Announcement

Collapse
No announcement yet.

Res publica (tema o politici i ekonomiji)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tomas Robert Maltus je bio jedan surovi cika, ali je imao neke poente na mestu. Njegova prica izmedju redova je da vremenom treba eliminisati najslabije. E, sad, to zvuci pomalo bolesno, svakako, ali ce mi iskoristiti u ovom slucaju.
    Ako je osoba x bila lenja, nemotivisana i neozbiljna za ucenje, da li je treba stranacki nagraditi i dati ministarske fotelje, mesta predsednika opstine Zemun i slicno, kao sto se sad desava? Ne. Normalni sistem kaze da treba da se bori za sebe i svoju porodicu. E, vidite, jedan ( sta jedan, ima ih stotine) takav pajser ce uzeti mesto nekome ko je skolovan i ko bi bio daleko produktivniji na tom mestu. Sad bi svi da budu akademski građani, nije ni bitno koji fakultet se zavrsi, bitno da je diplomirani kurac od ovce. Niko fakticki ne zeli da radi zanatske poslove, da li sramota ili sta vec. Sta moze da se desi sa drzavom koja je partokratijska, gde neskolovani ljudi obitavaju na fundamentalnim pozicijama? Moze samo da ispadne kurton, kakav i jeste. I to busan.
    Sistem bi trebao biti mnogo pravedniji i pravicniji. Da nagradi one koji su se potrudili i skolovali ili one koji rade posao adekvatno.
    Sve te stranacke vozace, ex dilere GucHi parfema i lokalne mrsomude koji su diplomom vise preduzetnicke skole, ispostava Trstenik (lupam) treba eliminisati iz potencijalne grupe drzavnih činovnika.
    I sad vi meni pricate da iako si mrsomud koji nista stvorio nije i nemas obrazovanje jer si lenj, ti treba da se uclanis u stranku i postanes gos'n u odelu.
    Svaka cast onome koga nije sramota rodjene porodice koji uradi to. Verujem da vecina koja je iz ovog slucaja i potice iz porodice koja ima istoriju moralnog prevrata zbog interesa, pa shvatam da nisu imali od koga da nauce.
    Sve bih ja njih da tucaju kamen na Goli Otok, a vi me zovite komunjara, Ozna, Kapicic ili kako vec.
    Last edited by Dubiozni goblin; 30-11-17, 21:03.

    Comment


    • Originally posted by Dubiozni goblin View Post
      Tomas Robert Maltus je bio jedan surovi cika, ali je imao neke poente na mestu. Njegova prica izmedju redova je da vremenom treba eliminisati najslabije. E, sad, to zvuci pomalo bolesno, svakako, ali ce mi iskoristiti u ovom slucaju.
      Ako je osoba x bila lenja, nemotivisana i neozbiljna za ucenje, da li je treba stranacki nagraditi i dati ministarske fotelje, mesta predsednika opstine Zemun i slicno, kao sto se sad desava? Ne. Normalni sistem kaze da treba da se bori za sebe i svoju porodicu. E, vidite, jedan ( sta jedan, ima ih stotine) takav pajser ce uzeti mesto nekome ko je skolovan i ko bi bio daleko produktivniji na tom mestu. Sad bi svi da budu akademski građani, nije ni bitno koji fakultet se zavrsi, bitno da je diplomirani kurac od ovce. Niko fakticki ne zeli da radi zanatske poslove, da li sramota ili sta vec. Sta moze da se desi sa drzavom koja je partokratijska, gde neskolovani ljudi obitavaju na fundamentalnim pozicijama? Moze samo da ispadne kurton, kakav i jeste. I to busan.
      Sistem bi trebao biti mnogo pravedniji i pravicniji. Da nagradi one koji su se potrudili i skolovali ili one koji rade posao adekvatno.
      Sve te stranacke vozace, ex dilere GucHi parfema i lokalne mrsomude koji su diplomom vise preduzetnicke skole, ispostava Trstenik (lupam) treba eliminisati iz potencijalne grupe drzavnih činovnika.
      I sad vi meni pricate da iako si mrsomud koji nista stvorio nije i nemas obrazovanje jer si lenj, ti treba da se uclanis u stranku i postanes gos'n u odelu.

