Announcement

Collapse
No announcement yet.

2017 FORMULA 1 JAPANESE GRAND PRIX (Suzuka)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Realno je bilo da Vetel lagano pobedi Singapur i Sepang, i da se ovde posiba za prvo mesto do poslednjeg kruga. Desio se totalni fijasko, od potencijalnog vodjstva u sampionatu on zaostaje 60 bodova

    Comment


    • #32
      Pa on nije ništa kriv eto bez onog incidenta koliko je izgubio u ove dve trke?...

      Comment


      • #33
        Nisam ni rekao da je on kriv, losa sreca... Samo kazem da je bilo realno da pobedi prethodne dve trke, a verovatno i ovu jutros. Ali sta bi bilo kad bi bilo, cekamo sledecu sezonu

        Comment


        • #34
          Kad nije bio prljavog vazduha, stednje motora za sledece trke i sefti cara.


          Comment


          • #35
            Od zadnje cetiri trke, jedino se za Singapur moze reci da Ferari stvarno nije imao srece. Italija, Malezija i sad Japan su cista nesposobnost i krivica mehanicara, tako da tu nema govora o nekakvoj losoj sreci i slicno. Umjesto da u drugom dijelu sezone unaprijede bolid kako bi pogurali Fetela do titule, oni ne samo da to nisu uradili vec su bolid unazadili i ucinili ga nestabilnim. Nevjerovatan amaterizam na djelu.

            Mercedes je progutao Ferari razvojem i upgrade-ovima u toku sezone, i potpuno zasluzeno su uzeli titule u obje konkurencije. Znala sam vec juce u toku kvalifikacija da danas nece biti velikih sansi za Ferari, Mercedes ih dominira i sa spustenom snagom motora a Ferari pritom koristi potpuno novi. Jednostavno, Mercedes ima puno profesionalniji i kompetetniji tim ljudi u ovom trenutku.

            Cestitke Alenu i ostalima koju su navijali za Luisa i Mercedes.

            Ferari neka stavi prst na celo i razmisli zasto punu deceniju ne moze da uzme WDC, nikad srece nije bilo u taj tim kad su ga vodili iskljucivo Italijani. Od odlaska trija Sumi-Tod-Bron se polako srozala Skuderija. Ona titula Kimija i titula WCC-a 2008. je i dalje bila na krilima rada pomenute trojke, nakon toga mrkli mrak.

            Comment


            • #36
              Bilo je i tad tog prljavog vazduha, samo je bio mnogo manji uticaj. Aerodinamika jeste moja specijalnost i vrlo cenim sve što možemo videti na ovim bolidima, ali definitivno je neophodno izmeniti pravila što pre i uvesti pojednostavljenja za aero paket. Postoje zone koje bi moge biti kompleksne i to bi malo uticalo na performanse, ali postoje zone koje bi morale biti daleko jednostavnije (i pored toga bi bile kompleksnije od bilo kog drugog bolida otvorenih točkova) i da se gubitak performansi drastično umanji. Nije problem pratiti na pravcu, problem je gubitak u krivinama i do pravca vozač ispred je prečesto dovoljno daleko da nema nikakve borbe. Moglo bi se mnogo šta naučiti od bolida krajem 80-ih i početkom 90-ih...

              Comment


              • #37
                sve čestitke Luisu na sjajnoj vožnji i zasluženom trijumfu!
                Last edited by VR6; 08-10-17, 16:18.

                Comment


                • #38
                  Cestitke Mercedesu na osvojenim titulama. Ferariju isto cestitke sto su pruzili borbu bilo je zanimljivo gledati. RB me razocaro od njih sam ocekivao da izazovu Mecku, valjda ce sledece godine... Max je odlican vozac i vanserijski talenat.
                  Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by aquaria View Post
                    Od zadnje cetiri trke, jedino se za Singapur moze reci da Ferari stvarno nije imao srece. Italija, Malezija i sad Japan su cista nesposobnost i krivica mehanicara, tako da tu nema govora o nekakvoj losoj sreci i slicno. Umjesto da u drugom dijelu sezone unaprijede bolid kako bi pogurali Fetela do titule, oni ne samo da to nisu uradili vec su bolid unazadili i ucinili ga nestabilnim. Nevjerovatan amaterizam na djelu.

