Announcement

Collapse
No announcement yet.

Res publica (tema o politici i ekonomiji)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by madrid View Post
    Postujem odgovor goblina. Jedno pitanje za njega (nije sarkasticno ili u zelji da aludira koje je moje misljenje). Za milion evra (hipoteticki) da li bi pristao?
    Opet ponavljam, prost odgovor.

    Ne, jer bi to znacilo da sam na neki nacin i nekome vredna osoba, koja bi to mogla da naplati na drugi nacin i koja ima uspesnu istoriju cim je nekoga do te mere zaintrigirala.

    Comment


    • Originally posted by Победа View Post
      Можда би било тако, не знам. Свакако постоје неке моралне вредности којима тежим па не бих постао највећи говнар да обезбедим себе и своју породицу, али не бих се ја жртвовао због нечег као што је држава. Не можеш да поредиш слободу појединца и борбу за државу.
      Naravno. Ja nigde nisam navodio borbu za nekakve ideale i iluzije.

      Comment


      • Originally posted by madrid View Post
        Postujem odgovor goblina. Jedno pitanje za njega (nije sarkasticno ili u zelji da aludira koje je moje misljenje). Za milion evra (hipoteticki) da li bi pristao?
        Evo ja da ti odgovrim ja ne bih ,dal mi verujes ili ne jbg,nisu pare bas toliko bitne ima nesto i iznad novca sto ostaje kad ga spucas,ode to ko nista i onda sipak,i na kraju ti ostane sta ,cifra za koju si se prodao i eventualno neka materijalna stvar za koju opet znas da nije casna
        Last edited by 61563; 30-11-17, 19:28.

        Comment


        • Moja poenta je da sve treba staviti na vagu. Ne ici kao sumanut ni pohlepom ni srcem. Razum je jako bitan. Znaci sa jedne strane imamo u tom slucaju.

          1. moralnu odluku
          2. ne prodati se za pare
          3. Drzati do principa
          ...
          sa druge strane
          1. finansijski bolje stanje, resiti probleme ako znas sa parama
          2. obezbediti lep zivot svojoj porodici
          3. dati svom detetu sansu da uspe na posten nacin(ako ode negde ili sta god)
          4. dati detetu sansu da ga niko ne ucenjuje kao tebe
          ...

          Ne vucem ni na jednu stranu da me ne shvatite pogresno, obe strane imaju i pozitivnih i negativnih aspekata, bitno je "izmeriti" (u bilo kojoj hipotetickoj situacija) sta je ispravnija odluka, a ne biti povucen iskljucivo emocijama sa jedne ili druge strane (moral, pohlepa itd.). Ja bih na primer morao da razmislim konkretno za ovu stvar neko vreme, da sagledam sve aspekte, pre nego sto dam odgovor. Npr. da li vredi da zarad neceg moralno loseg kao sto je uclanivanje u stranku(grupu, firmu nebitno), koju inace ne volim za pare(znaci nista zivotno bitno), ne iskoristiti dobru priliku? I onda tako primer i iz drugog ugla, itd.


          Ova tema nije moja "specijalnost", nije tema u koju se previse razumem i o kojoj sam previse razmisljao, da bih imao neko jako misljenje, tako da necu ulaziti u diskusiju i zauzimati strane.
          Last edited by colchonero; 30-11-17, 19:36.

          Comment


          • Madridos pusti tu politiku baci ovamo jedan glas za Stivens,nekakvi grohoti od đevojaka ce mi je izbacit ne smijemo to dozvolit.

            Comment


            • Kad bi danas pitao ljude:
              - Da li hoces da imas mnogo para i budes nesrecan ili da budes siromasan a srecan?
              Vecina bi odgovorila ovo prvo.

              Comment


              • Originally posted by Ivan_pg View Post
                Madridos pusti tu politiku baci ovamo jedan glas za Stivens,nekakvi grohoti od đevojaka ce mi je izbacit ne smijemo to dozvolit.
                Nece, eno je prva, ako vec hoce da glasa nek ode u 3 grupu i klikne na lepu Carolinu ona se bori za prolazak

                Ja bih drugo limune a mislim i vecina ljudi,a mozes i ti da glasas za Carolinu u trecoj grupi
                Last edited by 61563; 30-11-17, 19:39.