      Ne radi se o tome. Ova prica nema mnogo veze sa temom o kojom smo raspravljali. Pitanje je samo bilo da li staviti moral ispred interesa i navedene su stavke, sta donosi jedno, a sta drugo. Na primer Fiksni je rekao da je on za ono prvo . Niko ne prica o tome da li lenji treba da postanu uspesni gradjani ili tako nesto. Ovo za stranku je samo primer bio. Oko ove recenice sto sam boldovao, se ja i ti, a vrv i velika vecina, slazemo.
      Last edited by colchonero; 30-11-17, 21:08.

      Comment


      • Originally posted by Dubiozni goblin View Post
        Tomas Robert Maltus je bio jedan surovi cika, ali je imao neke poente na mestu. Njegova prica izmedju redova je da vremenom treba eliminisati najslabije. E, sad, to zvuci pomalo bolesno, svakako, ali ce mi iskoristiti u ovom slucaju.
        Ako je osoba x bila lenja, nemotivisana i neozbiljna za ucenje, da li je treba stranacki nagraditi i dati ministarske fotelje, mesta predsednika opstine Zemun i slicno, kao sto se sad desava? Ne. Normalni sistem kaze da treba da se bori za sebe i svoju porodicu. E, vidite, jedan ( sta jedan, ima ih stotine) takav pajser ce uzeti mesto nekome ko je skolovan i ko bi bio daleko produktivniji na tom mestu. Sad bi svi da budu akademski građani, nije ni bitno koji fakultet se zavrsi, bitno da je diplomirani kurac od ovce. Niko fakticki ne zeli da radi zanatske poslove, da li sramota ili sta vec. Sta moze da se desi sa drzavom koja je partokratijska, gde neskolovani ljudi obitavaju na fundamentalnim pozicijama? Moze samo da ispadne kurton, kakav i jeste. I to busan.
        Sistem bi trebao biti mnogo pravedniji i pravicniji. Da nagradi one koji su se potrudili i skolovali ili one koji rade posao adekvatno.
        Sve te stranacke vozace, ex dilere GucHi parfema i lokalne mrsomude koji su diplomom vise preduzetnicke skole, ispostava Trstenik (lupam) treba eliminisati iz potencijalne grupe drzavnih činovnika.
        I sad vi meni pricate da iako si mrsomud koji nista stvorio nije i nemas obrazovanje jer si lenj, ti treba da se uclanis u stranku i postanes gos'n u odelu.
        Svaka cast onome koga nije sramota rodjene porodice koji uradi to. Verujem da vecina koja je iz ovog slucaja i potice iz porodice koja ima istoriju moralnog prevrata zbog interesa, pa shvatam da nisu imali od koga da nauce.
        Sve bih ja njih da tucaju kamen na Goli Otok, a vi me zovite komunjara, Ozna, Kapicic ili kako vec.
        Знаш како се ово решава?

        Приватизацијом и слободним тржиштем. Приватник није идиот да запосли неке незналице и тако угрожава свој бизнис. Непотизам на веома ниском нивоу. Али ми волимо 700 јавних предузећа где су сви ти СНСовци запослени, ми волимо паразитски систем и велику улогу државу.

        Comment


        • Originally posted by madrid View Post
          Ne radi se o tome. Ova prica nema mnogo veze sa temom o kojom smo raspravljali. Pitanje je samo bilo da li staviti moral ispred interesa i navedene su stavke, sta donosi jedno, a sta dugo. Na primer Fiksni je rekao da je on za ono prvo . Niko ne prica o tome da li lenji trebaju da postanu uspesni gradjani ili tako nesto. Ovo za stranku je samo primer bio.
          Iz dosadasnjeg iskustva, svako oko mene ko je grizao da uspe postigao je to. Ako mozes da izboris svojoj porodici bolje uslove zbog svog truda svaka ti cast. Ako nisi sposoban za to, a hoces preko stranke da dobijes sve te privilegije, onda si za mene nula od coveka i ne zelim da delim isti vazduh sa tobom. Stavise, rado bih učestvovao u skidanju tebe sa te pozicije, na koji god nacin.
          Ps. Ne obracam se tebi, nego sam tako formulisao, u drugom licu.

