Announcement

Collapse
No announcement yet.

Res publica (tema o politici i ekonomiji)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Originally posted by miloolja View Post
    Mozda iz tvoje perspektive..al kazem ti bas los pokusaj deskreditacije njega kao kapitaliste koji visak love ulaze dalje..sto je apsolutno preporucljivo (a tek ako pretekne ostavlja za sebe visak), kao i moje vec nadaleko cuvene reputacije u poslasticarstvu i teskom mukom pokrenutog malog biznisa. Prosto ne valja hipoteza.
    Lako bih ja naplatila...

    tt sa A5 u inat Mi6
    U pravu si (opet sam to izjavio) - zato je najbolje da odmah sada razjasnimo sve. Ni najmanja namera nije postojala sa moje strane da se ni Gangaric ni ti na bilo koji nacin diskreditujete. U koliko se iko od svih vas koje sam pomenuo nasao povredjen, uuvredjen, ozlojednjen bilo cime sto sam napisao ovim putem mu se javno iskreno izvinjavam.
    Last edited by Sandugp; 03-09-17, 10:29.
    sigpic

    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

    Comment


    • #62
      Originally posted by madrid View Post
      O tebe sam ocekivao nista manje nego savet za berzu , kad ono pominjes poslasticarstvo.
      To je samo dokaz njegove svestranosti
      sigpic

      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

      Comment


      • #63
        Olja je l' ti to imas neku pekaru ili poslasticarnicu(cini mi se da si napisala da ti je tvoj mali biznis vezan za poslasticarstvo, ako sam dobro razumeo)?

        Comment


        • #64
          Originally posted by maliajnstajn View Post
          Olja, ako imas mali biznis vezan za poslasticarstvo, slobodno mi se javi, dat cu ti par primjera, prakticnih strategija marketinga kako mozes za veoma niske troskove vrlo lako prosiriti biznis.
          Eee Aki ...drzim te za rec posto imam planove u tom pravcu...ali otom potom

          A Sandu nisam.se uvredila..samo de ti pade na pamet misomor..to mi bas cudno. Ne vuce mi ni jedna jedina linija iz loze Bordzija...

          tt sa A5 u inat Mi6
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • #65
            Zemlje zapadnog Balkana(izumimam Sloveniju i Hrvatsku jer dovoljno ne poznajem njihovu ekonomiju) su hibridne zemlje u kojima imamo mesavinu Kapitalizma, socijalizma i feudalizma. U osnovi sve zemlje imaju kapitalisticko uredjenje koje podrazumeva slobodu kretanja robe,ljudi i kapitala kao i trzisnu privredu. Sve su kandidati za clanstvo u Eu i svoje pravne norme na celu sa Ustavom izjednacavaju sa Eu zakonodavstvom i pored toga dio njih su clanice Nato saveza. Imamo socijalne elemente kao sto su fiktivna(izmisljenja) radna mjesta u javnom sektoru, ogromna budzetski troskovi za socijalna davanja kao i jos uvijek prisutan kult vodje. Feudalizam koji predstavlja partiiju na celu vlasti koja po istoj pripadnosti dijeli najvrednije poslove u zemlji. U jednoj balkanskoj drzavi 55 firmi je dobilo 255 miliona eura preko javnih nabavki. Par firmi rade na projektu auto puta kojim drzava zaduzuje sve gradjane kao i jos dosta primjera. SUSTINA problema je naci nacin kako iskorijeniti feudalne i socijalne elemente u ovim drzavama a dodatno razviti kapitalisticke uz najmanji stetni uticaj po siroke narodne mase. Aki nadam se da sam bio jasniji. Tvoj odgovor na pitanje ne mogu reci da je bio los ali cini mi se da nisi konkretnije naveo mjere koje bi se morale preduzeti...
            Last edited by Overlord; 03-09-17, 10:37.