                Comment


                • Originally posted by limun View Post
                  Kad bi danas pitao ljude:
                  - Da li hoces da imas mnogo para i budes nesrecan ili da budes siromasan a srecan?
                  Vecina bi odgovorila ovo prvo.
                  Нажалост, истина је. Уф, колико је ово тачно што си сада написао.

                  Comment


                  • Originally posted by madrid View Post
                    Moja poenta je da sve treba staviti na vagu. Ne ici kao sumanut ni pohlepom ni srcem. Razum je jako bitan. Znaci sa jedne strane imamo u tom slucaju.

                    1. moralnu odluku
                    2. ne prodati se za pare
                    3. Drzati do principa
                    ...
                    sa druge strane
                    1. finansijski bolje stanje, resiti probleme ako znas sa parama
                    2. obezbediti lep zivot svojoj porodici
                    3. dati svom detetu sansu da uspe na posten nacin(ako ode negde ili sta god)
                    4. dati detetu sansu da ga niko ne ucenjuje kao tebe
                    ...

                    Ne vucem ni na jednu stranu da me ne shvatite pogresno, obe strane imaju i pozitivnih i negativnih aspekata, bitno je "izmeriti" (u bilo kojoj hipotetickoj situacija) sta je ispravnija odluka, a ne biti povucen iskljucivo emocijama sa jedne ili druge strane (moral, pohlepa itd.). Ja bih na primer morao da razmislim konkretno za ovu stvar neko vreme, da sagledam sve aspekte, pre nego sto dam odgovor. Npr. da li vredi da zarad neceg moralno loseg kao sto je uclanivanje u stranku(grupu, firmu nebitno), koju inace ne volim za pare(znaci nista zivotno bitno), ne iskoristiti dobru priliku? I onda tako primer i iz drugog ugla, itd.


                    Ova tema nije moja "specijalnost", nije tema u koju se previse razumem i o kojoj sam previse razmisljao, da bih imao neko jako misljenje, tako da necu ulaziti u diskusiju i zauzimati strane.
                    Uvek ovo prvo,jer to nema cenu,a ovo drugo pa ako nisi sposoban da stvoris to onda jbg,siramastvo,al bar imas opciju za drugo

                    Comment


                    • Originally posted by Победа View Post
                      Нажалост, истина је. Уф, колико је ово тачно што си сада написао.
                      Najveca zalost je sto sve vise mladnjih generacija 20 i neka i mladja tako razmislja,pogresno

                      Comment


                      • Originally posted by 61563 View Post
                        Nece, eno je prva, ako vec hoce da glasa nek ode u 3 grupu i klikne na lepu Carolinu ona se bori za prolazak

                        Ja bih drugo limune a mislim i vecina ljudi,a mozes i ti da glasas za Carolinu u trecoj grupi
                        Glasao, odlicna je ali je Vangelova vise moj tip..


                        Originally posted by Победа View Post
                        Нажалост, истина је. Уф, колико је ово тачно што си сада написао.
                        Osecam da na ovim prostorima jos i ima ovih koji bi odabrali ovo drugo, ali na zapadu je sigurno jos strasnija razlika.

                        Comment


                        • Originally posted by 61563 View Post
                          Nece, eno je prva, ako vec hoce da glasa nek ode u 3 grupu i klikne na lepu Carolinu ona se bori za prolazak

                          Ja bih drugo limune a mislim i vecina ljudi,a mozes i ti da glasas za Carolinu u trecoj grupi
                          Evo povede Karolina,uspio si sa svojm Gebelsovskom propagandom.
                          A zahvalio bih se Madridosu sto me poslusao.

                          Comment


                          • Kako se ova "mala Bartoli" nasla u ovom izboru (treca grupa)?

                            Sorry za off
                            Last edited by colchonero; 30-11-17, 19:51.

                            Comment


                            • Evo hvala i ovde i tamo sam ti se zahvalio(u grupi 4),znam Vengelova vodi u toj grupi al dobro ,polako samo da se prodje prvi krug 2 idu dalje...plus neki baraz (SasaPopovic fazon)

                              Comment


                              • Originally posted by madrid View Post
                                Kako se ova "mala Bartoli" nasla u ovom izboru (treca grupa)?

                                Sorry za off
                                To su ti neke Vladanove igre,nesto steluje.

                                Comment

                                Working...
                                X