                    Mercedes je progutao Ferari razvojem i upgrade-ovima u toku sezone, i potpuno zasluzeno su uzeli titule u obje konkurencije. Znala sam vec juce u toku kvalifikacija da danas nece biti velikih sansi za Ferari, Mercedes ih dominira i sa spustenom snagom motora a Ferari pritom koristi potpuno novi. Jednostavno, Mercedes ima puno profesionalniji i kompetetniji tim ljudi u ovom trenutku.

                    Cestitke Alenu i ostalima koju su navijali za Luisa i Mercedes.

                    Ferari neka stavi prst na celo i razmisli zasto punu deceniju ne moze da uzme WDC, nikad srece nije bilo u taj tim kad su ga vodili iskljucivo Italijani. Od odlaska trija Sumi-Tod-Bron se polako srozala Skuderija. Ona titula Kimija i titula WCC-a 2008. je i dalje bila na krilima rada pomenute trojke, nakon toga mrkli mrak.
                    Znači mehaničari su krivi zbog tehničkih kvarova koji se nisu mogli predvideti?
                    If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                    Comment


                    • #40
                      Nema tu "nisu se mogli predvidjeti". Tehnicki kvarovi su poceli da se desavaju onog momenta kada je u bolid stavljen novi motor, sto znaci da nesto na njemu ili oko njega nije kako treba a to je koliko sam upucena briga mehanicara.

                      Ako je Seb imao problema u kvalifikacijama za Maleziju, a Kimi nije ni poceo trku zbog toga, a potom Seb odustao u Japanu, dakle to su tri problema od kako je stavljen novi motor. Da li su prebrzo ubacili novi motor sa zeljom da nadoknade izgubljeno u Singapuru, ili je nesto drugo u pitanju, ali krivica je svakako njihova.

                      I uopste generalno Ferari unazad nekoliko sezona ne pravi nikakvih pomaka kada je u pitanju unaprijedjenje bolida u toku sezone, tu im Mercedes drzi lekciju. A rekla bih i RB.


                      https://maxf1.net/ferrari-ignorirao-...previse-vazan/


                      Toliko o tome, amaterizam.
                      Last edited by aquaria; 10-10-17, 17:43.

                      Comment


                      • #41
                        Kimi je imao stari motor u Maleziji, novi je dobio u Japanu, izgleda da mi ne gledamo istu F1, Ferrari je ove godine odličan što se tiče razvoja, a komično je svaljivati na mehaničare probleme sa motorima, pogotovo ovaj Vettelov iz Japana, zato što je tu kriva svećica koju ne proizvodi Ferrari nego njihov partner NGK... Trebali bi ove forumaše što znaju sve o F1 staviti umesto mehaničara, verovatno bi i Honda onda bila bez kvarova...
                        If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                        Comment


                        • #42
                          Problemi su verovatno nastali jer su žurili da izrade nove motore, a razvijali su ih što je duže moguće. Problemi su u kvalitetu izrade, što je verovatno posledica požurivanja procedura kontrole zarad uštede vremena. To je moguće za japan, a u maleziji problemi su zbog korišćenja turbo punjača preko njihovog životnog veka (problem izgleda opet tokom kontrole kvaliteta) koji nisu dobro predvideli.
                          Last edited by Vanja #66; 10-10-17, 19:04.

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by Nikoletina View Post
                            Kimi je imao stari motor u Maleziji, novi je dobio u Japanu, izgleda da mi ne gledamo istu F1, Ferrari je ove godine odličan što se tiče razvoja, a komično je svaljivati na mehaničare probleme sa motorima, pogotovo ovaj Vettelov iz Japana, zato što je tu kriva svećica koju ne proizvodi Ferrari nego njihov partner NGK... Trebali bi ove forumaše što znaju sve o F1 staviti umesto mehaničara, verovatno bi i Honda onda bila bez kvarova...
                            Ja u klin, ti u plocu. Kao da nisi ni procitao sto sam napisala, a ni clanak koji sam postavila.


                            Ali eto izgleda da se Vanja a i sam Markione slazu sa mnom, pa ko zna, mozda i dobijem poziv za F1 nekad. ;)

                            Comment

                            Working...
                            X