Announcement

Collapse
No announcement yet.

Res publica (tema o politici i ekonomiji)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by LosmiSK View Post
    Lizanje ne govori o virusu vec o ljudima koji lizu. Takvi nam nece dati da idemo napred.

    Mil9 je nije pao sto je lopov, nego sto je hteo da uzme plac u Buljaricama crkvi..

    Isto je i ovde..tj tako ce i biti. Nama virus i nije toliki problem, koliko zatucanost nekih ljudi.
    Neko poštuje tradiciju, razvija se duhovno i ekonomski kao Izrael.

    A neko se prodaje zapadu (americi) pa se radi za 300e.

    Comment


    • Originally posted by goku View Post
      Neko poštuje tradiciju, razvija se duhovno i ekonomski kao Izrael.

      A neko se prodaje zapadu (americi) pa se radi za 300e.
      Da, da...imas pravo..genijalni postovi, pisi vise.
      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
      2× German League champion (2018, 2019)
      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

      Comment


      • Ti koje ti pozivaš odavno su već ovde, a nama je sve gore i gore.

        Ne znam što se uopšte trudim da ti bilo šta objasnim.
        Last edited by Karamazov; 02-12-20, 13:55.

        Comment


        • Originally posted by goku View Post
          Ti koje ti pozivaš odavno su već ovde, a nama je sve gore i gore.

          Ne znam što se uopšte trudim da ti bilo šta objasnim.
          Bas si lepo objasnio u obrisanom postu, vidi se da si produhovljen.

          Ko je ovde, kako? Objasni, lepo je citati tvoje postove, samo objasni malo bolje
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • U Srbiji godišnje više od 6.000 ljudi umre zbog zagađenog vazduha
            http://rs.n1info.com/Vesti/a552751/U...g-vazduha.html

            od korone dosad 1,704
            Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

            Comment


            • Grip u Srbiji godišnje usmrti do 2.000 ljudi
              https://www.bizlife.rs/54027-grip-u-...o-2-000-ljudi/

              Po rečima epidemiologa Zavoda za javno zdravlje Beograda dr Predraga Kona svake godine od gripa u Srbiji umire između 1.000 i 2.000 ljudi
              Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

              Comment


              • Originally posted by LosmiSK View Post
                Bas si lepo objasnio u obrisanom postu, vidi se da si produhovljen.

                Ko je ovde, kako? Objasni, lepo je citati tvoje postove, samo objasni malo bolje
                Zapad kojeg zoveš u pomoć da nas izbavi je već odavno na ovim prostorima. Postavio je svoje ljude na vlast, ti ljudi su omogućili stranim firmama da ovde posluju. Te firme zapošljavaju naše ljude da rade za 300 evra i tako prave zaradu jer u svojim državama bi plaćali 2000 evra za isti taj posao. Primer Boša kod Šimanovaca mi je poznat, a koliko ima takvih po Srbiji.

                Ako misliš da će zapadna ruka da počisti korupciju i lopovluk to nećeš gledati jer oni upravo to omogućavaju ovima na vlasti u zamenu za ono prvo što sam napisao.

                Mi smo do pre samo 30 godina pravili avione, a sad su nas ubedili da smo bedni i nesposobni i da nam treba neki tutori sa zapada koji će da nas iskorištavaju.

                Nama, Srbima, generalno svim Slovenima je namenjena uloga radne snage, robova zapada. Pročitaj Mein Kampf, biće ti jasno kakva je uloga namenjena Jevrejima i Slovenima.

                Samo Jevreji su mnogo pametniji od nas, tamo bi likovi poput tebe bili izopšteni, a ovde ste oni sa modernim shvatanjima.

                Zbog likova koji ne poštuju svoju tradiciju i istoriju, zbog likova koji se sprdaju sa svojom religijom i Svetosavljem nam se ovo i dešava. Kada pljuješ po sebi, šta da očekuješ od drugog.

                Nisu ti što "ližu kašiku" kočnica napretku, njih je premalo, kočnica napretku su ovi što to ne rade, ovi što su pljunuli na svoju istoriju, svoju tradicuju i svoje pretke. Koji očajnički žele zapadni standard, a taj standard se gradio na pljačkama, ubijanju i genocidu. Nisu oni ništa superiorniji ni sposobniji od nas već su samo bili spremni da gaze preko mrtvih.

                Dok god je takvih kao što si ti, koji pljuju po svojim precima, koji žive u svetu snova, koji vide samo crno i belo, nema nama spasa.
                Last edited by goku; 02-12-20, 16:27.