            Comment


            • #66
              Originally posted by Overlord View Post
              Zemlje zapadnog Balkana(izumimam Sloveniju i Hrvatsku jer dovoljno ne poznajem njihovu ekonomiju) su hibridne zemlje u kojima imamo mesavinu Kapitalizma, socijalizma i feudalizma. U osnovi sve zemlje imaju kapitalisticko uredjenje koje podrazumeva slobodu kretanja robe,ljudi i kapitala kao i trzisnu privredu. Sve su kandidati za clanstvo u Eu i svoje pravne norme na celu sa Ustavom izjednacavaju sa Eu zakonodavstvom i pored toga dio njih su clanice Nato saveza. Imamo socijalne elemente kao sto su fiktivna(izmisljenja) radna mjesta u javnom sektoru, ogromna budzetski troskovi za socijalna davanja kao i jos uvijek prisutan kult vodje. Feudalizam koji predstavlja partiiju na celu vlasti koja po istoj pripadnosti dijeli najvrednije poslove u zemlji. U jednoj balkanskoj drzavi 55 firmi je dobilo 255 miliona eura preko javnih nabavki. Par firmi rade na projektu auto puta kojim drzava zaduzuje sve gradjane kao i jos dosta primjera. SUSTINA problema je naci nacin kako iskorijeniti feudalne i socijalne elemente u ovim drzava a dodatno razviti Kapitalisticke uz najmanji stetni uticaj po siroke narodne mase. Aki nadam se da sam bio jasniji. Tvoj odgovor na pitanje ne mogu reci da je bio los ali cini mi se da nisi konkretnije naveo mjere koje bi se morale preduzeti...
              Aha, evo ide plan kako.

              1. Smanjiti kolicinu drzavne uprave, birokratiju i dosadna pranja po parlamentima
              2. Napraviti veliki regulativnu reformu, gdje se ukida 90% regulacija.

              (Prica mi prijateljica juce, njen valjda zarucnik, sta, hoce da otvori biznis, morao je da zovne ljude iz drzave da provjere koliko buke on stvara sa svojim biznisom. Idiotarija)

              3. Omoguciti da se firma otvori u roku od 1 dana, sa jednim papirom
              4. Ukinuti sve poreze
              5. Uvesti poreze sa jasnom namjenom: Vojska, granice, policija, vatrogasci i zakonodavstvo do 10% flat rate za sve.
              6. Privatizovati penzioni fond
              7. Privatizovati zdravstvo

              (Kada kazem privatizovati, ne mislim na ove nase nakaradne privatizacije iz kafana, vec transparentna privatizacija sa javnom ponudom)

              8. Slobodna trgovina
              9. Uvesti samo porez na prodaju (PDV) od 20% i porez na dobit koja nije investirana nazad u biznis na 10%
              10. Ukinuti zakon o minimalnoj plati
              11. Privatizovati skolstvo

              Drzava ne smije imati moc da moze da favorizuje jedno preduzece u odnosu na drugo. Drzava treba da cuva granice, ima vojsku da moze da se odbrani, zakondavca i onoga ko izvrsava zakone.
              sigpic
              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

              Comment


              • #67
                Eh da je svuda lako otvoriti firmu kao u Estoniji. Pola sata-sat, i otvorio si firmu. Za 2 nedelje dobijes e drzavljanstvo.
                Originally posted by Dekinjo
                Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                Originally posted by La Jugoslavia
                Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                Comment


                • #68
                  Originally posted by bici View Post
                  Eh da je svuda lako otvoriti firmu kao u Estoniji. Pola sata-sat, i otvorio si firmu. Za 2 nedelje dobijes e drzavljanstvo.
                  Hong Kong 15 minuta, dodjes na salter sa A4 papirom i popunis klasifikaciju, dobijes pecat i zavrseno.

                  Al ne Milton Friedman je pisao price za malu djecu,

                  sigpic
                  "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                  AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                  Comment


                  • #69
                    Originally posted by madrid View Post
                    Olja je l' ti to imas neku pekaru ili poslasticarnicu(cini mi se da si napisala da ti je tvoj mali biznis vezan za poslasticarstvo, ako sam dobro razumeo)?
                    Nemam jos uvek ...Sandu je pricao hipoteticki, pa sam se nadovezala...ali kako je poslasticarstvo moja velika strast..videcemo.
                    Imam neku viziju i planove i uz par Akijevih saveta..bog da me vidi.

                    tt sa A5 u inat Mi6
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • #70
                      Originally posted by maliajnstajn View Post
                      Hong Kong 15 minuta, dodjes na salter sa A4 papirom i popunis klasifikaciju, dobijes pecat i zavrseno.

