Announcement

Collapse
No announcement yet.

Res publica (tema o politici i ekonomiji)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts



  • EU is fucked
    sigpic
    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

    Comment


    • Prosle nedelje napusavanje Dzejmsa, sada Roberta De Nira.

      Obojicu iako cenim u njihovim oblastima, ovako su prevelike ogorcene seronje da umrem od smeha kada ovaj uzvraca sa prozivkama.

      Tramp trolina

      Comment


      • Iako sam na početku bio za američkog klauna, ipak je Hillary trebala pobjediti.

        Ovo šta on radi je za svaku osudu.
        UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

        Comment


        • Originally posted by Tarantula View Post
          Iako sam na početku bio za američkog klauna, ipak je Hillary trebala pobjediti.

          Ovo šta on radi je za svaku osudu.
          1. bold: Ne

          2. bold: Na sta tacno mislis? Jer ovako bez objasnjenja o cemu pricas i argumentacije izgleda bas nelogicno.

          Comment


          • A bilo je očekivano odmah posle Bregzita. Anglo-saksonski blok se povlači u izolacionizam, što se tiče dalje integracije u kretanju ljudi, pre svega radnika(migranata) i zbog ekonomije generalno. EU posle Lisabona je uvela mnoge obrise nadnacionalnosti, pa negde i u pitanjima zajedničke spoljne i bezbednosne politike, zajedničke odbrambene i bezbednosne politike, što Britanija kao branilac evroatlantizma nije mogla da prihvati. Ne bi me čudilo da ako neko sledeći istupi to bude Danska.

            Generalno je promašaj EU, Evropska zajednica kao pretežno ekonomska integracija je bila prava priiča. Kao i EFTA.

            Tramp je najobičniji klovn ali nije ništa bolja ni Hilari. Sve su to igrači koji igraju u istom timu, pa dolaze na vlast u zavisnosti od toga šta treba "dubokoj državi" i pravim donosiocima odluka.

            Sve je to jedna velika farsa.

            Posle hladnog rata prave hladni rat radi ostvarenja interesa. Nije ni Putin ništa bolji. Isti su oni tim. Kao zatežu odnose, zaboga uvek je blizu konflikta i naravno nikad ništa, a u medjuvremenu opustošiše svet. Glume dobrog i lošeg policajca i vaspitavaju po svetu.

            Privatni interes i kapital, i multinacionalne korporacije su davno erodirale suverenost država. Ali to sve vuče korene iz države i njenog lošeg funkcionisanja. Država je najveće zlo koje je ljudima moglo da se desi, u ovom obliku. Minimum države koja će biti samo čuvar sistema je jedina ispravna stvar. Svaka dalja aktivnost narušsva i tržišnu ravnotežu i sve.
            Last edited by Cassius Clay; 07-07-18, 11:48.

            Comment


            • Da se slatko nasmijem koliko neki ljudi pojma nemaju.

              Ako se iko bori protiv multinacionalnih korporacija to je Trump.

              Objasni mi molim te kako je to Trump za multinacionalne korporacije, a hoce da se povuce iz NAFTA-e i WTO?

              Jos jedna stvar, ovo sto su mediji razglasili kao Trump protiv saveznika, Evrope i Kanade, lol.

              Kad je dosao na G7 prva stvar koju je rekao, hajmo ukinut sve tarife, carine i barijere za trgovinu i imamo free trade. Prvo pitanje je bilo, naravno od levata Trudoa, sta cemo sa subvencijama. Trump rekao ukidamo i njih.

              Ovi se sjebali i naravno da ce da Trump bude veliki zlikovac i debil jer je prvi puta ikad, ponudio istinsku slobodnu trgovinu, al ne, placeni politicari nece na to pristati. Polako, pritisnut ce ih. Kad opali 20% tarifu na auta iz EU, Merkelova ce doci na koljenima da ga moli. Ekonomija Kanade je u slobodnom padu, a Meksiko izabrao AMLO-a, eto ti Venecuele broj dva u real time-u.