                Comment


                • Pa patriote mahom su za psihopatu. Sve te zvanicne organizacije, plus dodas i sve desnicarske stranke sem Dveri. Pokojni patrijarh je bio za vucica..itd...Lizaci su za psiha, mozda bi bili za nekog drugog ali nemaju za koga.

                  Bosh je Nemacki, ovde nemas nista Americko, ali imas rusko i kinesko......kupuje oruzje od Rusa itd..

                  Svi standardi su se gradili na ratovima i pljacki drugih..

                  Gde sam ja tacno pljuvao pretke, stabise po tom pitanju sam iznad kasikasa samo nije nuzno da vam pricam po ceo dan da li sam ili nisam Srbin..

                  Krenuo si od nema virusa do toga da su to otrovi..vise ne znas ni sta pises. Ti tako produhovljen si pisao razne gadosti ovde i etiketirao ljude ko je Srbin patriota a ko izdajnik...mogu da nastavim ali necu..ipak si mi sugradjanin kakavgod da si moj si
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Originally posted by goku View Post
                    Zapad kojeg zoveš u pomoć da nas izbavi je već odavno na ovim prostorima. Postavio je svoje ljude na vlast, ti ljudi su omogućili stranim firmama da ovde posluju. Te firme zapošljavaju naše ljude da rade za 300 evra i tako prave zaradu jer u svojim državama bi plaćali 2000 evra za isti taj posao. Primer Boša kod Šimanovaca mi je poznat, a koliko ima takvih po Srbiji.

                    Ako misliš da će zapadna ruka da počisti korupciju i lopovluk to nećeš gledati jer oni upravo to omogućavaju ovima na vlasti u zamenu za ono prvo što sam napisao.

                    Mi smo do pre samo 30 godina pravili avione, a sad su nas ubedili da smo bedni i nesposobni i da nam treba neki tutori sa zapada koji će da nas iskorištavaju.

                    Nama, Srbima, generalno svim Slovenima je namenjena uloga radne snage, robova zapada. Pročitaj Mein Kampf, biće ti jasno kakva je uloga namenjena Jevrejima i Slovenima.

                    Samo Jevreji su mnogo pametniji od nas, tamo bi likovi poput tebe bili izopšteni, a ovde ste oni sa modernim shvatanjima.

                    Zbog likova koji ne poštuju svoju tradiciju i istoriju, zbog likova koji se sprdaju sa svojom religijom i Svetosavljem nam se ovo i dešava. Kada pljuješ po sebi, šta da očekuješ od drugog.

                    Nisu ti što "ližu kašiku" kočnica napretku, njih je premalo, kočnica napretku su ovi što to ne rade, ovi što su pljunuli na svoju istoriju, svoju tradicuju i svoje pretke. Koji očajnički žele zapadni standard, a taj standard se gradio na pljačkama, ubijanju i genocidu. Nisu oni ništa superiorniji ni sposobniji od nas već su samo bili spremni da gaze preko mrtvih.

                    Dok god je takvih kao što si ti, koji pljuju po svojim precima, koji žive u svetu snova, koji vide samo crno i belo, nema nama spasa.
                    Sve sto si napisao o tradiciji i precima je urusila i napravila SPC koja je postala idustrija za zgrtanje para i umesto duhovnosti i tradicije,propoveda prostakluk,materijalna dobra i nista vise


                    obukli se u svilu i natakli zlato na sebe ,seli u dzipove,porez ne placaju,za kriminal ne odgovaraju...

                    u sve se petljaju-u skolu,u televiziju u politiku i u sprezi su sa vlasti,dakle kriminalom

                    a nesto mi govori da veliki deo vernika ne zna ni koliko jevandjelja ima,a kamoli da ih nabroji...bitno je da znaju da gospodin popa jede prvi i da mu se odmah plati


                    jos od sremca naovamo
                    Wizard

                    Comment


                    • Originally posted by LosmiSK View Post
                      Pa patriote mahom su za psihopatu. Sve te zvanicne organizacije, plus dodas i sve desnicarske stranke sem Dveri. Pokojni patrijarh je bio za vucica..itd...Lizaci su za psiha, mozda bi bili za nekog drugog ali nemaju za koga.

                      Bosh je Nemacki, ovde nemas nista Americko, ali imas rusko i kinesko......kupuje oruzje od Rusa itd..

                      Svi standardi su se gradili na ratovima i pljacki drugih..

                      Gde sam ja tacno pljuvao pretke, stabise po tom pitanju sam iznad kasikasa samo nije nuzno da vam pricam po ceo dan da li sam ili nisam Srbin..

