Announcement

Collapse
No announcement yet.

Res publica (tema o politici i ekonomiji)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by madrid View Post
    A verujes li Zola da mi kako sam prestao kao lud da jurim, ide nikad bolje na tom polju. Odmah mi je pala napamet slicna prica o jednom forumasa, ali nije bitno ko je to. I sto je najbolje nisam ni pod kakvim pritiskom da cu da zeznem nesto ili pod nervozom kao ranijih godina (od 15. do 18.) u emotivnom smislu. Sto se tice ovog, ovo mi je uz sport pasija, ali isto i bitno posto od sledece jeseni bi trebao na koledz a koledzi tamo su prilicno socijalno i politicki opredeljeni, a i znas koliko je frke oko svega u zadnje vrme, pa zavisi dosta i od zakona, i zato mi je sada bitno da vidim sta ce se desiti. Plus sam imao u srednjoj government basics predmet, pa sam tako i ucio uz YT i internet.

    P.S. Plus to su predmeti (nesto vezano za government ili american history/politics) koje cu sigurno uzeti na koledzu od onih koje mogu da biram, jer mi je dosta skoro decenija biologije, hemije i jos nekih. Sport bi trebalo da dodje svakom slucaju na koledzu, a emotivno necu nista da baksuziram, bolje kukati kada si u losem periodu, nego se busati kada je ok.

    Negde tamo, sa druge strane ekrana, Aki čita ovaj deo posta o politici i pun je ponosa.

    Samo napred Dzoni, biće od tebe jednog dana ili poznati teniser ili političar.
    I LOVE HOUSE MUSIC!!

    Comment


    • Originally posted by z0La View Post
      Negde tamo, sa druge strane ekrana, Aki čita ovaj deo posta o politici i pun je ponosa.

      Samo napred Dzoni, biće od tebe jednog dana ili poznati teniser ili političar.
      'Bes ti da preko tenisa (15g ga igrao) ili preko fudbala (soccera) koji malo Amera igra, (a i nemaju ju ih svi koledzi) udjem u sportski tim na koledzu. Mali je to izazov hahaha.
      Ma da posaljem Julia ili AB u penziju, (posto ce Tom i ove tek rodjene 2010ih da isprati u penziju). Sta laganica je to kada ti i 100 zveri konkurisete za 5 mesta na toj poziciji (WR) u koledz timu .
      Last edited by colchonero; 05-11-18, 21:12.

      Comment


      • Pozdrav za dobri narod SK Foruma.

        Cisto da pogodim i ove izbore..

        Novi Speaker of the House: Kevin McCarthy




        Yertle ostaje na svojoj poziciji dominacije u Senatu.

        Sto se tice brojki:

        House of Representatives: R 223; D 212
        Senate: R 57; D 43


        Trka koju ocekujem flip i najvece iznenadjenje Michigen, John James je potencijal za predsjednika za 10 godina.
        sigpic
        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

        Comment


        • Pocinje, prva bitna mesta se zatvaraju za manje od 2 sata. Moja predikcija 55-45 R senat i 219-216 kuca R, ali me ne bi iznenadio ni "flip" kuce.

          Bitna zatvaranja 7pm Key races to watch:

          Kuca
          Screen Shot 2018-11-06 at 23.20.20.jpg
          jako bitno kako ce Cockburn i Riggleman zavrsiti u VA, mada i ostali na ovoj listi su bitni, inace ne bi bili tu.

          Senat
          Screen Shot 2018-11-06 at 23.22.11.jpg
          Realno samo Donelly vs Braun bitni, Sanders i Kaine zadrzavaju lagano, ali da ispostujem jer je senat u pitanju.

          Guverneri
          Screen Shot 2018-11-06 at 23.23.49.jpg

          Abrams vs Kemp u GA mnogo bitna trka. Vrv ce biti runoff ako niko ne dodje do 50%.
          Last edited by colchonero; 06-11-18, 22:27.

          Comment


          • Ukoliko je neko kacio u drugoj temi, jbga.

            Comment


            • Evo da napisem ovde, jer je tema "ozbiljnija" i nema Kiji i slicnih nebitnosti. Ne moze da se kaze da drzava/tuzilastvo/policija ne reaguju na zahteve sa protesta:

              Danas je ukinut pritvor divnim dečacima koji su pomogli da se sami tučemo, kako ispada po njihovim iskazima. Nalogodavaca još nema u fokusu tužilaštva.
              https://www.blic.rs/vesti/politika/u...novica/e64bblp

              Trojici osumnjičenih za napad na lidera Levice Srbije Borka Stefanovića, aktiviste ove stranke i policajca, ukinut je pritvor, potvrđeno je za sajt Insajder u Višem javnom tužilaštvu u Kruševcu.

