Announcement

Collapse
No announcement yet.

Res publica (tema o politici i ekonomiji)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Noćas unakažen dečko

    Comment


    • Sline su uzeli pare da ih prime i sada smo u nezavidnoj situaciji, ako ćutimo njih će biti sve više i ovakve situacije će biti sve učestalije sa sve katastrofalnijim posledicama. Ukoliko odreagujemo kao narod bićemo etiketirani kao islamomrsci (lično ne mrzim nijednu veru, ali ovakve verske fsnatike, isprane mozgove, mrzim iz dna duše), što nije problem koliko može opet ceo svet da se okrene protiv nas i da nam uvede sankcije. Ukoliko naša vojska reaguje nesumnjivo da će i NATO i da će im to biti povod da nas opet bombarduju.

      Između ćutnje i reakcije, uvek biram ovo drugo. Nismo sprečili na vreme, daj onda da lečimo dok ne bude kasno, jer kad se rana proširi, nema nam spasa braćo
      Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
      До поновног сусрета, твој Швабо

      mala H2H 2018/19
      suicide
      2019
      velika H2H 2019/20

      Comment


      • Nek budem etiketiran. Ako im islam propagira da me kolju onda i jesam mrzac tog pravca islama. Moja religija, ne katolička, ili druga hrišćanska, nego čista hrišćanska mi propagira da ne diram nikoga. Znači ne pričam ovde o kvazireligioznim ljudima kao Ratko Mladić komunist.

        Neću ići goloruk tim mestima i spreman sam na sve najiskrenije.

        Da stoji jedan gladan pas i 1000 gladniih njib, a ja bih psa nahranio. Je li ovo govor mržnje? Jeste. Je l legitimno mrzeti? Pa i to jeste.

        Svakoga ko dolazi ovde da siluje naše žene i da u ime bilo čega preti našim ljudima, mrzim iz dubine duše.

        Pa neka sam ja šta god ljudi misle da sam. Ko se ne slaže nek ih kući vodi, nemoj da plaču deca nevinih ljudi. Kući vodite pa nek jašu i vas i vašu familiju.

        Svi sklanjamo glave, niko od nas nije u situaciji da fasuje zatvor zbog debila, imamo svi mnogo obaveza, ali ako me napadnu u ime Hrista idem do kraja.

        Branili smo se od te pošasti vekovima pa ćemo se opet odbraniti. Ne mogu im ja okretari drugi obraz, jer da im okrenem niko od nas ne bi ostao hrišćanin.

        A ako bi prišli u muci i ljudski, kunem se čitavom familijom ne bih jednog popreko pogledao.
        Last edited by Cassius Clay; 18-10-20, 10:27.

        Comment


        • https://m.cdm.me/politika/mandatar-k...robojku-sa-4s/

          Buduci premijer.. daleko bilo.

          Amfilohije prima remdesivir, lijek koji je nedostupan za ostale oboljele od korone

          https://m.cdm.me/drustvo/amfilohije-...ele-od-korone/

          Nece đedo sad da umire kad se napokon docepao vlasti. Da je pravi sluga boziji, odbio bi taj lijek i rekao da ga daju nekom drugom kome je taj lijek potreban. Gazio bi Risto i preko mrtvih za svoju guzicu.

          Tacno se ni nova vlada jos nije sastavila zato sto je stari govnar u bolnici. Cekaju gazdu da se oporavi, da im kaze sto i kako dalje. Svi znaju da se vlada mora crtati u manastiru.

          Comment


          • Evo zvalavi u 18h prica o vladi i borbi protiv kriminala i korupcije. Prvo ce da krene da oporezuje frilensere,pa verovatno i poljoprvrednike i sve koji ne placaju porez...a nikako ove sto valjaju drogu, udaraju reket, namestaju utakmice itd....

            Ladno lik hoce 50% interaktivno posledjih 5g da naplacaju doznake iz inostranstva...ovo vise nije ni smesno,ni tuzno,a ni zalosno...
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • Kratkorocno im je isplativo, kroz 15-20 godina padamo ispod 6.000000.

              Onog trenutka kada ih budu manje udarali kompleksi, narod ce da dobije malo vise od ovih mrvica. Dok god je ovakav odnos, ima da se osipamo i ne samo mi. Skoro ceo Istocni Blok se rasipa iz istih razloga.

              Mozda cu od nekog da dobijem cusku, Mladjan Dinkic je barem znao bolji balans da napravi mada bi i on u ovom sistemu garant bio gori jer u ovoj piramidalnoj semi nema nikakvog reda i svako mnogo vise grabi za sebe nego sto bi trebalo.

              Btw, sada kada je svima jasno ovo za Sapica, eliminisao jos jednu politicku opciju koja bi se prikljucila opoziciji. Vucic ne da limitira opoziciju nego i iskoristi odredjene neutralne politicare da ne budu iskorisceni od druge strane. Maksimalno brani politicko trziste.

              Meni je ovo barem znak da nema smene vlasti u Beogradu sem ako narod bas ne podivlja i glasa protiv Vucica, mada mislim da kljucni glasovi odlaze kod Sapica.

              Voleo bih da se narod u Beogradu bas razocara u Sapica i da padne ispod cenzusa, ali ne vidim kako se mogu nadjacati SNS i SPS zajedno. Daj Boze da gresim.
              Last edited by Ricma; 20-10-20, 18:10.