                      Krenuo si od nema virusa do toga da su to otrovi..vise ne znas ni sta pises. Ti tako produhovljen si pisao razne gadosti ovde i etiketirao ljude ko je Srbin patriota a ko izdajnik...mogu da nastavim ali necu..ipak si mi sugradjanin kakavgod da si moj si
                      Kad je nešto nemačko to je američko, nemci su pod američkom šapom.

                      Naši preci su se pričešćivali, to je bio sastavni deo života, a ti pljuješ po tome i nazivaš to "lizanje kašike". Odvratno je to što radiš. I onda se čudiš zašto imaš Vučića izdajnika na vlasti, pa ti si ga stvorio odbacuvanjem svojih korena i vere.

                      Nikada nisam pričao da nema virusa već da mu se daje previše na značaju, nemoj pričati ono što nisam rekao i lagati ljude.

                      A šta je kontradiktorno u tome da nema virusa i da su to otrovi? Pre će biti da si se ti pogubio.
                      Last edited by goku; 03-12-20, 07:15.

                      Comment


                      • Originally posted by Beocca View Post
                        Sve sto si napisao o tradiciji i precima je urusila i napravila SPC koja je postala idustrija za zgrtanje para i umesto duhovnosti i tradicije,propoveda prostakluk,materijalna dobra i nista vise

                        obukli se u svilu i natakli zlato na sebe ,seli u dzipove,porez ne placaju,za kriminal ne odgovaraju...

                        u sve se petljaju-u skolu,u televiziju u politiku i u sprezi su sa vlasti,dakle kriminalom

                        a nesto mi govori da veliki deo vernika ne zna ni koliko jevandjelja ima,a kamoli da ih nabroji...bitno je da znaju da gospodin popa jede prvi i da mu se odmah plati


                        jos od sremca naovamo
                        Nije pravoslavlje i Svetosavlje samo vrh SPC, već na hiljade crkava, manastira i monaha koji žive skromno.

                        Kada hoćeš nekog da ocrniš, onda pričaš samo najgore o njemu, a prećutiš ono dobro. Ali to više govori o tebi nego o onome o kome pričaš.
                        Last edited by goku; 03-12-20, 07:16.

                        Comment


                        • Nije isto nemacko i americko, stvarno pises neverovatne stvari. Malo manje vremena provodi na youtube a vise budi u realnosti

                          Nasi preci se se pricescivali, ali nisu lizali svi istu kasiku u doba virusa..usto tako nije svestenik bio narko mula i homoseksualac/pedofil pa pocasceni sa mirnom penzijom, a jos manje da je nekad patrijarh podrzavao izdajnika kako ti kazes. Ima tu dosta toga, ko zna sta sve ne znamo..

                          Virusu se daje previse na znacaju ma bzvze ljudi umiru..mali je to broj dok ne stigne 1m dnevno u svetu..da goku kasikicar kaze da se sad moze da mu se da na znacaju..
                          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                          2× German League champion (2018, 2019)
                          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                          Comment


                          • Koje veze sa pravoslavljem ima ova novokomponovana paganstina koja se gaji u crkvama zadnjih 30 i kusur godina?
                            "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                            Meša Selimović

                            Comment


                            • Originally posted by goku View Post
                              Nije pravoslavlje i Svetosavlje samo vrh SPC, već na hiljade crkava, manastira i monaha koji žive skromno.

                              Kada hoćeš nekog da ocrniš, onda pričaš samo najgore o njemu, a prećutiš ono dobro. Ali to više govori o tebi nego o onome o kome pričaš.
                              prvo riba smrdi od glave,a zadnje dve recenice se i jesu odnosile na ''male popove'' koji nece vernika da sahrani ako nema da plati

                              to sam video ja,svojim ocima a da ne kazem i da je pijandura i zenskaros (ozenjen usput) i gle cuda,to mu dize ugled

                              sta imam da pricam o monasima,njih ne poznam,znam kako bi trebalo da zive-sta se radi iza zidina ja ne znam

                              ali svakako znam da su ljudi hriscanstvo i njegove vrednosti unizile,ubili su srz hristovog ucenja-i SPC i RKC,ako ti je lakse...

                              ako je SPC nekad bila cuvar i tvoritelj tradicije i kulture,sada to svakako nije,jer ponavljam,pastva jedva ocenas zna da izmoli


                              ali se zato novci broje
                              Wizard

                              Comment


                              • Pop mi se ozbiljno rastuzio kad sam nosio slavski kolac i zito u crkvu Sv.Petke i usput uzeo svetu vodicu dzabe.
                                A 10 dana je najavljivao dolazak - zafalilo mu para.
                                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                                Meša Selimović

                                Comment

                                Working...
                                X