              Trump drzi sve karte, polako, sve ce doci na svoje. Ono sto gledamo je ekonomska revolucija, ako uspije ono sto planira, ulazimo u #goldenage.

              Ako nekoga interesuje sta ce da se desava u buducnosti, nek dobro obrate paznju na Iran i sta ce se desavati sa tom zemljom i regionom Sirije i Palestine nakon samita Trumpa i Putina. Kad Iran padne, kao figura, a past ce nakon novembra, ocekujte svjetski mir, jer ce konflikt Palestine i Izraela tada da bude rijesen.
              sigpic
              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

              Comment


              • Dobila sam opkladu [emoji41][emoji41]

                tt
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Originally posted by miloolja View Post
                  Dobila sam opkladu [emoji41][emoji41]

                  tt
                  Ne bi je dobila, da mi nije receno da se lupetaju gluposti.
                  sigpic
                  "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                  AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                  Comment


                  • Originally posted by maliajnstajn View Post
                    Da se slatko nasmijem koliko neki ljudi pojma nemaju.

                    Ako se iko bori protiv multinacionalnih korporacija to je Trump.

                    Objasni mi molim te kako je to Trump za multinacionalne korporacije, a hoce da se povuce iz NAFTA-e i WTO?

                    Jos jedna stvar, ovo sto su mediji razglasili kao Trump protiv saveznika, Evrope i Kanade, lol.

                    Kad je dosao na G7 prva stvar koju je rekao, hajmo ukinut sve tarife, carine i barijere za trgovinu i imamo free trade. Prvo pitanje je bilo, naravno od levata Trudoa, sta cemo sa subvencijama. Trump rekao ukidamo i njih.

                    Ovi se sjebali i naravno da ce da Trump bude veliki zlikovac i debil jer je prvi puta ikad, ponudio istinsku slobodnu trgovinu, al ne, placeni politicari nece na to pristati. Polako, pritisnut ce ih. Kad opali 20% tarifu na auta iz EU, Merkelova ce doci na koljenima da ga moli. Ekonomija Kanade je u slobodnom padu, a Meksiko izabrao AMLO-a, eto ti Venecuele broj dva u real time-u.

                    Trump drzi sve karte, polako, sve ce doci na svoje. Ono sto gledamo je ekonomska revolucija, ako uspije ono sto planira, ulazimo u #goldenage.

                    Ako nekoga interesuje sta ce da se desava u buducnosti, nek dobro obrate paznju na Iran i sta ce se desavati sa tom zemljom i regionom Sirije i Palestine nakon samita Trumpa i Putina. Kad Iran padne, kao figura, a past ce nakon novembra, ocekujte svjetski mir, jer ce konflikt Palestine i Izraela tada da bude rijesen.
                    Na koji nacin?
                    sigpic

                    Comment


                    • Kad izbacis finansijsku potporu Hamasu i Muslim Brotherhood-u, onda vise nema ni ideoloske prepreke za mir.

                      Ponuda stoji na stolu vec godinama, dvije drzave, ali posto Hamas i PLO imaju vjerovanje da Zidovi nemaju pravo postojanja, zbog toga i nema mira tamo, ali i ima tu jos i ostataka nacisticke ideologije sa kojom su Palestinci povezani.

                      Kad Rusija skloni svoju potporu Ajatolahu, Iran pada, sam ce da se urusi. Inflacija im je 30%, skoro 80% stanovnistva zivi u siromastvu i stakno se desavaju demonstracije i protesti protiv Ajatolaha i IRG-a.
                      Kad padne Iran, pada i finansijska potpora PLO i Hamasu.
                      sigpic
                      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                      Comment


                      • Originally posted by maliajnstajn View Post
                        Kad izbacis finansijsku potporu Hamasu i Muslim Brotherhood-u, onda vise nema ni ideoloske prepreke za mir.

