Announcement

Collapse
No announcement yet.

Res publica (tema o politici i ekonomiji)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Cassius Clay View Post
    Preteko. Mislim za mene je to nečovek kad se hvalio Vojtilinim prstenom. Ja bih pre sebi ruku odsekao nego se kao hrišćanin hvalio bilo kakvim kontaktkom sa rimokatoličkim sveštenim licem a pogotovo papom, simbolom sveg zla ovoga sveta.

    E sad kao Srbin kakav je, ako je tu bio pogan ne može biti ni dobar Srbin. Ali dobro, mi kao narod imamo tendenciju uvek da zaboravimo, nekad i oprostimo. A ionako se kod nas računaju samo neki politički podvizi.

    A mnogo je bitnije čovek ostati. A ti ako bi da dovedeš papu u SCG ti možeš biti samo nečovek. Da li se on pokajao posle i šta je radio neka mu sudi onaj gore, previše sam ja grešan da bih mu ja srao.

    Za mene je vovjoda Djujic veći od njega 17 000 puta.


    Istorijska uloga mitropolita Amfilohija nije samo duhovna, verska. Niti je njegovo "vjeruju" u tom polju od prevelikog značaja - ta pitanja se rešavaju na Svetom Sinodu. Džaba njemu bilo šta ako Sveti Sinod kaže "ne". Zato to treba ostaviti Svetom Sinodu.

    Zbog toga je izuzetno kompleksno pitanje i duboko gazi u svetovnu sferu. A tu su uloga i rad mitropolita nemerljivi u Crnoj Gori, kao zemlji gde se komunizam u Jugoslaviji najbolje "primio" i gde je progon SPC-a bio najsnažniji, gde su stoka i goveda puštana na oltar i monasi i popovi proterivani, petokraka stavljana na crkveni kalendar, itd. Mitropolit Amfilohije je obnovio Cetinjsku mitropoliju ni iz čega i uspeo da sačuva i osnaži srpski duh Crne Gore koji je bio pred uništenjem. Istorijski, njegov je značaj odmah uz Svetog Petra Cetinjskog. Malo je srpskih vođa koji su u smutnim vremenima uspeli da pokažu narodu pravu stazu. Ovako na prvu loptu mi padaju Sveti Petar Cetinjski, Karađorđe, Čiča, mitropolit Amfilohije.
    Last edited by Karamazov; 30-10-20, 08:53.
    sigpic

    Comment


    • Pih, na kraju ce moj trip sa Amfiilohijem da bude tezak crnjak.

      Smoren sam.

      Spavam poslednjih sest sati i prva vest koja me doceka da je lazna smrt o Amfilohiju po nalogu iz Beograda. Kakav haos sam propustio.
      Last edited by Ricma; 29-10-20, 23:34.

      Comment


      • Koja je kvota da ce krepati prije nego sto sastave novu vladu?

        Kako ce onda sve fino da se raspadne, pa ce morati da raspisu nove izbore. Onda ce Milo da se vrati u velikom stilu, nikad jaci!

        Comment


        • Gospodar Prstenova kaze da ako je Gandalf nadziveo Balroga, tako bi i Amfilohije trebao da nadzivi Milovu politicku karijeru.

          Plasim se da taj film necemo gledati iako je nedavno licilo da ce se to zapravo desiti.

          Comment


          • Kako je dodao Mandić, uvjeren je da bi stvari bile drugačije da mitropolit crnogorsko-primorski SPC Amfilohije nije trenutno u bolnici.

            “Ja osjećam da nedostaje, jer sam ubijeđen da bi se i naš mandatar drugačije ponašao da je mitropolit tu”, kazao je Mandić.

            “Mi se toliko godina borimo i ponosni smo na tu borbu. Sada su se pojavili crnogorski oligarsi koji nam kao objašnjavaju kako postoji neki sudski proces protiv nas zbog kojeg mi ne možemo da budemo na funkcijama. Kao da je taj sudski proces održan u SAD, a ne u zarobljenoj Crnoj Gori”, istakao je Mandić.

            “Milan Knežević je više dana proveo u zatvoru, nego naš mandatar u politici, Nebojša Medojević je štrajkovao glađu, mi smo se toliko borili protiv ovoga režima, i to svi znaju i, ponavljam, ponosni smo na tu borbu. I sad nam neko kaže neka, neka to, zaboravimo sve to, ima jedan dobar drug Miška Perovića, on je dobar ekspert, on će to. U svim ovakvim režimima je sa onima koji su bili žrtve toga režima urađena je slična stvar, koja je urađena s nama. Apelacioni sud bi odmah sad nakon promjene vlasti trebalo da izađe i da poništi sve i da zatvori taj slučaj”, rekao je Mandić.
            Trla baba lan...