                      Al ne Milton Friedman je pisao price za malu djecu,

                      Bic pliz, u Estoniji ne moras ni na salter da odes, niti da zivis tamo

                      Drze oni rekord u Ginisu za brzinu otvaranja firme, al ne mogu sad da nadjem clanak pa ne znam koje je tacno vreme u pitanju.
                      Originally posted by Dekinjo
                      Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                      Originally posted by La Jugoslavia
                      Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                      Comment


                      • #71
                        Originally posted by bici View Post
                        Bic pliz, u Estoniji ne moras ni na salter da odes, niti da zivis tamo

                        Drze oni rekord u Ginisu za brzinu otvaranja firme, al ne mogu sad da nadjem clanak pa ne znam koje je tacno vreme u pitanju.
                        Nisam to znao za Estoniju. Znam da su prakticno pratili sve sto je Friedman napisao u knjizi Free to Chose i da su sad jedna od najrazvijenijih ekonomija u Evropi, a raspadali se nakon SSSR-a.

                        De nam nesto o bitcoinu i blockchainu napisi, interesuje me tvoja struka sta misli
                        sigpic
                        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                        Comment


                        • #72
                          Originally posted by maliajnstajn View Post
                          Nisam to znao za Estoniju. Znam da su prakticno pratili sve sto je Friedman napisao u knjizi Free to Chose i da su sad jedna od najrazvijenijih ekonomija u Evropi, a raspadali se nakon SSSR-a.

                          De nam nesto o bitcoinu i blockchainu napisi, interesuje me tvoja struka sta misli
                          Veceras cu, mrzi me sad da se raspisujem

                          A jesi upoznat sa e-rezidencijom u Estoniji? Sjajna stvar, imam par drugara koji su tamo otvorili firme. I ja cu, sledece godine u ovo vreme, ako mi se sve kockice poklope.
                          Originally posted by Dekinjo
                          Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                          Originally posted by La Jugoslavia
                          Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                          Comment


                          • #73
                            Nisam znao ni za e rezidenciju. Mogao bi onda i ja tamo, zene su im vrh, samo im je hladno, jebemu

                            Ja sam nedavno cak se bas iznenadio za to oko Estonije, kako su se razvili jer nisam pratio, a nesto gledao slobode ekonomija, indexe zivota kad ono Estonija pri vrhu, reko sta je ovo, kad ono bum
                            sigpic
                            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                            Comment


                            • #74
                              Originally posted by maliajnstajn View Post
                              Nisam znao ni za e rezidenciju. Mogao bi onda i ja tamo, zene su im vrh, samo im je hladno, jebemu

                              Ja sam nedavno cak se bas iznenadio za to oko Estonije, kako su se razvili jer nisam pratio, a nesto gledao slobode ekonomija, indexe zivota kad ono Estonija pri vrhu, reko sta je ovo, kad ono bum
                              Pa procitah tvoj post iznad i pade mi na pamet Estonija. Otvaranje firme tamo je pussy smoke. Prvo apliciras za e-drzavljanstvo, skeniras par dokumenata, propratno pismo i platis 100 evra taksu. Cekas par nedelja da ti odobre i odes po dokumenta u najblizu estonsku ambasadu(Bec) ili u Talin. Otvoris firmu na brzinu. Jedini problem je sto postoji samo jedna banka koja dozvoljava da otvoris racun za firmu bez prisustva u istoj. Tako da ako zelis neku drugu banku morao bi da odes u Talin. Imaju flat porez na dohodak koji iznosi 20% i konstantno se smanjuje. S tim sto je tebi 0% porez na prihod sve dok ne odlucis da povuces novac. B2B usluge su neoporezive, tako da ako placas proizvodjace/ugovorce ne placas porez. Ne postoji PIO, zdravstveno, socijalno jer nisi fizicki u Estoniji. Plus imas LeapIn, kao neka vrsta knjigovodja, 50€ mesecno im placas, sve probleme ti resavaju.
                              Originally posted by Dekinjo
                              Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                              Originally posted by La Jugoslavia
                              Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                              Comment


                              • #75
                                Originally posted by miloolja View Post
                                Nemam jos uvek ...Sandu je pricao hipoteticki, pa sam se nadovezala...ali kako je poslasticarstvo moja velika strast..videcemo.
                                Imam neku viziju i planove i uz par Akijevih saveta..bog da me vidi.

                                tt sa A5 u inat Mi6
                                A ja imam opremu i uredjaje na kojima bi i Rudolf Van Vin pozavideo.
                                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                                Meša Selimović

                                Comment

                                Working...
                                X