          Comment


          • Privatizacija je sustinski korektna ideja.
            Nasi zakoni o privatizaciji i lica koja su u istima ucestvovali od petog oktobra pa nadalje su za Terazije.

            Comment


            • Naravno da ce svako normalan osuditi alavost i nacin na koji se sticu pare (u ovom slucaju putem stranaka), ali kada su u pitanju egzistencija i moral, tu su vec podeljena misljenja.

              Comment


              • Originally posted by Dubiozni goblin View Post
                Privatizacija je sustinski korektna ideja.
                Nasi zakoni o privatizaciji i lica koja su u istima ucestvovali od petog oktobra pa nadalje su za Terazije.
                Наравно, приватизације морају да буду јавне и транспарентне. Код нас, нажалост, то није могуће.

                Comment


                • Originally posted by Dubiozni goblin View Post
                  Tomas Robert Maltus je bio jedan surovi cika, ali je imao neke poente na mestu. Njegova prica izmedju redova je da vremenom treba eliminisati najslabije. E, sad, to zvuci pomalo bolesno, svakako, ali ce mi iskoristiti u ovom slucaju.
                  Ako je osoba x bila lenja, nemotivisana i neozbiljna za ucenje, da li je treba stranacki nagraditi i dati ministarske fotelje, mesta predsednika opstine Zemun i slicno, kao sto se sad desava? Ne. Normalni sistem kaze da treba da se bori za sebe i svoju porodicu. E, vidite, jedan ( sta jedan, ima ih stotine) takav pajser ce uzeti mesto nekome ko je skolovan i ko bi bio daleko produktivniji na tom mestu. Sad bi svi da budu akademski građani, nije ni bitno koji fakultet se zavrsi, bitno da je diplomirani kurac od ovce. Niko fakticki ne zeli da radi zanatske poslove, da li sramota ili sta vec. Sta moze da se desi sa drzavom koja je partokratijska, gde neskolovani ljudi obitavaju na fundamentalnim pozicijama? Moze samo da ispadne kurton, kakav i jeste. I to busan.
                  Sistem bi trebao biti mnogo pravedniji i pravicniji. Da nagradi one koji su se potrudili i skolovali ili one koji rade posao adekvatno.
                  Sve te stranacke vozace, ex dilere GucHi parfema i lokalne mrsomude koji su diplomom vise preduzetnicke skole, ispostava Trstenik (lupam) treba eliminisati iz potencijalne grupe drzavnih činovnika.
                  I sad vi meni pricate da iako si mrsomud koji nista stvorio nije i nemas obrazovanje jer si lenj, ti treba da se uclanis u stranku i postanes gos'n u odelu.
                  Svaka cast onome koga nije sramota rodjene porodice koji uradi to. Verujem da vecina koja je iz ovog slucaja i potice iz porodice koja ima istoriju moralnog prevrata zbog interesa, pa shvatam da nisu imali od koga da nauce.
                  Sve bih ja njih da tucaju kamen na Goli Otok, a vi me zovite komunjara, Ozna, Kapicic ili kako vec.
                  Snalazljivi ljudi, majstori svog posla, oni koji umeju da mucnu svojom glavom, snacice se i u Srbiji, bez stranke. Koga bre briga za pozicije u propalim drzavnim preduzecima? Mesto predsednika opstine Zemun, seriously dude? Ljudi su ovde toliko kivni na drzavu da ocekuju da im posao padne sa neba kad diplomiraju jer jelte tako je na zapadu. Ne funkcionise to tako. Moras da se boris za sebe, nigde ti niko nista nece servirati na srebrnom tanjiru. Kod nas npr. u IT sektoru se ne gleda diploma vec znanje. Tako svuda treba da bude. Zato sto je skolstvo otislo u kurac i svaki idiot moze da zavrsi fakultet. Bez ikakve veze. Samo da sedne i buba. Takvi najgore prolaze a i trebaju najgore da prolaze. Jer ne znaju da ukljuce mozak. Postoje privatnici koji ce jako ceniti vase znanje ako ste ga stekli na pravi nacin i ucili sa razumevanjem. Vama muda zapela za drzavne funkcije u propalnoj drzavi. Zulja vas rektum sto je tatin sin poslanik. Voimja oca. Zivi u svom mikro svetu, gledaj svoju guzicu i onu prijatelja i porodice. Iskren savet.
                  Originally posted by Dekinjo
                  Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                  Originally posted by La Jugoslavia
                  Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                  Comment


                  • Originally posted by Победа View Post
                    Знаш како се ово решава?

