Announcement

Collapse
No announcement yet.

Res publica (tema o politici i ekonomiji)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kakve veze ima da li sam bio rodjen? To su cinjenice...

    Njihov sistem funkcionise na demokratski nacin. Napreduju rapidno iz godine u godinu, ali na zdrav i demokratski nacin..
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • Originally posted by Nerealan View Post
      Швабе баш не готиве Трампа, добру реч о њему нисам чуо. Није неки избор, шаргарепа је мој фаворит а верујем и у #AkiSource (ал кад прича о фудбалу не слушајте га )
      Dojče Vele, Špigl i resto bulumente radi od početka godine oštru anti-Tramp kampanju. Mislim da mirišu da Trampovu administraciju Evropa ne zanima previše. A zašto onda otvoreno podržavaju čoveka koji će još više stegnuti Evropu za vrat? Možda zato što se plaše nečega spolja a sami nemaju snage (zapravo, NATO bi se raspao bez SADa) da na izazov odgovore. Možda Rusija, možda Turska, možda nešto još gore preti evropskim elitama, pa ne žele da izgube zaštitu Amerikanaca.

      Amerikanci nikada nisu bili saveznici SFRJ-a. Amerikanci su bili vlasnici i kontrolori SFRJ-a. Zato se tako i raspala, po volji SAD-a kao najvećeg kreditora.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by Crni Đorđe View Post

        Amerikanci nikada nisu bili saveznici SFRJ-a. Amerikanci su bili vlasnici i kontrolori SFRJ-a. Zato se tako i raspala, po volji SAD-a kao najvećeg kreditora.
        IMF je bio najveci kreditor SFRJ.
        sigpic
        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

        Comment


        • https://forum.tm/vijesti/americki-iz...-drukcije-7503

          Comment


          • Originally posted by Nerealan View Post
            ниси у праву Горане, треба на сваку неправилност устати, онда ће схватити да тако не иде. Али овде су људи устали једино кад је њихово сопствено дупе било у питању, тј кад је био онај полицијски час. Сваки лажни докторат, насиље, заташкавање злодела,.. заслужује да изађу људи пред скупштину.

            А можемо и да се предамо, лакше је..
            Treba, ali nikakva vajda od toga. Izlazio je ovaj narod na ulice kao ni jedan drugi, pa su dolazili sve gori i gori, sve veći i veći lopovi i izdajnici. Ne pamtim da su Srbi bili srećni sa nekom vlasti.

            Mi smo duboko okupirana zemlja, praktično kolonija. Vlast je njihova, opozicija je njihova, sve je samo predstava za narod.

            Demokratski izbori su opijum za mase koji im daje osećaj da odlučuju o nečemu, a karte su već uveliko podeljene.

            Uvek je podela samo na bogate i siromašne i to je jedina podela koja postoji. Ne postoje amerikanci, rusi, kinezi, Vučić, Đilas, demokrate, republikanci, postoje samo bogati i siromašni.

            Comment


            • Originally posted by $%&*£¥₩₩(**%!#$@$××*@¥₩₩₩ View Post
              Samo što njegovu fan bazu čine uglavnom penzioneri i ne vidim kako u ovakvoj situaciji može nešto da se promeni po tom pitanju. To su bukvalno isprani mozgovi.
              Zakljucas to brale na dan izbora i cao . Salim se. Moze da se utice razgovorom. Moze svakom penzioneru da se objasni da ako glasa za listu nasa deca, da glasa za njihovu decu, a ne za svoju. Ako je neko penzioner, nije maloumnik. Mora da se razvija ta kolektivna svest o stvarnosti u kojoj zivimo. Problem je sto mnogi koji vide o cemu se radi, padaju na spin da nema niko drugi za koga moze da glasa, da je ovaj rezim nedodirljiv, da su svi za Vucica i dize ruke.

              Comment


              • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                a kako je sns onda dosao na vlast. ajde budi iskren pa isti taj medijski mrak je bio i u doba onih u kojih se kunes

                danasnja opozicija nema plan i program, usta su im puna Vucica, ulaze sa testerama, pa na sta to lici, nikad tako nece doci na vlast. ustvari ti pre sto su bili nikad vise nece ni doci pa nije narod lud
                Prvo, ne kunem se bukvalno u nikog. Toliki je mrak i lopovluk bio da je vucic i ekipa blejali po tv-u non stop i imao duele sa raznim opozicionarima na tv-u i na sve to dobili izbore....

                Dobro sam ja tebe procenio retko gresim u procenama, tu sam doktor..

                Nemaju nikakav plani i program, testere itd....

                Dok lik samo ovo sto znamo valja gudru, oruzje, rusi ljudima zivote itd...

                Bukvalno vas je 75% i to je najveci poraz Srbije u njenoj istoriji, evolucija se okrenula i krenuli smo unazad.

                Meni jbno niko nista ne moze da kaze nigde, radim sam za sebe ceo zivot i jbnivsam genije u svom poslu...

