Announcement

Collapse
No announcement yet.

Res publica (tema o politici i ekonomiji)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ali sve je toliko dugo globalizovano, vlast je mnogo pre globalizovana u rukama manjine nego što su globalizovani društveni tokovi, da ne znam da li je više relevantno pisati o državama.

    Kao zasebnim uredjeniima da, ali kao nekim centrima moći, mislim da je taj koncept prevazidjen baš 1648.

    Postoji jedan simpatičan razlog zašyo države nikada nisu bile suverene.

    Venecija je sa svojim agentima a la Kontarini, a inače vodeći sve banke ovoga sveta i čitav bankarski sistem, ohrabrena pljačkama u krstaškim ratovima, podsticala ratove i terala vladare da pozajmljuju.

    Najbolje to ilustruje stogodišnji rat Francuske i Engleske za vreme koga su se zadužili za 20 generacija i jedni i drugi.

    Ja sam ceo život bio protiv Engleza da bih shvatio u 23. godini života da je London nova Venecija i da su Englezi samo orudje. Bilo mi je i čudno da ti incestoidni tupani koji se pokolju na stadionu ko poslednja stoka imaju razvijenu civilizacijju, ali naravno iza svega se krije nevidljiva ruka Venecije.

    Baš taj Mi6 je model po kojem je radio Kontarini i venecijanski agenti, a ovo - zavadi pa vladaj, bez prljanja ruku, isti model.

    Tako da postiji kontinuitet od skoro 1000 godina, malo preciznije 800, u kojima jedna sila upravlja svim svetskim tokovima.

    Comment


    • Umro Amfilohije.
      Dayman (a-a-ah...)
      Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
      Champion of the sun (a-a-ah...)
      You're a master of karate and friendship
      For everyone

      Comment


      • Nije valjda

        Spoiler
        Hahahahahahahahahaha AHAHAHAHAAHAHAHHAHAAHAHAH Idemooooooo hahahahahahahahah
        Last edited by powerslave; 29-10-20, 22:09.

        Comment


        • Nije,dezinformacija.Ali je u teskom stanju.
          Objavili novosti,kurir,i jos neki pa sad brisu.

          Comment


          • Moja sućut.

            Jako težak trijenutek za mene.

            Posebno mi je teško kad se setim njegovih dana u Rimu i Vojtilinog prstena.

            Comment


            • Originally posted by E1_PG View Post
              Nije,dezinformacija.Ali je u teskom stanju.
              Objavili novosti,kurir,i jos neki pa sad brisu.
              Objavili svi, ne vidim da neko brise.
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Da, evo sad se oglasili na zvanicnom sajtu mitropolije. Stanje nepromenjeno.

                https://mitropolija.com/2020/10/29/m...nosu-na-danas/
                Dayman (a-a-ah...)
                Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                Champion of the sun (a-a-ah...)
                You're a master of karate and friendship
                For everyone

                Comment


                • Nije još usto?

                  Comment


                  • Bogami brisu.
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • E majku li im j*bem... Kako sam se obradovao bio kad mi je Uros javio...

                      Comment


                      • Vest došla iz udbaške kujne "Novosti" ergo naravno da je spin i izmišljotina.
                        sigpic

                        Comment


                        • A ima covek 83g...

                          Nego ono govni Mandic sisac psihopatin...jbte koja govna ovde vladaju i u opoziciji su to nema nigde...

                          Opet ce ih Milo odvaliti, tu mislim na ove produhovljene...steta sto ovo spona izmedju gradjanstva i nacionalista ne moze uspeti...
                          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                          2× German League champion (2018, 2019)
                          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                          Comment


                          • Preteko. Mislim za mene je to nečovek kad se hvalio Vojtilinim prstenom. Ja bih pre sebi ruku odsekao nego se kao hrišćanin hvalio bilo kakvim kontaktkom sa rimokatoličkim sveštenim licem a pogotovo papom, simbolom sveg zla ovoga sveta.

                            E sad kao Srbin kakav je, ako je tu bio pogan ne može biti ni dobar Srbin. Ali dobro, mi kao narod imamo tendenciju uvek da zaboravimo, nekad i oprostimo. A ionako se kod nas računaju samo neki politički podvizi.

                            A mnogo je bitnije čovek ostati. A ti ako bi da dovedeš papu u SCG ti možeš biti samo nečovek. Da li se on pokajao posle i šta je radio neka mu sudi onaj gore, previše sam ja grešan da bih mu ja srao.

                            Za mene je vovjoda Djujic veći od njega 17 000 puta.
                            Last edited by Karamazov; 30-10-20, 08:45.

                            Comment


                            • Ja bih sad potpisao da zivim do 75g.

                              Kakav Djujic, kakav Vatikan..Danas ti je sve u novcu...ljudi su postali zlo....danas ko god radi na nekim visokim funkcijama je prodao "dusu" djavolu...

                              Mi kao obicne tacke da radimo na tome da Srbija bude drzava ponosa, neki se prodaju za platu, mir, poziciju itd...tj takva nam je 80% zemlje...

                              Kad ih slusas, svi posteni i cestiti...a po korupciji smo medju najgorima..itd..
                              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                              2× German League champion (2018, 2019)
                              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                              Comment


                              • Slejve picko krepaj od muke

                                Dogodine na Lovcen!!!

                                Comment

                                Working...
                                X