                    Приватизацијом и слободним тржиштем. Приватник није идиот да запосли неке незналице и тако угрожава свој бизнис. Непотизам на веома ниском нивоу. Али ми волимо 700 јавних предузећа где су сви ти СНСовци запослени, ми волимо паразитски систем и велику улогу државу.
                    Upravo. Mada je tu situacija sve bolja u nekim granama, pa odredjene profesije mogu vrlo lako naci svoje mesto pod suncem.
                    Originally posted by Dekinjo
                    Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                    Originally posted by La Jugoslavia
                    Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                    Comment


                    • Originally posted by bici View Post
                      Snalazljivi ljudi, majstori svog posla, oni koji umeju da mucnu svojom glavom, snacice se i u Srbiji, bez stranke.

                      Koga bre briga za pozicije u propalim drzavnim preduzecima? Mesto predsednika opstine Zemun, seriously dude?

                      Ljudi su ovde toliko kivni na drzavu da ocekuju da im posao padne sa neba kad diplomiraju jer jelte tako je na zapadu. Ne funkcionise to tako. Moras da se boris za sebe, nigde ti niko nista nece servirati na srebrnom tanjiru.

                      Kod nas npr. u IT sektoru se ne gleda diploma vec znanje. Tako svuda treba da bude. Zato sto je skolstvo otislo u kurac i svaki idiot moze da zavrsi fakultet. Bez ikakve veze. Samo da sedne i buba. Takvi najgore prolaze a i trebaju najgore da prolaze. Jer ne znaju da ukljuce mozak. Postoje privatnici koji ce jako ceniti vase znanje ako ste ga stekli na pravi nacin i ucili sa razumevanjem.

                      Vama muda zapela za drzavne funkcije u propalnoj drzavi. Zulja vas rektum sto je tatin sin poslanik. Voimja oca. Zivi u svom mikro svetu, gledaj svoju guzicu i onu prijatelja i porodice. Iskren savet.
                      Prvi pasus, slazem se i rekao sam slicno.

                      Drugi pasus. Koga briga sto sofer uzima 175 000 na drzavnoj poziciji predsednika opštine? Pazi, meni itekako bodu oci dve stvari. Sta ce vozac na toj poziciji? Ko mu je dao toliki novac i zbog čega?

                      Treći. Ovo je bas bez veze napisano. Sve vreme se iz mojih upisa može videti razocaranost sto ce Kurta doci do posla pre Murte, iako nema nikakvu kvalifikaciju za to, za razliku od drugog. Kako da se boris protiv toga? Da im pristupis? Nikad. Kakvo crno padanje sa neba poslova. Komunizam je odavno prosao.

                      Cetvrti. Obrazovni sistem je, sto se tice fakulteta, komican. Cast izuzecima. Gomila suvoparne teorije koja ne sluzi nikome, a prakse ni za lek.

                      Peti. Ti opet isto fakticki. Jebe se meni za drzavni posao jer isti nemam, niti zelim nesto preterano da ga imam. Radicu tamo gde ce mi ponuditi bolje uslove, makar to bila i kirgistanska firma sa predstavnistvom na Pinosavi.

                      Ocigledno je da vecini ne smeta ono sto smatram da bi trebalo. Niti ces ti promeniti moj stav da su partijske jajare nesto za istrebiti, niti ja tvoj da treba da gledam samo sebe i svoju okolinu. Kada bi svi razmisljali tako Sloba bi i dalje stajao na zidovima dnevnih soba ili bi Vucic bio apsolutista jos dugo vremena.

                      Comment


                      • Originally posted by Победа View Post
                        Знаш како се ово решава?