                Tuzno mi kad vidim da je ljudima ceo zivot spakovan za drzavni posao u nekom podrumu za 500-1k eura..i da su utamniceni na vise nacina u sbom prostom i nebitnom zivotu...

                Bili smo tako blizu mirne luke 80tih, ali..jbga..itd, itd..
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Originally posted by Prince View Post
                  Ja ne bih preterivao sa tim terminima, zadrzao bih se da je vecinski narod ove zemlje stoka , i to stoka kojem treba faraon koji ce da krsi ustav i zakone kako mu volja i napravi od zemlje sopstvenu prciju,a ne neka normalna drzava bazirana na vladavini prava, socijalnoj pravdi, slobodi medija, pravu na slobodnom javnom izrazavanju svog misljenja itd...

                  I nije vecinski narod stoka jer su Srbi takvog kova, mentaliteta ili cega cega vec. Stoka je jer nas time uci obrazovni sistem. To je rak rana ovpg drustva. Kada se uspostavi funkcionalan obrazovni sistem, koji ce nove generacije da osposobljava za zivot u 21. veku i pruza fundamentalna znanja, ovom narodu za 50 godina nece trebati nikakve vodje i faraoni, jer ce biti svestan znacaja vladavine prava i pravne drzave.

                  Zato prvi korak ka tom cilju jeste samo jedan, Gorana Gogu Goranca zvanog Gojko za ministra prosvete
                  Naravno da je prosveta koren svog zla. Škole su kampovi za proizvodnju jeftine radne snage.

                  Kad ne znaš ništa da radiš, onda te bitange iskorištavaju.

                  Comment


                  • @Losmi

                    sta si me procenio kad ne idem na izbore

                    ja kad sve njih pogledam u oci ja tacno znam ko je kvaran a ko nije ili manje kvaran

                    a onaj ko je u koaliciji sad da ne imenujem to su za mene svi ista... i nikad vise za njih

                    pazi dovode glumca da im pridobije narod

                    eto kolko su oni sami nesposobni

                    i oni bi da vode zemlju
                    Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                    Comment


                    • ja ni ne kontam te elektorske glasove,nije mi jasno zasto se ne vode prostom vecinom

                      gledam ove na prvom,slican ton kao na ovom PDF

                      losmija citam i brijem da je bogatas ili sta?


                      moja plata je 56k i najbogatiji sam u ulici ne zajebavam se



                      moj zivot je nebitan i prost?

                      qq
                      Wizard

                      Comment


                      • Originally posted by maliajnstajn View Post
                        IMF je bio najveci kreditor SFRJ.
                        Što opet vodi pretežnoj nadmoći SAD-a.
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by Crni Đorđe View Post
                          Što opet vodi pretežnoj nadmoći SAD-a.
                          Evropa. IMF nema nikakve veze s IMF-om prakticno.
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                            @Losmi

                            sta si me procenio kad ne idem na izbore

                            ja kad sve njih pogledam u oci ja tacno znam ko je kvaran a ko nije ili manje kvaran

                            a onaj ko je u koaliciji sad da ne imenujem to su za mene svi ista... i nikad vise za njih

                            pazi dovode glumca da im pridobije narod

                            eto kolko su oni sami nesposobni

                            i oni bi da vode zemlju
                            Pa glumac je dobio u UKR npr...mada ne znsm na koga mislis. Psihopata ti je kupio Sergeja pre izbora i to je to...

                            Ovde uglavnom svi pricaju, tj mislim generalno u Srbiji...narod je govno itd...a svoje postupke ne vide i misle da su mormalni.

                            Meni je sve jasno kod tebe i nemam nista protiv ako je ideoloski, posto opozicija nema pravac i program, pa cenim da ovi imaju i da si tako povezao oko programa i statuta stranaka.
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Originally posted by Beocca View Post
                              ja ni ne kontam te elektorske glasove,nije mi jasno zasto se ne vode prostom vecinom

                              gledam ove na prvom,slican ton kao na ovom PDF

                              losmija citam i brijem da je bogatas ili sta?


                              moja plata je 56k i najbogatiji sam u ulici ne zajebavam se



                              moj zivot je nebitan i prost?

                              qq
                              Pisem o ljudima koji za te pare rade u drzavnim firmama po nalogu stranaka a za uzvrat moraju da rade kako im se kaze.

                              Mogao sam to i kad mi je trebalo, ali mi na pamet nije pali, znam jos par ljudi koji to nije prihvatilo a i sad rade honorarno....

                              Nisi ti mene razumeo, ljudi su prodali guzu i obraz dozivotnu za usrani posao kao da su nesposobni..a jesu izgleda da to naprave bez jbne stranke...
                              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                              2× German League champion (2018, 2019)
                              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                              Comment


                              • razumeo sam ja tebe jako dobro-ti si sposoban i bogat,imas ispunjen zivot,a ne silazis sa foruma

                                jos malo ko vucic
                                Wizard

                                Comment

                                Working...
                                X