        Paradajz koji kupis na pijaci tretiran je deset puta sa raznim hemikalijama, zemljiste gde je gajena bilo koja kultura tretira se raznim vestackim djubrivima i hemijom kako bi se postigao najbolji prinos.
        Riba koja se gaji u ribnjacima hrani se koncetratom punim antibiotika koji su uzasno stetni. Jer ta riba je sklona oboljevanju jer se gaji u neprirodnim uslovima pa je moraju tretirati.

        Kukuruz kojim hranis sve zivotinje je neki hibrid otporan na bolesti uz deset hemijskih tretmana. Voda u Srbiji je u bar 40% slucajeva neispravna ali se koristi za navodnjavanje, cesto se kao izvori za navodnjavanje koriste bare, mocvare i ostale stajace vode koje uglavnom sluze kao filter za ciscenje zemljista. Da ne pricamo o bakterioloskoj ispravnosti.

        Organska proizvodnja u Srbiji je mit, prica koja omogucava da se proizvod istog kvaliteta proda glupim ljudima za dosta vise novca.
        Da bi parcela zemljista bila organski cista, podrazumeva da okolne parcele nisu hemijski tretirane, to znaci da proizvodjaci oko tebe takodje primenjuju zdravu proizvodnju. To skoro nikada nije slucaj.

        Nijedan proizvod nije ni pribliznog kvaliteta kakvog je bio pre 100-150 godina.
        Danas je sve u prokletim rukama kapitalista, koji stvaraju proizvode loseg kvaliteta u velikim kolicinama radi ostvarivanja sto veceg profita.
        Globalno je vise priznat kvantitet u odnosu na kvalitet, kojeg danas skoro i da nema.
        Last edited by Indigo; 11-12-17, 16:31.
        There's something wrong with me chemically
        Something wrong with me inherently
        The wrong mix in the wrong genes
        I reached the wrong ends by the wrong means
        It was the wrong plan
        In the wrong hands
        With the wrong theory for the wrong man
        The wrong lies, on the wrong vibes
        The wrong questions with the wrong replies

        Comment


        • @Uros
          Pa pazi, i meni je na pocetku bilo tesko jer paraziti traze ono na sta su navikli, tako da sam se jedan period osecao onako slabasno, cesto i pospano. Mada u pocetku nisam mnogo ni mario sta jedem, gledao sam samo da ne budu meso i mlecni proizvodi, a uopste nisam obracao paznju da li unosim kalcijum, magnezijum, gvozdje, koliko proteina, koliko ug. hidrata i masti.. Jeo sam sta mi dodje pod ruku. To nije zdravo, mora postoji plan ishrane sa dovoljnim unosom svih supstanci. Kasnije sam malo vise istrazivao i sada je sve ok. Pucam pare malo vise na ishranu ali jbg. Kad sam video koliko oni vegani bodibilderi jedu zelenisa, ostao sam zabezeknut.

          Nole mislim da se vraca, bar sto se izgleda tice, nije vise onoliko zgoljav.
          A sto se tice gurua Pepea, iskreno ne znam tacno sta mu on govori, ali je veoma slicno onome sto sam ja ucio.
          Mene je to ucenje dosta unapredilo, ranije sam bio lik koji bas voli konflikte, trolovao sam dosta po forumima, voleo i da uvredim. Takodje sam i ja pricao sve najgore o vegunjarama, vernicima itd ali sve se polako promenilo.
          Last edited by limun; 11-12-17, 16:39.

          Comment


          • Ja ne volim tu vašu priču tvoju i Imasovu jer mi se ne uklapa u moj sistem razmišljanja. Preopterećivanje nekim stvarima, besmisleno, bez višeg uzroka ili razloga, preživljavanje do smrti i the end.

            Inače podseća me to i na Bilanovića i njegove ekspedicije po Južnoj Americi. Eno ga slika se kad radi ta čišćenja i to, ali da ceo svet tako živi sad bi bili u predcivilizacijskom periodu. Mnogo mi sebična ta vaša ideologija samo ugadjaš sebi i vodiš računa vreme ti ide na to a opšta društvena korist opada gotovo sigurno .

            Samo nemoj reći da može da se izbaci sport film serije, to uzimam kao dato svima nama i 94,5% ljudi gubi vreme na to.

            Comment


            • Ovo za sta su podeljena jucerasnja dva bana je klasican debilizam, kao i vecina banova ove godine. I da ne pomisli neko od svemocnih uspesnih ljudi foruma da je i ovo pokusaj trolovanja, stalkovanja, flejmovanja ili koji se vec strani izraz pokusavate integrisati u nacionalni jezik na ovom forumu. Nije nista od ponudjenog, vec klasican debilizam zbog kojeg je vecina starijih clanova oterano, zbog kojeg ce i ostali otici, a onda ce vam ostati ovi novi sa b92 da malo i njih kljucate dok i njih ne oterate, pa onda mozete i medjusobno da se kljucate jer neko ne zastupa vecinsko misljenje o Fergusonu ili ne jede meso ili nesto trece.

              Comment


              • Originally posted by PRINCIP View Post
                Ovo za sta su podeljena jucerasnja dva bana je klasican debilizam, kao i vecina banova ove godine. I da ne pomisli neko od svemocnih uspesnih ljudi foruma da je i ovo pokusaj trolovanja, stalkovanja, flejmovanja ili koji se vec strani izraz pokusavate integrisati u nacionalni jezik na ovom forumu. Nije nista od ponudjenog, vec klasican debilizam zbog kojeg je vecina starijih clanova oterano, zbog kojeg ce i ostali otici, a onda ce vam ostati ovi novi sa b92 da malo i njih kljucate dok i njih ne oterate, pa onda mozete i medjusobno da se kljucate jer neko ne zastupa vecinsko misljenje o Fergusonu ili ne jede meso ili nesto trece.
                Slažem se. Nije forum što je nekada bio.