                        Приватизацијом и слободним тржиштем. Приватник није идиот да запосли неке незналице и тако угрожава свој бизнис. Непотизам на веома ниском нивоу. Али ми волимо 700 јавних предузећа где су сви ти СНСовци запослени, ми волимо паразитски систем и велику улогу државу.
                        Privatizacija i slobodno trziste su otisli dodjavala sa pojavom globalizacije i mega korporacija. Mega korporacije kroje ono sto ti nazivas slobodnim trzistom koje danas slabo i da postoje. Generalan pojam slobodno trziste pre svega podrazumeva jednakost i slobodu kretanja robe i usluga. Sama nacela takvog trzista oborena su postojanjem dovoljno jakih nazovi "kompanijama" koji vestacki kreiraju cene, uslove, krize i zakone poslovanja. Sav kapital u zapadnom svetu ima tendenciju centralizacije ili kreiranju trustova kako bi obogaljili konkurenciju i privatizovali ne drzavu nego i zivote ljudi.

                        Privatizacija i u dobro uredjenom drustvu, dakle ne govorimo o good wild Balkanu, nailazi na poteskoce prilikom implementacije iste u sistem koji je koristio dijametralnu ideju od samog kapitalizma.
                        Dalje, i dobro sprovedena privatizacija i drustva uredjena po kapitalistickom modelu ne garantuju ponistavanje nepotizma. To ti je bolest svakog drustva, i u svakoj privatnoj firmi pre raspisivanja konkursa za posao nadju se prikladni radnici, obicno rodbina. Ukoliko se radi o vecem biznisu tek onda dolazi do sirenja i zaposljavaju se ljudi preko oglasa za posao. Dotle sve sljaka preko "veze".

                        Ja smatram da smo mi drustvo koje ce jako tesko prihvatiti demokratiju i kapitalizam. Na vlasti trenutno imas osobe koji su u principu zastupnici ideje autokratije i mixa kako socijalizma tako i komunizma. Ja sem tih sminkanja, vlade, sednica, izbora ne vidim nista sto ima veze sa izvornom idejom demokratije. Zapravo ne vidim je nigde u svetu pogotovo sada kada odredjene korporacije postaju jace od odredjenih drzava. Vidim neki hibridni soj imperijalizma kako se siri i zauzima neistomisljenike, preobracuje ih.

                        Elem, drzavno uhlebljenje poslovno nekompetetnih i nesposobnih ljudi je svakako odlika nase drzave a i celog regiona. Dovoljno je pogledati gospodina ministra Zorana Djordjevica vozaca, servisera kompjuterske opreme, offshore maestra koji namesta sumnjive poslove svojoj firmi u saradnji sa mafijaskim Telekomom. Ili brata nase premijerke koji je bio u aferi sa onim vetrenjacama.
                        Da ne govorim o apsolutnom sampionu gospodinu "gasikaciji" direktoru "Novi Sad Gas".

                        Poenta je da ne postoji idealni model drustvenog uredjenja. Gotovo svaki ima nebrojene mane koje na kraju pokupe danak i uniste ljude koji su taj sistem i uneli u drustvo kao nesto novo, otreznjujuce i inspirativno. Nista ovo nije drugacije od mracnog srednjeg veka, nemojte se zavaravati. To sto imamo malo tehnologije i sto zivimo malo duze nije doprinelo tome da budem pametniji u odnosu na anticko doba i Platonovu filozofiju koja je postavila neke temelje moderne politike.

                        Mi za 2000 godina nismo bili sposobni da smislimo nista drugacije, bolje, nego tapkamo u mestu. Sto je jos gore dekadencija je posteno uzela zamah. Sve smo gluplji. Idiota na tone, kao da neko ima namerno misiju da te zaglupi i ucini obicnim botom slabih mentalnih sposobnosti.

                        Ljudi su prestali da budu ljudi, to je najveci problem. Ako smo u jednom trenutku nase beznacajne istorije to i bili.
                        Last edited by Indigo; 30-11-17, 22:31.
                        There's something wrong with me chemically
                        Something wrong with me inherently
                        The wrong mix in the wrong genes
                        I reached the wrong ends by the wrong means
                        It was the wrong plan
                        In the wrong hands
                        With the wrong theory for the wrong man
                        The wrong lies, on the wrong vibes
                        The wrong questions with the wrong replies

                        Comment


                        • Индиго, просто обасјаваш ову тему оптимизмом

                          Непотизам у капитализму постоји, али ако та родбина ради лошије посао у односу на то како би други кандидати радили то, директно се одражава на џеп власника те фирме. Овако у држави се то одражава на све нас, јер јелте боли курац директора што његов брат од тетке везе нема с послом, битно да је обезбедио себе и фамилију.