              Osumnjičenima je sud ukinuo pritvor jer su prestali razlozi zbog kojih je pritvor bio određen, naveli su u tužilaštvu.
              You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

              Comment


              • Na sledećim izborima ću glasati za onog ko se bude zalagao za revanšizam....
                sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                Comment


                • sigpic

                  Comment


                  • Ova priča je nevjerovatna. Banke trebaju propasti da bi se narod spasio, uz to treba ukinuti valutnu klauzulu. Tako će doći do inflacije i dugove građana će pojesti inflacija. Npr. u CG političari uzimaju kredite i do 100k eura, neki npr. imaju tri kredita od po 100k eura i kad bi se desio ovaj scenario njima bi ostala sva imovina koju su stekli sa kreditima, kao što su kuće, stanovi, auta i slično, a te rate koje trebaju ispatiti će pojesti inflacija. Što znači da su oni svjesni ovakvog stanja i neće ništa od ovoga promijeniti kako bi ostali na povlašćenom mjestu. Ili npr. kad bi se desio ovakav scenario, oni bi i dalje bili bogati s obzirom da na ogromnu imovinu. Ako pogledate imovinske kartone javnih službenika, vidjećete po nekoliko kuća, stanova, auta, poslovnih prostora i firmi. To je bukvalno pljačka.

                    Znače, treba da se desi da se centralna banka države odvoji od centralne banke EU, koja je jedina ozvaničena da printa novac. Poslije toga treba da se desi da centralna banka počne da printa svoj novac. Meni je npr. jasno kako bi to izgledalo u Hrvatskoj i Srbiji, jer oni imaju svoju valutu, ali CG ima euro kao valutu, a nije ni članica EU, pa mi se tu vazda pomuti slika.
                    sigpic

                    Comment


                    • Članica je evrozone. Jako je teško bilo šta promeniti.

                      Mnogi kada pričaju o bankarima, Rotšildima, ne znaju gde zeka pije vodu.

                      Zvanično osnovan u 20om veku, Istituto per le Opere di Religione ili Institut za verske poslove je Vatikanska banka koja nije ni pod čijom kontrolom, a postoji vekovima.

                      Ex-yu države doživljavaju istu sudbinu po istom receptu, a lako ih je bio zavaditi zbog - religizonog faktora, različite konfesionalne pripadnosti dovele su do čega su dovele podstaknute sa strane.

                      Zato sada izmedju Plenkovića, Mila(čiji brat je na čelu neke banke koliko znam), Vučića, Izetbegovića, nema razlike.

                      Ako dobro pogledate to su isti ljudi iz godina kada se rasturala bivša zemlja, njihovi potomci i produkti.

                      A sledećih dana kada nadjem vremena malo ću pisati o Turskoj i Grčkoj i Kipru. Balkan mi je specijalka. Da malo oživi tema.

                      Najsmešnije je bilo kada je Pernar raskrinkao Pupovca u Saboru. Kralj.
                      Last edited by Cassius Clay; 10-01-19, 12:34.

                      Comment


                      • Ne, ne. CG nije članica Eurozone. Euro je samo službeno sredstvo plaćanja u CG. CG i ne može da se smatra državom više, ista situacija kao Kosovo, sve u službi vanjskih uticaja.

                        Pupovac mu dođe isto kao Hrvati, Bošnjaci i Albanci u CG. Sjede u parlamentu, a za njih glasaju građani koji podržavaju vladajuću partiju. Zamisli kad Hrvatska ima predstavnika u parlamentu CG, a možeš ih na prstima jedne ruke prebrojati. Partije koje nisu prešle cenzus, a predstavljaju nacionalnu manjinu, ulaze u parlament na štetu opozicionih partija i dobijaju mandat. Vladajuća stranka se i ne trudi više da ima 50%, iako bi vjerovatno imala kad bi se digli svi da glasaju za njih, samo rasporedi mandate na predstavnike nacionalnih manjina i na jednu opozicionu partiju koja je dovoljno jaka da uzme tri mandata. Tako im je lakše.
                        sigpic

                        Comment


                        • Da, prebacio sam se moja greška. Kosovo i CG unilateralno prihvatile. Ali mislim da je to u suštini moralo tako zbog nekih daljih prihvatanja. Znamo da države nisu suverene, i da neko nije hteo da CG uzme evro, ne bi ga ni uzeli.

                          Svakako si vezan za evro ali nemaš pravo predstavljanja. Nemaš ni monetarni suverenitet. Ne mora to nužno biti loše za malu zemlju kao što je CG, ali da se ne lažemo sve stvari se dogovaraju iza kulisa.

                          Ne može Srbija da kaže sutra uvodimo evro, bez da ode u Brisel na pregovore ili da se posavetuje sa zaduženim EU telima.