              Comment


              • AMFILOHOJE NEGATIVAN

                IDEEEEEEEEMOOOOOOOOO

                Bas bih se skenjao da je bilo obratno, posto me je spasio jedne horor scene kojoj sam morao da prisustvujem pre circa mesec dana. ''Dalje Milo, neces proci''. Uzeti elementi iz LotR u mojoj glavi, samo bez ikakvog padanja u provaliju gde se Amfilohije i onaj beli konj smeju

                Comment


                • Evo nesto samo za Slejvaru

                  Spoiler
                  Dayman (a-a-ah...)
                  Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                  Champion of the sun (a-a-ah...)
                  You're a master of karate and friendship
                  For everyone

                  Comment


                  • Cetnicki Gandalf

                    Comment


                    • Sta rade Trump i Biden

                      Edit: HAHAHAHAHAHAHHA Abraham Lincoln hahahahahah
                      Last edited by powerslave; 23-10-20, 03:20.

                      Comment


                      • madrid, napisi ukratko o novoj debati kad budes mogao
                        Dayman (a-a-ah...)
                        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                        Champion of the sun (a-a-ah...)
                        You're a master of karate and friendship
                        For everyone

                        Comment


                        • Trump ga izuo iz cipela.

                          Comment


                          • Dobro izdanje Trump-a za razliku od proslog puta, Biden prosecan. Samim tim sto je imao mnogo kulturniji i mirniji pristup ovaj put, suzio je i Bidenu a i pro-Biden medijima prostor za delovanje. Vecina debate je bila egal u zavisnosti koga favorizuje koje pitanje, ali tamo gde je Trump trebalo da kapitalizuje, uspeo je, a tamo gde je to trebalo da uradi Biden, nije bilo ubedljivo.

                            Prva stavka je bila Covid, sto samo po sebi odgovara Bidenu jer je admnistracija realno lose odradila posao oko pandemije. Imao je blagu prednost, medjutim jako bledo, Trump iskontrolisao stetu vise od ocekivanog.

                            Drugo bezbednost i spoljna politika. Biden je tu izneo strandardne optuzbe za Rusiju, pomenuo Kinu, S. Koreju, kako su to sve banditi ("thugs") i kako ce biti nemilosrdan prema njima itd, Hilary style. Trump ga tu malo spustio, pomenuo mu sina koji je napravio milione kroz Ukrajinu i Rusiju, kako je Trump veoma tvrd prema Kini ekonomski, da je smirio tenziju sa Korejom, par nekih konkretnih stvari.

                            Ekonomija i zdravstvo. Trump ponovo napao Obama-care, zeli da ga ukine i stvori novi program koji ce stititi one koji imaju pre-existing condition. Biden rekao kako to nije moguce, kako on zeli da nadogradi Obamin program. Hoce da uvede federal minimum wage $15/hr, tu ga Trump malo reality-checkovao, izneo i to da Nancy Pelosi u kongresu namerno koci novi stimulus, sve u svemu imao ubedljiviju pricu koja realnije deluje.

                            Sledece immigration. Tu su obojica gurali svoju pricu i generalno je Americko drustvo podeljeno oko toga, Trump i republikanci/konzervativci su anti-immigration, Biden i demokrate/progresivci su pro-immigration. Par malih varnica na obe strane, ali niko tu nije ostvario neku nadmoc u debati.

                            Zatim rasizam. Ponovo propustena sansa Bidena (tj. Trumpova vestina). Biden ga ocekivao optuzio za rasizam, ponovio da u Americi vlada institucionalni rasizam, bacio tu neku emotivnu pricicu. Trump tu izneo par stvari iz Bidenove proslosti samo da pokaze kako je ovaj licemer, gurao ekonomsku pricu, nikad manja nezaposlenost crnaca, crime justice reform. U principu se zna da Trump zastupa politiku koja je mnogo vise tolerantnija prema rasizmu nego Biden, ali slicno kao i u prvoj temi Trump je jedino mogao da ide na X, i to je vise-manje i postigao.

                            I poslednje klimatske promene. Trump ponovo stavio akcenat na ekonomski ugao price, nece zrtvovati radna mesta, napomenuo da Amerika ima najcistiji vazduh i vodu, da je sacuvao naftnu industriju. Biden izneo climate plan, kako ce stvoriti nova radna mesta (18,6 miliona ???) uz cistiju zivotnu sredinu. Trump ocigledno daje manje znacaja klimatskim promenama a vise industriji i ekonomiji, sve se to znalo i pre debate, nista spec se nije desilo.

                            Na kraju poslednje reci za birace, Trump ponovio da crnci i latinosi imaju najmanju stopu nezaposlenosti nego ikad, rekao da ce se sve najgore desiti ako Biden pobedi. Biden se nije na to osvrtao, napravio solidan govor, prednesnik svih gradjana, ekologija, poslovi itd.

                            Ukupno bolji Trump. Iskontrolisao je stetu koliko je mogao tamo gde je trebalo, fokus sto se njega tice drzao na ekonomiji. Biden je naravno uspeo da iznese svoju pricu, sve legit, ali na mnogim mestima je potencijalno mogao da zakopa Trumpa ali nije uspeo.

                            Medjutim, jedna debata ne moze da promeni sve sto se desilo do sad, niti da u ogromnoj meri preusmeri biracko telo, tako da Biden i dalje ostaje favorit, mada verujem da ce biti neizvesno. I kvota na Trumpa se cini mi se upravo malo spustila.
                            Last edited by b64Milos; 23-10-20, 19:45.
                            Golmani - Bianconeri vs. Nerazzurri In Focus - All Time Calcio

                            Comment


                            • Dayman (a-a-ah...)
                              Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                              Champion of the sun (a-a-ah...)
                              You're a master of karate and friendship
                              For everyone

                              Comment


                              • https://www.vijesti.me/vijesti/polit...bez-tri-lidera

                                Hahahahhahaha pa naravno

                                Comment

                                Working...
                                X