                          Са овиме се слажем, ми нећемо прихватити демократију и капитализам. Поготово ово друго, једноставно навикли смо да држава све за на ради, да држава обезбеди посао, пензије, превоз, образовање и да сви живимо као Богови, а само треба да научимо оно што нам је држава одредила. Каква лепота комунизма и самоуправљања, зар не

                          Не постоји модел идеалног друштвеног уређења, али постоји добро и лоше. Сингапур и Хонг Конг = добро, Венезуела и Куба = лоше.

                          Не бих причао нешто много о приватизацији и капитализму, једноставно знам твој став док си се расправљао с Акијем око свега, а он ме је у међувремену подучавао, па делимо веома слична мишљења
                          Last edited by Победа; 30-11-17, 22:45.

                          Comment


                          • Pricao sam sa jednim kubanskim muzicarem koji je gostovao u Bg u i on nije rekao da je na Kubi lose, naprotiv kaze nema zemlje gde su igra, pesma i more smisao zivota .

                            Comment


                            • Originally posted by Победа View Post
                              Индиго, просто обасјаваш ову тему оптимизмом

                              Непотизам у капитализму постоји, али ако та родбина ради лошије посао у односу на то како би други кандидати радили то, директно се одражава на џеп власника те фирме. Овако у држави се то одражава на све нас, јер јелте боли курац директора што његов брат од тетке везе нема с послом, битно да је обезбедио себе и фамилију.

                              Са овиме се слажем, ми нећемо прихватити демократију и капитализам. Поготово ово друго, једноставно навикли смо да држава све за на ради, да држава обезбеди посао, пензије, превоз, образовање и да сви живимо као Богови, а само треба да научимо оно што нам је држава одредила. Каква лепота комунизма и самоуправљања, зар не

                              Не постоји модел идеалног друштвеног уређења, али постоји добро и лоше. Сингапур и Хонг Конг = добро, Венезуела и Куба = лоше.

                              Не бих причао нешто много о приватизацији и капитализму, једноставно знам твој став док си се расправљао с Акијем око свега, а он ме је у међувремену подучавао, па делимо веома слична мишљења
                              Dobro. Prvo pitanje, koliko Singapura moze podneti ova planeta?
                              Drugo pitanje, ne bi li postojanje nekoliko Singapura dovelo do korporacijske borbe za prevlast, brutalnije nego ikada?
                              Trece pitanje, da li bi postojanje 40 Singapura trajno unistilo svetsku ekonomiju? Da li bi jeli papir, ziveli u garsonjerama od 300000 evra i potcinili sve slabo razvijene zemlje da nam budu robovi i proizvode taj papir koji cemo jesti?
                              I za kraj ne vodi li tih 10 Singapura u potpunu centralizaciju, robovalsnistvo i na kraju rat?

                              Dakle, 10 Sinagpura = kraj sveta.

                              Meritokracija kao ideja funkcionise u vakuumu. Gde nema nikakvih smetnji, ljudskog besmisla, egoizma i tastine. Dakle ne funkcionise niti ce za nasih zivota biti funkcionalna. Potpuno pogresna ideologija ako smem da primetim, ali ne brini i ovako plivamo u moru istih propalih ideja i sistema.

                              Nemoj od Akija uciti zivota ti...
                              There's something wrong with me chemically
                              Something wrong with me inherently
                              The wrong mix in the wrong genes
                              I reached the wrong ends by the wrong means
                              It was the wrong plan
                              In the wrong hands
                              With the wrong theory for the wrong man
                              The wrong lies, on the wrong vibes
                              The wrong questions with the wrong replies

                              Comment


                              • Dakle slazemo se da Indigo pojma nema o ekonomiji.
                                sigpic
                                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                                Comment

                                Working...
                                X