                        Ponuda stoji na stolu vec godinama, dvije drzave, ali posto Hamas i PLO imaju vjerovanje da Zidovi nemaju pravo postojanja, zbog toga i nema mira tamo, ali i ima tu jos i ostataka nacisticke ideologije sa kojom su Palestinci povezani.

                        Kad Rusija skloni svoju potporu Ajatolahu, Iran pada, sam ce da se urusi. Inflacija im je 30%, skoro 80% stanovnistva zivi u siromastvu i stakno se desavaju demonstracije i protesti protiv Ajatolaha i IRG-a.
                        Kad padne Iran, pada i finansijska potpora PLO i Hamasu.
                        A obrnuta ideologija, Zidovi misle da Palestinci imaju pravo postojanja pa su im oduzeli onako zemlju? Koliko znam, pre su svi ziveli u miru, do tih posleratnih godina sredinom proslog veka.
                        Jasno mi je da se to moze lako okoncati, ali sve u ide korist Izraela, koji svakako i jeste kljuc i glavni igrac, ne samo na Bliskom istoku...

                        U sustini, nista me ne iznenadjuje ovde, sve po PSu, ocekivano. Samo mislim da pridodajes preveliki znacaj Trampu, a ipak nije on "takticar", samo je igrac.
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by Black Mamba 24 View Post
                          A obrnuta ideologija, Zidovi misle da Palestinci imaju pravo postojanja pa su im oduzeli onako zemlju? Koliko znam, pre su svi ziveli u miru, do tih posleratnih godina sredinom proslog veka.
                          Jasno mi je da se to moze lako okoncati, ali sve u ide korist Izraela, koji svakako i jeste kljuc i glavni igrac, ne samo na Bliskom istoku...

                          U sustini, nista me ne iznenadjuje ovde, sve po PSu, ocekivano. Samo mislim da pridodajes preveliki znacaj Trampu, a ipak nije on "takticar", samo je igrac.
                          Vidis grijesis za Palestinu.

                          Palestina nikad nije bila drzava, nikad nije bila politicki subjekt. Palestina je naziv regiona koji je bio u Osmanskom Carstvu, a drzava, odnosno zemlja u kojoj zidovi zive se zove Israel, i spominje se u Tori, kao i u Kur’an-u.

                          Narod Palestine ne postoji, jer nemaju nikakvu historijsku liniju. To su narodi bivseg Trans Jordana, Egipta i Saudijske Arabije.

                          Ljudi ne uce historiju kako treba. Izrael nije nikome oteo zemlju, Zidovi su kupili zemlju, prakticno pustinju nakon Prvog svjetskog rata, kada je region Jerusalema pao pod protektorat Velike Britanije.

                          Da, bilo je i zlocina tu, sa obe strane, ali ne bas onako kako se u medijima propagira kako je Izrael najveci zlocinac u regionu. Muslimani unutar Izraela zive slobodno, bez ikakve diskriminacije.
                          Last edited by maliajnstajn; 08-07-18, 01:51.
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • Fantasticno se razumijemo u spoljnu politiku da nam sopstvenu prodaju ispred nosa.
                            DALE 1992-2020
                            NIKAD ZABORAVLJEN

                            Comment


                            • Jedan Erdogan u autoritarnom sistemu ne može da se okane duboke države, muku mučili on i Davatoglu, i dalje se tresu od potencijalnih vojnih udara iako sve karte drže u ruci, navodno.

                              Zato se Tramp sam pita za sve.

                              Ja nisam rekao da je Tramp za multinacionalne korporacije već sam rekao njihov efekat. To što si naveo sve ide u prilog mojoj tezi o okretanju ka unutra u nekim aspektima. Sada nuditi pri ovoj konstelaciji slobodnu trgovinu kada je postignuta ovolika koncentracija kapitala u malim rukama, pa hajmo reći ne može imati negativno dejstvo na opšte blsgostanje, koristi od slobodne trgovine su uvek tu, ali vrlo je lako nuditi nekome nešto što znaš da će odbiti.