            Comment


            • Uh, ripcina

              Comment


              • Bog da mu dušu prosti.
                sigpic

                Comment


                • Ne znam ja za Sveti Sinod ja se držim Božije reči. A po hrišćanskim propovedima jasno je da sa Vatikanom i papom nema šta da se priča. Sa djavolom nema pregovora nikakve svetovne prirode. Nemamo zajednički sadržalac sa luciferijancima u ime kojih je pobijeno najmanje milion i po Srba u WWII.

                  Pa ako to što ne komuniciramo na ekumenskim sastancima sa njima, dovodi nas do smrti, a bolje svi do jednog da pocrkamo.

                  Bolje da se uzdamo mi u Boga nego u Sveti sinod i Amfilohija i njihove političke manevre. Biramo ljude ispred Boga.

                  A Bog mu sigurno ne bi rekao da ode u vavilonsku bludnicu i da pregovara kao božiji čovek sa vavilonskim žrecom koji predstavlja instituciju koja je prolila najviše krvi u istoriji čovečanstva.

                  Ja mogu da aboliram običnog čoveka koji kaže "pa i katolici su hrišćani" ali čoveka koji je u veri, taj mora znati da nema ništa udaljenijeg iskrenom hrišćanstvu od pape i rimokatolicizma.

                  Bolje bi prošli istorijski da je nas par miliona izlazilo da se moli Bogu nego što se uzdamo u kojekakve ljude.

                  A na kraju dana ko je svetac ko ne, to Bog odredjuje. Jer Sveti Sinod čine ljudi.

                  Nek mu je pokoj duši i nemam ja ništa protiv njega, samo ja bratu ne bih oprostio da se rukuje sa papom.

                  Za mene tu kompromisa nema, makar druga opcija bila smrt. Bolje umreti kao hrišćanin nego se sa žrecom rukovati.

                  A zna se, da on nikoga ne prima, ko mu se ne pokloni kao svetosti. A on je kurac na bicikli a ne svetost

                  Comment








                  • Kakvo je to djubre bilo, majko mila.

                    Comment


                    • нек је проклео вас што сте признали Косово и Метохију као шиптарску државу.
                      Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                      До поновног сусрета, твој Швабо

                      mala H2H 2018/19
                      suicide
                      2019
                      velika H2H 2019/20

                      Comment


                      • Prokleli su oni sami sebe pošto su srušili kapelu na Lovćenu.
                        sigpic

                        Comment


                        • Komentarisao bih fizički izgled pojedinih Amerikanaca koji mi iskaču po fb.

                          Imam hard time da skontam da li je osoba muško ili žensko. Bidenovi neki glasači. Neke izgubljene individue.

                          Ko su ti ljudi? Zašto su tako jadni i deluju nesrećno? Frustrirano. Nezadovoljno. Ali pre svega besno i frustrirano.

                          Mislim da bi trebali da dodju u Srbiju na 15 dana, da otvorimo školu očvršćivanja. Da ih lepo šamaramo svaki dan kao konje, dok ne očvrsne.

                          Znači slika profilna ljudi koji samo što ne zaplaču. Tuźni i jadni nekako izgubljeni i ljuti na sve oko sebe.

                          A meni u glavi samo Cvijanović iz Mi nismo andjeli 3 "Mene je pokojni Gvozden tukao čekićem u glavu pa dogurah do pukovnika".

                          Njih bi preporodili mi ovde. Malo ga za ušesa, malo noga u dupe, posle ih odvedemo na jednu dve utakmice, par puta u grad, da smuva nešto da prodje testosteron tim izgubljenim putevima.

                          Comment


                          • Nebitno ko dobije, ne znam sto Srbiju to dodiruje,oni tamo ne znaju ni da postojimo....Totalno nebitan dogadjaj, bitan je bio kad je onaj slepac Mijatovic.......pogodio precku
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Slažem se u potpunosti krvce nego ti kažem kad bi pogledao te ljude, koliko izbija neko nezadovoljstvo.

                              Ima tamo masa njih imaju socijalne skilove u minusu, nešto se kriju, ne startuju devojku nikad u životu.

                              Power i Milos neka kažu više na ovu temu.
                              Last edited by Cassius Clay; 30-10-20, 22:51.

                              Comment


                              • Uh, ja sam skroz drugaciji... socijalan sam bas, bas, samo ne volim glupe ljude, sa njima nikad ne pricam duze od dve reci...tipa dobar dan, zdravo, pozz itd...

                                Bukvalno sa svima se ispricam...ali sve redje izlazim i sve mi je manji krug prijatelja tako da razumem sve...prosto me vise ne interesuje nicij privatni zivot i tako ti bude lakse..i budes srecniji..

                                Sta tebe boli uvo kako ko izgleda, da li startuje ribu itd...totalno nebitne stvari za tebe....

                                Tebi je sad bitno da nadjes gradjanstvo u sebi, da izbacis gorstakluk tako da se izrazim i bices tip top...
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X