                          Ne znam ni kako sam pomislio da je CG u Evrozoni, čak sam mislio da imate formalne ugovore.

                          Inače u Makedoniji krah savremene demokratije koja nikada nije ni postojala, totalitarizam na delu. Ko jebe referendum, ko jebe sve.

                          Od sada je to Republika Severna Makedonija.

                          Na stranu priče o istorijskom nasledju, ja sam uvek bio na zvaničnoj strani istorije, bar po ovom pitanju. Interesantno je da je realno da je Aleksandar slovensko ime, da ne kažem RSM-osko, a Grci se pravdaju da je Aleksandar westernizovano od Aleksandros. Nešto ne znam koliko se u istorijskim izvorima spominjao Aleksandros.

                          Zvanična istorija je puna rupa na sve strane. Zašto bi jebeno ceo svet prevodio Aleksandros na Aleksandar? A ja znam da ćeš naći verovatno više osoba sa imenom Aleksandar u tri sela u Srbiji, CG, MkD, nego u Grčkoj.

                          Definitivno ima nešto i u lingvistici.

                          Npr u našem jeziku tj po danima ja bih došao do zaključka da smo nekada držali subotu po pravilima Starog zaveta.

                          nedelja - prvi dan
                          ponedeljak - drugi
                          utorak - treći
                          SREDA - sredina
                          četvrtak - peti
                          petak-šesti
                          subota- odmor

                          Ima nekog rezona što bi moralo značiti da ovaj jezik i ovi izrazi tj nazivi dana sežu baš i p.n.e. kako Netanjahu kaže, a ne iz 6,7,8 veka.

                          Comment


                          • Originally posted by Uroš View Post
                            Da, prebacio sam se moja greška. Kosovo i CG unilateralno prihvatile. Ali mislim da je to u suštini moralo tako zbog nekih daljih prihvatanja. Znamo da države nisu suverene, i da neko nije hteo da CG uzme evro, ne bi ga ni uzeli.

                            Svakako si vezan za evro ali nemaš pravo predstavljanja. Nemaš ni monetarni suverenitet. Ne mora to nužno biti loše za malu zemlju kao što je CG, ali da se ne lažemo sve stvari se dogovaraju iza kulisa.

                            Ne može Srbija da kaže sutra uvodimo evro, bez da ode u Brisel na pregovore ili da se posavetuje sa zaduženim EU telima.

                            Ne znam ni kako sam pomislio da je CG u Evrozoni, čak sam mislio da imate formalne ugovore.

                            Inače u Makedoniji krah savremene demokratije koja nikada nije ni postojala, totalitarizam na delu. Ko jebe referendum, ko jebe sve.

                            Od sada je to Republika Severna Makedonija.

                            Na stranu priče o istorijskom nasledju, ja sam uvek bio na zvaničnoj strani istorije, bar po ovom pitanju. Interesantno je da je realno da je Aleksandar slovensko ime, da ne kažem RSM-osko, a Grci se pravdaju da je Aleksandar westernizovano od Aleksandros. Nešto ne znam koliko se u istorijskim izvorima spominjao Aleksandros.

                            Zvanična istorija je puna rupa na sve strane. Zašto bi jebeno ceo svet prevodio Aleksandros na Aleksandar? A ja znam da ćeš naći verovatno više osoba sa imenom Aleksandar u tri sela u Srbiji, CG, MkD, nego u Grčkoj.

                            Definitivno ima nešto i u lingvistici.

                            Npr u našem jeziku tj po danima ja bih došao do zaključka da smo nekada držali subotu po pravilima Starog zaveta.

                            nedelja - prvi dan
                            ponedeljak - drugi
                            utorak - treći
                            SREDA - sredina
                            četvrtak - peti
                            petak-šesti
                            subota- odmor

                            Ima nekog rezona što bi moralo značiti da ovaj jezik i ovi izrazi tj nazivi dana sežu baš i p.n.e. kako Netanjahu kaže, a ne iz 6,7,8 veka.
                            Opet se resetovao.
                            "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                            Meša Selimović

                            Comment


                            • Ja mislio da je ovaj thread obrisan.

                              Comment


                              • Zajebano u Venecueli. Ljudi na ulicama krenuli ka Madurovoj rezidenciji, vojska podeljena, trenutno jos uvek vise na strani Madura. Malo malo pa se puca. Ugaseni strani mediji pre jedno sat vremena s frekvencije. Napeto, videcemo sta ce biti. Nijedna strana nije mirna trenutno a tenzije velike

                                O onom incidentu sa tenkom koji gazi grupu ljudi necu, da ne odem u banovce.

                                Comment

                                Working...
                                X