                              Nemam ja negativno mišljenje o Trampu, niti pozitivno, totalno sam indiferentan. Ne posmatram političare već istorijski kontinuitet.

                              Mnogo bi to neozbiljna država bila kada bi njom upravljao predsednik a ne sistem.

                              A posmatrati priču oko Izraela van religijskog konteksta je potpuni promašaj po mom mišljenju. Veliku ulogu igra hrišćanski cionizam. Otuda i priča o Jerusalimu, iz sebičnih razloga hrišćanskih cionista koji smatraju da po Bibliji ta zemlja pripada Jevrejima i da ako oni tome doprinesu doprineće i svom spasenju ili šta već.

                              Jevreji su baš zbog toga dobili pravo da se nasele, još Balfurovom deklaracijom iz 1917. i inicijativom lorda Rotšilda. Zna se tačan procenat Palestinaca i tačan procenat Jevreja i kako se menjao tokom godina.
                              A ta priča o Palestincima kao nepostojećoj naciji i pije i ne pije vodu, jer anlogijom mogu da se izbrišu mnoge izmišljotine od nacija po kojekavim nama poznatim prostorima onda, pa gle čuda, postoje. Ne moraš imati državu da bi postojao kao nacija, npr Kurdi. Ja sam naravno na strani Izraela, ali kad se gledaju i predvidjaju buduća dešavanja mora se uzeti u računicu pored politike i ekonomije i religija.

                              Posmatrati bilo koju pojavu monolitno, pogotovo personalizovati političke procese posmatrajući samo predsednike nije toliko efikasno.

                              Tramp je rekao ovo, Putin je rekao ono, od Trampa i Putina zavisi nešto... U tako ozbiljnim sistemima, uopšte ne dolaze u obzir da se kandiduju "igrači" koji će svirati muziku koju žele. To pogotovo važi za SAD. Jednostavno niti jedan predsednik ne može doneti odluku koja je suluda i za koju ne vlada konsenzus u odredjenim strukturama i krugovima, pre svega vojno-bezbednosne prirode, pa ostali igrači.

                              Turska je drugo npr, ali eto i oni sad prave otklon od Ataturka i vraćaju se neoosmanizmu a Davatoglu 2009. lepo objašnjava da je za taj neki stari period Ataturk bio neophodan da napravi Turke, sada je potrebno nešto drugo. Znači država se prilagodjava i usmerava kretanje u zavisnosti od istorijskog trenutka. Posle Bregzita samo idiot nije znao ko će pobediti u SAD.
                              Last edited by Cassius Clay; 08-07-18, 02:53.

                              Comment


                              • Mislim vrlo je očigledno da je svetska politika jedna velika pozornica sa poltičarima u glavnim ulogama. Ne znam jedan konflikt a da nije prethodno isplaniran do tančina. Tako da sad da se bavim Trampom i Putinom ne želim kada se ishod oko Izreala i Jerusalima zna. Ispuniće Tramp ono zbog čega je pobedio, desiće se ono što treba da se desi i to je tako.

                                To bi bilo isto kao kada bih mislio da se Vučić nešto pita.

                                Najbolji primer za to mi je Siriza uz Vučića. Dovedeš "levičare" koji prihvate sve što drugi nisu, ili dovedeš "nacionalistu" da odradi ono za šta bi obesili nekog Tadića.

                                Ako neko misli da su stvari drugačije jer je to premoćna SAD, pa ja bih mu rekao tim pre nisu. Tako da nam ostaje da opušteno posmatramo dogadjaje koji kreatori naših sudbina kroje, jer možemo uticati nikako. Mi na mikronivou ne možemo da se izborimo sa lošom vlašću, kamoli globalno.

                                Comment

                                Working...
                                X