Announcement

Collapse
No announcement yet.

Res publica (tema o politici i ekonomiji)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ovo su izbori gde su republikanci zadrzali senat, iako se ocekivao flip, izbori gde su znacajno smanjili razliku u kuci, iako se ocekivalo po anketama da ce se povecati i to dosta. Izbori gde u kljucnim counties i nekim od swing drzava, lokalni rep kandidat overperformuju +10 u odnosu na Trumpa, na izborima na kojima Trump osvaja najveci broj glasova ikad za aktuelnog predsednika!?!?! Ofc nista sumnjivo, ljudi izasli glasali za lokalne republikance na ovako vaznim izborima sa ovakvom pompom, usput dali glasove Bajdenu, u tim okruzima. Biden uzeo pola miliona vise glasova od Hilari u Pensu i to ne u Philadephiji nego ovako po drzavi, na izborima gde je Trump privukao rekordan broj afroamerikanaca u zadnjih par decenija sa republikanske strane. Rekordan broj Latinosa isto, gde Miami Dade county sa 30% razlike pada na ispod 10%.





    Bellweather towns, obrati paznju na procente





    Mnooogooo smrdi, ali neka, nek bude Joe predsdnik, samo hocu da kazem da je smesna prica da je Trump pokrao, kad se pogleda statistika.





    Inace Mcconnell stao uz Trumpa, a Aki salje ovo kekeke

    Last edited by colchonero; 10-11-20, 00:17.

    Comment


    • Lol Losmi, ne brate, ja kada Biden dobije 92% u DC ne kazem da je kradja, isto kao sto kada dobije 85% u San Franciscu ne kazem da je kradja, jer su to relativno normalni procenti i poklapaju se i sa svim ostalim rezultatima na lokanlnom nivou. Tako isto i Trump dobija po vukojebinama u Oklahomi 90%, takva sredina, ne znam sta te tu cudi. Ne pricamo mi ovde o tim mestima, nego ovo sto sam ti napisao u komentaru iznad, i zato smrdi. Znas, ne pratis puno USA izbore osim taj dan, (kao i 99% ljudi i to je ok, da ne kazem normalno), ali znas ko je gde koliko ukrao, na osnovu licnih simpatija i percepcije. NIje cudno sto ce Vucic da dobije 80% u nekom Ritopeku, Grdelici ili Lebanu, ali je cudno da Madjari dobiju hiljade glasova ili lupam 5% u Vranju. Ne znam sto je toliko tesko dozvoliti da druga strana kaze da je u najmanju ruku cudno, i da treba ispitati, pa ako je sve posteno, svaka cast majstore, ali ako kojim slucajem nije, da ne bude posle Trump rasista, diktator, ne da vlast. Ionako ste svi vec rekli da je to zavrseno, da je Biden predsednik 100%.
      Last edited by colchonero; 10-11-20, 00:07.

      Comment


      • Pa jeste predsednik. Ne znam na kom jeziku hoces objasnjenje...Ovo Trampovo vrdanje samo govori u prilig tome kakav je debil i koje ce biti muke psihopatu skidati, ovog naseg.
        Last edited by Karamazov; 10-11-20, 10:41.
        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
        2× German League champion (2018, 2019)
        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

        Comment


        • Ne, USA je izgubila na spoljnom ugledu kod birokrata u EU, celebrity woke osoba i urednika medijskih kuca. Ostalima je malo laknulo sto nisu usli u sukob na Krimu, sto se ne mesaju u konflikt Azerbejdzan Jermenija, sto Severna Koreja ne preti Seulu da ce ih razneti u vazduh vec 2g, sto su se Izrael i Palestina malo bar privremeno primirili u odnosu na kako zna da bude i sto ID ne svrlja po bliskom istoku dok oni bacaju bombe na Huseina Gadafija, Asada ziku peru, ma kakvi oni bili( nije to tema, iako bi se tu delimicno i slagali vrv), kad si civil nije ti svejedno jbg.. A posebno je Amerikancima laknulo sto im je umesto da se bakcu UN-om, nezaposlenost rekordno pala, ekonomija jaka i pored pandemije, porezi se smanjili, consumer confidence bio record high. Stotine hiljada manufacturing jobs i prekinuti bar neki ocajni trade ugovori sa mnogim zemljama posebno Kinom. Ja znam da neki ljudi zamisljaju POTUS kao nekog ko se brine o celom svetu, i ko je super kul na kanapeu sa Merkel, Fon der Lajen i ostalim superkul likovima uz strasne manire i recnik, i vec 1000x puta odslusane izjave solidarnosti (dok ne dodje korona), ali nije mu to glavni opis posla, pa da mu to bude glavna stavka ocenjivanja, bar prema misljenju 70+ miliona Amera. A i onih 70mil koji su bili protiv, nisu bili zbog toga protiv, da se ne lazemo

          Ja ne kazem da Ameri ne treba nizasta da se interesuju ali suplja je prica da je on najogri predsednik USA, samo jer nije na tom nivou i jer mu je recnik takav i retorika. Kada ja po delima iz glave mogu 10 da ti nabrojim koji su manje uspeha imali u prvom mandatu. Ne racunam uopste licne i partijske uspehe kao sredjivanje sudova i slicno.


