Announcement

Collapse
No announcement yet.

Res publica (tema o politici i ekonomiji)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Evo vam reperke iz nekih davnih dana

    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Meni se bas svidja stvar...bas je propala...

      Kad ces nam umesti kiflice Oljice?
      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
      2× German League champion (2018, 2019)
      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

      Comment


      • Ovakve ne silaze. Nekad izgled vara. Elitne su čistije od pola Bg. Ovakve jaše svaki haharož. Ove fazonerke i to ih za dž gazi.

        Comment


        • Dayman (a-a-ah...)
          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
          Champion of the sun (a-a-ah...)
          You're a master of karate and friendship
          For everyone

          Comment


          • Katanac
            sigpic

            Comment


            • https://www.slobodnaevropa.org/a/30917262.html

              Vajtegadu.

              https://www.aljazeera.com/news/2020/...l-abortion-ban

              Bravo za Poljsku.

              Comment


              • Comment


                • Uvek bila bulja od države.
                  sigpic

                  Comment


                  • Ako pobedi Biden, sudbina Calija čeka čitavu US.

                    Comment


                    • Ako pobedi Bajden i krene se sa ovim glupostima, Drugi amandman će dobiti svoju praktičnu primenu.
                      sigpic

                      Comment


                      • Novi napad u Francuskoj, tri zrtve.
                        Dayman (a-a-ah...)
                        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                        Champion of the sun (a-a-ah...)
                        You're a master of karate and friendship
                        For everyone

                        Comment


                        • Biće još.
                          sigpic

                          Comment


                          • Zna se da nas čeka rat izmedju hrišćansko-judejske koalicije i islamske. O tome su pisali Pajk i Macini u pismima. To što prosečan bizgov misli da je to tek tako škrabotina, ne menja činjenicu da nas to čeka.

                            Jedno ne razumeju neupućeni ljudi, zašto je sve javno i zašto se sve zna...

                            Vidite, kao što smo imali milion hintova za covid, za sve što se desilo, to nije nikakvo čudo.

                            Lucifer tvrdi pazar pred Bogom otkako se odmetnuo od njega, i pokazuje kakav je njegov svet. Bog ga pušta jer ne želi pred drugim andjelima da pokazuje silu, pušta ga da vide svi kakva je njegova vlast.

                            Zato je i Biblija tačna, zato se i sve zna. Djavo menja Bibliju ali ima zavet i da je ostavi netaknutu, on samo nameće nove izbore ljudima koji nemaju kapacitet da razluče dobro od zla.

                            Lucifer ne želi da nemamo pristup istini. On želi da ona bude tu i da ljudi biraju nešto drugo da otvoreno prkosi Bogu. Bog mu nikad ne bi dozvolio da ostavi ljude bez vida.

                            Tako da je to u neku ruku tvrdjenje pazara pred Bogom i na neki način fer bitka, u smislu da on želi da kaže "e vidi, mene će tvoji ljudi izabrati" a to ne bi mogao da kaže da nema izbora.

                            Zato je sve transparentno i sve se unapred zna jer smo mi samo statisti u kosmičkoj bici.

                            Ovde jedan pali andjeo tvrdi pazar pred Bogom. A mi kao grešnici koji smo uzeli breme da raspoznajemo dobro od zlog, imamo uvek izbor izmedju dobra i zlog i sve se radi transparentno, nema potrebe za skrivanjem kad smo nemoćni da promenimo preodredjen biblijski tok dogadjaja.

                            Pitanje je samo koju ćemo stranu izabrati. Lucifer radi na tome da nas zavede, pa ko se da zavesti, a svi po malo.

                            Comment


                            • Tako da rokanje nas čeka 1/1. Može se reći uskoro. Moraju imati svrhu migranti po Evropi. Ne veruje valjda neko da su rasističke Nemčuge blagonaklone prema islamistima druge boje kože, ili da je Francuskoj trebao ovaj broj islamista iz kolonija, da ne pričamo o Skandinaviji.

                              U Rusiji ima materijala jako, Indonezija, Indija Pakistan, da ne spominjem Izrael i Palestinu koji su br 1.

                              Ovde na našim prostorima isto.

                              Mora doći do takvog sukoba da se unište islam i hrišćansko-judejska religija da bi ostao čist satanizam u ime mira.

                              Kao, religije nas svadjaju, zabranjen je svaki vid religije, sem satanizma na čelu sa žrecom iz Vatikana koji će ponosno masama oprostiti svaki greh sa sve mitrom na glavi.

                              "Ubio si 10 ljudi?" 100 puta ave mariji i plati indulgenciju i paljbica.

                              A to može samo kroz veliki broj žrtvi tako da spremite se, biće hrkljuša.
                              Last edited by Cassius Clay; 29-10-20, 11:47.

                              Comment


                              • Koliko god me tvoj prvi post impresionirao, ne slazem se sa drugim.

                                Trenutno ne gledas jos tim ocima, ali doci ce to vremenom. Svrha migranata nije na ono sto bi povezao na prvu loptu. Nesto se tu drugo krije.

                                Ja recimo mozda i mogu da procitam nasu drzavu, ali sve preko granice je za mene mnogo slozeniji i kompleksniji sistem iako su osnove iste. Dublja je problematika i mozda bih trebao da zivim tamo kako bih bolje skapirao kako stvari idu. Ja moje znanje i iskustva koje sam stekao u Srbiji ne mogu nikako da primenim na inostranstvo, ima tu jos dosta varijabli koje bih morao da prihvatim kako bih imao kompletniju sliku.

                                U siromasnijim zemljama mozes da ocekujes reagovanje na prvu loptu zato sto tako i narod razmislja, u bogatim dosta poteza je suptilnije i dosta je uvijeno kako niko sem intelektualne elite ne bi skontao o cemu je rec.

                                Kakav ti je narod, tako se pozicioniraju najmocnije individue. Narod je taj koji limitira potencijal drzave.

                                Ljudi su u bogatijim zemljama svesni sta se desi kada se jace nagazi religija. Na kraju krajeva, treba da postoji neki balans izmedju svih religija, ateizma i satanizma. Mi smo svi na kraju jedno veliko trziste i pravimo svoj izbor.

                                Naravno sa druge strane, ti na taj nacin drzis narod u strahu kada idu takve price i lakse ih kontrolises. Kada ne bi postojao strah kod naroda, izbila bi revolucija. Ima tu i do ekonomskog prosperiteta u sta veruje veci deo gradjana.

                                Comment

                                Working...
                                X