                Comment


                • Originally posted by PRINCIP View Post
                  Ovo za sta su podeljena jucerasnja dva bana je klasican debilizam, kao i vecina banova ove godine. I da ne pomisli neko od svemocnih uspesnih ljudi foruma da je i ovo pokusaj trolovanja, stalkovanja, flejmovanja ili koji se vec strani izraz pokusavate integrisati u nacionalni jezik na ovom forumu. Nije nista od ponudjenog, vec klasican debilizam zbog kojeg je vecina starijih clanova oterano, zbog kojeg ce i ostali otici, a onda ce vam ostati ovi novi sa b92 da malo i njih kljucate dok i njih ne oterate, pa onda mozete i medjusobno da se kljucate jer neko ne zastupa vecinsko misljenje o Fergusonu ili ne jede meso ili nesto trece.
                  Sva sreca pa Limuna nisu jos uvek uspeli da navuku na ban ... niti ce, jer je iskusan to lisac

                  Samo gresis za stare clanove - nisu oni oterani - sami su otisli. Kako god da sagledas, okrenes, obrnes iz kog god ugla da pratis ... ne moze tebe niko da otera u koliko ti sam ne odlucis da odes.
                  Last edited by Sandugp; 13-12-17, 13:20.
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • Ne znam da li je do mene ili je covek upravo napisao da sam ja kao i ostali koji su davali banove ove godine debili.
                    sigpic

                    Comment


                    • Ja ako vidim on je napisao da su stvari koje se rade debilizam, a ne da ste debili, al ne treba njemu advokat sam će ti odg.

                      Comment


                      • Pa ja koliko znam stvar ili radnja ne mogu biti debil/debilizam dok oni koji obavljaju tu radnju itekako mogu, tako da...

                        Opet kazem, mozda je do mene.
                        sigpic

                        Comment


                        • Pa ne smatram sebe debilom, ali ponekad uradim neku debilnu stvar. Možda mi je logika pogrešna

                          Comment


                          • Originally posted by srdjan_sl View Post
                            Ne znam da li je do mene ili je covek upravo napisao da sam ja kao i ostali koji su davali banove ove godine debili.
                            Nije napisao. Ali nije ni bitno vise, uzlaudno je voditi virtuelne bitke i biti internet warrior.
                            Ja sam Maricu rekao da je pronasao glupo resenje ali sam iskljucio dovodjenje u pitanju njegovu inteligenciju. Svakome se desavaju lose odluke.
                            Druga stvar to ako si ti moderator tebi ne sme da se napise da si debil, ili onima kojoi su na funkciji ne sme da se kaze da su debili?
                            Znaci na primer Princari mogu da kazem da je debil i da ne ocekujem nikakvu sankciju zato sto nije na funkciji.

                            Ako ces da budes dosledan svojim odlukama, od sada ocekujem da svako pisanje koje u bilo kom kontekstu ima negativnu konotaciju prema bilo kom treneru bilo kog kluba nosi sa sobom identicnu kaznu.
                            Dobro se svi secamo sta smo pisali za Vengera, Gvardiolu, Mojesa posebno.

                            Pozvao bih sve clanove da pisu ono sto misle, to je osnova normalne komunikacije.
                            Takodje pozivam sve clanove da u ovoj temi postavljaju svaki vid provokacije od sada, posebno slicne situacije onima od juce cisto da vidimo doslednost i postovanje pravilnika u svim slucajevima ne samo na ime Fergija i Uniteda sto se po automatizmu smatra blasfemijom.

                            I za kraj da dodam, nema boljeg od Fergija.
                            There's something wrong with me chemically
                            Something wrong with me inherently
                            The wrong mix in the wrong genes
                            I reached the wrong ends by the wrong means
                            It was the wrong plan
                            In the wrong hands
                            With the wrong theory for the wrong man
                            The wrong lies, on the wrong vibes
                            The wrong questions with the wrong replies

                            Comment


                            • Što znači da ću i ja kad izvredjam ofanzivnog koordinatora Atlanta Falkonsa ili Grudena HC, možda ga uporedivši i sa Lazićem što je vodio Zvezdu mesec dana, dobiti ban. Ili Beličeka da uporedim sa Vujoševićem. Ceo život je u New England-u, uradio je ono za NE što je Ferguson za Man Utd, sumnjam da bih dobio ban.

                              Comment


                              • Mislim da je veci problem fan tema u kojoj se to pisalo, da se pisalo u generalnoj temi ne bi bilo problema. Ali na kraju dana jasno je da nije bitno koji forumas ima funkciju, svaki sa funkcijom je problem. I uvijek ce biti, jer nije problem u forumu, problem je u forumasima. Neki nikad nece prihvatiti autoritete, kao sto ih prihvataju u realnom zivotu. Ako mu se kaze dosta, a on nastavi, jbg onda. U stvarnosti su manji od makova zrna uglavnom i rade ono sto im se kaze. Jer u stvarnosti ima mnogo vise nepravdi, ali se lakse gutaju. Moraju nedje da izduse, da budu revolucionari. Jer dodje ujutro na posao ili ode na fakultet ili u skolu i "maltretira" ga profesor, nastavnik, sef, dodje kuci pa ga ispizdi djevojka ili zena, treba nedje da se izdusi. Treba nedje da pokaze da je on glavni, da nije mis, da je revolucionar. Treba da se buni, jer se ne buni kod bitnih pitanja. I tako je to na forumima od kad postoje. I tako ce uvijek i biti.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X