          A ti Losmi, ja se i dalje slazem sa tobom po nekim pitanjima, ali nisam tako iskljuciv kao ti, sto ti npr. i ne krijes. Ja sam svestan Trumpovih mana, ali nije mi sve cfno ili sve belo ni za njega ni za ovako stvari nevezano za politiku jbg.
          Last edited by colchonero; 10-11-20, 00:42.

          Comment


          • "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
            Meša Selimović

            Comment


            • Lošmi i Deki lakše opraštaju kad 'mrziš Srbe' nego kad 'si rasista'.

              To ne mogu.

              A ko ovde bira stranu, trebalo bi da bude svestan da je i manje zlo ipak zlo.
              Last edited by mark !t zer0; 10-11-20, 08:54.
              sloboda ili ništa

              Comment


              • Originally posted by LosmiSK View Post

                Trampa ni rodjena zena ne voli..
                Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                Comment


                • tramp.jpg
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Originally posted by LosmiSK View Post
                    Ipak uzmi u obzir da je USA bila no1 sila i ne prilici joj takav pajac na celu drzave.

                    Broj ratova se nije bas smanjio poslednje cetiri godine, ali nekima vise odgovara da pravdu dele Turci i Rusi.
                    Gde si ti bio kad su predsednici bili Klinton i Bus? Pogotovo ovaj drugi.

                    Amerika ne treba da bude u svakoj corbi mirodjija i bilo je potrebno da se pojavi lik koji ce da ode u skroz drugu stranu kako bi se uspostavio bolji balans u buducnosti i suzi prostor za manervisanje. Da Obama nije vladao osam godina, Tramp se ne bi desio. A isto vazi i za njegove prethodnike koji su samo produzavali kontinuitet slicnog nacina vladanja.

                    S obzirom da je madrid naveo u kratkim crtama sta se izdesavalo, a ti pises kao da je izbor Bajdena bolji za svetsku politiku pricas ko da si jedan od njih. To jedino moze da bude dobro za ljude na visokim funkcijama, a oni isto nisu na strani naroda. Svaka odluka koja se donese, ima pozitivne i negativne efekte. Dosao sam do zakljucka, Tramp sta god bude uradio osetice se negativni efekti kakva god odluka bila.

                    Meni je apsolutno nebitno da li je Republikanac ili Demokrata zato sto ne zivim tamo, kada se pojavi kandidat koji fura drugu pricu ja cu biti za njega bez obzira iz koje partije dolazi. To kako je Berni odstranjen, samo govori da takav nacin razmisljanja se ne promovise jos uvek kod Demokrata. Ja ipak posmatram iz ugla ne sta je bolje za moju zemlju, nego za dobar deo sveta van SADa. Ovo sve sto je Trampa sa diplomatske strane napravio je pomak u odnosu na bivse predsednike. Sa razlogom se i gledalo da se takvi ljudi koji resavaju probleme drugacije, sprece da dodju do mesta predsednika, a i uticajnih funkcija. Zato sto kada bi se promovisala takva osoba, svi njegovih prethodnici bi bas izgledali lose. Tako da manje-vise dolazimo do zakljucka da ce se sada pustati samo kontraverzne osobe da okrenu na drugu stranu a njegova dela se zamaskiraju raznim stvarima i lepe mu se razne etikete.

                    Comment




                    • Losmi poslusaj malo ovog
                      Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                      Comment




                      • sve objasnio
                        Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                        Comment


                        • Novom premijeru Bidenu stigle cestitke iz EU i skoro svih velikih drzava osim Rusije,Turske i Kine a zna se ko tamo vlada i na koji nacin. PS. Siguran sam da svi vi koji se busate u Trampa vise zelite da zivite kao gradjani EU i ostatka koji bastini vrijednosti EU nego gradjani Turske, Kine i Rusije. Volio bih da mi neko argumentovano pojasni da se ovdje ne radi o dvostrukim arsinima?
                          Last edited by Karamazov; 10-11-20, 18:17.

                          Comment


                          • Vole Trumpa zato što ga je podržao Vučić.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Originally posted by dekkard View Post
                              Vole Trumpa zato što ga je podržao Vučić.
                              Pa Vucko je prvi cestitao Bajdenu. nema to veze sa tim. pogledaj zadnji video pa ces znati zasto sam za Trampa.
                              Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                              Comment


                              • Normalno da će čestitati pobedniku.
                                Ali dok nije bio izabran predsednik podržavao je Trampa, a čak i nakon što je izabran Bajden izjavio je da bi bilo bolje da je Tramp pobedio.

                                https://www-novosti-rs.cdn.ampprojec...i-dobre-odnose
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X